Autor Wątek: SW RPG  (Przeczytany 23582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

SW RPG
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2007, 09:01:10 pm »
Cytuj
Jak podaje TheForce.Net w nowym, #365, numerze Dragon Magazine w dziale RPGA Report znalazły się informacje o nowej kampanii SW RPG.

Gen Con Indy także widzi powrót Gwiezdnych wojen! Kampania 'Dawn of Defiance rozpoczęta zostanie przygodą 'Prelude to Defiance'. Kampania korzysta z nowego systemu zasad Sagi i jest umiejscowiona w burzliwym czasie między Trylogiami Nową a Starą. Bądź pierwszy, żeby spróbować zajawki nowej kampanii która ukaże się na jesieni.


IC
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

SW RPG
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2007, 05:11:04 pm »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2007, 09:32:19 am »
Cytat: "Ribald"
Parę cusiów ze strony Wizarda


Ribald nie natrafiłeś przepadkiem na cenę nowego podręcznika? ;)

Offline Ribald

SW RPG
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2007, 05:56:20 pm »
Niestety. Ale jeśli trafię na pewno dam głos :)


Tymczasem coś o technikach
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2007, 08:23:05 pm »
Cytat: "Ribald"

Tymczasem coś o technikach


Jak widzę zmiany nie są za duże ale jednak są.

Zamierzam zakupić ten podręcznik.

Offline Hargrim

SW RPG
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2007, 09:39:55 am »
Ja trafiłem. Cena na okładce to 39.95 USD. Pozdrawiam :).

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2007, 01:15:34 pm »
Hym... czyli taniej (bo złotówka jest silniejsza) niż kosztował mój Revised Core Rulebook  :p

Super ;)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2007, 07:18:08 pm »
Podręcznik w Polsce będzie kosztował około 100zł czyli znacznie taniej niż poprzednik około 160zł. :p

Już w kilku polskich sklepach internetowych można dokonywać zamówień. :p

Offline Robson117

SW RPG
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:56:03 am »
Przenoszę się więc. Orientuje się na czym polega gra wyobraźni RPG Star Wars w systemach d6 czy d20. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć do gry niezbędnych jest kilkanaście kości do gry o różnej ilości ścianek, no i ta przeklęty sourcebook.... A chyba nie ma ich po polsku. Więc moje pytanie brzmi: w jaki sposób wygląda taka gra przez internet? Czy można skądś ściągnąć/kupić książkę do gry? Czy rzuty kośćmi są symulowane przez jakiś program?
Świetlistymi istotami jesteśmy. Nie tą prymitywną materią."
                         Mistrz Yoda

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2007, 11:17:37 am »
Raczej granie przez Internet odpada.

RPG to gra głównie ze znajomymi w domu.

Zasad nie możesz ściągnąć z Internetu, a cena podręcznika do SW d20 to około 100zł. ;)

Z podręcznikami WEG SW d6 jest taniej, ale są gorzej dostępne. czyt. akcje internetowe.   ;)

Offline Ribald

SW RPG
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2007, 05:51:25 pm »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2007, 09:24:17 am »
Nowy...

#106, Jedi Counselling...

...oraz zapowiedź zbliżające się kampanii Dawn of Defiance

 8)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 07, 2007, 10:51:36 am »
Cytuj
Otóż Magicy propagują nowy, karteczkowy, pomysł zapisywania "punktów mocy", poprawiania ich i temu podobne rzeczy do których potrzebne są papier, nożyczki, klej i długopis.

Żeby uzyskać te dziwy, wystarczy zassać 57kb, coś tam wyciąć, coś tam skleić, coś tam przyciąć... i, jak to się mówi, Voilà!


ICO


Cytuj
Force Unleashed Campaign Guide, będący suplementem podręcznika SW RPG Saga Edition, który ma koncentrować się na grupie bohaterów działających równolegle do Dartha Vadera i jego ucznia w czasach, kiedy nie było jeszcze Rebelii zdolnej stawić czoła Imperium.
Autorami będą Sterling Hershey, Owen K. C. Stephens i Rodney Thompson.
Hardcover ma mieć 224 strony i pojawić się na rynku 18 marca 2008 roku.


B.

O samej grze tu

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2007, 12:46:53 pm »
Cytuj
Tak się zdarza, że z braku miejsca nie wszystko da się wszędzie pomieścić. Podobnie rzecz miała się w "rólbóku" SW RPG Saga Edition. W tym przypadku "wypadła" cała rasa - "duocornowych" (to nie to znaczenie, o którym myślicie) Devaronian.

Na szczęście magicy głowę mają nie od parady i zaradzili temu problemowi w sposób wykorzystujący zdobycze cywilizacyjne.

Oto 411kb w popularnym, jak schabowy .pdf. Kelner, Devaronianin - raz, stolik nr 1.


ICO

Nie jest to niestety jedyny problem z najnowszym podręcznikiem. Miałem go już w rękach i doświadczyłem wrażenia że jest to ogromny krok w tył w stosunku do zawartości starego dobrego Revised Core Rulebooka. Przymierzam się do dokładniejszej lektury i do napisania recenzji. 8)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
SW RPG
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:39:40 am »
Cytuj
Świat pędzi naprzód, technologia się rozwija, technika jest ulepszana. Ludzkość nieprzerwanie prze do lepszego jutra. Podobnie, pomijając pewne nader dobrze zrozumiałe marketingowe chwyty, dzieje się w starwarsowym systemie RPG.

Starszym "erpegowcom" szkoda swoich postaci, z którymi dorastali, rozwijali się, jako ludzie i gracze.
Na szczęście niczym prawdziwy Ludzkości Prometeusz Magicy wyszli do Ludu poruszeni jego płaczami i żalami.
Wspięli się na wyżyny miłosierdzia i ofiarowali czczącym ich kultystom, w dostępnym pod każdą strzechą .pdf, 537kb piętnastostronicowego przewodnika-łatki, dzięki któremu dostosowanie już istniejących postaci do nowego systemu będzie proste jak recenzja książki w wykonaniu dwunastolatka.


ICO

Sądzę że tu należy się pochwała Czarodziejom. Guide jest konkretnie napisany, bez owijania w bawełnę. Szybka konwersja... ale i tak lepszym wyjściem jest zrobienie nowej postaci na nowym systemie.  ;)

 

anything