Autor Wątek: Liga Niezwykłych Dżentelmenów  (Przeczytany 118664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:01:08 pm »
Jestem po lekturze "Czarnych Akt" i trzech tomów "Stulecia". Ogólne wrażenie mam takie, że dla Moore'a ważniejsza jest chyba zabawa w te przeróżne nawiązania niż jakość scenariusza.

Mam podobne odczucia. Przeczytałem Czarne Akta i podobnie jak Stulecie, nie jest to dla mnie komiks tak porywający jak dwa tomy z przygodami Ligi z końca XIX w. W rozbudowaniu swojego komiksowego uniwersum LND, Moore poszedł na całość, bez chodzenia na jakiekolwiek kompromisy - moim zdaniem trochę przeszarżował. Część rozgrywająca się w latach 50-ych jest najciekawsza w całym albumie, z zawartością tytułowych "Czarnych Akt" to już różnie, raz lepiej, raz gorzej, a psychodeliczny finał w czwartym wymiarze rozczarowuje - dlatego mimo że Czarne Akta są pełne ciekawych pomysłów i jak zwykle doskonale zilustrowane przez O'Neilla, to jest to komiks nierówny. Mógłby Moore w przyszłości stworzyć tom opisujący spotkanie Ligi z wspomnianym w Aktach, jej francuskimi odpowiednikami...

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:09:24 pm »
Ramirez82: "Mógłby Moore w przyszłości stworzyć tom opisujący spotkanie Ligi z wspomnianym w Aktach, jej francuskimi odpowiednikami..."
 
 O tym samym pomyślałem podczas lektury tego tomu. Szczerze pisząc nie obraziłbym się na osobny tomik z udziałem Les Hommes Mystérieux, a jeszcze bardziej Die Zwielichthelden.
 
 Zresztą mi akurat całe "Czarne Akta" czytało się świetnie.

Offline StantmenMajk

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 07, 2014, 08:43:05 am »
Ramirez82: "Mógłby Moore w przyszłości stworzyć tom opisujący spotkanie Ligi z wspomnianym w Aktach, jej francuskimi odpowiednikami..."
 
 O tym samym pomyślałem podczas lektury tego tomu. Szczerze pisząc nie obraziłbym się na osobny tomik z udziałem Les Hommes Mystérieux, a jeszcze bardziej Die Zwielichthelden.
 


To chyba nastąpi w "odpryskowej" serii o Kapitanie Nemo:)

Offline nx87

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:14:33 am »
Za 30 dni będzie: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/238878-nemo-tom-1-serce-z-lodu
Ile Nemo będzie miał tomów? Rozumiem, że nie trzeba znać innych komiksów z ligi, aby zrozumieć pozycję?

Mam takie pytanie odnośnie "Liga Niezwykłych Dżentelmenów"

Obecnie mam tylko: Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 1 (wyd. II - maj 2013).
Kiedy będą kolejne drugie wydania tych komiksów? Czekać czy kupić wydania pierwsze?

Offline pioma10

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:30:28 am »
Za 30 dni będzie: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/238878-nemo-tom-1-serce-z-lodu
Ile Nemo będzie miał tomów?
Prawdopodobnie będzie mieć 3.
Rozumiem, że nie trzeba znać innych komiksów z ligi, aby zrozumieć pozycję?
Uważam, że dobrze byłoby przeczytać LND: 1910. W nim bowiem pojawia się nowy dowódca Nautilusa.
Mam takie pytanie odnośnie "Liga Niezwykłych Dżentelmenów"
Obecnie mam tylko: Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 1 (wyd. II - maj 2013).
Kiedy będą kolejne drugie wydania tych komiksów? Czekać czy kupić wydania pierwsze?
Podobno w tym roku ma być drugie wydanie 2 tomu.

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:31:52 am »
Proponowałbym doczekać na wznowienie drugiego tomu zapowiedzianego na drugą połowę bieżącego roku (październik?).  Jakość wydania będzie lepsza niż wersji sprzed dziesięciu lat. No i pewnie także komplet wcześniej okrojonych dodatków. A póki co warto rozejrzeć się za "Czarnymi Aktami", bo może nakład nie był wcale duży i potem będzie problem. A to świetny komiks.

Offline nx87

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:51:04 am »
Cytuj
warto rozejrzeć się za "Czarnymi Aktami"
Myślę, mieć z Ligi wszystko z drugiego wydania. Czy to nie ma sensu?
Po prostu, aby była to całość w podobnym wydaniu...

Offline peta18

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:00:29 pm »
Myślę, mieć z Ligi wszystko z drugiego wydania. Czy to nie ma sensu?
Po prostu, aby była to całość w podobnym wydaniu...
Skoro masz Lige cz.1 (wyd. 2) to teraz kup sobie Czarne Akta, jak wydadza Lige cz.2 i dozbieraj Lige Stulecie i bedzie OK (bo tego raczej nie dodrukuja, a jak dodrukuja to bedzie wygladalo tak samo : )
I bedziesz mial calosc w podobnym wydaniu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:01:43 pm »
bo tego raczej nie dodrukuja

Egmont planuje chyba stopniowy dodruk wszystkich tomów.

Offline peta18

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:05:15 pm »
Egmont planuje chyba stopniowy dodruk wszystkich tomów.
Ale nie sadze zeby sie cos mialo zmienic pomiedzy poszczegolnymi wydaniami, kompletna zmiane przeszly/przejda tylko dwie pierwsze czesci wydane x-lat temu. Stulecie jest takie jak ma byc. I chyba jeszcze jest dostepne wiec raczej nie ma szans na dodruk w najblizszym czasie.

Mi sie wydaje, ze mieli wznowic tylko niedostepne 1 i 2 i wydawac w koncu "Czarne akta". 2/3 zrealizowane.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:06:50 pm »
Za 30 dni będzie: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/238878-nemo-tom-1-serce-z-lodu
Ile Nemo będzie miał tomów? Rozumiem, że nie trzeba znać innych komiksów z ligi, aby zrozumieć pozycję?
Ewidentnie trzeba przeczytać "Stulecie 1910". Tylko ten jeden tom. Córka Kapitana Nemo jest tam główną bohaterką, ważniejszą nawet od samej ligi. De facto "Stulecie 1910" jest 1. tomem "Nemo". To powinno wystarczyć.

Co nie zmienia faktu, że najlepiej czytać po kolei wszystkie, czyli: Liga 1 (już masz), Liga 2, Czarne akta, Stulecie 1910, Stulecie 1969, Stulecie 2009, Nemo 1.

Offline maximumcarnage

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:10:27 pm »
Stulecie jest takie jak ma byc. I chyba jeszcze jest dostepne wiec raczej nie ma szans na dodruk w najblizszym czasie.



W sklepie gildii jest już niedostępne więc moim zdaniem dodruk powinien być.

Offline AvengerGT

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 28, 2014, 05:38:39 pm »
Przejrzałem oferty większości znanych mi księgarni i niestety, krucho ze Stuleciem. Na allegro już można uświadczyć zawyżone ceny. Jedynie w Incalu jest pakiet całego Stulecia za 155zł co chyba już nieco przewyższa łączną okładkową (?). Lekceważyłem sobie i jak widać przespałem....

Offline Shinue

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 28, 2014, 05:49:14 pm »
Kupuj za 155 bo taniej moze juz nie byc. Nie ktore tomy stulecia zaczynaja schodzic z allegro po 100zl.

Offline AvengerGT

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 28, 2014, 06:00:13 pm »
Kupuj za 155 bo taniej moze juz nie byc. Nie ktore tomy stulecia zaczynaja schodzic z allegro po 100zl.
Mała burza w mojej głowie bo nie planowałem w tym czasie wydatku związanego z Ligą. Nic to, zobaczę na początku lutego.