trawa

Autor Wątek: Zakony SM - antyimperializm...  (Przeczytany 8849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
SM a Imperator
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2003, 03:18:17 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Mysle, ze wybiore Space Wolf bo nie lubi struktur rzadzacych Imperium itd. itp. to mi sie podoba... Nie wiem jak sie sprawa ma z Dark Angels - jak oni to widza... wiem, ze nie trawia inkwizycji ze wzgledu na przeszlosc swoja ale czy sa podobni do SW ? Czy raczej do Crimson Fists - bedacych (o ile pamietam) "pupilkami" Imperium... ?

Jezeli nie trawisz wielbienia Imperatora, to nie nadajesz sie ideologicznie do grania SM - lepiej sie przerzuc na CSM - tam nie bedziesz musial co prawda wielbic Imperatora, ale bedziesz mial za to do wyboru paru innych kolesi.
W KAZDYM zakonie lojalistycznych SM (i w Coursed Founding, i u SW, DA czy co tam sobie jeszcze wymyslisz) istnieje funkcja Brata Kapelana - kazda kompania ma swojego osobistego Kapelana. No i obowiazkiem kazdego Kapelana jest dbanie o to, aby kazdy brat zakonny byl gorliwym wyznawca kultu Imperatora i kultu danego Patriarchy. Tak wiec wsrod lojalistow nie znajdziesz (zywych) marines, ktorzy nie wielbia (w taki czy inny sposob) Imperatora. Oczywiscie te uwielbienie przyjmuje bardzo rozne postacie - np. SW oddaja czesc Imperatorowi, bo uwazaja, ze byl najtwardszym wojownikiem w Galaktyce - w koncu jako jedyny wtubil w walce wrecz Leman Russowi.
Cze !!!

Offline Pokpoko

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2003, 05:49:51 pm »
no..sorry Fey ale Eman ma racje..a jak nie podba si eImperium i Chaos(a wiem że nie podoba :x ...)to nazwij swoich CSM renegatami i nie dawaj żadnych broni demonicznych,demonów czy magii..i będziesz miał 100% chaos-free armię zdrajców którym znudziło sie bycie dobrymi... :blehbleh:

Offline Xane'veen

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2003, 06:11:37 pm »
:fett: a wymyśl sobie wlasny zakon :) założmy że tam walczyli gdzieś na froncie bitwe przegrali imperator se o nich zapomniał ale ci nadal walczą z chaose tylko potejemnie. DEATH TO  :chaos: !!
agia to mój sojusznik.

Offline Firefly

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2003, 06:50:30 pm »
W WFRP jest taki bóg chaosu Malal czy jakoś tak typ dziwny taki jest bo swoich nie lubi...
Death to the False Emperor of Mankind"

"Jak coś nie idzie... wystaw wieksze działo..."

http://quiz.ravenblack.net/blood.pl?biter=Evesor - fajna wampirza gra...

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2003, 08:02:18 pm »
No wiara w mestwo Imperatora a wiara w jego boskosc to diwe ruzne rzeczy :D Jak tylko widza w nim wojownika godnego uwielbienia to spoko... ja nielubie tych bajek o jego boskosci...

Jak mowi Pokpoko nie trawie tez chaosu ;p ;p ;p ale pomysl z renegatami jest oki :)

Jak masta chaosu moze nie lubic chaosu ;p :) ?

Juz praktycznie wybralem z trzech armi, ktore mi sie podobaja (Imperium, SM i DH), wlasnie SW - teraz prosze mi ich zachwalac bo jak nie oni to juz nie wiem kto :P

Oki to teraz o SW...

1) Blod Claw maja WS i BS na poziomie 3... czyli gorzej niz Hunterzy z SW... ale za to maja w szarzy z tego co kumam 4 ataki (czyli o jeden wiecej)... co lepsze WS 3 i 4 ataki czy WS 4 i 3 ataki :P ?

2) Hunterzy w SW maja cos takiego, ze niby moga w jednej lapie trzymac boltera a w drugiej mieczyk... ale to ma jakies minusy chyba nie ??

3) Przed assaultem.. tzn zanim Blood Claw zaczna szarzowac to moga jeszcze strzelic z pistoletow i dopiero szarza ?? Ma to jakies minusy ? Czy tak wolno ? Czy wplywa to jakos na szarze ??

Offline Finfarin

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2003, 08:08:24 pm »
Jeśli chpodzi o renegatów to możesz grać Night Lordsami- nib są coeex: CSM ale tak naprawde mają chaos w głębokim poważaniu i są jedynymi prawdziwymi renegatami.

Co do SW: widza w nim największego wojownika co o ile się nie mylę, jest wg. nich przejawem jego boskości :giggle:

Możesz spróbowac grać też radykalami- Horusianami, to nie jest zły pomysł.


A tak wogóle to daruj sobie nudnych SMN i bierz się za Eldarów albo Tau :ninja:
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2003, 08:11:52 pm »
yhm... niebardzo mi pasuje piechota Eldarow i te roboty Tau :) - w sumie to armie sa fajne ale jednak bede sie trzymal chyba tych trzech pomyslow a glownie SW :)

Offline Finfarin

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2003, 08:12:39 pm »
Ale co sądzisz o radykałach albo NL?
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2003, 08:18:59 pm »
hmm probuje gdzies znalezc opis i tych i tych i nic :) Jak mi cos podsuniesz to CHETNIE poczytam... moze sa warci uwagi... bo wiesz ja mam problem natury historycznej :) w WH40K... bo wyglad wszystkich armii jest dobry conajmniej jak dlamnie...

To jakbys mial cos na temat powyzszych to bardzo bym prosil o podpowiedz gdzie cos znajde...

Offline Cisza

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2003, 08:25:53 pm »
Cytat: "FeGy1"

Oki to teraz o SW...
1) Blod Claw maja WS i BS na poziomie 3... czyli gorzej niz Hunterzy z SW... ale za to maja w szarzy z tego co kumam 4 ataki (czyli o jeden wiecej)... co lepsze WS 3 i 4 ataki czy WS 4 i 3 ataki :P ?


z WS 3 wszystko do ws 7 trafiasz na 4+ czyli tak samo jak GHunterzy, a masz 1 atak więcej i tańszą sporo jednostkę :death:

Cytat: "FeGy1"

2) Hunterzy w SW maja cos takiego, ze niby moga w jednej lapie trzymac boltera a w drugiej mieczyk... ale to ma jakies minusy chyba nie ??


tak, nie maja bonusowego ataku za szarżę, ale maja za uzywanie boltera jako 2 ccweapon w hth combat :|

Cytat: "FeGy1"

3) Przed assaultem.. tzn zanim Blood Claw zaczna szarzowac to moga jeszcze strzelic z pistoletow i dopiero szarza ?? Ma to jakies minusy ? Czy tak wolno ? Czy wplywa to jakos na szarze ??


To zależy od zasad których chcesz uzywać. Wg podstawowych mogą strzelić i nie ma to na nic wpływu (moze z wyjątkiem przeciwnika, który oberwie ;) ) Wg Revised Assault Phase, jesli strzelisz przed szarżą to nie dostajesz bonusowego ataku za to że szarżujesz :(  Jest czasami jeszcze jeden minus, po takim ostrzale jednostka przeciwnika moze się zmniejszyć tak, że twoja szarża np. nie dojdzie i tu mamy lipe, bo w następnej turze to przeciwnik strzeli i zaszarżuje w twoich BClawsów, a wtedy sa oni słabsi niz w szarży.

Pozdrawiam nowego Wolf Lorda!! :logan:
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 03, 2003, 08:46:53 pm »
Czyli rozumiem, ze grasz Wolfami :)... fajno...

Ale dalej nie kumam kozysci z tego, ze Hunterzy moga miec boltera w jednej rece... hmm wychodzi mi tzn na to, ze Blood Claw sa duuuuzo lepsze z kazdej strony do walki wrecz...

Offline Pokpoko

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 03, 2003, 08:52:43 pm »
Cytat: "FeGy1"
Czyli rozumiem, ze grasz Wolfami :)... fajno...

Ale dalej nie kumam kozysci z tego, ze Hunterzy moga miec boltera w jednej rece... hmm wychodzi mi tzn na to, ze Blood Claw sa duuuuzo lepsze z kazdej strony do walki wrecz...
korzyśc jest taka ż ejak stoją, i ktos w nich szarzuje to nie dośc że najpierw wypala dwa razy to potem maja full ataków(countercharge)...dobre jak grasz defensywnie(pokażci emi takiego co gra defensywnie SW :borg:

Offline Młodszy Nieduży Brat

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 03, 2003, 09:26:58 pm »
Cytat: "FeGy1"
Ale dalej nie kumam kozysci z tego, ze Hunterzy moga miec boltera w jednej rece... hmm wychodzi mi tzn na to, ze Blood Claw sa duuuuzo lepsze z kazdej strony do walki wrecz...


Patent pokażę ząbki gdy wprowadzą zasadę, że rapd fire po ruchu strzela dwa razy na 12" w połączeniu z TAR...
Wtedy będa mieć tak jakby cztery ataki (dwa strzały a potem dwa ataki za true grita) czyli o jeden więcej niż normalni space marini (0albo trzy ataki bez strzału albo strzął i dwa ataki...
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 03, 2003, 09:33:11 pm »
Hmm

A ten Drednaught SW... ten co moze byc HQ - warto go brac ?? I na jakiej zasadzie dziala u niego to wspieranie podczas rzucania na to kto idzie pierwszy... bo nei kumam...

P.S. No i Razorbeki... brac to to jako transport ?

Offline Cisza

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 03, 2003, 09:38:34 pm »
Cytat: "Pokpoko"
korzyśc jest taka ż ejak stoją, i ktos w nich szarzuje to nie dośc że najpierw wypala dwa razy to potem maja full ataków(countercharge)...dobre jak grasz defensywnie(pokażci emi takiego co gra defensywnie SW :borg:


Albo poprostu: potrafia uzywać boltera ajko broni w walce wręcz, czyli dostaja dodatkowy atak za 2 broń do hth, czego bez tej umiejetności nie mogli by robić. Masz poprostu 2 ataki zamiast jednego, ale nie dostajesz jednak dodatkowego ataku za szarżę, bo bolterek jest zbyt trudny do uzycia w szarży i masz wtedy dale 2 ataki.
Wiec jak pisał POkpoko, jest to raczej do opcji defensa SW <hahaha>!
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.