Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 214488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tyler_durden

Hellboy
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 22, 2007, 01:34:44 pm »
bardzo, bardzo ciekawy wywiad z Mignolą. Już się nie mogę doczekać nowego Hellboya

http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=105831
o not talk about fight club

Offline Anonimowy Grzybiarz

Hellboy
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 24, 2007, 10:03:16 am »
Cytuj
Kolejny tom Hellboy'a zbierał będzie w jednym tomie historie opublikowane w antologiach wydawnictwa Dark Horse. Na 100% znajdą sie wśród nich opowieści "Makoma" i "The Island".

W Makomie Hellboy zmierzy się z potęgą Czarnej Afryki.
Co ciekawe, tym razem Mike Mignola, ojciec Piekielnego Chłopca pozwolił na ingerencję innego artysty. Jest nim Richard Corben - legenda komiksu, znany w Polsce choćby z wydanego przez Mandragorę Bannera, odpowiedzialny w "Makomie" za większość rysunków. Za to za scenariusz, okładkę i część rysunków nadal odpowiedzialny jest Mignola.

The Island rzuca Hellboy'a w objęcia wyspy pełnej wraków statków. Kusić go tam będzie swym śpiewem truposz, zaś odwieczny wróg udzieli dobrej rady, którą Hellboy niefrasobliwie odrzuci... Komiks niesie ze sobą odpowiedzi na niektóre z pytań, które zadają sobie od dawna czytelnicy serii.


O nowym albumie z E.

Offline Gashu

Hellboy
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 24, 2007, 03:34:03 pm »
Czemuż to powyższy cytat został "wybielony" ?
To tylko zapowiedź zapodana przez wydawcę (?), nie żaden spoiler.

Ja do tego "bieli" nie przyłożyłem
graves
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Anonimowy Grzybiarz

Hellboy
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 24, 2007, 06:33:53 pm »
A o co w ogole chodzi?  :p

Nie mogę się doczekać tego albumu...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Hellboy
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 03, 2007, 08:58:34 pm »
Zmieniono cene nowego albumu o H.
Z 39 zł na 35.

Offline duel.at.kitanoji

Hellboy
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 15, 2007, 10:56:35 pm »
Witam,
Z Hellboy'em zetknąłem się kilka lat temu (nie osobiście) i bardzo podpasował mi styl Mike'a. Postanowiłem skompletować całą serię oraz B.B.P.O (eng. B.P.R.D). Zastanawiam się czy kupić polskie wydania, które są trochę własną inicjatywą Egmontu (mam na myśli liczbę tomów i zawartość), czy oryginalne amerykańskie. W chwili obecnej w USA ukazało się 6 wydań zbiorczych (7-my tom pod koniec tego roku wraz ciekawym kompedium Hellboy: The Companion). Jeśli zaś idzie o B.B.P.O to Egmont totalnie zaspał. Z 6-ciu zbiorczych wydań mamy u nas tylko dwa i oczywiście odbiegają od oryginałów.
Obecnie w Stanach ukazały się/ukażą się:

Hellboy: Darknes Calls (6 części - wyszły już trzy; ostatni tom pod koniec września),
Hellboy vol7: The Troll Witch and Others TPB (październik),
B.B.R.D.: Garden Of Souls (5 części - zakończona),
B.P.R.D.: Killing Ground (1-szy zeszt planowany na sierpień),
Lobster Johnson: The Iron Prometheus (1-szy zeszt planowany na wrzesień),
Helboy Animated vol1: The Black Wedding (ukazało się),
Helboy Animated vol2: The Judgment Day (ukazało się),
Helboy Animated vol3: The Menagerie (grudzień).

Z pewnością te zeszytowe historie znajdą się w zbiorczych wydaniach w drugiej połowie przyszłego roku. Hamulcem przy kupnie tych oryginałów są koszty przesyłki, z drugiej strony przy obecnym tempie i sposobie  wydawania serii w Polsce upłyną lata zanim poznamy te historie. O ile wogóle do tego dojdzie. Światełkiem w tunelu jest 9-ty(!!!) tom przygód Hellboy'a zapowiadany na sierpień.

Doradźcie proszę, jak postąpić.

N.N.

  • Gość
Hellboy
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:01:45 am »
Cytat: "duel.at.kitanoji"


Doradźcie proszę, jak postąpić.


Większość komiksów, o których piszesz możesz kupić tutaj. Możesz też za ich pośrednictwem sprowadzić inne. Sprawdź.

Offline duel.at.kitanoji

Hellboy
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 16, 2007, 07:11:51 am »
Cytat: "N.N."
Większość komiksów, o których piszesz możesz kupić tutaj. Możesz też za ich pośrednictwem sprowadzić inne. Sprawdź.

Świetnie, dzięki za informację.
Dokonałem pewnych kalkulacji. I wyszło mi, że zamawiając albumy w USA i wliczając koszty przesyłki zapłacę 10zł mniej niż w miejscu, które polecasz. Ta kalkulacja ważna jest do końca sierpnia, ponieważ jest promocja. Potem będzie jakieś 100zł więcej. Przemyślę sprawę.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Hellboy
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 21, 2007, 05:03:33 pm »
Z Gildii:
Egmont zaprezentował okładkę i trzy przykładowe plansze Wyspy i innych opowieści. Można zobaczyć na komiks.gildia.pl  :D


Znowu będzie, że Spam... :(


Nie dość, że spam - to jeszcze stary. Wiadomość z 11 lipca.
graves

Offline donTomaszek

Hellboy
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 21, 2007, 08:35:29 pm »
Po kiego grzyba przyklejasz newsy z glownego serwisu :?:

Czlowieku, klepiesz te swoje bezmyslne, spamerskie posty - zazwyczaj nic do tematu nie wnoszace i nie pojmujesz jak tepe zachowanie uskuteczniasz.
Ty nie masz innych zajec?

sorry za offa, ale no juz nie moge z tym grzybiarzem...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Hellboy
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 18, 2007, 03:47:06 pm »
"Hellboy: Wyspa i inne opowieści" - na str. 77 jest pusty dymek... Powinno tak być (to jedyny dymek na 8 stronach) czy to błąd Egmontu? Czy ktoś z Was ma dostęp do oryginału?

Offline hans

Hellboy
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 18, 2007, 04:58:35 pm »
Ja nie mam oryginalu, ale nie zdziwila mnie obecnosc tego pustego dymku. Przeciez sam Mignola we wstepie pisze, ze kolejne strony to alternatywne otwarcie "Wyspy", tyle ze obrysowane tuszem i pokolorowane. Ja tam komiksow nigdy nie robilem, ale na chlopski rozum, to wypelnianie dymkow wydaje mi sie ostatnim etapem tworzenia komiksow. Tego to juz MM dla nas po prostu nie zrobil i zatrzymal sie, jak pisze, na kolorze;)
A co do pozostalych kadrow, to sadze, ze mialy sie na nich znalezc ramki z myslami bohaterow lub pamietnikiem zeglarza.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Hellboy
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 18, 2007, 06:14:37 pm »
Dziękuję, hans. Ja jestem jeszcze przed lekturą, ale puste dymki w komiksach Egmontu zawsze budzą moją podejrzliwość.
Tak przy okazji - kilka lat temu przysłali mi jeden z tomów "Lanfeusta z Troy" i na paru stronach nie było w ogóle rysunków, tylko wypełnione dymki i ramki. Było to tak szokujące, że w pierwszej chwili zadałem sobie pytanie, czy aby nie takie były zamierzenia autorów... :lol:  :roll:

Offline graves

Hellboy
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 18, 2007, 06:38:18 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Tak przy okazji - kilka lat temu przysłali mi jeden z tomów "Lanfeusta z Troy" i na paru stronach nie było w ogóle rysunków, tylko wypełnione dymki i ramki. Było to tak szokujące, że w pierwszej chwili zadałem sobie pytanie, czy aby nie takie były zamierzenia autorów... :lol:  :roll:

Jeśli to ten sam tom, gdzie na kilku stronach mam puste dymki :roll: To mamy razem komplet ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Hellboy
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:04:39 am »
musze przyznac ze historia rysowana przez corbena jest bardzo odswiezajaca dla serii hellboya. niby klasyczny scenariusz - hellboy idzie i naparza po drodze kolejne potwory, ale przedstawiona afryka ma swoj urok a potwory raczej groteskowe niz mroczne - co jest z kolei typowe dla mignoli.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything