trawa

Autor Wątek: Co za tasiemca chcecie w polsce  (Przeczytany 11934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 09, 2005, 05:48:11 pm »
no dobra dobra
ale tylko Authority i Planetary nie podchodza pod definicje tasiemca , a reszta tak , za ta reszta optuje  ;)
pozdro
BTW Drugiej kupowalbym uwierz mi kupowalbym na 100%
W formie zeszytowek nie bylby to wcale az taki duzy wydatek
Nawet transa mandra moglaby rzucic w formie 24-stronicowek
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Macias

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 10, 2005, 12:01:24 am »
Authority- vol.1,vol.2, "jakby" vol.3 teraz i dalej bedzie ciagniete.jak dla mnie to seria
Planetary-23 numery na karku i  z tego co iwem nikt nie powiedzial,ze to koniec.
Maxiseria-w ostatnim numerze AQQ byla w.g mnie trafna definicja "Seria majaca wiecej niz 12 zeszytow"

Offline spidey

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 10, 2005, 01:18:49 am »
Cytat: "adro"
Ja z tasiemcow nie pogardzilbym Samem i Twitchem , Rising Stars , UXm , NXM, ASM ,Punim z maxa , Authority, Planetary , Daredevilem Bendisa i Maleeva

Cytat: "xDrugiejSzansy"
sporo tego
ciekawe czy wszystke byś kupował, kupujesz?
bo tyle zeszytówek to spory miesieczny wydatek.


Ja tam z tasiemców kupowałbym wszystko nawet gdyby w Polsce ukazywały się serie:
UNCANNY X-MEN
X-MEN
ASTONISHING X-MEN
EXCALIBUR
ULTIMATE X-MEN
EXILES
NEW X-MEN: ACADEMY X
WOLVERINE
DISTRICT X
CABLE & DEADPOOL
NIGHTCRAWLER
ROGUE
GAMBIT
X-MEN: THE END
NEW AVENGERS
X-MEN UNLIMITED vol. 2
GENERATION X
MADROX (niezly wypas)
ORORO: BEFORE THE STORM
NYX
DEADPOOL
NEW MUTANTS
X-FACTOR
X-FORCE
X-TREME X-MEN
AMAZING SPIDER-MAN
PETER PARKER: SPIDER-MAN
THE SPECTACULAR SPIDER-MAN
FANTASTIC FOUR vol.3
PUNISHER vol.2,3
BLACK PANTHER
INCREDIBLE HULK
DAREDEVIL
DEDECTIVE COMICS
ACTION COMICS
GREEN ARROW
i wiele innych
serio

i pomyslec ze w takiej ameryce pozycji z samymi x-menami ukazuje sie okolo 20-30 miesiecznie (normalnie raj na ziemii :D )
pozdro

Offline turucorp

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 10, 2005, 01:38:24 am »
oj Spidey, Spidey :roll:
i powiadasz, ze tak lekka raczka bys 200 pln na same zeszytowki co miesiac wydawal?
niektorzy to maja fajnie :roll:

N.N.

  • Gość
Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 10, 2005, 01:53:36 am »
Cytat: "Macias"
Maxiseria-w ostatnim numerze AQQ byla w.g mnie trafna definicja "Seria majaca wiecej niz 12 zeszytow"

Pamiętam komiksy, które przez wydawcę były zapowiadane jako maxi-serie i liczyły sobie po 12 zeszytów. W związku z tym uważam, że definicia w AQQ była nietrafna...

Patrząc na to, co się dzieje w praktyce, powiedziałbym, że miniseria ma do sześciu zeszytów, a maxi zaczyna się powyżej... W jednym i drugim wypadku chodzi jednak o to, że seria jest zamknięta i z góry wiadomo, że będzie tych zeszytów tyle i tyle (dwa, cztery, sześc, dwanaście lub dwadzieścia cztery). Różnica między serialem (tasiemcem) a mini lub maxi serią polega na tym, że w serialu nie ma z góry założonego miejsca, w którym się skończy (a niektóre się kończą po siedzmiu, ośmiu, jedenastu lub piętnastu odcinkach)...

Offline graves

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 10, 2005, 08:46:13 am »
Cytat: "Macias"
Authority- vol.1,vol.2, "jakby" vol.3 teraz i dalej bedzie ciagniete.jak dla mnie to seria

dla mnie też jest to seria - ale nie tasiemiec :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 10, 2005, 10:38:15 am »
włąsnie. tasiemiec to skrajna, nienaturalna i przerośnieta wersja zwykłej serii.
np., te osławione X-Meny i wspomniane 20-30 tytułów miesiecznie, które Spidey by kupował, bez mrugniecia okiem. i bidny logan któy sie pojawia w najmniej co drugim...

Offline Macias

Co za tasiemca chcecie w polsce
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 10, 2005, 10:50:04 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "Macias"
Authority- vol.1,vol.2, "jakby" vol.3 teraz i dalej bedzie ciagniete.jak dla mnie to seria

dla mnie też jest to seria - ale nie tasiemiec :roll:
kilkadziesiat zeszytow, kilka miniserii,specialii itp. plus wystepy w innych tytulach.jak dla mnie tasiemiec.ale niekoniecznie w semantyke chce mi sie teraz bawic.
NN-dla porzadku 3mam sie tej definicji,ale osobiscie grzmoci mi czy cos jest mini czy maxi, chyba ze mowa o spodniczkach lub dekoltach :roll: .

 

anything