Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 25, 2014, 10:11:00 pm »
U Romity Jr'a podoba mi się Kick Ass czy Thor, Spider-Man już mniej ale taki Supek byłby dla mnie ciężki do strawienia.
Jak JRJR zauroczył mnie swoją wizją postaci ze stajni Marvel'a to z rzeczy wygrzebanych w necie widzę, że z Supermanem mu to jakoś nie za bardzo wychodzi...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Superman
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 25, 2014, 10:14:06 pm »
U Romity Jr'a podoba mi się Kick Ass czy Thor, Spider-Man już mniej ale taki Supek byłby dla mnie ciężki do strawienia.
Eee, wygląda całkiem przyjemnie :wink:

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 25, 2014, 10:23:14 pm »
Graves: "Eee, wygląda całkiem przyjemnie"
 
Rzeczywiście całkiem efektownie. Prawie jak nie Romita Młodszy, którego wersja Supera kojarzy mi się raczej z tą ilustracją:
 


A tak na marginesie to już mnie zaczyna wkurzać ta cała blacha, którą pokryli starego, dobrego Kal-Ela. Liczę, że pewnego dnia szefostwo DC zwróci mu jednak dawny kostium.

Offline Koalar

Odp: Superman
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 25, 2014, 10:56:32 pm »
Eee, wygląda całkiem przyjemnie :wink:



To jest okładka autorstwa Kennetha Rocaforta.
Romitę lubię, ale jak się postara, a do tego Supka z kadru z Machinistem się nie przyłożył.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 26, 2014, 06:56:28 am »
A swoją drogą - czy ten gość nigdy nie odpoczywa?

No jak się trochę dłużej przyjrzeć rysunkom Romana to przecież widać masę uproszczeń. Fakt umie zajebiście kadrować, ale widać, że przez te lata wyrobił sobie styl/manierę, które pozwalają mu na produkowanie wręcz taśmowo plansz. To też dlatego jest go tyle w komiksach Marvela, facet ma już wyrobione nazwisko i nie zawala terminów, pal licho z jakością jego prac. Ja już od dawna nie jestem fanem Romana właśnie przez to, że rozmienił się na drobne, zamienił jakość swoich prac na ilość. Najlepsze jego prace to te, w których tusz nakładał jego ojciec np. TM-Semic Spider-Man 3/97 bodajże, historia Stracone Lata. Ani wcześniej ani później jego rysunki nie wyglądały tak dobrze.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwiec 02, 2014, 03:02:45 pm »
Trochę ode mnie o "Superman: U kresu dni":
 
 http://paradoks.net.pl/read/23893

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 02, 2014, 05:59:51 pm »
Przeczytałem U Kresu Dni i ogólnie jestem zadowolony, pod względem kontinuum wydarzeń wszystko zostało logicznie wytłumaczone. Gorzej jest już z samą fabułą, a dokładniej z tymi wszystkimi smaczkami i nawiązaniami do eSa z czasów Złotej Ery, bo akurat w polszy komiksy sprzed Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach nie były praktycznie w ogóle wydawane co psuje nieco przyjemność z lektury i pozostawia spory niedosyt.

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwiec 07, 2014, 10:16:25 am »
My tu gadu-gadu o Morrisonie, a wyglada na to, że 1 tom Supka się powoli wyprzedaje. Już niedostępny na arosie, gildii, literackiej, proficie. Można jeszcze złapać na incalu (i pewnie na allegro) - ale tam zawsze komiksy najdłużej się "walają".
Wynikałoby z tego, że ze sprzedażą Supka nie jest tak źle - wyprzedać dużą część nakładu w ok. rok (i to mimo tego, że walnęli okładkową 100 zł) to całkiem niezły wynik. Biorąc pod uwagę, że dodruku Supka Egmont pewnie szybko nie zrobi to tylko patrzeć jak zaczną rosnąć ceny na allegro :smile: .


PS. A wg licznika Arosa 1 tomu Rorka też zostało już tylko 10 egzemplarzy w tym sklepie...

Offline adro

Odp: Superman
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwiec 23, 2014, 01:28:00 pm »
To powinno zachecic egmont do kontynuacji tematu supka. Pan Kolodziejczak cos tam przebakiwal o kontynuacji Supka na KW, ale nie wiem dokladnie, o co chodzilo
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Feldkurat

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwiec 24, 2014, 07:17:59 am »
Byłoby miło, tym bardziej, że ostatnio rzuciło mi się w oczy wydanie "H'el on Earth" w HC. To fajna historia, mógłby Egmont się pokusić o wydanie tego.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:29:57 am »
Ewentualnie w Egmoncie mogliby się zainteresować również serią "Adventures of Superman":
 
 http://www.comicvine.com/adventures-of-superman/4050-62344/
 
 Seria jest o tyle warta uwagi, że są to z reguły zwarte fabuły ograniczone do jednego epizodu, a przy tym rozpisywane przez różnych autorów (wśród nich m.in. Peter Milligan i John Marc DeMatteis). Co prawda ryzyko nierówności poszczególnych historii wydaje się znaczne. Opinie o serii w większości są jednak pozytywne.

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 24, 2014, 10:44:31 am »
Jeżeli E. musi coś wydać i nie wie, co, to odpowiedź jest oczywista: albo "CRISIS ON INFINITE EARTH" albo "INFINITE CRISIS: najlepiej oba tytuły.Ciężko będzie czytać 2 bez 1, ale się da. Wszyscy będą zadowoleni: będzie Superman i cała elita; będzie wydarzenie o którym ciągle się mówi, że jest ważne; będzie niedługo 30 lecie historii.

Offline Andy13

Odp: Superman
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 24, 2014, 11:48:41 am »
Jeżeli E. musi coś wydać i nie wie, co, to odpowiedź jest oczywista:
Superman: Red Son.

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:41:51 pm »
Superman: Red Son.

Też bym nie pogardził. Nie wiem, jak w skali ważności umieścić tę historię, jeżeli chodzi o mitologię Supermana. Wydaje mi się, że to bardzo ciekawy Elseworlds zrobiony przez wielkie nazwisko i tyle. Z tytułem się nie zapoznałem.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:31:13 am »
Jeżeli E. musi coś wydać i nie wie, co, to odpowiedź jest oczywista: albo "CRISIS ON INFINITE EARTH" albo "INFINITE CRISIS: najlepiej oba tytuły.Ciężko będzie czytać 2 bez 1, ale się da. Wszyscy będą zadowoleni: będzie Superman i cała elita; będzie wydarzenie o którym ciągle się mówi, że jest ważne; będzie niedługo 30 lecie historii.

O, zdecydowanie. Założyłem po prostu, że poruszamy się w kryteriach New52, ale w sumie skoro "stare" Batmany są przez Egmont wydawane i wznawiane, to czemu nie mieliby rozważyć supermanowskiej klasyki. Bardzo bym się ucieszył na te dwie pozycje.

 

anything