Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 204577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:58:58 pm »
Kuba g, tak z ciekawości, dlaczego uważasz, że scenariusz nie podołał stawianym sobie celom? Co jest z nim nie tak? Widzę, że bardzo nie podchodzi Tobie styl Lee, ja akurat jakiś czas temu ponownie go polubiłem, pasował mi w "Hush", w "Lidze Sprawiedliwości", w "Supermanie"  jeżeli od "Ligii" nie obniżył lotów, zapewne też mi podejdzie. Oceny ma niezłe, więc biorąc to pod uwagę i duet za niego odpowiedzialny, liczę na dobrą lekturę.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:05:03 am »
Kuba g, tak z ciekawości, dlaczego uważasz, że scenariusz nie podołał stawianym sobie celom? Co jest z nim nie tak? Widzę, że bardzo nie podchodzi Tobie styl Lee, ja akurat jakiś czas temu ponownie go polubiłem, pasował mi w "Hush", w "Lidze Sprawiedliwości", w "Supermanie"  jeżeli od "Ligii" nie obniżył lotów, zapewne też mi podejdzie. Oceny ma niezłe, więc biorąc to pod uwagę i duet za niego odpowiedzialny, liczę na dobrą lekturę.


Rozbiję to na części... to nie jest tak, że mi nie podchodzi styl Lee. Ja go lubię jak na rysownika, który jest kwintesencją 90's. Problem polega na tym, że widzę jak  bardzo Lee nie jest już rysownikiem a celebrytą i widać jak dużo w ostatnich latach zawdzięczał inkerom, którzy kamuflowali jego postępującego lenia (jak wspomniałem, drugi plan). W Unchained nawet jego standardowy inker Williams nie ukrył wszystkiego.


Co do treści. Superman Unchained to całkiem znośne czytadło, któremu w mojej opinii dodaną drugie dno bo chyba nagle ludzie zapomnieli, że Superman zawsze był "o czymś". Wszystkie poważne i refleksyjne motywy wsadzone w ten komiks już zostały wcześniej u Supermana omówione, ba, nawet Lee rysował kiedyś komiks gdzie pojawiają się momentami podobne refleksje (For Tomorrow). Ten komiks ma jedną zaletę, to takie przedstawienie New 52 Supermana, które jest najbliżej jego interpretacji tuż sprzed New52, ale to też wada bo jako "nowe" daje nam się coś co już w innych połączeniach miało swój komentarz (dyskusja z generałem, damn, ile można). Gdyby ten komiks nie był jubileuszem, nie miał nazwiska Lee na okładce to wątpię żeby tak się przyjął, ba, gdyby był częścią  starego uniwersum to byłby tylko jedną z wielu opowieści powtarzającą zadane już nie raz pytania, tyle co z bardzo epickimi rozpierduchami co kilka stron.


Ten komiks chyba tu się przyjmie (w Polsce) bo nie mamy dużo Supermana w tej interpretacji... ale to nie znaczy, że ja będę ślepy na to co sam już znam  :wink:  Więcej już nie jątrzę, oby wszystkim się podobało i byli zadowoleni z wydanego hajsu.


PS: Staram się pisać bez spoilerów bo nie chcę nikomu czegoś popsuć.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:23:18 am »
A to nie jest tak, że ten Supek z N52, jak zresztą wiele pozycji z N52, miał być bardziej przystępny dla nowych czytelników niż starych? Wychodzi na to, że po prostu nie jesteś targetem tego komiksu :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:27:30 am »
Dlaczego? Alienowanie starych czytelników kosztem nowych to dalej złe pisarstwo. Unchained to przede wszystkim seria wychodząca jubileuszowo na 75 lecie, nie nowy start. To był komiks w teorii dla fanów, nie dla "nowych" vs "starych". Bo patrząc w ten sposób to całe New52 powinno być "nie dla mnie" bo czytałem DC sprzed rebootu.


Poza tym jak napisałem, nawet z perspektywy nowego początku pod New52 to ten komiks nie zachwyca specjalnie. Choć dla mnie to choroba  trawiąca prawie każdy komiks z Supermanem w New52... no oprócz Superman & Wonder Woman, który okazał się z czasem zaskakująco dobrze napisaną rzeczą (ale tu też nie jestem na czasie, znam pierwszy tom tylko).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 11:39:02 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Gazza

Odp: Superman
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 23, 2015, 12:36:25 pm »
Lee jak na swój potencjał "chałturzy", bo jak słusznie zauważa Kuba G. to już niemal celebryta, a i jego stanowisko w DC robi pewnie swoje. Ale wolę jego "chałturzenie" niż masę innego chłamu i prostactwa, które obecnie dominują w amerykańskich komiksach. Na szczęście selekcja naszych wydawców sprawia, że otrzymujemy i tak oddzielone (w znacznej mierze) ziarno od plew. Nawet jego drugi plan się broni - na pierwszym tyle się dzieje, że mało kto sobie resztą oczy zaprząta, a w zestawieniu z manierą wielu rysowników - wątpliwej jakości pierwszy plan i pacnięte komputerem efektowne tło (o ile nie jednolite) - Lee i tak jest rysownikiem z krwi i kości.

Generalnie, nad czym ubolewam, szkoda, że często w swoich peanach zapominamy o gigantycznym wkładzie, w kompletne dzieło, inkera i kolorysty właśnie. Nierzadko to oni odstawiają wspaniałą robotę podczas gdy w dyskusjach wymieniamy z marszu tylko scenarzystę i pencilera.

Co do Unchained - dla mnie samo już: Snyder+N52! napawa mnie niepokojem. Ale z miłą chęcią nabędę tę pozycję i sprawdzę na własnej skórze.

Wie ktoś może jak prezentują się dalsze tomy z skasowanego u nas po runie Morrisona Superman: Action Comics? Zdaje się, że w pewnym momencie pisał go również Greg Pak?

Offline FloreK9

Odp: Superman
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwiec 23, 2015, 01:34:02 pm »
...a mnie już irytuje ciągłe psioczenie na New52 dla samej zasady. Kurna czy przed restartem 90% pozycji stało na mega wysokim poziomie? Tak samo teraz jak przed Flashpointem trafiały się perełki, a pozostałe były nic nie warte. "Restart" miał za zadanie odmłodzić trochę uniwersum, coś tam pozmieniał i na te konkretne rzeczy można narzekać... a ciągle czytam jak samo określenie pewnego okresu w historii wydawnictwa utożsamiane jest z totalną padaką. "Bo kiedyś powstawały takie i takie klasyki" - no pewnie, ale na przełomie dziesiątek lat nietrudno coś wybrać.

Offline donTomaszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwiec 23, 2015, 03:08:49 pm »
Superman For All Seasons.
Cos wspanialego. Od dawna nie czytalem czegos rownie mocno wciagajacego jak ten tytul. Urzekajaca, nieco nostalgiczna, calkiem inna niz wszystkie, historia o Supermanie. Wysmienicie pokazane poczatki S. oraz obawy dorastajacego Clarka przed wejsciem w dorosle zycie i opuszczeniem rodzinnego domu. Pierwsze potyczki z Luthorem i wyczuwalny, nadchodzacy romans z Lois.
Strona graficzna to po prostu bajka. Kreska Tima Sale'a, ktorego bardzo lubie, w polaczeniu z fantastycznymi kolorami sprawia, ze komiks mozna ogladac godzinami.
Ten tytul to must-have, do wielokrotnej lektury.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 03:16:36 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Garf

Odp: Superman
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwiec 23, 2015, 03:27:09 pm »
Na wszystkie pory roku to rewelacyjny komiks. Czołówka moich ulubionych historii. Mam nadzieję, że Egmont wypuści go w DC Deluxe - ta pozycja w pełni na to zasługuje. Ta rozkładówka ze słońcem nad polem Kentów - marzenie...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:28:37 pm »
...a mnie już irytuje ciągłe psioczenie na New52 dla samej zasady. Kurna czy przed restartem 90% pozycji stało na mega wysokim poziomie?

Polać temu panu bo mądrze prawi. Jak się skończy N52 i wprowadzą coś nowego to N52 urośnie do rangi mistrzostwa a psioczenie będzie na nowe. I tak w koło.

@Kuba G, ja tylko się odniosłem do twojego argumentu, że wszystkie poważne i refleksyjne motywy wsadzone w ten komiks już zostały wcześniej u Supermana omówione. Na pewno nie każdy jest takim znawcą Supka, że przeczytał je wszystkie. W N52 chodzi o to, że teoretycznie każdy zarówno nowicjusz jak i znawca przygód Supka powinien się odnaleźć. Tobie mimo to nie pasuje, więc nie jesteś targetem tego komiksu. Opinie są raczej przychylne więc chyba świat się na Ciebie uwziął :)

Offline Garf

Odp: Superman
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:37:05 pm »
Jak się skończy N52 i wprowadzą coś nowego

Już się skończyło :) Z hukiem zwanym "Convergence".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:40:53 pm »
[/size]Już się skończyło :smile:  Z hukiem zwanym "Convergence".


Dan Didio twierdzi co innego  :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 08:46:30 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:45:09 pm »
Polać temu panu bo mądrze prawi. Jak się skończy N52 i wprowadzą coś nowego to N52 urośnie do rangi mistrzostwa a psioczenie będzie na nowe. I tak w koło.

@Kuba G, ja tylko się odniosłem do twojego argumentu, że wszystkie poważne i refleksyjne motywy wsadzone w ten komiks już zostały wcześniej u Supermana omówione. Na pewno nie każdy jest takim znawcą Supka, że przeczytał je wszystkie. W N52 chodzi o to, że teoretycznie każdy zarówno nowicjusz jak i znawca przygód Supka powinien się odnaleźć. Tobie mimo to nie pasuje, więc nie jesteś targetem tego komiksu. Opinie są raczej przychylne więc chyba świat się na Ciebie uwziął :smile:


Aha, czyli to jednak była rozmowa z cyklu nieważne co zostanie powiedziane moje i tak będzie na wierzchu, ok. Będę pamiętał  :roll:
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:47:25 pm »
@Kuba G: nie no w sumie to powinienem się wycofać z tematu bo przecież jestem na przegranej pozycji. Nie czytałem, a ty czytałeś. Nie powinienem drążyć tematu, sorry.

Offline Komediant

Odp: Superman
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:33:05 pm »
na ile kojarze sprzed miesięcy to na forach amerykańskich sie raczej Superman unchained obrywało i opinie generalnie podobne do tej kuby.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Superman
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwiec 24, 2015, 07:00:03 am »
Polać temu panu bo mądrze prawi. Jak się skończy N52 i wprowadzą coś nowego to N52 urośnie do rangi mistrzostwa a psioczenie będzie na nowe. I tak w koło.

Bzdura, bzdura, Jezu, jaka bzdura. W N52 nie ma na chwile obecną nic co by mnie zainteresowało. A ja często łykam naprawdę przeciętne superhero. To jest dno i pół metra mułu. Poczytaj sobie Green Lanterny i Flashe Johnsa, Kryzysy, 52, Mroczne Odbicia, czy inne rzeczy sprzed n52. Przeczytaj, porównaj, będzie materiał do dyskusji.

Z twoich wypowiedzi, Szanowny Kolego, wynika że nie bardzo czytałeś, więc jak można traktować twoją opinię poważnie?