Autor Wątek: Ragnarok - koniec skirmish'a??  (Przeczytany 21574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Uri

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 30, 2004, 08:35:39 pm »
no wszystkie figsy ktore kupilem jak maja zdolnosci jakies specjalne to sa osobno napisane do confry i do raga, to wiem , myslalem ze poprostu jakaos ujma niektore rzeczy  w spisie...

ciekawe jak te zasady moga tyle zajac miejsca ze az 200 stron jest,
to musi byc cudo nie podrecznik:D

cheers,
urien
f you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo, then Linux is Dolby
Pro-Logic Surround Sound with Bass Boost and all the music is free.

...women are like a bus... THERE'S ALWAYS ANOTHER ONE...

Offline cielaq

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 30, 2004, 08:42:20 pm »
Z tego co wiem, to (we francuskiej wersji) jest od groma rysunków wyjaśniających zasady. A co do zdolności/czarów/przedmiotów, to są w tej księdze wyjaśnione zmiany między Konfą i Ragiem.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline BeRsErK

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 30, 2004, 08:43:23 pm »
No niestety ale zapowiada się przesuniecie R. na styczeń :(

Podręcznik widziałem w wersji francuskiej - sporo tam też ilustracji "legionów", obrazkowych wyjaśnień itp ;)

Offline Jon

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 30, 2004, 10:00:02 pm »
Czy ktoś się orientuje, czy jest jakieś minimum punktowe RaGnaRok tzn., czy np minimum 550 punktów? Zapowiada się interesująco - jednak dla mnie - czyli osoby która dopiero co praktycznie ma zacząć zbieranie armii do Konfrontacji ważne jest jak bardzo cenowo będzie wyczerpujący ten system. A dwa jak wiele modeli trzeba będzie powtarzać w swojej rozpisce:)

Offline veyDer

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 01, 2004, 06:18:27 am »
Cytat: "Jon"
Czy ktoś się orientuje, czy jest jakieś minimum punktowe RaGnaRok tzn., czy np minimum 550 punktów?


Minimum to przynajmniej 50 PA + koszt najtańszego bohatera ze Zdolnościami Przywódczymi lub koszt najtańszego bohatera + 15 PA ;)
Czyli w przypadku goblinów jest to rozpiska na 86 PA - Xherus+Zdolności Przywódcze i oddział 8 maruderów :giggle:

A tak na serio, to rozsądne minimum to 700-800 PA (zależy od armii). Poniżej tego limitu raczej nie ma sensu grać.

Konfrontację zaczęliśmy od 250 PA, o ile dobrze pamiętam, potem 300 PA, a teraz turnieje są zazwyczaj na 350 PA.

W Rag'Naroku "normalne" bitwy dla początkujących są na 1000 PA, "standardowe" rozpiski na 1500 PA a jak się system rozwinie, rozpiski pewnie będą na 1500-2000 PA.

Cytuj

 Zapowiada się interesująco - jednak dla mnie - czyli osoby która dopiero co praktycznie ma zacząć zbieranie armii do Konfrontacji ważne jest jak bardzo cenowo będzie wyczerpujący ten system. A dwa jak wiele modeli trzeba będzie powtarzać w swojej rozpisce:)


Cenowo Konfrontacja wychodzi mniej więcej 250-300 zł za armię na 300-350 PA, Rag'Narok (z racji boxów i drogich pojedyńczych modeli) wyjdzie trochę taniej. Mnie osobiście, do armii Lwów na 1000 PA brakuje jakichś 500 zł a wydałem na razie 200 zł. Czyli solidna armia na 1000 PA to jakieś 700 (może 800) zł. W porównaniu z takim WFB wychodzi taniej, zwłaszcza, że wszystkie figurki to metale.

Co do powtarzalności modeli w rozpisce, to naprawdę zależy tylko i wyłącznie od armii. Czym innym jest rozpiska Wilków, w której powtarza się 6 modeli (i tylko po to, żeby oddziały były droższe niż przepisowe 50 PA) z 23 modeli w sumie, a czym innym jest armia Goblinów składająca się z Ozohna, 8 kawalerzystów Strohma, 3 x 20 włóczników i 3 x 20 goblinów z mieczem.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Johnny

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 01, 2004, 09:57:06 am »
Cytat: "veyDer"




W porównaniu z takim WFB wychodzi taniej, zwłaszcza, że wszystkie figurki to metale.



I własnie to jest piękne nie ma smierdzącego plastiku fuj :P  :bite:

Czy będzie taniej to polemizowałbym , ale na pewno będzie ładniej :)

Offline cielaq

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 01, 2004, 03:57:35 pm »
Będzie potrzeba niewątpliwie mniej figsów. Prosty przykład:
Armia Imperium (WFB) ma typowe mięcho za 7 pts. Armia Gryfów ma mięcho za 15 pts. Tak więc, na tę samą liczbę punktów, samego mięcha w Ragu jest dwa razy mniej. Podobna tendenjca jest też z innymi modelami.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline BeRsErK

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 01, 2004, 07:34:41 pm »
No dziś ogladałem bitewke Bartek ver. Pietrucha - i fakt, że modeli było malutko - wszystko leciało w herosów i...kawalerie(u Lwów)

Jedyne co mnie nieco drażni to raczej wątpliwe prawdopodobieństwo ubicia herosa - w konfrze o wiele lepiej rozwiązali kwestię...umieralności na polu bitwy ;)

Offline Piter

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 01, 2004, 10:59:15 pm »
Fakt fakt, malutko modeli... ja mialem 36, veyDer mniej bo polowe kosztowala konnica. To ja nie wiem ile dla Ciebie znaczy duzo ;p

Ja nie wiem co sie tak czepiles tego ranienia herosow... Mira dostala rane, Tiberius tez, Agon zlazl... Masz na mysli na pewno Lwice, ale zauwaz ze veyDer ja nieslychanie dosral artefaktami...Poza tym, w Konfrontacji wywalanie bohatera za 100 pkt to cholerne ryzyko, bo zbyt latwo go ubic. Tu juz tak nie ma:) NIECH ZYJE BOSKA DYSCYPLINA I BOSKI RES !! NIECH ZYJA GRYFY !!

Tak wiem, strasznie sie podjaralem tym Ragnarokiem, ale w to po prostu trzeba zagrac !

veyDer, kiedy jedziemy druga runde ? ;p

Serio mowie:)
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline veyDer

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 02, 2004, 08:11:40 am »
Cytat: "Piter"
Fakt fakt, malutko modeli... ja mialem 36, veyDer mniej bo polowe kosztowala konnica. To ja nie wiem ile dla Ciebie znaczy duzo ;p


Moja rozpiska umarlaków ma 60 modeli, w Alahanie miałem 31.
Taka przeciętna rozpiska Mid Noru to gdzieś ~50 modeli.

Cytat: "Piter"

Ja nie wiem co sie tak czepiles tego ranienia herosow... Mira dostala rane, Tiberius tez, Agon zlazl... Masz na mysli na pewno Lwice, ale zauwaz ze veyDer ja nieslychanie dosral artefaktami...


Fakt, Lwica jest przegięta, ale fizylierzy ją ranią na 6, więc solidny ostrzał może ją zdjąć. Statystycznie 54 strzały fizylierów na średni zasięg (lub na bliski w walce) ją ubijają (54 strzały na 3+ to 36 trafień, z tego 12 odbija święta zbroja i zostają 24, na 6+ ranią, 4 rany, schodzi).
Dwa oddziały po 6-7 fizylierów ją ubiją. A to jest raptem o 28 PA więcej niż jest ona warta.

Cytat: "Piter"

Poza tym, w Konfrontacji wywalanie bohatera za 100 pkt to cholerne ryzyko, bo zbyt latwo go ubic. Tu juz tak nie ma:) NIECH ZYJE BOSKA DYSCYPLINA I BOSKI RES !! NIECH ZYJA GRYFY !!


Siłę mają małą... Templarzy są dobrzy do przyjmowania szarż (myślę, że nawet kawalerię Alahanu mogą przetrzymać - statystycznie jeden kawalerzysta ubije w szarży jednego templariusza), ale potem musi coś silniejszego wjechać od boku - najlepsi do tego są chyba Egzekutorzy (tylko Inkwizycyjni, bo Gryfa jak przegrają inicjatywę to leżą, byle chłopek z kijem ich utłucze z ich Resem 3).

Cytat: "Piter"

Tak wiem, strasznie sie podjaralem tym Ragnarokiem, ale w to po prostu trzeba zagrac !

veyDer, kiedy jedziemy druga runde ? ;p

Serio mowie:)


Serio odpowiadam, że jeśli nie będzie innych chętnych na niedzielę, to możemy się umówić na bitewkę o 10:00. A jak będą inni chętni, to może we wtorek? Mam 4h przerwy na uczelni od 14 do 18 (:wall:) i akurat wtedy jest dosyć czasu na partyjkę Raga w Paradoxie.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Piter

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 02, 2004, 12:53:37 pm »
W niedziele chetnego widze ze juz masz wiec nie przeszkadzam:)

Co do wtorku to akurat ja w tych godzinach mam óczelnie, wiec kupa :/

Za to czwartki mam wolne:)
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline euzebiusz

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 11, 2004, 10:37:59 am »
Konfrontacja przetrwa pojawienie się RagNaRok tym bardiej że wciąż będą osoby, które będą zaczynały tak jak ja. Nie rzucę się od razu na Ragnaroka, bo nawet nie mam tyle kasy by figurki zgromadzić. Ale muszę przyznac, że duże bitwy mają swój urok (zwłaszcza w krasnoludzkim wydaniu:) kilka czołgów, działa walące salwami w masę wroga:)

Offline veyDer

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 11, 2004, 07:49:27 pm »
Cytat: "Piter"
Za to czwartki mam wolne:)


No to akurat dobrze się składa bo się ustawiłem z Robertem i Mikołajem G. na 14:00 w czwartek w Paradoxie...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Piter

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 11, 2004, 07:51:54 pm »
A ja na 15.00 z kumplem na piwo:) Ale raczej nie w Paradoxie ;p Jak sie nachleje to moge wpasc - powiedzcie do ktorej bedziecie orientacyjnie.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline veyDer

Ragnarok - koniec skirmish'a??
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 11, 2004, 07:53:51 pm »
Ja pewnie gdzieś do 17-18...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.