trawa

Autor Wątek: Khorne na 2000  (Przeczytany 9299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iberales

Khorne na 2000
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2002, 08:55:00 am »
Od niedawna experymentuje sobie z takom śmiesznom armiom:

Daemon Prince Khorna z 6A s siłą 6 bez Armour Save z przerzutem nietrafień w pirszej turze,

Buhater Khorna na koniku z Axe of Khorne, Talisman of Protection i Enchanted Shield,

Buhater Khorna ze sztandarem na kuniku ze Sword of Might (aby mógł komukolwiek przywalić),

6 Rycerzyków Khorna ze sztandarem (jako treść armii)
   X2
5 Marud na kuniach z Flailami i grajkiem (jako zdejmowacze maszyn i ranków)
   X2
16 psów hałasu (jako zasłona i ranki)
  X2
Rydwan Khorna (czatuje z tyłu na ewentualnych flankerów i odciąga kule armatnie od rycerzy)
  tradycyjnie X2


Jak na razie grałem z defensywnymi skavenami i masakrnąłem (ledwo ale jednak) i Blood Dragonami i też marakrnąłem, obawiam się jednak porządnej defensywy (sprubuje wciągnąć furie na listę płac).

Granie Khornem jest o tyle fajne, iż trzeba się napocić aby zaszarżowć to co się chce a nie odciągaczy, przy okazji Daemon Prince ma barzo słabą przeżwalność więc trzeba się napocić aby przeżył.  Jak na razie bawię się dobrze służąc krwawej kukurydzy...

Jeśli ktoś ma jakieś dobre pomsły na temat rozpiski to proszę się nie krępować i zmieszać mój pomysł z błotem
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline michu

Khorne na 2000
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2002, 10:58:09 pm »
Hmm, wyglada nienajgorzej, jednak bez furii balbym sie grac. Tak sobie jednak mysle, ze niestety bede musial zdradzic Blood God'a (eh a tak chcialem pomalowac cos krwia jakiegos psa;) i wziasc sie za Slaanesha. Wydaje sie byc bardziej stabilny - niewrazliwosc na psychologie. Wkrotce zrobie jakas rozpiske...
ichu

Offline Finfarin

Khorne na 2000
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2002, 11:06:06 am »
Slaanesh ma tą zaletę iż jego rycerze nie rzucają się na wszystko w promieniu 16 cali...a to często decyduje o bitwie.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Iberales

Khorne na 2000
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2002, 08:07:27 pm »
Po pierwsze - w zasięgu 14" (skąd ten pomysł? - czyżby uraz do Bretonni -  hehehe)
Po drugie  - prędzej zgodzę się na te długouche pasożyty w Loren niż na to, iż knajghci slanesha nadają się do czegoś więcej niż bicie goblinów (ale tych common - na Night bym już uważał).
fakt, iż Slaanesh ma fajną magię (fajną - buehehe - ciekawe określenie) wcale nie oznacza, iż warto nim grać.
Właściwie pespektywa chodzenia całe życie ubranym na różowo sprawia iż nad graniem nimi zastanowiłbym się dwa razy (ale tobie, mój Drogi F., różowy chyba pasuje?).

Dlatego budę forsował tezę, iż:
ZWYCIĘSTWO PRZY POMOCY ZAOSTRZONEGO KAWAŁKA METALU JEST WARTE WIĘCEJ NIŻ TE CAŁE WASZE MAGICZNE FIKUMIKU!

krewdlakukurydzianegoboga!!
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline wste

Khorne na 2000
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2002, 07:56:55 am »
Tolerancja Iberales ! Tolerancja ! Zauważ, że w przypadku wielu osób przy Wfb wychodzą ich ukryte kompleksy i problemy. Patrz armie defensywne czy właśnie zamiłowanie do armi zboczeńców. Trzeba to jednak tolerować ponieważ INNY nie znaczy GORSZY ! A rycerze Różowego Boga to nie jest problem dla Black Knightów.
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Ulthran

Khorne na 2000
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2002, 02:59:19 pm »
eee.... Slaanesh rulsss... mis ię podoba ich klimacik.. szczególnie te Demonetki :P

Offline Gue'vesa'El Holton

Khorne na 2000
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2002, 04:31:04 pm »
Tak mniej więcej wygląda moja armia mniej więcej Khorne'a na 200 pkt

Exalted sorcerer + chaos steed
2 scrolle, power familiar, lore of shadow.4lvl
2 *Chaos sorcerer lvl2
2 scrolle , lore of shadow
Bray shaman 2lvl
staff of Darkoth, lore of shadow

2* 4 knights of Khorne, standard, champion
2* 5 knights of Khorne , standard, musican, champion
2* 5 chaos hounds
6 Furies
16 Marauders , Full CG

ok 2000pkt

skomentujcie :>
łynie krew!
Rośnie gniew!
Śmierć sen przerywa!
Wojna wzywa!

Offline Iberales

Khorne na 2000
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2002, 07:15:15 pm »
Cytat: "Gue'vesa'El Holton"
mniej więcej Khorne'a


Jak rozumiem tych czterech magów to jest właśnie to "mniej więcej"...


Jeśli idzie o samą armię to moja uważać, iż ta jest strasznie monotematyczna i przewidywalna - może i kukurydziani są dobrzy do bicia słabo opancerzonych kolesi to jednak z ciężarowcami jak imperialne rycerstwo sobie nie poradzą - tu przydaje się charakternik z S7.

Po drugie: posiadanie wszystkiego z Frenzy zakrawa na samobójstwo: nie masz czym sobie zasłonić puszków (pińć psów nie wystarczy do zasłonienia 90 stopni widzenia chyba, że budą barzo blisko - problem z manewrami) aby ci nie pognali za ptokami.

Trzy: Po kiego grzyba wstawiłeś tam tych marudników to nie rozumim za dyjaboła.

Czytyry: Jak już masz tylu magów i dużo dispela to wywal Dispel scrolle i walnij jakiegoś Power Stona - zawsze jakieś urozmaicenie dla oponenta.

Pińć (ogólny): czy uważasz, iż pięciu rycerzy Khorna ruzy jakąkolwiek solidną jednostkę opacerzonej piechoty z T4? Bo mi się widzi, iż średnio masz czym wygraćtaką bitwę...


Do Wste:
jeżeli inny znaczy różowy to znaczy również gorszy...
A rycerze Wielkiego-Różowego-Jak-Pupcia-Niemowlaka nie stanowią zagrożenia dla kogolwiek oprócz siebie samych (niezdrowy tryb życia itp.)
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline Gue'vesa'El Holton

Khorne na 2000
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2002, 12:11:56 pm »
od pocztku: ta armia ma dzieki magom 12dispel pool i 6 scrolli (i 12Power pool)... nie napisalem poprzednio, ale to sklad na HE kumpla... oni maja 4 magow + banner of sorcery + cholera wie co jeszcze...( a jak raz comet of casandora spadalo 5 tur to wymiotlo cala armie)
posiadanie wszystkiego z frenzy ma sens. Wszystko z frenzy jest immune to spychology, wiec nie uciekaja jak padnie 1 knight. a poza tym psy sa do blokowania LOS ,KNIGHTOM! nie wrogowi. Marauderzy sa fajni, bo siedza na wrogu najdalej w trzecej rundzie (shadow) i maja feara(shadow) a do tego ciezko to wystrzelac(shadow) i sile 5(dwuraki)
a bez dispeli to ja sie nie ruszam przeciwko he, bo jak mi oni rzycaja Fury of Khaine na najtow i flames of phoenix na marauderow to ja sie koncze....
To wybitnie nie turniejowa armia bo jest zbyt wyspecjalizowana.. Nie dosc
ze na HE to jeszcze na te konkretne...
Sorry ze text bez polskich liter ale siedze w szkole na informatyce...
łynie krew!
Rośnie gniew!
Śmierć sen przerywa!
Wojna wzywa!