trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 205054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:50:30 am »
Bez przesady z tymi dobrymi ocenami na goodreadsie. 3,79 to stany średnie, co najwyżej leciutko wyższe stany średnie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:20:11 am »
TPB ma jednak zdecydowanie wyższą ilość ocen.

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:55:07 am »
Ale o co chodzi? "Wyzwolony" to fajny komiks w kategorii głupia, wtórna nawalanka napakowana akcją i ładnie wyglądająca. W takim czymś nie należy się doszukiwać sensu czy głębi. Od czasu do czasu przyjemnie przeczytać sobie taki odmóżdżacz. Ja lubię takie komiksy czytać, ale wielkimi ich nie nazywam. Niestety "Ludzie ze Stali" Morissona w ogóle mi nie podeszły, a Wyzwolony już tak. Na zasadzie kontrastu Wyzwolony wygrywa.

A to, że Snyder jest przereklamowany, to inna sprawa.


rozmowy godne priva zaczęte by znów tworzyć off top nie nadawały się nawet do gadek
piszcie do siebie. poza wami to nikogo nie interesuje
fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 05:26:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline Wojtpil

Odp: Superman
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:52:17 pm »

Superman Batman: Wrogowie publiczni przyśpieszona o tydzień premiera, a więc już dziś.


Kupujecie to? Ja kiedyś kupiłem w ramach DK Comics niestety nie byłem zachwycony. Czemu - już nie pamiętam.
Tak więc mam dylemat. Pewnie dam szansę ale ... pewnie i też będę tego żałował.

http://czasnakomiks.pl/index.php/supermanbatman-wrogowie-publiczni/#more-8186
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:58:46 pm »
Nie czytałem tego za czasów DK, ale tym razem się skuszę. Cudów nie oczekuję, ale może okaże się przyjemnym, lekkim, superbohaterskim czytadłem. Za te pieniądze można spróbować.

Offline Jaxx

Odp: Superman
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 20, 2016, 01:00:12 pm »
Superman Batman: Wrogowie publiczni przyśpieszona o tydzień premiera, a więc już dziś.


Kupujecie to? Ja kiedyś kupiłem w ramach DK Comics niestety nie byłem zachwycony. Czemu - już nie pamiętam.
Tak więc mam dylemat. Pewnie dam szansę ale ... pewnie i też będę tego żałował.

http://czasnakomiks.pl/index.php/supermanbatman-wrogowie-publiczni/#more-8186

Rozmawialiśmy o tym w wątku o Egmoncie. Kilka osób powiedziało to samo - że ten komiks to radosna nawalanka gromady różnych postaci. Więc ja odpuściłem na tę chwilę. Może kiedyś się zdecyduję, na razie przegrywa z innymi tytułami. 

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 20, 2016, 03:49:14 pm »
Ja niedawno przypomniałem sobie ten komiks więc w ramach krókiej recenzji:
Ogólnie to raczej słaby komiks, choć należy zaznaczyć, że początek był obiecujący. Podobała mi się ta dwutorowa narracja porównujaca sposób patrzenia na świat, przemyślenia i skojarzenia 2 bohaterów (zresztą o ile pamiętam, na podobnej zasadzie kontynuowana później - to na pewno plus komiksu). Akcja i intryga generalnie też znośnie się rozwijała. W miarę pozytywne wrażenie podtrzymała część 2 (dla mnie najlepsza z całej historii), pojawienie się
Spoiler: pokaż
Supermana z alternatywnej rzeczywistości
było ciekawe i dawało nadzieję na jakieś ciekawe rozwinięcie intrygi. Niestety - od części 3 zaczyna się nawalanka i komiks staje się poniżejprzeciętny. Są jakieś tam momenty
Spoiler: pokaż
mnie podobał się np. motyw z Robo-Super-Batmanem :biggrin:
, jest dużo bohaterów, co trochę tm-semicowej nostalgii obudziło, ale ogólnie kiepsko.

Rysunki - generalnie dla mnie na plus (szczególnie całostronicowe plansze). Dawno nie czytałem nic w tak cartoonowym stylu, była to dla mnie ciekawa odmiana. Pewnie gdybym miał co tydzień czy co miesiąc czytać komiks z takimi rysunkami to szybko by mi się zohydziły, ale raz na jakiś czas- dla mnie OK


Ogólna ocena (szkolna skala 1-6): 3 z małym minusem (gdyby nie znośne pierwsze 2 części i rysunki byłoby niżej)

Niemniej jednak ponieważ komiks jest taniutki kupię część drugą (ponoć lepszą) i zobaczę czy mnie czyms zaskoczy. Sentyment TM-Semicowy zwycięża :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 03:55:13 pm wysłana przez mack3 »

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 06, 2016, 04:46:59 pm »
Dokończyłem wreszcie trylogię Morrisona i dalej mi się nie podoba. Pomieszanie z poplątaniem, człowiek gubi się w tych wydarzeniach i mi trudno było utrzymać wątek. Podróże w czasie połączone z alternatywnymi rzeczywistościami i jeszcze kosmitami i małą dziewczynką. Może to i oryginalne ale niestrawne. I jeszcze czarny Superman - prezydent :) komedia.

No i nie spodobało mi się, że Egmont nawrzucał do tych albumów masę ścinek z nieistotnymi i głupimi wątkami, zamiast albo zmieścić główną historię w 2 tomach, albo kontynuować ją po pokonaniu tego gościa z 5 wymiaru. "Wyzwolony" dalej lepszy.

Offline Garf

Odp: Superman
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 06, 2016, 05:08:01 pm »
Dokończyłem wreszcie trylogię Morrisona i dalej mi się nie podoba. Pomieszanie z poplątaniem, człowiek gubi się w tych wydarzeniach i mi trudno było utrzymać wątek.

Co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą :)

No i nie spodobało mi się, że Egmont nawrzucał do tych albumów masę ścinek z nieistotnymi i głupimi wątkami, zamiast albo zmieścić główną historię w 2 tomach, albo kontynuować ją po pokonaniu tego gościa z 5 wymiaru. "Wyzwolony" dalej lepszy.

Jeśli dobrze pamiętam, te back-upy w paru względach dostarczały ciekawych uzupełnień albo wręcz dość ważnych informacji do zrozumienia całości. Egmont dostarcza to, co dostaje od DC - byłbyś zadowolony, gdyby zaczął wyrzucać z tomów te części komiksów, które nie spodobają się komuś z redakcji? :)

Spoiler: pokaż
Po pokonaniu Vyndktvxa
zmienili się twórcy komiksu, a poziom podobno spadł. Ja w każdym razie postawiłbym run Morrisona wyżej od "Wyzwolonego".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 06, 2016, 05:16:23 pm »
@UP
Ta, bo bardzo ważne było opowiedzenie nam o psie z Kryptona. Albo o wizycie Supermana w obserwatorium gdzie mu pokazano jak 27 lat temu wybuchł Krypton. Itd itp. - ta bardzo istotne dla reszty fabuły. A jeśli po Morrisonie poziom spadł jeszcze niżej, to chyba się zaczęli cofać.

I tak - nie obraziłbym się gdyby Egmont porządnie zredagował niektóre swoje albumy. Np w Strażnikach Galaktyki powyrzucał te originy z zrobił 2 porządne, grubsze  tomiki, zamiast dawać nam po 3 zeszyty z akcją. Albo Gothtopia - jedna lepsza tytułowa historia na 3 oryginalne zeszyty, a reszta to oderwane, bezsensowne ścinki. Jeju, jak mnie boli, że kupiłem ten tom. A mogłem sobie zostawić kasę na Eternal.

Mam 2 tomy Superman: Ziemia Jeden. Choć o Batmanie to był koszmarek, to ledwo zacząłem czytać to o Supermanie, to już mi się podoba. Chyba działa na mnie sentyment i do serialu "Smallville" i do Straczyńskiego. Bo zawiązanie akcji przypomina trochę zabawne wątki z  Thora Odrodzenie. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 05:28:10 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 06, 2016, 05:37:14 pm »
8azyliszku a przyszło ci do głowy, że może dlatego trudno Ci zrozumieć trylogię, bo czytasz ją w kilkumiesięcznych odstępach czasu? U Morrisona to akurat wiadome, że fabuła będzie zakręcona i trzeba być na bieżąco z każdym detalem dla pełnego zrozumienia przekazu.

No i come on, czarny prezydent Supek rządzi! 

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 06, 2016, 05:41:20 pm »
Czarny Supermanem? Ja lubię sci-fi ale tu już Morrison przesadził. :D :D Poza tym zrobił go też jednocześnie prezydentem USA co już w ogóle jest kosmosem do kwadratu. :D

Jeśli Morrison chciał dobrze przedstawić wroga, który atakuje w różnych punktach czasu, powinien napisać to podobnie jak ostatnie 2 odcinki serialu Star Trek The Next Generation. Tam to miało ręce i nogi. No i powtarzam - te wszystkie śmieciowe historyjki upchnięte pomiędzy, nie pomagały.

"Wszyscy lubią psy z wyjątkiem milosników kotów. Ale oni się nie liczą".
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 05:51:04 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 06, 2016, 05:53:49 pm »
A gdy Supek był obywatelem ZSRR to było ok? Masz problem z kolorem skóry czy co?

Offline Garf

Odp: Superman
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 06, 2016, 05:57:11 pm »
Cóż, każdemu według jego potrzeb. Mnie te dodatkowe historie się podobały, np. ta o staraniach Kentów o dziecko albo te opowiadające o Steelu. A pomysł łączenia roli Supermana z funkcją prezydenta uważam za całkiem ciekawy. A co do koloru skóry, to nie wiem, co w tym dziwnego - to w końcu alternatywna rzeczywistość.

Pamiętam też, jaką satysfakcję czułem, jak się połapałem, że
Spoiler: pokaż
te tzw. "anioły" to były poszczególne ostrza multiwłóczni i że wybuchła ona Vndktvxowi w twarz dlatego, że Supek i jego ojciec odparli dwa takie "ostrza"
.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!