Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > WFB

Khorne na 2000

<< < (2/5) > >>

michu:
Ano rzeczywiscie mozna dorzucac bestie, ale to nie bedzie juz klimatu, nie chce zadnych miskow w armii;) Screamery bym dorzucil ale to miala byc armia Khorna, wiec nie da rady - Screamery sa Tzeentcha. Myslalem jeszcze nad armia bez czarodzieja, wygladalo to tak:

Lord:
Chaos Lord - General
Mark of Khorne
Juggernaut of Khorne
Blade of Blood
Enchanted Shield
Collar of Khorne

Hero:

Exalted Chaos Champion - w oddziale Chaos Knights
Sword of Battle
Shield
Chaos Steed

Aspiring Chaos Champion - w oddziale Chaos Warriors
Mark of Khorne
Great Weapon

Core:

14*Chaos Warriors
Mark of Khorne
Full CG
Great Weapon
Shield

9*Knights of Chaos - Chosen
Mark of Khorne
Full CG

20*Marauders
Full CG
Flail

Special:

12*Bloodletters
Full CG

8*Chaos Furies

5*Flesh Hounds of Khorne

Dispel pool:5

Martwi mnie tutaj maly dispel i brak scrolli. General dostal collar of khorne na wypadek jakby sam pojechal na wojne(frenzy) i dostal z fireballa. Furie i psy maja meczyc artylerie i umozliwic podejscie chosenom i piechocie. 20 marauderow z flailami stanowi juz pewne zagrozenie. Warriorom dorzucilem tarcze na wypadek ostrzalu. W sumie w armii sa 2 oddzialy bez frenzy - 9knightow z herosem i 20 marauderow.

Falki:
Nie mam doświadczenia w graniu Chaosem, ja z reguły stoję po drugiej stronie barykady i klekoczę kośćmi (Vampire Counts), ale dwa razy zmasakrowałem armię Chaosu (na 2 gry ;-), więc powiem ci tak: jak nie będziesz miał scrolli, to zrobię z toba co chcę. Wystarczy jeden czar: Invocation Of Nehek.

Jak wybrałeś Khorne'a to wbrew pozorom nie opłaca się wszystkim od razu jechać do przodu, bo to przeciwnik wybierze, na co zaszarżują twoje oddziały - to cholerne frenzy... O ile sobie przypominam bitwy, w których brałem udział, to więcej z tego powodu jest kłopotów niż pożytku. Kilka bitew już dzięki temu wygrałem, a jednej o mało nie przegrałem, bo nieopatrznie rzuciłem na swoje kilkanaście Clanratów z inżynierem czar dający frenzy, no i te głupki zaszarżowały na duży klocek dwarfów, który w innym przypadku niczego by nie dogonił do końca bitwy.

michu:
No wlasnie wiem. Gralem pare razy kartonikami z kolesiem ktory ma VC. Invocation sprawil ze knighci nie walczyli ani razu. Wiec jednak trzeba zmniejszyc sile armii i troszke ja umagicznic. Powstalo cos takiego(generalem jest czarodziej, hehe):

Lord:

Exalted Chaos Sorcerer - General - w oddziale Knights of Chaos
3 level
Lore of Fire
Chaos Steed
3*Dispel Scroll

Hero:

Exalted Chaos Champion
Mark of Khorne
Blade of Blood
Shield
Juggernaut of Khorne

Aspiring Chaos Champion - w oddziale Chaos Warriors
Mark of Khorne
Great Weapon

Core:

14*Chaos Warriors
Mark of Khorne
Full CG
Great Weapon

9*Knights of Chaos - Chosen
Full CG

15*Marauders
Full CG
Flail

Special:

12*Bloodletters
Full CG

8*Chaos Furies

5*Flesh Hounds of Khorne

Dispel pool:7

I w ten sposob powstala chyba najbardziej elastyczna wersja armii Khorna. Niezly dispel pool i 3 scrolle powinny zapewnic ochrone przed magia. Furie i psy powinny zajac artylerie. Glowne uderzenie w postaci chosenow(bez frenzy) poparte silna piechota i herosem na juggernaucie powinno zlamac wiekszosc armii, jesli oczywiscie dojdzie. Dodatkowo mozna jeszcze przysadzic w cos z fireballi. Chyba pomysle nad slaaneshem na 2000;)

Fluffy:
Hej! Wszystko super, ale na co Ci sorcerer 3 lev? Nie lepiej dwóch na 2 lev? Dwa dispel scrolle Ci wystarczą.. W końcu grasz Khornem. A druga sprawa: na co Ci 8 chosen knightów? oddział drogi jak.. I ręczę, że każdy przeciwnik zadba, zeby to nie dojechało. Chociażby chamsko dostwaione swarmy =). Ta armia ma bardzo wysoki koszt jednostkowy - będzie bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju ostrzał. A na co chosenom dwa szeregi?
Nie lepiej jedem zwykły oddziałek zwykłych rycerzyków? A za pozostałe punkty dwa regimenciki (małe) Maruderów na konikach? Do wiązania jednostek strezlających? Ew do osłony Twoich knightów? Do kasowania szeregów wrazej piechocie?  Przy chaosie dobrze jest mozliwie rozdrobnić armię..

michu:
Dlatego sorcerer 3lev, ze tanszy jest od dwoch 2lev. 2 scrolle rzeczywiscie powinny wystarczyc. No powiedzmy ze chosen knightow zostanie 5 z cg i dorzuce konnych marauderow. Jak male powinny byc ich oddzialy? Dawac im cg czy tylko wlocznie i niech sciagaja strzaly, ew. czasem wjada z boku? W takim wypadku lepiej sprawdzilyby sie psy(ale nie psy khorna).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej