Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 24, 2015, 01:44:06 pm »
Osobiście żałuję, że nie opublikowano u nas historii z udziałem Brainiaca pomiędzy jego debiutem w numerze 5/1991, a Trylogią. Z retrospekcji w pierwszej części Trylogii widać, że działo się w tym czasie sporo ciekawych rzeczy (Clark jako Gangbuster etc.)

A mnie to szkoda, że Semic nie zdecydował się przedstawić losów pojedynku Supka z Zodem, zamknięcia ich w Strefie Fantomowej i sprowadzenia z tego mikrowersum tej całej Matrix/Supergirl.

Offline kosmoski

Odp: Superman
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 24, 2015, 01:46:46 pm »
Ja mile wspominam numery 12/1996 i 2/1997.

12 to całkiem niezły dramat (ciężko napisać coś więcej, żeby nie spalić najważniejszego wątku), natomiast w 2 nie dość, że jest Lobo, to jeszcze jest świetna ostatnia opowieść ze Śmieciarzem.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 24, 2015, 01:51:12 pm »
Kamil Matusiak: "A mnie to szkoda, że Semic nie zdecydował się przedstawić losów pojedynku Supka z Zodem, zamknięcia ich w Strefie Fantomowej i sprowadzenia z tego mikrowersum tej całej Matrix/Supergirl."
 
Też żałuję. Zwłaszcza, że przyjęcie tożsamości Gangbustera było następstwem tych wydarzeń. W sumie całkiem sporo nas ominęło i czasami tylko dało się wyczuć, że czegoś polskich czytelników (szwedzkich zresztą też, bo to ich redakcja cięła oryginalny materiał) pozbawiono. Np. za sprawą wzmianki o prehistorycznej cywilizacji w "Time and Time Again" o której zapewne więcej przeczytalibyśmy w tym komiksie:
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 03, 2015, 05:24:10 pm »
A co sądzicie o historiach po śmierci Supermana, "Pogrzeb przyjaciela" i "Rządy..." - warto je sobie odświeżyć? Jak wychodziły to średnio mi się podobały, od tego czasu ich nie czytałem, za to czytałem z dwa lata temu te cztery zeszyty z Doomsdayem i też szału nie było, więc sam nie wiem...

Offline Tai

Odp: Superman
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 03, 2015, 05:42:34 pm »
A co sądzicie o historiach po śmierci Supermana, "Pogrzeb przyjaciela" i "Rządy..." - warto je sobie odświeżyć? Jak wychodziły to średnio mi się podobały, od tego czasu ich nie czytałem, za to czytałem z dwa lata temu te cztery zeszyty z Doomsdayem i też szału nie było, więc sam nie wiem...
Dawno temu je czytałem, ale z tego co pamiętam to bardziej podobały mi się historię sprzed '' Śmierci i Rządów '' niż po. Długowłosy Superman nie miał już takich zapadających w pamięć historii. Przynajmniej z tego co ja czytałem z TM- Semic.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:07:41 pm »
Dawno temu je czytałem, ale z tego co pamiętam to bardziej podobały mi się historię sprzed '' Śmierci i Rządów '' niż po. Długowłosy Superman nie miał już takich zapadających w pamięć historii. Przynajmniej z tego co ja czytałem z TM- Semic.

No zdecydowanie, też tak uważam. Po prostu wypatrzyłem na allegro niezły zestaw obejmujący "Pogrzeb..." i "Rządy..." i przeszło mi przez myśl, czy nie odświeżyć sobie tych historii. Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł...

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 09, 2015, 08:09:51 am »
No zdecydowanie, też tak uważam. Po prostu wypatrzyłem na allegro niezły zestaw obejmujący "Pogrzeb..." i "Rządy..." i przeszło mi przez myśl, czy nie odświeżyć sobie tych historii. Ale to chyba nie jest najlepszy pomysł...
Dzięki Rządom czytam komiksy :) Poważnie. Pierwszym komiksem, od którego regularnie sobie coś kupuję był Superman 12/95. Finalnie sprawiłem sobie nawet The Death and Return of Superman :) Szkoda tylko, że: 1) jest wydany na podobnym papierze jak większość komiksów TM-Semic; 2) brak przedruku dwóch numerów historii robionych przez duet Stern / Guice, które pojawiły się w polskich wydaniach (niestety nie mam pod ręką tego wydania, a w necie na szybko nie mogę jakoś znaleźć tych informacji) i posiada 784 strony.
Więc jak się odkuję ;) to planuję kupić nowszy omnibus z tymi historiami, który: 1) jest na kredzie; 2) ma więcej stron (1124 stron; zatem powinny się znaleźć te brakujące wcześniej numery + jest więcej dodatków).
Kiedyś...


Możliwe, że lubię te historie właśnie dlatego, że czuję do nich wielki sentyment i czytając te opowieści wracam do czasów młodości ;) i do rozpoczęcia przygody z komiksem na poważnie. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 09, 2015, 03:59:34 pm »
Możliwe, że lubię te historie właśnie dlatego, że czuję do nich wielki sentyment i czytając te opowieści wracam do czasów młodości ;) i do rozpoczęcia przygody z komiksem na poważnie. :)

Znam to uczucie, choć często takie powroty do czasów młodości, kończą się u mnie rozczarowaniem. Ot, chociażby taki "Torment"...

Offline Seraphim

Odp: Superman
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 10, 2015, 10:10:56 pm »

Parę miesięcy temu odświeżyłem sobie śmierć i powrót Supermana (wydania semicowe) i szczerze mówiąc po tylu latach trochę to wszystko wydało mi się infantylne. Szkoda, bo także przymierzałem się do (nowszego) Omnibusa. Teraz mam mieszane uczucia czy warto...


Co do długowłosego Supermana to chyba wielkiej kariery nie zrobił i wkrótce zastąpiono go wersją elektryczną, zgadza się?

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 10, 2015, 11:47:20 pm »
Nie do końca. Z długimi włosami polatał sobie przeszło dwa i pół roku co jak na ogólną dynamikę lat dziewięćdziesiątych można uznać za więcej niż tylko drobny epizod.

fragsel

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 11, 2015, 12:38:01 am »
Internet twierdzi nawet że 4 lata...

a kwestia tego, że wydaje nam się, że "wkrótce zastąpiono go wersją elektryczną"jest pewnie związana z tym, że w Polskich wydaniach przeskoczono kilka (2?) lat zaraz po Fall of Metropolis prosto do "Elektrycznego" Supermana...

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 11, 2015, 04:05:22 am »
Ten elektryczny to dopiero była porażka. Pamiętam, że u nas to wychodziło już jak połączyli Supermana z Batmanem - w jednym numerze dwa zeszyty z Batmanem, gdzie dawali perełki z "Legend of the Dark Knight" na przemian z runem Moencha i Jonesa, oraz jeden zeszyt elektrycznego Supermana, którego szybko sobie odpuściłem i stał się dla mnie zbędnym dodatkiem do Batmana.

Offline stupidbadugly

Odp: Superman
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 20, 2015, 09:33:03 pm »
Długowłosy Superman nie miał już takich zapadających w pamięć historii.
Chyba nie tylko ty jesteś takiego zdania:

 :lol:
przypomniała mi się wasz rozmowa o długowłosym Supku jak to dzisiaj czytałem.

Offline Koalar

Odp: Superman
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 10, 2015, 12:47:25 pm »
Dopiero przeczytałem Action comics Morrisona i jestem bardzo zadowolony z lektury. Niebanalny komiks, aż się dziwię, że doczekałem czasów, kiedy to Supek będzie komiksem na poziomie, a Batman naparzanką dla małolatów (gł. piję do Detective Comics). Fajnie to wszystko rozsypane (
Spoiler: pokaż
ochrania cię duch białego psa
- jakoś tak), do tego krótkie historie na wysokim poziomie Sholly'ego Fischa. Jak jeszcze ktoś zna przygody Esa z TM-Semic, to tym bardziej powinien być zadowolony.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline janjedlikowski

Odp: Superman
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 10, 2015, 12:49:34 pm »
Jak sądzicie, czy jest szansa, że Egmont wznowi "Superman na wszystkie pory roku" ?