Autor Wątek: Nowy GRACZ/GRACZE????  (Przeczytany 36124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline An-Nah

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 03, 2003, 08:24:46 pm »
Jak dla mnie, dostajemy śmietankę... Z tzw. mainstreamu interesuje mnie jedynie X-men a i to nie wszystko... No, i jeszcze Batman ewentualnie (Ostatnio zauwatrzyłam, ze ten jeden zeszyt na półce - dzięki, DevilRed - samotny się troszke czuje...). ale nie przecze, taka typowa, sztampowa, odmóżdzająca papka ma swoich zwolenników - a więc jest potrzebna.(Hmmm, zaraz dojde do wniosku, że i Jaszczrki Błekitne są potrzebne, tudzież Smocze Jaja i reszta badziewia made in Japan... cóz, wyraźnie są...).
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Anonymous

  • Gość
Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 03, 2003, 08:33:08 pm »
Nie pamiętam gdzie, ale były notowania na takiej stronce z zielonymi, czerwonymi i niebieskimi kulkami z boków najlepiej sprzedających się Graphic Novel i jakoś wymienione przez ciebie tytuły zawsze były w 25, a nawet 10. Fakt, że na czele były tytuły z imprintu Marvel Ultimate świadczy tylko o ich popularności, a nie o braku zapotrzebowania na wspomniane przez ciebie tytuły. Po drugie niestety na próżno ich szukać na nowych listach bo są wyjątkowo stare. Natomiast jak znajdziesz wyniki sprzedaży za listopad TPB pod koniec miesiąca, to sprawdź na którym miejscu będzie Transmetropolitan 9. Sprzedaż TPB jest znacznie niższa niż zwykłych albumów, dlatego też na próżno szukać na top 100 czy top 300 sprzedaży Kaznodziei i Transmetropolitan, bo to stare albumy są. Ale zawsze jest gdzieś w czubie 100 naboi.

Offline Borys

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 04, 2003, 03:56:32 pm »
Mi tam też brakuje dobrego, normalnego mainstreamu. Jezeli na rynku pojawiłoby się z pieć miesięczników w rozsądnej cenie (6-8zł) to pewnie ze dwa z nich bym kupił.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Mroczny Gościu

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2003, 06:55:49 pm »
Cytat: "yaro444"
Spójrzcie na naszą amerykańszczyznę - Kaznodzieja, Sandman, Hellboy, rzeczy Moore'a - przecież to w większości nie jest mainstream ani nawet top50 w usa. Nawet normalnego spidermana nie ma. Potrzeba nam takich komiksów, które są uniwersalne i mogą być czytane zarówno przez starszych jak i młodszych, którzy zobaczą cos w kiosku i poproszą mamę żeby im kupiła. COś takiego, jak np New X-men Granta Morrisona albo rzeczy Bendisa. To dobrze że mamy duzo rzeczy ambitnych, ja w takich gustuję, ale to nie jest normalna sytuacja gdy wydaje się komiksy z Vertigo a nie masz nawet Supermana w kiosku.


Swięta racja! Ponad to spujżcie na nasz wiek ,90% z nas to dorośli ludzie którzy szykają ambitniejszych komiksów typu Sandman ,ale nadzieją dla naszego tragicznie małego rynku są dzieciaki!!! A zeby je zainteresowac komiksem w ogule muszą zacząć od czegoś w sam raz na ich wiek, np. X-menow albo supera. na pewno nie uwierze ze zainteresuje iich sandman ,to za trudne dla dzieci. A więkrzość serri teraz wydawanych jest pod starszą publikę. Nawet batki! Black&White albo ego to już ambitniejsze  pozycje. Jedynie Transformers i CrossGen są w tej chwili celowane w młodszych. A TO ZA MAŁO!!!!!!!!!!!
rde Bele! eee... to chyba nie ten komiks...

Offline Crouching Tiger

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2003, 08:36:22 pm »
Cytat: "Mroczny Gościu"

Swięta racja! Ponad to spujżcie na nasz wiek ,90% z nas to dorośli ludzie którzy szykają ambitniejszych komiksów typu Sandman ,ale nadzieją dla naszego tragicznie małego rynku są dzieciaki!!! A zeby je zainteresowac komiksem w ogule muszą zacząć od czegoś w sam raz na ich wiek, np. X-menow albo supera. na pewno nie uwierze ze zainteresuje iich sandman ,to za trudne dla dzieci. A więkrzość serri teraz wydawanych jest pod starszą publikę. Nawet batki! Black&White albo ego to już ambitniejsze  pozycje. Jedynie Transformers i CrossGen są w tej chwili celowane w młodszych. A TO ZA MAŁO!!!!!!!!!!!


Nie przesadzaj. Ja czuję totalny niedosyt komiksu dojrzałego dla dorosłego odbiorcy. Te pozycje mozna policzyć na palcach jednej ręki a te dla dzieciaków przelewają się przez półki w empikach.

Offline Borys

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2003, 09:01:22 pm »
Cytat: "Crouching Tiger"
Cytat: "Mroczny Gościu"

Swięta racja! Ponad to spujżcie na nasz wiek ,90% z nas to dorośli ludzie którzy szykają ambitniejszych komiksów typu Sandman ,ale nadzieją dla naszego tragicznie małego rynku są dzieciaki!!! A zeby je zainteresowac komiksem w ogule muszą zacząć od czegoś w sam raz na ich wiek, np. X-menow albo supera. na pewno nie uwierze ze zainteresuje iich sandman ,to za trudne dla dzieci. A więkrzość serri teraz wydawanych jest pod starszą publikę. Nawet batki! Black&White albo ego to już ambitniejsze  pozycje. Jedynie Transformers i CrossGen są w tej chwili celowane w młodszych. A TO ZA MAŁO!!!!!!!!!!!


Nie przesadzaj. Ja czuję totalny niedosyt komiksu dojrzałego dla dorosłego odbiorcy. Te pozycje mozna policzyć na palcach jednej ręki a te dla dzieciaków przelewają się przez półki w empikach.


Niedosyt??? Teraz chyba Ty przesadzasz. Wyliczmy (oczywiscie przypożądkowanie komiksu jako dla dorosłych to moja subiektywna ocena):
- 100 kulek
- Bilale (wszystkie)
- Strażnicy
- Liga
- Hellboy
- Sin City
- Kaznodzieja
- Sandman
- V4V
- Orgin
- Pielgrzym
- Transmetropolitan
- 30 dni nocy
- Kasta Metabaronów
- Incal
- Morderstwa i Tajemnice
- Niebieskie pigułki
- Piekielne wizje
Plus jeszcze ileś tytułów, które uznałbym za raczej dla dorosłych lub dla dojrzałej młodzierzy np. Green Arrow, Universe, Midnight Nation, Wieczna Wojna, czy nawet Tangled Web i Batmany. To tylko tytuły, które ja czytam, jak z resztą znam zycie i to forum, ktos mnie za raz uzupełni. Aha, do tego wszystkeigo nalezy jeszcze doliczyć tytuły erotyczner. Uważasz, że to mało? Jak na dwa - trzy lata, bo chyba to wszystko się zaczęło od Hellboya i Pielgrzyma, to całkiem sporo
A dla dzieci? Hmm nie wiem bo nie czytuje ale chyba jednak będzie tego troche mniej (choćby przeliczając miesięczną ilość tytułów).
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline graves

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 04, 2003, 09:17:48 pm »
Cytat: "Borys"
Cytat: "Crouching Tiger"
Cytat: "Mroczny Gościu"

Swięta racja! Ponad to spujżcie na nasz wiek ,90% z nas to dorośli ludzie którzy szykają ambitniejszych komiksów typu Sandman ,ale nadzieją dla naszego tragicznie małego rynku są dzieciaki!!! A zeby je zainteresowac komiksem w ogule muszą zacząć od czegoś w sam raz na ich wiek, np. X-menow albo supera. na pewno nie uwierze ze zainteresuje iich sandman ,to za trudne dla dzieci. A więkrzość serri teraz wydawanych jest pod starszą publikę. Nawet batki! Black&White albo ego to już ambitniejsze  pozycje. Jedynie Transformers i CrossGen są w tej chwili celowane w młodszych. A TO ZA MAŁO!!!!!!!!!!!


Nie przesadzaj. Ja czuję totalny niedosyt komiksu dojrzałego dla dorosłego odbiorcy. Te pozycje mozna policzyć na palcach jednej ręki a te dla dzieciaków przelewają się przez półki w empikach.


Niedosyt??? Teraz chyba Ty przesadzasz. Wyliczmy (oczywiscie przypożądkowanie komiksu jako dla dorosłych to moja subiektywna ocena):
- 100 kulek
- Bilale (wszystkie)
- Strażnicy
- Liga
- Hellboy
- Sin City
- Kaznodzieja
- Sandman
- V4V
- Orgin
- Pielgrzym
- Transmetropolitan
- 30 dni nocy
- Kasta Metabaronów
- Incal
- Morderstwa i Tajemnice
- Niebieskie pigułki
- Piekielne wizje
Plus jeszcze ileś tytułów, które uznałbym za raczej dla dorosłych lub dla dojrzałej młodzierzy np. Green Arrow, Universe, Midnight Nation, Wieczna Wojna, czy nawet Tangled Web i Batmany. To tylko tytuły, które ja czytam, jak z resztą znam zycie i to forum, ktos mnie za raz uzupełni. Aha, do tego wszystkeigo nalezy jeszcze doliczyć tytuły erotyczner. Uważasz, że to mało? Jak na dwa - trzy lata, bo chyba to wszystko się zaczęło od Hellboya i Pielgrzyma, to całkiem sporo
A dla dzieci? Hmm nie wiem bo nie czytuje ale chyba jednak będzie tego troche mniej (choćby przeliczając miesięczną ilość tytułów).

Chciałem napisać to samo -ale z lenistwa tego nie zrobiłem. Tylko w październiku naliczyłem kilkanaście pozycji -nie chciało mi się tyle wymieniać ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Crouching Tiger

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 04, 2003, 09:47:26 pm »
Cytat: "graves"


Niedosyt??? Teraz chyba Ty przesadzasz. Wyliczmy (oczywiscie przypożądkowanie komiksu jako dla dorosłych to moja subiektywna ocena):
- 100 kulek
- Bilale (wszystkie)
- Strażnicy
- Liga
- Hellboy
- Sin City
- Kaznodzieja
- Sandman
- V4V
- Orgin
- Pielgrzym
- Transmetropolitan
- 30 dni nocy
- Kasta Metabaronów
- Incal
- Morderstwa i Tajemnice
- Niebieskie pigułki
- Piekielne wizje

No i w ten sposób wymieniłeś prawie wszystkie pozycje dla dorosłych "published in Poland". W twoim wypadku jest ich 18. Dajmy na to, że nie wymieniłeś wszystkich załóżmy więc że jest ich ok 30-tu. To cholernie mało zważywszy, że co miesiąc wychodzi 40-50 tytułów.
Tylko kilka tytułów z twojej listy to rzeczy dobre, znaczna część to siermiężna produkcja dla zjadaczy papieru, drukowana po to by Greenpeace miał rację bytu.

Offline konradkonrad

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 05, 2003, 12:46:50 am »
Cytat: "Mroczny Gościu"

Ponad to spujżcie na nasz wiek ,90% z nas to dorośli ludzie którzy szykają ambitniejszych komiksów typu Sandman ,ale nadzieją dla naszego tragicznie małego rynku są dzieciaki!!! A zeby je zainteresowac komiksem w ogule muszą zacząć od czegoś w sam raz na ich wiek, np. X-menow albo supera. na pewno nie uwierze ze zainteresuje iich sandman ,to za trudne dla dzieci. A więkrzość serri teraz wydawanych jest pod starszą publikę. Nawet batki! Black&White albo ego to już ambitniejsze  pozycje. Jedynie Transformers i CrossGen są w tej chwili celowane w młodszych. A TO ZA MAŁO!!!!!!!!!!!

To ciekawe, bo z tego co czytam, to w Ameryce tez narzekają na brak komiksu dla dzieci (tzn. poza mangą, bo ta jest dla wszystkich) i na starzenie się fanów Supermana czy Batmana. My za to mamy Kajka i Kokosza, Tymka i Mistrza (dla najmłodszych), sporo serii europejskich. Właściwie ogromna większość tego co jest, nadaje się dla dzieciaków powyżej 10 roku życia.

Offline Borys

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 05, 2003, 03:52:50 pm »
Cytat: "Crouching Tiger"
Cytat: "graves"


Niedosyt??? Teraz chyba Ty przesadzasz. Wyliczmy (oczywiscie przypożądkowanie komiksu jako dla dorosłych to moja subiektywna ocena):
- 100 kulek
- Bilale (wszystkie)
- Strażnicy
- Liga
- Hellboy
- Sin City
- Kaznodzieja
- Sandman
- V4V
- Orgin
- Pielgrzym
- Transmetropolitan
- 30 dni nocy
- Kasta Metabaronów
- Incal
- Morderstwa i Tajemnice
- Niebieskie pigułki
- Piekielne wizje

No i w ten sposób wymieniłeś prawie wszystkie pozycje dla dorosłych "published in Poland". W twoim wypadku jest ich 18. Dajmy na to, że nie wymieniłeś wszystkich załóżmy więc że jest ich ok 30-tu. To cholernie mało zważywszy, że co miesiąc wychodzi 40-50 tytułów.
Tylko kilka tytułów z twojej listy to rzeczy dobre, znaczna część to siermiężna produkcja dla zjadaczy papieru, drukowana po to by Greenpeace miał rację bytu.

Zaraz, zaraz, jakie 18??? Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że wiekszość z nich to nie pojedyncze tytuły, tylko serie. mam sumować? Ok: 100 kulek - 6, Bilal - 7, Strażnicy - 2, Hellboy - 6, Sin City -4, Kaznodzieja - 4, Sandman - 5, Orgin - 6, Pielgrzym - 2, Transmetropolitan - 3, Kasta - 5, Incal - 3, reszta do pojedyncze tytuły lub coś co jeszcze nie doczekało się kontynuacji - razem 59 komiksów (nie sumuje tych dla starszej i dojrzałej młodzierzy, podejrzewam, ze razem byłoby koło 100), a podkreslam, ze to tylko pozycje, które ja czytam. Nie ma wśród tego prawie komiksów frankońskich, a jestem pewien, ze i tam znalazło by się coś dla dorosłych. Nie wiem zreszta po co się silę, skoro twierdzisz, że większośc z tego jest dla zjadaczy papieru. Z takim podejściem polecam poczytać wątek "w dupach sie poprzewracało..." i trochę nad tym pomysleć.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 05, 2003, 03:57:28 pm »
Cytat: "Crouching Tiger"
że co miesiąc wychodzi 40-50 tytułów.


Lekka przesada. Jedynie pazdzernik byl tak obfity. Przecietnie jest 30-35 publikacji, lacznie z "Kaczorami Donaldami", "Gigantami" i pismami komiksowymi.

Offline Mroczny Gościu

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 05, 2003, 05:27:00 pm »
Ale mnie chodzi o takie pozycje które można by kupić tak jak donalda w każdym kiosku. Pozycje po które sięgnie nawet siedmiolatek. Dla nas zwyła papka ,ale dzieci zarazi komiksem!!!
rde Bele! eee... to chyba nie ten komiks...

Offline Killah

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 05, 2003, 06:11:18 pm »
Ano tu własnie może być problem, bo z tego co obserwuję w swoim mieście, to niewielu właścicieli kiosków ryzykuje sprowadzanie na ich półki komiksów poza 'Donaldami', czy 'Gigantami'. Są to pozycje, które się ugruntowały już dawno temu . Wątpię żeby sytuacja z komiksami w kioskach szybko się zmieniła. Może wynika to z dość nagłego upadku Semica? [i czy ten post w ogóle ma jakiś sens?  ;) ]
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline Inszy

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 05, 2003, 07:12:45 pm »
Transformersy można zobaczyć w wielu kioskach :D
I do tego widać, że schodzą więc jest sens wydawania takich komiksów  :twisted:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Macias

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 05, 2003, 07:48:06 pm »
Cytat: "Inszy"
Transformersy można zobaczyć w wielu kioskach :D
I do tego widać, że schodzą więc jest sens wydawania takich komiksów  :twisted:
w krainie 3miasto nie schodza,tylko zalegaja na polkach