Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 205276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #510 dnia: Marzec 06, 2016, 07:53:26 pm »
No i proszę bardzo - Straczyński potrafił machnąć całkiem zgrabny origin także Supermana z Ziemi Jeden. czytało się o wiele przyjemniej niż tą gmatwaninę Morrisona. Przeczytałem dwa pierwsze tomy i chyba skuszę się także na trzeci. W każdym razie polecam.

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #511 dnia: Marzec 18, 2016, 03:31:14 pm »
Po przeczytaniu Wrogów Publicznych i Supergirl, stwierdzam, że animacje zrobione na ich podstawie były wierne. Dlatego jak ktoś je widział, może sobie odpuścić ich kupowanie i wydać kasę na np Flasha. :) Dopiero od Władzy Absolutnej zacznie się dziać coś zaskakującego. Czekam z niecierpliwością na 3 tom.

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #512 dnia: Marzec 18, 2016, 07:03:43 pm »
W sumie czytając Supergirl również nie czułem żadnego zaskoczenia,mam w oryginale i oglądałem ,,bajkę,, . Z Wrogami Publicznymi było inaczej bo czytałem od DK ,zanim wyszła animacja ;] na plus wstęp od Tima Sale jak i smaczki w postaci kilku dodatkowych stron jakie DK wykroiło ze swoich zeszytówek ;p
Supermana Ziemia Jeden widziałbym w DcDeluxe ,komiks daje rade i miał widoczny wpływ na film MoS.

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #513 dnia: Marzec 25, 2016, 10:48:40 pm »
kilku dodatkowych stron jakie DK wykroiło ze swoich zeszytówek ;p
DK coś wykroiło z zesztówek? w których częściach? Sądząc po ilości stron każdej z części (standardowe 22) to dali wszystko...

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 26, 2016, 05:50:15 am »
Wstepne 2 strony rysowane przez Tima Sale. Następnie skrócili pierwszy pojedynek eSa z Metallo. Cmentarny strzał z kryptonitu również uległ ścięciu,fajna panelowa strona poszła w szlak ;]

Offline kelen

Odp: Superman
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 26, 2016, 06:08:34 am »
Akurat "When Clark Met Bruce: A Tale from the Days of Smallvlle" nie pojawiło się w głównym tytule (było w secret files and origins), więc DK tego nie wycięło.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 26, 2016, 06:20:34 am »
Jak tak to sorry ,to mamy dwie strony mniej  :biggrin:

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 26, 2016, 09:02:29 am »
Wstepne 2 strony rysowane przez Tima Sale. Następnie skrócili pierwszy pojedynek eSa z Metallo. Cmentarny strzał z kryptonitu również uległ ścięciu,fajna panelowa strona poszła w szlak ;]
Dzięki za info. No tak, nie wziąłem pod uwagę, że pierwsze części często mają więcej niż 22 strony.
Czyli rozumiem, że łącznie wycięli 2 strony + te 2 rysowane przez Sale'a..? (ale za to wrzucili reklamę Spidera :D )
Kurcze, podarowałem sobie 1. część, bo mam w DK, ale będę musiał przemyśleć zakup jednak

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 26, 2016, 09:23:20 am »
W DK za to były okładki  :smile:

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 26, 2016, 09:36:07 am »
Mala gafe strzelilem z tymi stronami od Tima Sale, tak jak Kelen napisal powyzej. Wiec liczymy tylko te ciecia wzgledem pojedynku z Metallo. 25zeta to nie majatek a wydanie jest dosc dobrze. Ja juz mam i wydanie DK i oryginal HC a od niedawna i SC Egmontu  8)

Offline Barmon

Odp: Superman
« Odpowiedź #520 dnia: Marzec 26, 2016, 10:11:46 pm »
Po przeczytaniu Wrogów Publicznych i Supergirl, stwierdzam, że animacje zrobione na ich podstawie były wierne. Dlatego jak ktoś je widział, może sobie odpuścić ich kupowanie i wydać kasę na np Flasha. :smile: Dopiero od Władzy Absolutnej zacznie się dziać coś zaskakującego. Czekam z niecierpliwością na 3 tom.


Supergirl była bardzo wierna. Ale animowani PE  te wszystkie zmiany były na minus zwłaaszcza Bats rozwalający Bane`a w 2 sekundy albo to że poleciał w kosmos tym mechem.

Offline Wojtpil

Odp: Superman
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 29, 2016, 07:42:44 am »
Po przeczytaniu Wrogów Publicznych i Supergirl, stwierdzam, że animacje zrobione na ich podstawie były wierne.

Jak się nazywa ta animacja na podstawie tomu Supergirl?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Mikel

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 29, 2016, 08:51:32 am »
Chyba chodziło mu o Superman/Batman: Apocalypse ?

Offline pawelcd

Odp: Superman
« Odpowiedź #523 dnia: Kwiecień 07, 2016, 09:40:46 pm »
Jestem po lekturze Superman Ziemia Jeden vol 3. Dalej uważam, że to najlepsze wcielenie Supka. Czy jest szansa na kolejne? Może ktoś natknął się na jakieś informacje ?

Offline Corto Maltese

Odp: Superman
« Odpowiedź #524 dnia: Kwiecień 08, 2016, 07:54:01 am »
Zgadzam się, że Superman Earth One, wszystkie trzy tomy (choć dwa pierwsze bardziej mi się podobały od trzeciego) to świetna lektura. Na tyle, że wszystkie mam w HC choć zagraniczne komiksy superhero często kupuję w SC. Co do vol.4 to trzeba się opierać na tym wywiadzie: http://www.newsarama.com/23444-jms-q-a-on-superman-earth-one.html Na razie, Straczynski pisze Flash-a z Earth One. A Superman pewnie będzie w jakiejś nieokreślonej przyszłości, markę ta seria (EO) ma dobrą, scenarzyście się chce i ma pomysły, kwestia znalezienia czasu. Pozostaje czekać, przez sześć lat się doczekaliśmy trzech tomów, a skoro trzeci był rok temu, to teoretycznie następny mógłby być w 2017-18 roku. Oby jak najwcześniej.

 

anything