trawa

Autor Wątek: Liga Niezwykłych Dżentelmenów  (Przeczytany 119512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #390 dnia: Kwiecień 21, 2014, 04:54:54 pm »
Z tego co pamiętam to w pierwszym wydaniu tego komiksu nie zrobili takiego babola (porównanie oryginał vs twardookładkowe wydanie polskie).
Niby nic wielkiego, ale jednak szkoda...



Ja bym z miłą chęcią mógł im pomóc w redagowaniu przygotowywanych polskich wydań. Oczywiście za małą opłatą w formie wydanego komiksu :wink:


Edit: został zrobiony, bo jakoś zdjęcie zniknęło z hosta...
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 09:14:00 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #391 dnia: Kwiecień 30, 2014, 05:05:35 pm »
rose of berlin to fajny komika. niestety 2 lata niemieckiego na studiach nie wystarczyły mi żeby przyswoić wszystkie niemieckie kwestie. na początku mnie to wkurzało, ale jednak po chwili reflekcji uważam to za trafiony zabieg. jednak moore wymaga od czytelnika pewnego zaangażowania, zarówno jeżeli chodzi o smaczki fabularne jak i językowe (francuzki i niemiecki). graficznie oczywiście cacuszko.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 02, 2014, 05:41:48 pm »
http://www.amazon.com/Nemo-River-Ghosts-Alan-Moore/dp/1603093559

W marcu premiera trzeciego tomu Nemo, "River of Ghost". A my czekamy na premierę drugiego "The Roses of Berlin", który Egmont zapowiadał na przyszły rok.

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 02, 2014, 05:51:38 pm »
Bardzo dobra wiadomość! Oby Egmont wydał u nas "Róże" w pierwszej połowie roku. Ponoć lepsze niż "Serce z lodu".

Offline Nightmare in My Head

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:03:59 pm »
Cieszy mnie, że Moore odzyskuje formę. Bo 2009 było okropne.

Offline freshmaker

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:44:03 pm »
to ciekawa opinia, możesz ją rozwinąć? wg mnie 2009 było wybitne. właściwie najlepsze z całego runu century. wlasciwie to moore tym tomem zrobił pole pod pojedyncze epizody nemo. pierwsze 2 tomy to ugruntowanie lxg, black dossier to rozwinięcie uniwersum a century to dekompozycja ligii.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Nightmare in My Head

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 03, 2014, 02:34:47 am »
Pomyślmy... Całe 2009 sprowadzało się do Moore'a jęczącego jak to obecna popkultura jest zła a to co on lubi jest dobre. Harry Potter to antychryst który rzuca czary za pomocą penisa a Bóg to Marry Poppins. I cała ta gadka o tym jak kiedyś było lepiej, bo ludzie może i byli biedni ale czuli, że życie ma jakiś cel - szczerzę wątpię. To smutne, że na stare lata Moore stał się zgorzkniałym dziadem, który krzyczy w komiksie aby "te cholerne dzieciaki z ich iphoneami i ich nową muzyką!" zlazły z jego trawnika.

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 03, 2014, 07:12:59 am »
Jak się czyta te pomysły za pierwszym razem to nawet są całkiem zabawne. A czy Moore stał się "zgorzkniałym dziadem" to bym polemizował. Możliwe, że po prostu obecna sytuacja mocno go przerosła, albo po prostu dojrzał do pewnych refleksji w których zresztą nie jest odosobniony.

Offline freshmaker

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 03, 2014, 07:21:41 am »
akurat cała ta degeneracja postępuje z zeszytu na zeszyt w century, faktycznie jej zwieńczeniem jest potter ale moore nie oszczędza też swoich ukochanych lat hipisowskich. patrząc na całą ligę jest to dla mnie umiejętne zakończenie. w sumie pokazał wszystko od utworzenia do wykończenia ligi. nemo to dla mnie jakieś oddzielne pojedyncze strzały.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline FloreK9

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 12, 2015, 12:14:25 pm »
Witam,

Mam za sobą dwa tomy LND i jestem zachwycony! Mam jednak problem jak dalej kontynuować swoją przygodę. Na półce stoi pierwszy tom Nemo, a w niedalekiej przyszłości ukaże się drugi. Egmont pewnie w przyszłym roku rozważy wydanie Stulecia w wydaniu zbiorczym więc moje pytanie brzmi: jaką kolejności czytania obrać? Po dwóch głównych tomach Ligi zabrać się za Nemo czy warto sięgnąć najpierw po stulecie?

fragsel

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 12, 2015, 12:36:11 pm »
nie mówię o lidze ale ogólnie {i nie jest to prawda objawiona, a jedynie mój patent, który staram się rozpowszechnić):

ZAWSZE* w kolejności publikacji!!!! Zgodnie z oryginalnym planem autora!!!

w tym wypadku byłoby to Black Dossier, potem stulecie a dopiero potem Nemo...


*wyjątki: rozległe uniwersa gdzie kilka różnych tytułów zostaje wydanych jednocześnie, a nie dzieją się w tym samym czasie, albo długie historie wydawane jednocześnie z krótkimi zaburzają chronologię toku wydawniczego

Offline FloreK9

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 12, 2015, 12:39:23 pm »
Ok, dzięki za informacje. :) W takim razie Nemo jeszcze swoje odleży. ;)

Offline Death

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 12, 2015, 10:44:57 pm »
Niestety musisz pogodzić się z tym, że Liga 1 i 2 są lepsze od Czarnych akt i Trylogii Stulecie, więc szykuj się na obniżkę poziomu. Ale nadal czyta się fajnie.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 27, 2015, 09:23:50 pm »
w drugim tomie Nemo Moore dalej bawi się z czytelnikiem, ale ta zabawa coraz mniej mnie wciąga. za to wizualizacja pomysłów scenarzysty w wykonaniu Nowlana są wręcz inspirujące :smile: te budynki i inne konstrukcje oddziałują na wyobraźnie. pomimo średniego zaciekawienia i tak czekam na kolejny, zapowiedziany na okładce Berlińskich Róż tomik o nazwie Rzeka Duchów.

 

anything