trawa

Autor Wątek: Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)  (Przeczytany 5869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darksphere

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« dnia: Listopad 02, 2003, 04:20:31 pm »
Płyty DVD stały się już bardzo powszechnym medium na którym zapisuje się wiele różnych treści.
Głównym zastosowaniem płyt jest oczywiście film...
Sam film nie jest w stanie zapełnić całej dostępnej przestrzeni na płycie (płytach), pojawiają sie więc materiały dodatkowe. Znane są oczywiście przypadki dodawania płyt na których znajduja sie wyłącznie materiały dodatkowe.
Wielu użytkowników decyduje się na zakup filmów , gdy pojawią się wersje specjalne. Czym zatem różni się wydanie specjalne od regularnego ? - otóż z reguły to właśnie dodatki stanowią ten łakomy kąsek...(pomijajac wersje reżyserskie lub "wydłużone").Czy dodatki sprawiają ,że film zyskuje na swej wartości, a może zupełnie odwrotnie ???

Offline Azel

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2003, 02:56:54 pm »
oczywiście, że film zyskuje na wartości (ale nie staje się przez to lepszym). po prostu wydając tyle pieniędzy licze na to, że oglądnę coś ciekawego poza filmem - praktycznie wszystkie moje płyty dvd to wydania specjalne (poza kilkoma wyjątkami)
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline dune

Re: Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2003, 06:51:34 pm »
Cytat: "darksphere"
Czy dodatki sprawiają ,że film zyskuje na swej wartości, a może zupełnie odwrotnie ???

IMHO dodatki to przekleństwo! Popełniłem kiedyś błąd i zacząłem film od obejrzenia dodatków ( pech, że był to mój nr.1 - "Obcy 2" ) i wkurzyłem się bo jedne z bardziej klimatycznych scen czyli widoki koloni na LV ( terraforming , burze - cool) okazały się zdjęciami makiety mieszczącej się na stole! Gdy oglądałem Aliens pierwszy raz w kinie pomyślałem - to jest scenografia, a tu taki ból... Od tego czasu oglądam jedynie trailery, galerie itp. nic typu "jak to zrobiono".

Offline adiego

Re: Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2003, 09:44:46 pm »
Cytat: "dune"
Popełniłem kiedyś błąd i zacząłem film od obejrzenia dodatków ( pech, że był to mój nr.1 - "Obcy 2" ) i wkurzyłem się bo jedne z bardziej klimatycznych scen czyli widoki koloni na LV ( terraforming , burze - cool) okazały się zdjęciami makiety mieszczącej się na stole! Gdy oglądałem Aliens pierwszy raz w kinie pomyślałem - to jest scenografia, a tu taki ból... Od tego czasu oglądam jedynie trailery, galerie itp. nic typu "jak to zrobiono".


Hehe, a ja wrecz przeciwnie! Przed kazdym filmem z cyklu Indiany Jonesa zapuscilem sobie "Making Of..." i czuje niedosyt;( Ja chcem wiecej tego, jak to zrobiono!!! Strasznie lubie ogladac, jak proste metody (patrz: folia aluminiowa za 2 dolce w scenie poscigu wagonikow, robiaca za skale tunelu;-) sa w filmach uzywane i na dodatek potrafia oczarowac tak widza, ze ten nie wie z czym tak naprawde ma do czynienia... Uff..!

Wiecej dodatkow "technicznych"!!!

Ps: Juz zacieram raczki z mysla, ze zakupie w przyszlosci stara trylogie GW na DVD;-) Paaalce lizac... Bedzie dopiero;(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline dune

Re: Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2003, 02:15:37 pm »
Cytat: "adiego"
[(patrz: folia aluminiowa za 2 dolce w scenie poscigu wagonikow, robiaca za skale tunelu;-) sa w filmach uzywane i na dodatek potrafia oczarowac tak widza, ze ten nie wie z czym tak naprawde ma do czynienia... ;(

Po co ja to przeczytałem :cry: ?
Wolę myśleć, że pościg wagoników kręcono w kopalni czy jaskini, a nie w korytarzu studia!

Offline ariel97

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2003, 05:28:20 pm »
Dla mnie świadomość, co jak w filmie powstało nie przeszkadza
w jego odbiorze. Jednak dodatki wolę oglądać po co najmniej
jednorazowym obejrzeniu filmu. Cóż, sedno sprawy tkwi w tym,
by jak najmniejszym kosztem osiągnąć jak najlepszy efekt w filmie.
Więc miniaturyzacja efektów specjalnych jest dla mnie jak najbardziej
zrozumiała. W końcu to wciąż są żywe rekwizyty.
W najnowszych filmach stosuje się przecież bardzo częśto efekty czysto komputerowe, które są już w 100% sztuczne.
Dla tych wszystkich smaczków warto wiedzieć jak co powstało.
Jednak rozumiem, że nie każdy ma ochotę wiedzieć wszystko :)

Offline Red Erik

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2004, 11:39:47 am »
Ja tam wole nie wiedzieć jak powstaje film ,który oglądam czy też mam zamiar zobaczyć ,dodatki na płytach dvd nie stanowią dla mnie żadnej wartości. Wersje filmów sprzedawane z dodatkowymi płytami zawierającymi dodatki do zwykłe wyłudzanie pieniędzy (cena filmu z dodatkowymi płytami jest stanowczo za wysoka np LOTR). Dodatki to przeważnie fragmwnty z filmów i wywiady na i materiały z produkcji..Wiele osób które chcą mieć kopie zapasowe filmu nie chce mieć tych materiałow na płytkach...
ormuła mego szczęścia : tak ,nie ,linia prosta ,cel....

Offline boksiu

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2004, 04:11:41 pm »
Dodatki to rewelacyjna sprawa:-)
Wcale po ich obejrzeniu wartość filmu nie spada; rzeczą naturalną jest raczej, ze jak bardzo jakiś film nam sie podobał to chcemy sie dowiedziec jak najwiecej o jego realizacji, produkcji, przygotowaniach, o tym co sądzą jego twórcy, aktorzy.
DVD bez dodatków to badziew po prostu.
size=9]THE WORLD IS YOURS[/size]

Offline Red Erik

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2004, 05:31:31 pm »
czyli jakby był film oby nawet najlepszy ale nie miałby dodatków do by była szmira ,to po co ludzie chodzą do kina !? Nie wiem czy to tak naturalna sprawa wiedzieć jak powstaje film, nie interesuje mnie jak wygląda kaskader skaczący w zastępstwie aktora. Czasem lepiej jest jak niektóre rzeczy pozostają niedopowiedziane   !
 :x
ormuła mego szczęścia : tak ,nie ,linia prosta ,cel....

Offline piter_m

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2004, 08:22:26 pm »
moim zdaniem dystrybutorzy powinni wydawac dwie wersje filmów na dvd (przynajmniej tych najbardziej znanych i wysokobudżetowych) - jedna  wersja bez żadnych dodatków i drugą z tyloma dodatkami ile tylko zmieści się na płyte, oczywiście aby były sensowne  :)
Tak wydają płyty na zachodzie ,np. podziemny krąg, raport mniejszośći, predator ...itd. sądzę że to dobry pomysł który mógłby się i u nas przyjąć.
Kto chciałby mieć tylko film wybiera tańszą wersję a kto chce mieć jeszcze dodatkowe materiały to musiałby dopłacić.
es... New York, New York!
Just in time for the new century!
It's the modern age, Katrina!

Offline Red Erik

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2004, 02:00:41 pm »
O właśnie dobry pomysł ! I w ten prosty sposób i wilk będzie syty i owca pozostanie cała !
ormuła mego szczęścia : tak ,nie ,linia prosta ,cel....

Offline boksiu

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2004, 06:12:17 pm »
Cytat: "Red Erik"
czyli jakby był film oby nawet najlepszy ale nie miałby dodatków do by była szmira ,to po co ludzie chodzą do kina !? Nie wiem czy to tak naturalna sprawa wiedzieć jak powstaje film, nie interesuje mnie jak wygląda kaskader skaczący w zastępstwie aktora. Czasem lepiej jest jak niektóre rzeczy pozostają niedopowiedziane   !
 :x


Hehe mylisz pojecia. DVD bez dodatków to szmira a nie FILM.
size=9]THE WORLD IS YOURS[/size]

Offline darksphere

Bez paniki...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2004, 08:56:27 am »
FIlm DVD bez dodatków? Zdarza się...ale w żaden sposób nie można dyskryminować samego filmu - pamiętacie czasy VHS?
Kilka zapowiedzi i to były wszystkie "dodatki" :)

Offline eska crew

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2004, 07:37:33 pm »
Moim zdaniem film z dodatkami zyskuje na wartości ponieważ my jako odbiorcy możemy np. wysłuchać wywiadu z aktorami lub reżyserem i poznać ich uczucia związane z flmem itp. , itd.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Abignale

Dodatki do filmów na DVD (bonusy; extrasy itp...)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2004, 10:37:48 pm »
Najfajniejsze - no dobra, to niezbyt obiektywny głos, bo ja zazwyczaj DVD nie kupuję i się na dodatkach nie znam - są na LOTR: TTT. Ten cały materiał o Gollumie. Mmmm...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

 

anything