trawa

Autor Wątek: Zakony SM - antyimperializm...  (Przeczytany 8845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cisza

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 04, 2003, 09:28:35 pm »
Cytat: "FeGy1"
No to ciekawie... juz kupilem boxa Clawow i Hunterow... czyli wchodze w SW... teraz tylko mysle nad koncepcja - mialo byc full Rhino i full Clawow, ale ponoc to nieklimatycznie... hmm no cuz mi tam  sie to podoba :D


Hehe, klimatyczne tesh, jak sadzę, bowiem SW to jednak panowie uwielbiający walkę wręcz!!
polecam jeden squad GHunterów, ze 3 squady BClawsów i 4 rhino
do tego jacyś WGLEaderzy i HQ oczywiście i jush jest czym poszaleć  8)

A najlepiej to dopracuj sobie rozpiskę na 1500 lub 1700 pktów i dopiero rób zakupy konkretne
oczywiście troopsów się przyda pewna ilość, ale mówię o innych jednostkach, po co np.: kupowac land speedery jesli ich potem nie będziesz uzywał??
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 04, 2003, 09:48:28 pm »
Racja... trzeba to przemyslec... Musze tez pomyslec nad pewnym ukladem w malowaniu i sklejaniu - no co by Hunterzy wygladali powazniej niz narwani Blood Claw...

Zdecydowalem juz raczej, ze bedzie:

- 4 x Rhina...
- 3 x 10 Clawow...
- 1 x  10 Hunterow...
- 1 x Venerable Drednaught...
- 1 x jakis hero - no te limity trzeba zapchac co do HQ...

To chyba jest oki ?

I dalej to juz pomysle - slyszalem, ze dobrze jest czyms zaslaniac Rhina - np. Speederami...

Moze scouci - ponoc warto ich brac na czolgi...

Cos do niszczenia pojazdow wroga - jakis Leman Russ lub Predator - co by bylo dobre ?

P.S. Nie wiem tez jak grac na turniejach 600 pkt -cos mi zadna rozpiska tu nie pasi... hmm - u nas chyba sa takie turnieje czasami...

P.S.2Musze znalezc lepszy klej od kropelki - to to to mi palce skleja zamiast figurki... no i te farby - jakby za bardzo rozcieczone - rozmywaja sie po figurce - co radzicie ? (oczywiscie nie chodzi mi o atramenty, poprostu te farby maja tendencje do "przeswitywania")...

Offline Cisza

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 04, 2003, 10:01:32 pm »
Cytat: "FeGy1"

Zdecydowalem juz raczej, ze bedzie:

- 4 x Rhina...
- 3 x 10 Clawow...
- 1 x  10 Hunterow...
- 1 x Venerable Drednaught...
- 1 x jakis hero - no te limity trzeba zapchac co do HQ...

To chyba jest oki ?


no na 1,5k, bo na 1,7k potrzebujesz jeszcze jednej HQ
warto tesh zadbać coby każdy ze squadów BC był prowadzony przez charaktera, nie muszą wtedy szrżować na wszystko co maja w 6" i nikt  ci ich w pułapkę nie wciągnie  :)

Cytat: "FeGy1"
I dalej to juz pomysle - slyszalem, ze dobrze jest czyms zaslaniac Rhina - np. Speederami...


Nadają się do tego dobrze Speederki i Wirniki

Cytat: "FeGy1"
Moze scouci - ponoc warto ich brac na czolgi...


ponoć  ;)  żadna inna armia nie ma takiej jednostki, poza tym, jeśli chcesz grać uzywając speederów i wirników, to zawsze dodatkowa opcja na niszenie czołgów przeciwnika

Cytat: "FeGy1"
Cos do niszczenia pojazdow wroga - jakis Leman Russ lub Predator - co by bylo dobre ?


Leman Russ jest drogi i IMHo nieopłacalny, a pred Anihilator powinien sprawdzać się b.dobrze  :bite: tylko obawiam sie, ze nie zmieścisz predatorów , wirników i speederów w armii poniżej 2k pktów, szczególnie uzywając 4 squadów w rhinoskach jako troops

Cytat: "FeGy1"
P.S.2Musze znalezc lepszy klej od kropelki - to to to mi palce skleja zamiast figurki... no i te farby - jakby za bardzo rozcieczone - rozmywaja sie po figurce - co radzicie ? (oczywiscie nie chodzi mi o atramenty, poprostu te farby maja tendencje do "przeswitywania")...


polecam malowanie figsów podkaładem ;) wtedy unikniesz prześwitywania, szczególnie jesli kolor podkładu jest zblizony do tego który nakładasz.
co do kleju... może cyjanopan? powinien być ok
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 04, 2003, 10:07:35 pm »
Hmm thx :) - wdzieczny jestem za te podpowiedzi bo mnie upewnieaja w tym co robie :)

Ale jako podklad to mam Black :( , kurcze tylko nei wiem co sie dzieje bo moj Space Wolf maluje figurki na prawie bialy kolor :) - zalowalem wtedy bez podkladu... moze podklad pomoze... Mam wybor albo black podklad sprayem i sprayem Wolf Grey albo podklad sprayem - black i farbka pedzelkiem Shadow Grey...

...

P.S. No a co sie dzieje z SW jezel itrafi na armie twardzieli - tzn. pojazdy, pojazdy i jeszcze raz pojazdy - prawie nic piechoty... co te Clawy wtedy zrobia :) ??

Offline Pokpoko

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 04, 2003, 10:30:03 pm »
kazdy oddział Clawów ma przy najmniej jeden Power Fist_ZAWSZE go bierz...wtedy podchodzisz i pykasz czołg z piąchy(jakkolwiek głupio to brzmi :roll: )

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2003, 11:44:23 am »
Oki bede bral pionchy :) Dobra mysl... a plasma pistole ?

arbooz

  • Gość
Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2003, 02:24:42 pm »
Power weapony daj oddzialowi w ktorym bedzie [jezeli w ogole bedzie] rune smith z chmurka - innym squadom fisty. Plasmy jesli juz to u GH'ow, u BC zabierze ci to mozliwosc fista - walka wrecz przede wszystkim!

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2003, 08:51:28 pm »
Hmm na jakiej zasadzie mam dolaczyc Herosa do kazdego teamu Blood Clawow ?? Szukam takiej opcji w kodeksie i albo zle szukam albo... sam nei wiem...

Moze chodzi o Wolf guard ?? Jak tak to moge ich miec chyba tylko trzech :( - jako single elite unit kazdy...

No chodzi mi o to aby heros dowodzil kazdym oddzialem Clawow - no zeby kolesie nie szarzowali na kazdego :) Dobrze mysle ? Nie lapie tej reguly :P

Eman

  • Gość
SW
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2003, 08:55:44 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Hmm na jakiej zasadzie mam dolaczyc Herosa do kazdego teamu Blood Clawow ?? Szukam takiej opcji w kodeksie i albo zle szukam albo... sam nei wiem...

Moze chodzi o Wolf guard ?? Jak tak to moge ich miec chyba tylko trzech  - jako single elite unit kazdy...

Nie nie nie ... mozesz miec na maksa bodajze 20 Wolf Guardow (zarowno tych w obstawie Szefow, jak i tych, ktorzy dowodza oddzialami np. Blood Clawow) - wszyscy Wolf Guardzi (niezaleznie ile ich masz) zajmuja Ci JEDEN slot Elites.
Cze !!!

Eman

  • Gość
SW
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 05, 2003, 08:57:21 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Hmm na jakiej zasadzie mam dolaczyc Herosa do kazdego teamu Blood Clawow ?? Szukam takiej opcji w kodeksie i albo zle szukam albo... sam nei wiem...

A tak w ogole, to na 1700 punktow najlepiej miec 3 bohaterow z HQ - Wolf Priesta, Rune Priesta i Wolf Lorda  :evil: :evil: :evil:
Cze !!!

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2003, 09:43:15 pm »
Oki thx ! Juz kumam... poprostu do kazdego paku Blood Clawow daje jednego GUarda i on mi daje to, ze Clawy juz nie szarzuja na kazdego... fajno...

Offline Cisza

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 05, 2003, 11:04:42 pm »
Cytat: "FeGy1"
Ale jako podklad to mam Black :( , kurcze tylko nei wiem co sie dzieje bo moj Space Wolf maluje figurki na prawie bialy kolor :) - zalowalem wtedy bez podkladu... moze podklad pomoze... Mam wybor albo black podklad sprayem i sprayem Wolf Grey albo podklad sprayem - black i farbka pedzelkiem Shadow Grey...


Jeśli chcesz osiągnąc kolor jaki masz na zdjeciach w codexie, to chyba shadowgray jest na miejscu (a;bo codex gray - nie pamietam nazwy), a SW Gray uzywasz jako rozjaśniacza do krawędzi itp. Ale mozesz także machnąć swoja armię w jakiejs własnej kompozycji barw (jak dla mnie to chociaz podobnej do SW). Pozawala ci to na granie różnymi codexami, jako tzw zakon sukcesorów. :):)

Acha, Gdy używasz BC to faqtycznie p.fisty rules (tnx Jachu:) ), a co do charakterów... mozna np. wystawiać po 3 p.fisty w squadzie (8-9BC z 2 p.f. + WGL z p.f no i czasami jakies HQ się jeszcze tam może przyplątać).
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 06, 2003, 07:24:28 am »
Siedze w pracy i nie mam kodeksu tutaj :) ale chyba w oddziale 9ciu BC i jeden hero (w sumie 10) nie moge miec 3 power fistow... tam zdaje sie jest napisane, ze 1 power fist na kazde 10 BC... no to BC bedzie 9ciu - czyli jeden power fist - bo chyba hero sie nie wlicza do liczby BC tylko calego oddzialu... a nie moge dac wiecej kolesi bo do Rhina nie wejda :)

Aha nie pamietam tez... power fist to tylko na czolgi ??  :?

P.S. Ma ktos na sprzedaz rece z Power Fist :P ??

Offline jachu_ka

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 06, 2003, 08:56:38 am »
fista moze wziac jeden koles na kazdych zaczetych pieciu. czyli nawet osmiu ma dwa fisty.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline FeGy1

Zakony SM - antyimperializm...
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 06, 2003, 10:31:25 am »
Racja :) Thx :)

A jak to jest ? Fist lepszy na piechote czy power weapon np. miechyk...

Pewnei to gdzies jest napisane :) Ale w pracy nadal siedze a mnei to nurtuje :D

 

anything