Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 205103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AvengerGT

Odp: Superman
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 08, 2013, 08:11:34 pm »
"Na wszystkie pory roku" to dobry komiks ale "All-Star" jest według mnie jeszcze lepszy. Sięgając po album Morrisona i Quitlely'ego nie spodziewałem się tak nietuzinkowo poprowadzonej intrygi, i to z samym eSem!
Byłem przekonany iż po artystycznym albumie Loeb-Sale, natrafię na klasyczną "historyjkę" z Człowiekiem ze Stali. Nic bardziej mylnego bo poziom abstrakcji miejscami sięga zenitu a błyskotliwe puszczanie oka przez Morrisona do czytelnika to kwestia paru kolejnych kadrów, ewentualnie plansz. W każdym bądź razie nie powinienem był tyle zwlekać z zakupem tej pozycji.
Na klasyczną opowieść liczę w "Ludziach ze Stali", które dzisiaj zagościły na mojej półce, chociaż zdążyłem się zorientować że nie powinienem stawiać wygórowanych wymagań temu albumowi. Kto wie, może pozytywnie się zaskoczę  :wink:

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 08, 2013, 10:55:07 pm »
Zgadzam się, że All-Star to świetny komiks. Raz to juz pisałem, ale pozwolę sobie się powtórzyć - to komiks, który w Polsce zdobył dużo mniej rozgłosu niż na to zasłużył (porównując choćby z - przepraszam za angielszczenie - hypem jakie wywołują każdy nowy batman czy kolejny tom WKKM).
Choć raczej akcji All-Stara nie nazwałbym intrygą - to splot raczej luźno ze sobą powiązanych historii. No i Morrison czasami trochę za bardzo miesza... ale i tak każdemu polecam ten komiks (szczególnie jak teraz jest w Arosie nowy za 95 zł).

Swoją drogą ciekawe czy na rynku osiągnie on kiedyś ceny powyżej okładkowej (tak jak w chwili obecnej Na wszystkie pory roku).


Offline Wojtpil

Odp: Superman
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 09, 2013, 05:00:39 pm »
Niestety da się zauważyć, że Superman, aż tak bardzo nie kręci polaków.
  Co innego Batman.   
Niewiem czemu może za badzo amerykański.... 
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Koalar

Odp: Superman
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 09, 2013, 06:23:56 pm »
Niestety da się zauważyć, że Superman, aż tak bardzo nie kręci polaków.
  Co innego Batman.   
Niewiem czemu może za badzo amerykański.... 

Raczej dlatego że w Polsce wyszło więcej ciekawych komiksów z Batmanem, niż z Supermanem. Postać superbohatera bez żadnych mocy też jest raczej bliższa czytelnikowi, niż niemal nieśmiertelny kosmita. Ciekawsi przeciwnicy, postać. Acz zwolennicy Supka też się znajdą.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 09, 2013, 06:44:35 pm »
Ja tam zawsze wolałem komiksy z Kal-Elem. Pewnie ze względu na słabość do SF. Paradoksalnie Batman jako "zwykły" facet jest bardziej nieprawdopodobny niż Superman o którym wiadomo, że jest kosmitą, więc sporo może ze względu na pochodzenie. Polemizowałbym co do twierdzenia o ciekawszych przeciwnikach Batmana. Pewnie, że psychopaci zwykle wydają się pozornie bardziej interesujący. Ale i Clark może pochwalić się całkiem przekonującą galerię adwersarzy. Ogólnie liczyłbym na więcej komiksów z jego udziałem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 09, 2013, 07:15:55 pm »
Swoją drogą ciekawe czy na rynku osiągnie on kiedyś ceny powyżej okładkowej (tak jak w chwili obecnej Na wszystkie pory roku).



Superman Na wszystkie pory roku jeszcze niedawno, może nawet w tym roku, a na pewno w lipcu zeszłego roku, w Sklepie Gildii i Incalu był do kupienia za cenę niższą od okładkowej. Przykre to, że tak znakomity tytuł potrzebował sześciu lat na sprzedanie się w nakładzie 900 sztuk.

Offline Wojtpil

Odp: Superman
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 09, 2013, 08:04:05 pm »
Za to teraz jest w domu najwierniejszych fanów. Rzadko widywany na Allegro.
Fakt 6 lat na 900 egz. to nie jest szaleństwo.
Ale z drugiej strony Egmont chyba zbadał rynek przed wypuszczeniem Supermana Człowiek ze Stali.
Raczej by nie wydawali dalej gdyby się nie sprzedawał...
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 09, 2013, 08:33:00 pm »
Superman Na wszystkie pory roku jeszcze niedawno, może nawet w tym roku, a na pewno w lipcu zeszłego roku, w Sklepie Gildii i Incalu był do kupienia za cenę niższą od okładkowej. Przykre to, że tak znakomity tytuł potrzebował sześciu lat na sprzedanie się w nakładzie 900 sztuk.


A ja pamietam jak dziś, że jakoś na początku tego roku 2 egzemplarze nie mogły się sprzedać na allegro: jeden cos koło 45, drugi ok. 55 zł, w końcu po któryms wystawieniu sie sprzedały; potem był w Incalu ze zniżką chyba 25%. Przymierzałem sie do obu okazji, ale jakos to odkładeałem... i tak do dziś dnia nie mam.
Skąd wiadomo, że było 900 egz?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 17, 2013, 12:19:23 pm »
Niestety da się zauważyć, że Superman, aż tak bardzo nie kręci polaków.
  Co innego Batman.   
Chyba nawet to było powodem połączenia tytułów Superman i Batman w jeden zeszyt przez TM-Semic - chcieli w ten sposób przedłużyć agonię Supka.

Offline AvengerGT

Odp: Superman
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 17, 2013, 03:08:57 pm »
Chyba nawet to było powodem połączenia tytułów Superman i Batman w jeden zeszyt przez TM-Semic - chcieli w ten sposób przedłużyć agonię Supka.
Tak jest, przez 15 miesięcy w jednym zeszycie :smile: Co do agonii Supermana, to zapewne sprzedawał się gorzej od Batmana, stąd proporce 2:1. Jednak należy wysnuć wniosek iż gacek również nie miał się najlepiej, w końcu numeru 1/99 nie ujrzeliśmy w kioskach z żadną z tych postaci. Coś tam przecież jeszcze wydawali, Spawn, Top Komiks, Mega Komiks...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 17, 2013, 03:12:15 pm »
Imho Supka położyły tasiemce. W Batmanie, póki puszczali zamknięte historie, było ok. A potem był Knighfall i pochodne, który też swoje narobił.

Offline AvengerGT

Odp: Superman
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 17, 2013, 03:52:33 pm »
Imho Supka położyły tasiemce. W Batmanie, póki puszczali zamknięte historie, było ok. A potem był Knighfall i pochodne, który też swoje narobił.
Kurcze, a ja zawsze kochałem te tasiemce, szczególnie w Supku :) Chociaż bardzo mi podeszły te mroczne, klimatyczne i niedługie historie w Batmanie, który już był połączony z Supermanem. Wcześniej czytałem nietoperza dość sporadycznie ale też było jak najbardziej ok. Nie miało się tyle kasy żeby brać dodatkowo Batka z Supkiem, Wydaniem Specjalnym i Mega Marvelem.

Offline adro

Odp: Superman
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 17, 2013, 06:50:51 pm »
Akurat Batman padl, gdy na jego lamach ukazywaly sie swietne historie.....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline adro

Odp: Superman
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 23, 2013, 12:19:43 am »
Sorki, ze post pod postem, ale mam takie pytanko.
Czy warto zainwestowac w najnowsza serie z supergirl. Tak sie zastanawiam, bo moze egmont w ramach new dc wyda ten komiks. Jesli bylaby taka mozliwosc, wstrzymalbym sie z zakupem oryginalu. szkoda, ze egmont nie okresli jasno, jakimi seriami z new dc jest realnie zainteresowany. :sad: Chyba, ze supergirl jest slabiutka....
dzieki za odp
pzdr 
 
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 12:23:28 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Julek_

Odp: Superman
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 23, 2013, 09:38:29 am »
Nie interesuj się. "Supergirl" jest słabiutka. Przynajmniej pierwszy trejd.

 

anything