trawa

Autor Wątek: Nowy GRACZ/GRACZE????  (Przeczytany 36130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 06, 2003, 08:26:16 am »
Cytat: "Macias"
Cytat: "Inszy"
Transformersy można zobaczyć w wielu kioskach :D
I do tego widać, że schodzą więc jest sens wydawania takich komiksów  :twisted:
w krainie 3miasto nie schodza,tylko zalegaja na polkach

W krainie Płock-miasto -nie widać w żadnych kioskach -tylko IN Medio i Kolporterach.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline yaro444

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 06, 2003, 05:02:00 pm »
Chodzi o to, zeby nie było znów jak na początku lat 90 dziury pokoleniowej, zeby dzieciaki które teraz mają po 5, 10 lat za kilka lat przerzuciły się na poważniejsze pozycje itd, bo trudno oczekiwać od 30 latka żeby nagle zaczął czytać komiksy! Jeżeli ludzie nie bedą mieli żadnych komiksowych wspomnien z dzieciństawa, tak jak dzisiejsi odbiorcy Gaimana, Ellisa czy Bilala mają z Relaxa, Żbika i Asterixa, to czeka nas za jakiś czas kolejy komiksowy krach!
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline Mroczny Gościu

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 06, 2003, 06:09:13 pm »
Cytat: "yaro444"
Chodzi o to, zeby nie było znów jak na początku lat 90 dziury pokoleniowej, zeby dzieciaki które teraz mają po 5, 10 lat za kilka lat przerzuciły się na poważniejsze pozycje itd, bo trudno oczekiwać od 30 latka żeby nagle zaczął czytać komiksy! Jeżeli ludzie nie bedą mieli żadnych komiksowych wspomnien z dzieciństawa, tak jak dzisiejsi odbiorcy Gaimana, Ellisa czy Bilala mają z Relaxa, Żbika i Asterixa, to czeka nas za jakiś czas kolejy komiksowy krach!


Sam nie napisałbym tego lepiej! :)

Wszyscy moi znajomi czytający komiksy wychowali się albo na Tytusie albo na Semicach jak ja. A naczym mają się wychować dzisiejsze dzieci? Trochę mnie przeraża ich obojętność na każdą inną formę rozrywki niż tv i komputer. Ale skoro sukces odniósł u nas np. Harry Poter to znaczy że nie w dzieciach tkwi problem ,ale w jak sądze dostępie do tych form sztuki.
rde Bele! eee... to chyba nie ten komiks...

Offline Crouching Tiger

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 06, 2003, 10:49:31 pm »
Cytat: "yaro444"
Chodzi o to, zeby nie było znów jak na początku lat 90 dziury pokoleniowej, zeby dzieciaki które teraz mają po 5, 10 lat za kilka lat przerzuciły się na poważniejsze pozycje itd, bo trudno oczekiwać od 30 latka żeby nagle zaczął czytać komiksy! Jeżeli ludzie nie bedą mieli żadnych komiksowych wspomnien z dzieciństawa, tak jak dzisiejsi odbiorcy Gaimana, Ellisa czy Bilala mają z Relaxa, Żbika i Asterixa, to czeka nas za jakiś czas kolejy komiksowy krach!


A ja naprawdę o dzieciaków w sensie bogactwa oferty komiksowej się nie boję. Tych tytułów jest w cholerę dużo. Od wznowień polskiej klasyki, przez różne Lucky Luki, Asterixy, Tin Tiny po Thorgala który przestaje być kontrowersyjny w wieku 10 -lat. O witchach, donaldach nie wspominając. Brakuje mi natomiast tytułów, które doprowadziłyby do czegoś w stylu "komiksowy dialog pokoleniowy". Jak wychodziło "Metal Hurlant" we francji reklamowano go w taki sposób "kup, przeczytaj, daj synowi"- tak to można obrazowo określić. Słowem ten raczkujący boom komiksowy może się w Polsce łatwo skończyć bo z braku dobrych pozycji Ci którzy teraz czytają wcześniej czy później z tego wyrosną i nie zarażą swym zaintereoswaniem młodszych. Tyle.

Offline An-Nah

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 07, 2003, 09:49:35 am »
Kusi mnie, żeby przeprowadzić eksperyment na swoich kuzynkach, własciwie na jednej z nich, bo na tej drugiej połozyłam krzyżyk - lubi "Anię z Zielonego Wzgórza" i inne tego typu rzeczy, bleh :shrug: Ale niestety ta drugą musiałabym chyba najpierw porwać, bo ma ojca-prawicowca... :bite:
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline jax

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 07, 2003, 10:35:20 am »
A prawicowcy jak ogólnie wiadomo nie lubią komiksów.  8)

(nie musisz odpowiadać An-nah - wiem co co chodzi)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Błendny Komboj

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 07, 2003, 10:57:27 am »
Cytat: "Crouching Tiger"
Brakuje mi natomiast tytułów, które doprowadziłyby do czegoś w stylu "komiksowy dialog pokoleniowy". Jak wychodziło "Metal Hurlant" we francji reklamowano go w taki sposób "kup, przeczytaj, daj synowi"- tak to można obrazowo określić.

Przecież takim właśnie komiksem jest "Usagi". Również "Asterix", "Thorgal", "Top 10", "Nerwosolek". To są komiksy ponad granicami wieku - każdy może się nimi bawić.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline yaro444

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 07, 2003, 03:42:49 pm »
Wazna jest również dostępność. ja pierwsze kmxy kupowałem w kioskach (kaczory, spidery i asterixy) i nigdy nie myślałem zeby ich poszukać np. w sklepie komiksowym (kiedys ich po prostu nie było, ale i teraz nie sa to znane wszystkim miejsca) najłatwiej dojść do małolatów przez kioski. Przy okazji kupowania jakiegoś boba budowniczego może mama kupi małemu i Supermana?
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 10, 2003, 01:27:15 pm »
Watpie. Widzialem w Lodzi w empiku na MFK, jak dzieciak jakis przegladal komiksy i marudzil, zeby mu mama kupila, a ona na to - No f**king chance! Tyle kasy za komiks?!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Inszy

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 10, 2003, 03:30:35 pm »
Pewnie to były komiksy Mandragory :lol:
 ;)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline yaro444

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 10, 2003, 07:19:31 pm »
Cytat: "xionc"
Watpie. Widzialem w Lodzi w empiku na MFK, jak dzieciak jakis przegladal komiksy i marudzil, zeby mu mama kupila, a ona na to - No f**king chance! Tyle kasy za komiks?!


No właśnie! Ja nie mówię o tpb Green Arrowa lub Spideya z Egmontu za 25 zetów tylko o 24 stronach tegoż Spideya w wersji light (np Ultimate lub nowy Spectacular) za 6 zeta. Z dużym nakładem (dużo dzieciaków) taka cena jest bardzo możliwa, w końcu kiedyś semiki też nie były drogie.
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline graves

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 10, 2003, 08:44:11 pm »
Cytat: "yaro444"
Z dużym nakładem (dużo dzieciaków) taka cena jest bardzo możliwa, w końcu kiedyś semiki też nie były drogie.

Pierwsze semici -były drogie :|
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Inszy

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 10, 2003, 08:55:40 pm »
To dlaczego ja nic o tym nie wiem, mimo że kupowałem je od 1990 roku? :|
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline graves

Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 10, 2003, 09:13:48 pm »
Cytat: "Inszy"
To dlaczego ja nic o tym nie wiem, mimo że kupowałem je od 1990 roku? :|

Może miałeś bogatych rodziców  :giggle:
Już ktoś na forum napisał, że jak zobaczył pierwszego Spidera i The punishera w kiosku za 9500 zł -to stanął jak wryty. To nie odpowiada dzisiajszemu 9,5 zł -bynajmniej :wall: Jest na tamte czasy znacznie wyższą ceną. Dla porównania kupiony w tym samym miesiącu Hugo: Karzeł z CORNELOUP kosztował ... 5300 zł, a kupiony miesiąc wcześniej Hugo: Zaklęcie w fasolę -4500 zł. Nie jestem w stanie teraz sprawdzić ile kosztował kupiony w tym czasie Thorgal: Nad jeziorem bez dna i Thorgal: Władca Gór -bo najnormalniej nie umieszczono na nich ceny -ale była (zapewniam cię) niższa od spidera :x  :P
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Nowy GRACZ/GRACZE????
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 10, 2003, 09:44:20 pm »
Cytat: "graves"
Może miałeś bogatych rodziców  :giggle:
Już ktoś na forum napisał, że jak zobaczył pierwszego Spidera i The punishera w kiosku za 9500 zł -to stanął jak wryty. To nie odpowiada dzisiajszemu 9,5 zł -bynajmniej :wall: Jest na tamte czasy znacznie wyższą ceną. Dla porównania kupiony w tym samym miesiącu Hugo: Karzeł z CORNELOUP kosztował ... 5300 zł, a kupiony miesiąc wcześniej Hugo: Zaklęcie w fasolę -4500 zł. Nie jestem w stanie teraz sprawdzić ile kosztował kupiony w tym czasie Thorgal: Nad jeziorem bez dna i Thorgal: Władca Gór -bo najnormalniej nie umieszczono na nich ceny -ale była (zapewniam cię) niższa od spidera :x  :P


Było tak, ale te 9900 zł to był 1 dolar w kantorze, a teraz 9,90 zł to 2,5 dolara. Wprawdzie bełkocząc siła nabywcza jest inna, ale ceny w realnej walucie były jednak niższe ;)  Żeby było ciekawiej chleb kosztował wtedy ok. 2-3 tysięcy, piwko można było już dostać za 3-4.

 

anything