Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yaro444

Superman
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2003, 05:33:26 pm »
Cytat: "Perfect Strangler"
("Czy nie byłoby lepiej zacząć wydawania Batmana w Polsce od Jima Lee?" "Byłoby. Ale my zaczniemy inaczej.")


Trochę mi to przypomina politykę wydawniczą tm semic  :cry:
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Superman
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2008, 12:15:33 pm »
"Superman: Na wszystkie pory roku" - bardzo przyjemnie się to czyta. Pewne naiwności i sentymentalizm równoważone są przez urokliwą aurę świata retro i swoiste ciepło, bijące z albumu. Duża w tym zasługa rysunków i kolorów, wynoszących historię na jakiś szczególny, cudowny poziom umowności, dzięki któremu nie wyobrażamy już sobie, że świat (przynajmniej ten komiksowy :) ) mógłby istnieć bez Supermana.

Offline Blacksad

Superman
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2008, 02:57:52 pm »
Bardzo lubię "Na wszystkie pory roku", właśnie za ten nostalgiczny nieco nastrój i za parę łapiących za gardło refleksji, w rodzaju: "być najlepszym, czy być DOBRYM?".

Krótko po ukazaniu nawet popełniłem dla Aleji tekst - "rzut okiem" - jak to zwą, na temat tego komiksu, przez grzeczność nie podlinkuję  ;)
Chrzań się, Smirnov

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Superman
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:49:15 pm »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Superman
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2008, 10:19:48 pm »
Blacksad.... napisałeś coś jeszcze?
Chętnie przeczytam  :)

Offline Blacksad

Superman
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:48:58 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Blacksad.... napisałeś coś jeszcze?
Chętnie przeczytam  :)


Kilkadziesiąt opowiadań i pierwszych dwadzieścia rozdziałów zakrojonej na osiem cykli po trzy tomy każdy powieści historyczno-fantastycznej ;)

Żartuję, oczywiście.

A serio. Nie nie, Supermana lubię właśnie dzięki temu komiksowi. I żaden inny o Kencie mnie aż na tyle nie urzekł (choć fakt, że wiele ich nie czytałem). Co do pisania - że tak powiem - "się cedzę"  :D
Chrzań się, Smirnov

Offline Julek_

Superman
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:44:52 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Blacksad.... napisałeś coś jeszcze?
Chętnie przeczytam  :)


Blacksad skromny jest, nie chwali się, a pisał, pisał. I szkoda, że tak mało i szkoda, że moderatorskie obowiązki i brak czasu nie pozwalają mu na kontynuowanie recenzenckiej kariery!

Tu masz, Chudy:

www.belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=recenzje&tekst=135
www.belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=artykuly&tekst=141

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Superman
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2008, 05:31:34 pm »
Z eSem mało jest takich na prawdę dobrych historii. Superman for Tomorrow jest moim zdaniem na przykład przereklamowane, z takich dłuższych to na pewno trylogia o śmierci i powrocie Supermana. Ale osobiście najbardziej lubię KIngdom Come, fakt, że to opowieść o wielu herosach, ale Superman jest postacią centralną, to chyba generalnie jeden z najlepszych komiksów DC w historii
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Superman
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2008, 06:59:26 pm »
A wracając jeszcze do "Wszystkich pór roku", trochę mnie dziwi, że nikt nie napisał wstępu do tego trade'a. No chyba że Egmont zubożył polskie wydanie...

Offline metzen

Superman
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2008, 12:13:11 am »
Do mnie Superman przemówił najbardziej w "Red Son".
Chociaż to Elseworlds, Superman jest tym samym gościem (tyle, że trochę potężniejszym) i komiks ten świetnie przedstawia jego charakter, rozterki i dobre serce.
Do tego wersje  Batmana, czy Hala Jordana z tego świata mnie niszczą ; >
You know, there's a million fine looking women in the world, dude. But they don't all bring you lasagna at work. Most of 'em just cheat on you."
Silent Bob

Offline Trreker

Odp: Superman
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 18, 2008, 12:18:34 am »
W świecie komiksu swego czasu w artykule o nigdy niepublikowanych historiach komiksowych , była wzmianka o historii Siegela z roku 40 w której pojawił sie Kryptonit oraz Lois Lane dowieduje się iż Klark Kent to superman.... Tu mozna dowiedziec sie wiecej oraz przeczytac prawie juz ukończony komiks do odnalezionego scenariusza: http://k-metal.cc/about-the-story.php

Offline yurek1

Odp: Superman
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2009, 02:57:34 pm »
jako supermanowy laik (który zna na pamięć Whatever Happened to the Man of Tomorrow, bo to Moore, oraz czytał For All Seasons i jakieś tam zeszyty tmsemikowe) zapytuję Szanownych Użytkowników: co ABSOLUTNIE należy przeczytać o Supermanie? jak wygląda kanon tegoż arcyherosa? będę wdzięczny za uwagi.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Bane

Odp: Superman
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2009, 03:48:46 pm »
Też jestem laikiem i nie za bardzo lubię tę postać, ale "All Star Superman" Morrisona jest moim skromnym zdaniem rewelacyjną historią i chyba mogę (z pewną dozą ostrożności) stwierdzić, że jest to jedna z tych pozycji, które ABSOLUTNIE należy przeczytać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 04:54:59 pm wysłana przez Bane »

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Superman
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:44:23 am »
Możesz sięgnąć po SUPERMAN FOR TOMORROW - całkiem przyjemna lektura, świetne rysunki Jima Lee, scenariusz B. Azzarello.

Trylogia Death and Return of Superman według mnie klasyk (omnibus lub 3 trejdy).

Osobiście bardzo lubię  SUPERMAN KRYPTONITE Cooke'a i Sale'a.

Przyjemną, lekką lekturą jest SUPERMAN UP UP AND AWAY.

Jeśli miałbym wskazać najlepszy komiks wg. mnie to byłby to elseworld Mike'a Millara SUPERMNA RED SON, znakomity w każdym calu.

Wspomniany All-Star warto przeczytać również.

W tym roku Geoff Johns i Gary Frank zaserwują historię SECRET ORIGIN, zapowiada się na "musisz mieć" z komiksów z eSem.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Julek_

Odp: Superman
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:13:49 pm »
Ja znam dwa, absolutnie rewelacyjne tytuły ze Esem:

Obyczajowe "It`s a Bird" Seagle i Christiansena, gdzie Super przewija się w tle

"All Star Superman" będące esencję klasycznego super-bohaterstwa, podlane stylem Morrisona - taki neo-klasycyzm :)

 

anything