trawa

Autor Wątek: Utwory Krzysztofa Kochańskiego  (Przeczytany 4925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abignale

Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« dnia: Listopad 11, 2003, 09:27:05 pm »
Przeczytałam ostatnio w Science Fiction, a propos Baszty Czarownic K. Kochańskiego, że jest to pierwsza w Polsce powieść urban fantasy. Cy to być może? Seryjnie nikt tego wcześniej w naszym kraju nie uprawiał?
Przy okazji: co sądzicie o w.w. książce i twórczości owego Pana?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Pokpoko

Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2003, 09:41:14 pm »
twórczośc pana K?to jest pierwsza jego książka która przeczytałem więc dużo powiedziec nie mogę...sama "Baszta"?niezłe..może nic duzego w skali jaką ustanowili "Amerykańscy Bogowie(ciagle najlepsza dla mnie książka ever)czy nawet wydan aostatnio u nas"wojna o Dąb"ale zgrabnie napisane..sama intryga do końca nie wyjasniona i to dla mnie minus...ale tak-fajny kawałek czytadła i nic ponadto...

Offline Averg

Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2003, 02:23:30 pm »
Czytałem jakiś czas temu mageota - i nie zachwycił mnie kompletnie. jedyne usprawiedliwienie to, że pierwsze teksty były napisane dość dawno temu

Offline Jimmy

Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2005, 04:25:54 pm »
Znam tylko z dobrych opowiadan: “Gniew” [NF 2(8 )/90(95)], "Homo internetus" [NF 4/00(211)], "Pod choinką" [NF 12/00(219)], “Opowieść przebudzonego” [SF 9/01(9)], „Mężczyzna i kobieta w Hotelu Lambert” [SF 10/02(20)], „Robaki na zgliszczach” [SF 7/02(17)]...
...bardzo dobrych: „Sen o potędze” [SF 7/02(17)] (bardzo mi sie podobalo, odpowiednio zakrecone, dobrze napisane)...
...i tych slabszych: "Sekret czwartej planety" [F 2/83(5)], "Zabojca czarownic" [F 11/84(26)], "Kabała" [F 10/85(37)], "Smierc Trolla" [NF 10/02(241)], shorty [SF 3/01(03)], "Starnice 2" [SF 2/02 (12)], "Wampir" [SF 4/02(14)], "Nie wolno wchodzic do lazienki" [SF 6/03(27)], "Pies smierci" [Fenix 1/90(1)]...
A o "Mageocie" juz wczesniej slyszlem niepochlebne opinie.

Offline andre

Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2005, 07:00:16 am »
"Zabójca czarownic" i "Sekret 4 planety"to dla mnie rzeczy nieomal kultowe,podobnie jak "Łyżwiarz","Czciciele słowa".Z ostatnich lat można polecić jego teksty z antologii "Wizje alternatywne"vol.3 i 4 oraz "Dom spotyka chłopca"z wyd.specjalnego NF z zeszłego roku (nie pamietam numeru).W lutowej NF jest też nieżle zakręcone opowiadanie "Interesy nie idą dobrze".

Offline Lessa

Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2005, 09:44:39 pm »
Dla mnie Baszta jest jak najbardziej kompletna i zrozumiala, tu nie chodzi o odpowiedzi na pytania, ktore ewentualnie mozna postawic w trakcie lektury, trzeba przyjac, ze niewyjasnione istnieje i istniec bedzie nawet bez odpowiedzi. Bardzo podobala mi sie ta ksiazka i o ile sam autor nie jest zbyt zajmujacym czlowiekiem to potrafi napisac cos fajnego.
szystkim samobójcom mówimy stanowsze NIE

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Utwory Krzysztofa Kochańskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2011, 05:14:20 pm »
Zapraszamy do obejrzenia siedmiominutowej, opartej na motywach opowiadania Krzysztofa Kochańskiego pt. Dom spotyka chłopca,   animacji Michała Budzińskiego, Andrzeja Winiarskiego i Dawida   Brzoskowskiego, która powstała jako praca dyplomowa w Akademii   Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Opowiadanie Krzysztofa Kochańskiego   ukazało się w objętym naszym patronatem zbiorze Zabójca czarownic.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -