Autor Wątek: Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...  (Przeczytany 270643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:20:21 pm »
Raczej nie :) Ten festiwal odbywa się na Malcie, czyli nad jeziorkiem w Poznaniu, gdzie np. są regaty wioślarskie, nad brzegiem też jest stook narciarski itd. O ile się nie mylę, to festiwal teatralny tam ma miejsce na świeżym powietrzu - nie wiem jak sam koncert. Może na stronie organizatora jest więcej informacji, albo po prostu zadzwoń do nich.

Offline Pepper

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:59:09 pm »
O, to atmosfera widzę może być sympatyczna
Strona organizatora nie za bardzo chce ze mną współpracować, dam jej jeszcze kilka dni a potem sobie podzwonię.
Bardzo bym chciał usłyszeć "Bird Gehrl" na żywo :(
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline papiesz

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 15, 2006, 03:39:12 pm »
17 czerwca 2006 roku we wrocławskim WAGON Club odbędzie się kolejna edycja cyklicznej imprezy FALLEN ANGELS PARTY, którą wzbogacą programowo projekty audiowizualne:

WIKTOR 37
Dead Factory
[haven]
Synta[XE]rror

Czeka was ambientowo-postindustrialna uczta!
Prezentujące wyjatkowy potencjał projekty muzyczne zagrają na waszych bębenkach usznych niczym na
werblach, a w waszej świadomości zostanie wzbudzony ten charakterystyczny trans, wciagający w świat
dźwieków, których będziecie łaknąć wciaż wiecej i więcej...

Po koncertach imprezę tradycyjnie poprowadzą:
FALLEN
MARK NOX

Zapraszamy!

WAGON Club
pl. Orląt Lwowskich 20B
WROCŁAW

WSTĘP: 6 zł
nothing positive only negative

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 22, 2006, 11:18:21 am »
HIP HOP KEMP 2006 – FESTIWAL Z ATMOSFERĄ

W weekend 18-20 sierpnia 2006, na terenie dawnego lotniska w Hradec Králové w Czechach, odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp.
W tym roku, na największym hiphopowym wydarzeniu Europy Środkowej i Wschodniej, wystąpi ponad 100 raperów i didżejów z całego świata. Wśród nich pojawią się m.in. Little Brother, Guru z duetu Gang Starr, Non Phixion, Cali Agents, M.E.D. (USA), DJ A-Trak (Kanada), DJ Vadim i One Self, Sway (Wielka Brytania), Hocus Pocus, C2C (Francja), Curse, Stieber Twins (Niemcy) i Indy & Wich (Rep. Czeska).
Podczas tegorocznej edycji Polskę reprezentować będzie aż pięć składów. Na głównej scenie festiwalu Hip Hop Kemp zagrają WWO, O.S.T.R. & DJ Haem, Łona & DJ Twister, połączone siły Kalibra 44 (AbradAb, Joka, DJ Feel-X) i Czarnego Złota oraz rezydująca w Niemczech formacja Surowa Wersja.
Hip Hop Kemp słynie z unikalnej beztroskiej atmosfery i pozytywnej zabawy, która towarzyszy uczestnikom od początku do końca imprezy. „Hip Hop Kemp to coś więcej niż festiwal muzyczny. To możliwość spędzenia niesamowitego czasu wśród młodych ludzi z całej Europy, przystępne ceny czeskiej kuchni oraz malowniczość terenu festiwalu – pagórki, jeziora – co sprawia, że impreza ta dla tysięcy osób jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem każdego lata” – mówi Radek Miszczak, polski promotor festiwalu.
W tym roku organizatorzy przewidują, że na Hip Hop Kemp bawić się będzie około 20.000 osób, w tym 3.000 z Polski. Spora część z nich wybierze się tam jednym z czterech kempowych autokarów, jadących specjalnie na Hip Hop Kemp z naszego kraju.
Trzydniowy bilet wstępu na festiwal kosztuje w przedsprzedaży 105 PLN (od maja do końca lipca), 120 PLN (w sierpniu) i 900 CZK / 32 EUR na miejscu, podczas imprezy. Sprzedażą w Polsce zajmuje się sieć Eventim – www.eventim.pl. Bilety można kupić zarówno przez Internet, jak i w 90 placówkach tej sieci.
Polskimi patronami Hip Hop Kemp 2006 są: MTV Polska, Radiostacja, Ślizg, CGM.pl, rapgra.com oraz Magazyn Hip Hop. Organizatorem jest praska agencja Depo Crew. Promocją w Polsce zajmuje się Agencja Joytown.

Najświeższe informacje o festiwalu, biletach, autokarach, a także mnóstwo dodatkowych bonusów (zdjęcia, mp3, klipy) można znaleźć na oficjalnej polskiej stronie wydarzenia: www.hiphopkemp.pl.

Plakat


Hmm... Rozważam...

Offline Kormak

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 01, 2006, 07:20:27 pm »
Z ostatniej chwili dla posiadaczy TVP Kultura: dziś o 22.15 poznański koncert Antony & The Johnsons. O 19.25 leciał Devendra Banhart - fajnie zagrał.

Offline Pepper

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 01, 2006, 08:27:44 pm »
Kormak, zostaniesz moim przyjacielem na lastfm?
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Pepper

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:41:15 pm »
lekka lipa ten koncert, w sumie cieszę się, że nie pojechałem bo bulić 100 złotych za 30 minut to kiepski interes
poza tym tylko dwa utwory z pierwszej płyty, wtf
Zagrali w sumie nieźle, może za wyjątkiem Cripple & the starfish, które wyszło jakoś dziwnie i mi się chyba nie podobało, ale że nagrałem sobie to wszystko na wideo to obejrzę jeszcze raz, może mi się spodoba
Antony chyba był naćpany że tak się gibał i czasem nie było go słychać, momentami śpiewał na odwal, no trochę dziwnie to wszystko wyszło
Skoro jak mówił często gra w Europie, to może i kiedyś wróci trzepnąć hedlajna na przynajmniej godzinę z "Bird Gehrl" i "Fistful of Love" w repertuarze, to będę na pewno.
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Kormak

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:58:59 pm »
Mnie rozczarowało przede wszystkim to, że olał najbardziej wymagającą wokalnie część "Cripple..." i tylko plumkał na fortepianie, a "Hope there's someone" przerywał jakimiś głupimi gadkami. No i wyglądał jak wieloryb. Dziwię się, że Greenpeace nie zepchnął go do jeziora maltańskiego.

Kto dał Lipińskiemu mikrofon? Pier***ił jak potłuczony, bijąc przy okazji rekord użycia słowa "niezwykły".
Cocorosie - kiepska podróbka Bjork plus słaby ludzki beatbox.

Za to Devendra Banhart wypadł fantastycznie - nawet z corpse paintem.

Offline papiesz

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 02, 2006, 01:48:20 am »
z początku się zdenerwowałem, że to przegapiłem, ale po waszych relacjach stwierdziłem, że może to dobrze, że nie oglądałem.
nothing positive only negative

Offline Pepper

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 02, 2006, 10:20:20 am »
Nie dobrze, bo dramatu nie było, po prostu kilka rozczarowań. Antony czasem zachowywał się jakby śpiewał dla gówniarzy na festiwalu muzyki dziecęcej - uśmiech na gębie, głowa lata na boki i byle do przodu. Zabrakło zaangażowania w wykonanie, co szczególnie zabolało w "Cripple and the starfish", które brzmiało tak chaotycznie, że było prawie niesłuchalne. Antonemu coś się pieprzyło granie na pianinie ze śpiewaniem, ale to pewnie dlatego że był naćpany.
Spodziewałem się że koncert przybije mnie do ekranu że nie będę widział poza nim świata, a tymczasem spokojnie rozwaliłem się w fotelu i wyrywałem sobie włosy z nosa, to trochę za mało jak na to co powinien Antoni zrobić.
Ale mimo to jednak cieszę się że obejrzałem i pewnie obejrzę sobie jeszcze raz.
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Kormak

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:52:00 pm »
Wrotycz Records i Magazyn Apostazja
zapraszają:
SPIRITUAL FRONT w Polsce!

Prawdziwa uczta muzyczna dla miłośników balladowego grania, Ennio Marricone i Nicka Cave’'a,
któremu nie brakuje jednak rock’n’rollowego ognia i żarliwości płynącej z serca przepełnionego
pasją: 17 września w Poznaniu wystąpi włoski zespół Spiritual Front!

Zespół tworzy obecnie czterech muzyków: wokalista Simone Salvatori, który gra także na gitarze
akustycznej, pianista Sten Puri, gitarzysta Jack Puri (gitara elektryczna) oraz perkusista Andrea
Freddy Nio. Bez wątpienia wszyscy członkowie zespołu to świetni muzycy, jednak Spiritual Front nie
byłby tym, czym jest, gdyby nie charyzma, charakterystyczny głos i porywające umiejętności
aktorskie lidera – Simone Salvatori. To on nadaje kierunek, w którym z takim sukcesem rozwija się
zespół. Jego
charyzmę słychać na płytach, ale zgłębić i odkryć ją naprawdę można dopiero podczas
koncertu.

Będąc jednym z ciekawszych zespołów współczesnej sceny neo-folk  Spiritual Front wypracował
swój własny styl muzyczny żartobliwie, ale jakże trafnie nazwany “mafia-folkiem”. Bo przecież
muzyka Włochów mogłaby stanowić doskonałą ilustrację gangsterskich filmów. Podobny klimat
stwarzają muzycy podczas koncertów – występując w czarnych garniturach i białych krawatach nie
pozostawiają żadnych wątpliwości: zapraszają na prawdziwą podróż w czasie, gdzieś w lata 40-te,
50-te. Gdy filmową ilustrację
koncertu stanowi film Scorsese „Wściekły Byk” (Raging Bull) z Robertem De Niro, wszelkie
wątpliwości znikają. A w ich miejsce pojawia się fantastyczny spektakl muzyczny budzący w publiczności
ekscytację, którą z czystym sumieniem można porównać z szaleństwem towarzyszącym koncertom
The Beatles. Tylko że na koncertach Spiritual Front zapominają się nie tylko nastoletnie
dziewczęta, ale także dojrzali mężczyźni i stateczne kobiety.

Koncertowe aranżacje niektórych  utworów odbiegają od tego, co możemy znaleźć na płytach,
ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu: muzycy wydobywają ze swoich ballad jeszcze więcej, czynią
je, w co słuchaczowi obytemu ze Spiritual Front może być trudno uwierzyć,  jeszcze bardziej
przebojowymi! Sten, Jack i Andrea zachwycają swoją wirtuozerią, a Simone Salvatori porywa aktorstwem,
głosem, nieprawdopodobnym magnetyzmem – wszyscy zebrani na sali koncertowej należą do niego.

Nihilizm stanowi hasło programowe Spiritual Front (taki tytuł nosi epka wydana w 2003 roku)  i to
właśnie nihilistyczne podejście do świata i rzeczywistości  pojawia się w tekstach zespołu.
Teksty traktują także o miłości, o pokrętnych relacjach między ludźmi – uczucia te jednak
opisywane są w sposób przewrotny, często zaskakujący. Tę inaczej pokazywaną/pojmowaną miłość
zdaje się podkreślać image tworzony wokół zespołu balansujący pomiędzy wybujałym  erotyzmem a
perwersją. Czy należy brać go
bardzo dosłownie, czy traktować jako kolejną kreację artystyczną Simone Salvatori?

Wiosną 2006 roku ukazał się najnowszy album zespołu „Armagheddon Gigolo”, który (można
zaryzykować to twierdzenie już w połowie sezonu)  zdystansował inne wydawnictwa w wyścigu do tytułu
płyty roku na scenie neofolkowej. 11 utworów, a każdy bardziej przebojowy, lepiej zagrany,
bardziej poruszająco  zaśpiewany od poprzedniego. I każdy z tekstem, z którego bije nihilizm,
rozczarowanie światem.
Split „Satyriasis” wydany w 2005 roku wraz z Ordo Rosarius Equilibrio to z pewnością
najważniejszy album w historii Spiritual Front, gdyż odświeżył brzmienie zespołu, „odmrocznił” wokale,
a jednocześnie nadał im charakteru. Jednak „Armagheddon Gigolo” to, jak do tej pory, album
najlepszy, najbardziej przebojowy i bez wątpienia wart poznania.


Koncert SPIRITUAL FRONT
Klub Muzyczny PIWNICA 21, ul. Wielka 21, Poznań (www.p21.pl )
17 września (niedziela) 2006 r., godz. 20:00
Bilety: 35 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu (liczba biletów limitowana, rezerwacje pod
adresem: wrotyczrecords@op.pl )

Informacje:
Wrotycz Records http://www.wrotyczrecords.prv.pl
Magazyn Apostazja http://www.apostazja.serpent.com.pl
Spiritual Front – oficjalna strona zespołu www.spiritualfront.com
Spiritual Front na MySpace http://www.myspace.com/spiritualfrontsuicidepop (do odsłuchania
fragmenty 3 utworów z albumu “Armagheddon Gigolo”)

Inne:
Recenzja albumu „Armagheddon Gigolo” http://www.tutej.pl/cms.php?i=12357
Zdjęcia z koncertu podczas Wave Gotik Treffen 2006:  http://www.apostazja.serpent.com.pl  (dział
GALERIA)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 18, 2006, 06:39:14 pm »
Mysłowice Off Festival 18-20 sierpnia 2006

Kurczę, nie mam za bardzo jak skopiować tego, co jest na stronie, więc od razu odsyłam do programu - wygląda naprawdę smakowicie. Dużo gitarowego grania, dużo elektroniki (Skalpel, Kanał Audytywny, The Car is on Fire, Apteka, Pustki, Lech Janerka, Cracow Klezmer Band, Maria Peszek...).

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 24, 2006, 05:58:43 am »
Zapraszam na kolejną edycję imprezy:

DIGITAL SIN



MIEJSCE I CZAS:
5 sierpnia 2006
Kraków
Klub Uwaga
Mały Rynek 3

MUZYKA: Nine Inch Nails, M.Manson, Ministry, Prodigy, R.Zombie, KMFDM, Orgy, Zeromancer, Fear Factory, The Birthday Massacre, Front Line Assembly, Mindless Self Indulgence, Filter, Pain, Gary Numan, Die Krupps, Hanzel Und Gretyl, Rammstein, Agressiva 69, Gravity Kills, Bile, Chemlab, i wiele innych...

Start: 20.00
Wstęp: 4 pln

Za muzykę odpowiedzialni: DeV & Koper

Więcej informacji: www.klub-uwaga.prv.pl / www.myspace.com/digitalsin1
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 28, 2006, 09:35:15 am »
Dzis rusza Castle Party w Bolkowie. Jak ktos lubi Clan Of Xymox, VNV Nation, De/Vision, Agressive 69 i rozne takie, to powinien sie wybrac. Ja zaraz ruszam :)
Pełne info na www.castleparty.com

Offline ManiaC

Koncerty, festiwale, przeglądy, imprezy...
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:29:55 am »
Do zobaczenia na zamku Waltari.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt