trawa

Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 213851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotruposz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 08, 2012, 10:05:32 pm »
Myślałem o tym. Może rzeczywiście masz rację. Szczególnie z tym amazonem.

Mimo wszystko jeśli ktoś porównał polskie wydanie z zagranicznym, to chętnie poznam szczegóły.

Offline dagobert

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 22, 2012, 10:10:03 am »

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:02:17 pm »
Jeśli zainteresowani jeszcze nie wiedzą to już niedługo LE vol 6 :)
http://www.amazon.com/Hellboy-Library-Edition-Volume-6/dp/161655133X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1356170891&sr=8-2&keywords=hellboy+library+edition

Czyli to już koniec kolekcji, nie? Całość w sześciu tomach.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 05, 2013, 09:26:05 am »
Witam,


czy wiadomo coś na temat kolejnych wznowień hellboya? Ponieważ dopiero co zakupiłem 2 wznowione tomy i zastanawiam się, czy szukać gdzieś tych starych, czy cierpliwie czekać na wznowienia. Będę wdzięczny, jeśli ktoś posiada w tym temacie jakieś informacje.

Offline hans

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:33:20 am »
Gdzieś czytałem, że dwa pierwsze tomy zostały wznowione dla nowych czytelników, bo były już niedostępne. Poza tym Egmont nie planuje dalszego wznawiania Hellboya (jednak nowe tomy są w zapowiedziach). Nie pamiętam, gdzie to czytałem, więc pamięć może mnie mylić :doubt:

Edit: Przeczytałem tutaj, więc to nie jest nic potwierdzonego oficjalnie :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 10:51:02 am wysłana przez hans »

Offline nx87

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 05, 2013, 11:51:57 am »
Komplet polskich wydań to:
Nasienie zniszczeniaSpętana trumna i inne opowieściObudzić diabłaPrawie kolosPrawa ręka zniszczeniaZdobywca czerwTrzecie życzenie i inne opowieściWyspa i inne opowieściZew CiemnościNie czytam HellboyaCzy jest coś jeszcze? Jest szansa, że wszystkie zakupię w Allegro?
Chciałbym sobie zakupić te komiksy...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 05, 2013, 01:17:56 pm »
Czyli jeśli dobrze czytam, mam wznowienia:
- Hellboy nasienie zniszczenia
- Hellboy obudzić diabła


Wyczytałem pod wyżej wskazanym linkiem, że nic nie wiadomo o wznowieniach reszty, ale dopatrzyłem się, że te II wydania różnią się graficznie od starych wydań!? Czy w związku z tym, waszym zdaniem pakować się w stare wydania, czy jednak warto poczekać na reedycję?




Offline hans

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 05, 2013, 01:58:28 pm »
Od "Dzikiego Gona" nowe albumy (kolejny ma być w marcu) mają grzbiety takie, jak wznowienia. Ale czy warto czekać na wznowienia, które nie wiadomo, czy w ogóle się pojawią, tylko po to, żeby mieć ładnie na półce, to już kwestia indywidualnego podejścia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 02:08:03 pm wysłana przez hans »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 05, 2013, 03:28:24 pm »
tylko właśnie przeglądam www i nigdzie nie mogę znaleźć np. spętanej trumny :/

Offline hans

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 05, 2013, 03:59:32 pm »
Ja tam się nie orientuję, jaka jest dostępność starych tomów i po jakich cenach są sprzedawane, ale Spętaną trumnę widzę na allegro.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 05, 2013, 06:38:07 pm »
1 egzemplarz i tylko tom pierwszy, na oko wygląda że jest nieźle "wyświechtany" ;-)

Offline hans

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 05, 2013, 07:57:14 pm »
Pierwsza część Spętanej
Druga plus dwa inne tomy
Całość :wink:

Ale szczerze mówiąc, to nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ja kiedyś przegapiłem Czerwoną duszę Blacksada (przypadła na okres, kiedy naprawdę ciężko było u mnie z kasą) i teraz pozostaje mi czekać na jakieś wznowienie. Skoro Manzoku po 4 latach, gdy już wszyscy postawili na wydawnictwie kreskę, wydało kolejny tom Koziorożca, to jednak cuda się zdarzają :smile:

Offline Koro

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 13, 2013, 11:22:55 am »
Trochę lipa że nie wiadomo co dalej ze wznowieniami Hellboya. Kupiłem wznowienie pierwszego tomu, ale nad drugim poważnie się zastanawiam. Chyba jednak zacznę kompletować wydanie ang, jeśli Egmont nie chcę się określić co z kolejnymi tomami. Polecacie kupno normalnych wydań TPB czy może wersję Library Edition?

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:40:08 pm »
Różnica w cenie między dwoma tomami Hellboya TPB a Library edition jest tak niewielka, a jakość tak nieporównywalna, że u mnie już dawno zapadła decyzja, że chcę mieć komplet w sześciu tomach Library.
Np. obecne ceny na Amazon.com: 1 tom Library 31,49, a dwa pierwsze TPB w sumie 24,46. Różnica razy kurs dolara = 21,66 zł.
Czyli dajesz nieco ponad 2 dychy w złotówkach i masz Library zamiast dwóch TPB, zawierających to samo.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 13, 2013, 01:44:41 pm »
No ja niestety jestem starej daty, język angielski kuluje i liczę że Egmont wznowi pozostałe tomy.