trawa

Autor Wątek: Shadow Warriors  (Przeczytany 16387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Shadow Warriors
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 24, 2004, 05:33:16 pm »
Musley - zrozum tez nas: jesteśmy niczym watykan i nie mamy wyboru. Jeśłi dopuścimy coś nieoficjalnego, (oficjalnie się na to przy wszystkich zgodzimy) to posypia sie kolejne propozycje zmiany zasad, dopuszczalności itd. To co proponujecie z Drachem ma sens. Zmiana ilości boh. do czterech + o 5gc zwiększony koszt stronników. Moim zdaniem to naprawde załatwiło by sprawę, ale nie możemy na to przystać, ponieważ sprawa wygląda tak a nie inaczej.
Bardzo ładnie podsómował to Misiu...

Powiem tak: są turnieje, na których można grac czymkolwiek i obiecuję, ze jak taki będzie to pojawię się z tak przegiętą banda, ze Drachowi w pięty pujdzie;]... nazwę ją łowcy wyrdstone'a - będzie się składała z samych długowłosych chaoswarriorów w ramonezkach i wszyscy po 3 ataki;]...i zobaczymy jak to się fajnie gra z unofficial bandami...

A wracając do tematu samych shadow warriorów... to po tych dwóch modyfikatoravh moglibyśmy wyjątkowo przystać na tę jedną, jedyna bandę na turniejach - tylko dlatego, ze była oficjalna... a jak wiemy zakompleksionych ludzi mających 150cm wzrostu i kochających elfy jest ponad trzy kilo... więc elfy mają fanów...

Misio - dopuścimy tą jedną bandę po dwóch zmianach?... chyba, ze chcesz sam coś jeszcze wprowadzić?...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Shadow Warriors
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 24, 2004, 06:07:11 pm »
Heh, mam 143 cm wzrostu, ślinię się, mam garbaty nos i strasznie się pocę  ;) .
Cytuj
moglibyśmy wyjątkowo przystać na tę jedną, jedyna bandę na turniejach - tylko dlatego, ze była oficjalna...

Właśnie o to mi chodziło - była oficjalna. Dlatego do Chaos Warriorów z długimi włosami i 3 atakami można się przyczepić, bo nikt o nich wcześniej nie słyszał (a z tymi ramoneskami toś pan przesadził  :D ). Po obadaniu zasad, przestudiowaniu różnych band - i po porównaniu cen doszedłem do wniosku, że SW w formie proponowanej przez GW są jednak odrobinę przegięci (w końcu 5 bohaterów/4 + zdolności rasowe - ten system coś sugeruje). Heh, chyba wyślę list do GW, w którym napiszę LEGALIZE IT!  :lol: .

Cytuj
Jeśli dopuścimy coś nieoficjalnego, (oficjalnie się na to przy wszystkich zgodzimy) to posypia sie kolejne propozycje zmiany zasad, dopuszczalności itd.

Jednak osłabienie przypowerzonej bandy tak mocno w nie nie ingeruje. Jeżeli ktoś by zaproponował bandę samych wampirów z 5A i po 3 czary każdy + skill Warrior Wizard w standardzie to można by się przyczepić - dlaczego? Bo to głupie  :lol: . Ale SW po małych modyfikacjach i poprzednim błogosławieństwie GW są IMHO w porządku. Po prostu chodzi mi o akceptację innych graczy dla swojego pomysłu. Jak to niegdyś mawiali "Socjalizm TAK, wypaczenia NIE"   :lol: .

Offline Nazroth

Shadow Warriors
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 24, 2004, 07:40:11 pm »
No ale się nie mogę zgodzić... wiesdz dlaczego wogóle tra banda została wycofana?... odsyłam do erraty:) same zmiany parametrów nie wystarczą...

Ogólnie dobija mnie tez incjatywka owych panów - wiem, ze to elfy, ale powinni miec po 4 I, all - bo nawet wampir jest osłabiony w porównaniu do battlowego thralla... a danie tak wysokiej inicjatywy powoduje, że elfy sa przegięte...

Ogólnie to pozostawiam te zmany wam - w domu grajta jak chceta:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Shadow Warriors
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 24, 2004, 09:29:36 pm »
Elfy bazowo mają 4I tak jak człowiek ma 3I Dlatego argument z wampirem jest śmieszny..

Banda jak banda.. Po podwyższeniu punktów za stronników bym nic nie zmieniał..
Pamiętajmy że nie jest to banda bez wad!
- drogi ekwipunek ( do wwyboru jedynie miecze i włucznie)
- małe zrużnicowanie w ekwipunku ( łuk lub miecz)
- brak broni specjalnych z prawdziwego zdażenia
- drodzy bochaterowie i brak młodzików ( którzy jak wszyscy wiedzą najszybciej stają się mordercami w tym systemie)
- brak broni jak i postaci które maja powyżej S3 ( a z tąd problemy z zdjęciem takiego choćby ratraka)
- Mała dostępność skili siłowych ( które znacznie wzmacniają bochaterów)
- niewielka dostępność najemników
- słaba wytrzymałość T3
- banda nieliczna- przez co ustepuje innym w walce wręcz
itd.

dlatego proszę nie demonizujcie sprawy.. Grałem z ta banda nie raz i nie zrobiłe\a na mnie większego wrażenia.
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Shadow Warriors
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 25, 2004, 12:03:28 am »
- SW nie sa do walki  wrecz.
- nie musza zabijac rat ogrea... zabija pare skavow i reszta zwiewa.
- to 5 edycja ii elfy maja wyzsza inicjatywe...
- elfy do odpowiednich tatktyk maja wysrtarczajaca bron
- zobaczcie lepiej ile elfy maja bonusow! Jak sie gra nimi jak nalezy to jest baardzo mocna!
- z najemnikow... starczy mag czy elfi ranger!!!

wiecie... sw byli oficjalni... ale zaraz kazdy kto mial bande z TC powie ze tez byla oficjalna... kurcze. jest 15 band oficjalnych! rozruznijmy turniej, ktory urzywajac band nie bedacych naszymi wypocinami czy przerobkami gra sie o wygrana... a kampanie gdzie mozna pozwolic na wieksza... dowolnosc. Po to jest lista wyrownanych band aby z niej korzystac... jest z czego wybierac. NA turniej.

p.s.
widzieliscie jaki super jest kislev ranger?! Juz go zamawiam z GW! daje fajne mozliwosci.

Offline Nazroth

Shadow Warriors
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 25, 2004, 11:48:40 am »
Mistrzu: Wampir w mordheim jest osłabiony w porównaniu do battlowego - od którego wziął wszystkie parametry: Wampire thrall z VI ed podręcznika... ja nie nażekam - mi się to podoba...to jest własnie taki słaby wampir, który przybywa do mordheim (gdzie jest pakerem!) i tam zdobywa doświadczenie, by kiedys dowodzić armią!

A co do Inicjatywy SW:
Shadow warriors: I6
Novices: I5
Shadow Master/weaver/walker I6
Coś jeszcze o bazowej I4?... własnie tak powinni miec - człowiek ma 3, a elfy są szybsze i powinny mieć 4, tak jak krasnale posiadają 2;]... i byłoby po wszelkim kłopocie!

Bo w tym momencie granie z elrfami po prostu sprowadza się do nudy - kolesie wystawiają się na "samej górze"... i szyją z tych swoich łuków... a skaczą z pietra na piętro bez problemu, przy I6;]... nikt nie wziął pod uwagę, że w mordheim sa spruchniałe deski i takie tam, ze elf tez powinien czasem spadac łamiąc sobie nogi... to nie legolasy, które biegają po sniegu i nie zostawiają nawet śladów, czy zjeżdżają na tarczach...

Banda jest przegięta we wszystkie możliwe strony... a ty kamilu rozumiem, ze często "sprawdzasz" bandy i najemników w domu robiąc sobie takie bitwy sam ze sobą - ale to jest obawiam się gówno warte... (tak robisz to - sam mi mówiłes...nie wypieraj się przypadkiem! mówiłeś przy okazji naszej gry...sprawdzałeś wtedy imperial assassina i wszystkich sklepał...)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Shadow Warriors
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 25, 2004, 12:23:23 pm »
Moja ocena SW opiera sie na wynikach grania nimi przez paru... milosnikow ostrej jatki :) czyli kiedy banda niekoniecznie przedstawia walory klimatyczne a daleko posuniete walory taktyczne :)

A tak troszke mniej serio... maja BS5, I6, M5, luki na 36"... maga... więc zabijaja z odleglosci z ktorej nie moga zostac zabite :) Wykrywaja ukrytych kolesi na 12" (hmm...). Jest to troche za mocna banda.

DO tego ich umiejetnosci strzelania z ukrycia (jak na kislev ranger ale on ma tylko 24"), i ine bardzo nieprzyjemna umiejetnosci (i czary).

Oczywiscie, ze moglaby byc jakas elfia banda w mordehim... ale:

- po pierwsze i tak pewnie byloby sporo narzekania ze to nie SW itp... wiecie jak to jest... uzasadnienie ich obecnosci byloby dla wielu trodne do przyjecia... musialoby byc... nie elfie :)

- a po drugie ich zasady i historia musialaby mieć jakis sens... tylko jak to sensownie uzasadnic obecnosc tak cudownych chłopców i pieknisi w takim smierdzacym miejscu?! :) Boo chyba nie po wyrdstone :)

Offline drachenfeles

Shadow Warriors
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 25, 2004, 02:07:39 pm »
Cytuj

Musley - zrozum tez nas: jesteśmy niczym watykan i nie mamy wyboru.


nie obraź się ale chyba Ci slońce mózg wypaliło

Cytuj

Powiem tak: są turnieje, na których można grac czymkolwiek i obiecuję, ze jak taki będzie to pojawię się z tak przegiętą banda, ze Drachowi w pięty pujdzie;]... nazwę ją łowcy wyrdstone'a - będzie się składała z samych długowłosych chaoswarriorów w ramonezkach i wszyscy po 3 ataki;]...i zobaczymy jak to się fajnie gra z unofficial bandami...


niestety, by robić własne bandy trzeba posiadać coś takiego jak zrowy rozsądek i wyobraź sobie jest parę takich osób.

Cytuj

Odbieranie 2xI przy wykrywaniu? Też mi nie pasuje, bo czym to uzasadnić... Very Happy Ale zmniejszenie liczby bohaterów do 4... jednego Shadow Walkera mniej... Krasnale też mają 4 bohaterów, podczas gdy bandy ludzkie 5ciu, więc 4 u SW byłoby uzasadnione. Co o tym myślicie?


Zgadzam się 4 boaterów i stronnicy o 5gc więcej i banda była by naprawdę fajna.

Myślę, że dyskusję nad oficjalnością można by zakończy, bo każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat i prędzej zostanę chińską cesarzową niż któś z nas je zmieni.

Cytuj

- a po drugie ich zasady i historia musialaby mieć jakis sens... tylko jak to sensownie uzasadnic obecnosc tak cudownych chłopców i pieknisi w takim smierdzacym miejscu?! Smile Boo chyba nie po wyrdstone Smile


święta racja

Offline Mistrz wałków :)

Shadow Warriors
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 25, 2004, 06:10:01 pm »
Masz rację Drachu że to bezproduktywna dysputa.
Ja jedynie jeszcze dodam że moje testy na SW odbywały sie na konkretnych graczach a nie w domowym zaciszu. (osoby które dostały po dupsku to Heruldaio i Janek Mardyła)
Kamil. (miszczu)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Shadow Warriors
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 25, 2004, 06:45:06 pm »
Cytuj
SW nie sa do walki wrecz.
- nie musza zabijac rat ogrea... zabija pare skavow i reszta zwiewa.
(...)
- zobaczcie lepiej ile elfy maja bonusow! Jak sie gra nimi jak nalezy to jest baardzo mocna!  (...)

Hmm, to wprowadzić ograniczenie, że najpierw mają zabijać rat ogre'a?  :lol:  Krasnale też mogą zabić parę skavów i reszta zwiewa, ludzie też, nawet skaveny mogą. Tu problem nie dotyczy BS elfów, tylko LD skavenów.

Offline MiSiO

Shadow Warriors
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 25, 2004, 08:29:31 pm »
Drachu... to po co jest jakakolwiek oficjalnosc :)?

Elfy sa mocne... jak sie umie nimi grac (a to jest dosc specyficzna gra)... jak nie .. to lepiej pograc dwarfami bo twardsze i duzo mniej fizneyzjne :)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Shadow Warriors
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 10, 2005, 04:07:25 pm »
Chłopaki, nagadaliśmy się kiedyś w tym temacie. Teraz teorię uzupełniłem praktyką i stwierdzam po kilku potyczkach, że... Elfy są nudne  :) . Mała różnorodność jednostek niestety i mało kombinowania ze skillami, doborem broni itd. A szkoda. W dodatku Fanatic nie planuje żadnej oficjalnej, elfiej bandy.