Autor Wątek: Zakony SM - antyimperializm...  (Przeczytany 8847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« dnia: Listopad 02, 2003, 08:44:13 pm »
Witam !

Zaczynam grac w W40 - narazie wybieram armie - i mam problem :P Podobaja mi sie SM ale jednoczesnie nie lubie Imperium (Imperatora) i tych ich wszystkich histori - o wielkosci Imperatora glownie.... jednoczesnie podobaja mi sie jak wspomnialem SM.... Pytanie brzmi: Które zakony sa najmniej zwiazane z Imperatorem itd. itp. (jezeli wogole mozna o czyms takim mowic biorac pod uwage to, ze jak zakon nie lubi Imperium to Inkwizycja bierze sie za niego itd. itp.)...

Offline jachu_ka

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2003, 08:59:44 pm »
wymysl swoj wlasny, z wlasna historia, nazwa, barwami etc. i mozesz nim grac na zasadach dowolnego zakonu.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Pokpoko

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2003, 09:01:23 pm »
wybierz renegatów-nie chaos ale zdrajców,którzy odączyli się od imperium...użyj zasad zwykłych SM jesli nie chcesz miec z chaosem NIC do czynienia

Offline jachu_ka

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2003, 09:19:10 pm »
w sumie to jesli zalezy Ci na trzymaniu sie istniejacych zakonow to mozesz sie wziac za cursed foundings- oficjalnie wykleci, ale ciesza sie sympatia co wiekszych liberalow, no i walcza z tymi zlymi

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2003, 09:27:17 pm »
No wlasnie zrobienie "swojego" zakonu to jest pomysl... ale bazujac tylko na podstawowym kodeksie do SM... hmm troche trace chyba neiwybierajac zakonu majacego swoj kodeks...

"cursed foundings" - gdzie znajde cos o tym... ?

Offline Pokpoko

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2003, 09:36:07 pm »
WD w którym maja premiere DH(ten z inkwizytorem na okładce) :chaos: -mamy nowe smileje [smilie=ghostrider.gif]

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2003, 09:39:51 pm »
Oki bede szukal THX !

A wracajac do tematu... z zakonow majacych swoje zasady opisane... ktory najmniej tuli sie do Imperatora ?

Eman

  • Gość
Zakony SM a Imperator
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2003, 09:44:49 pm »
Heyka !!!
Cytuj
ktory najmniej tuli sie do Imperatora

Niestety Zakony SM maja to do siebie, ze czuja wielka estyme do Imperatora - z prostej przyczyny - to, jakby nie bylo, dziadek kazdego SM. SM generalnie maja mniej lub bardziej pozytywny stosunek do roznych instytucji Imperium (takich jak Administratum, czy Inkwizycja) i generalnie to najmniej ta cala biurokracje lubia Space Wolves. Ale Imperatora to kocha kazdy lojalistyczny SM, nawet Ci z Coursed Founding.
Cze !!!

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2003, 10:01:29 pm »
Kurcze teraz szukam wszedzie info o Coursed Founding i nic... akurat tego nr. WD nie mam :( a szkoda...

A Dark Angels ? Jak oni sie zapatruja na Imperatora ? :D

Offline Cisza

Re: Zakony SM a Imperator
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2003, 10:07:15 pm »
Cytat: "Eman"
Ale Imperatora to kocha kazdy lojalistyczny SM, nawet Ci z Coursed Founding.


Hehe!  :lol: Mają to tak jakby w genach zapisane (przynajmnie w tym co im pododawano!).  :P

[PS: Całkiem fajne emoty  :twisted:  :bite: ]
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline Michaelius

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2003, 10:15:46 pm »
Hehe wszyscy SM sluza imperatorowi:) Niestety miedzy pewnymi legionami istnieje roznica zdan dotyczaca tego, ktory imperator jest prawdziwy:)

PS. Kolejny space marine ehh :wall:
PS2. "Death to the Games Workshop finest. Death to the Space Marines"  :P
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2003, 10:20:36 pm »
Podobaja misie figurki Deamonhunterow, Imperial Guard i Space Marines - wszystkich chyba... a sposob i mozliwosci grania najbardziej odpowiadaja mi SM... podobaja mi sie tez coprawda Stormboltery w Grey Knight oraz masowka piechoty a takze czolgi Imperial Guard... aczkolwiek jak mowilem SM jakos mi bardziej leza... tylko drazni mnie to WIELBIENIE IMPERATORA - w sumie to chyba tylko to... bo ja niby mam sie wczuc w armie a jak to robic jak nie podoba mi sie zadne WILBIENIE IMPERATORA...

Offline q.dla.ty

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2003, 10:51:21 pm »
no to graj gwardią i módl sie aby Cie Inkwizycja nie dopadła bo bedzie źle... :twisted:
he stars themselves once lived and died at our command...

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2003, 11:16:42 pm »
Tylko, ze nie lubie miekkich jednostek... a Gwardia na nich bazuje - chodzi o piechote IG... fakt, ze wyrownuje swoje braki masowka to jedno, ale przedewszystkim jeden SM na polu bitwy to juz cos a jeden IG albo nawet kilku to hmm... bez komentarza... tak to widze... Mysle, ze wybiore Space Wolf bo nie lubi struktur rzadzacych Imperium itd. itp. to mi sie podoba... Nie wiem jak sie sprawa ma z Dark Angels - jak oni to widza... wiem, ze nie trawia inkwizycji ze wzgledu na przeszlosc swoja ale czy sa podobni do SW ? Czy raczej do Crimson Fists - bedacych (o ile pamietam) "pupilkami" Imperium... ?

P.S. Maja wyjsc jakies rozpiski chyba w nastepnych WD do Crimson Fists i Iron Hands (?)... wie ktos co to moga byc za zakony (tam troszke historii tylko ich znam)...

P.S.2 No i ponawiam pytanie o DA :)

P.S.3 I co to sa te "widzacy w ciemnosc" - dobrze pisze ? - oni sie pojawiaja przy DA chyba...

P.S.4 Co to sa te Sister of Battle - troche to przypomina SM :P I jak oni sie maja w stosunku do Imperatora...

P.S.5 Co to ta Krucza Gwardia...

Heh sorki za tak duzo P.S.ów :P Ale wszystkie sa dlamnei istotne i jak ktos bedzie w stanie podzielic sie ze mna swoja wiedza to bede baaaaardzo wdzieczny... Thx za dotychczasowe odpowiedzi i z gory thx za kolejne.

Offline Phelan

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2003, 07:27:48 am »
Krucza Gwardia to zakon z first founding. Primarchem jest Corax.
Mieszkaja se na ksieżycu(zwanym Deliverance) planety Kiavahr .
Lubia działać w pojedynkę , jump packi , skakania przeciwnikowi na głowe z kanonierek thunderhawk(deep strike), działanie z rozwagą,
nie lubia strat i lekkomyslności.
Szanuja swoich poddanych , i ogólnie obraz ich rządów na ich planecie jest w miare humanitarny(pomijajac skażenie nuklearne Kiavahru , co jest efektem rewolucji górników z Deliverance z Coraxem na czele i ich walki o niepodległość).
Z ciemnych sprawek zakonu: po duzych stratach próbowali skrócić przekształcanie SM  do kilku miesiecy czego efektem było to że 1/10 nadawała sie do słuzby , a reszta to bezmózgi gnane na śmierć. Ale juz tak nie jest i nie bedzie bo Corax zabronił.

 

anything