Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 209900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 16, 2009, 03:53:43 pm »
właśnie czytam sobie Hellboya Juniora i leję ze śmiechu. kapitalna rzecz. nie wiem dlaczego, ale jakoś ubzdurało mi się, że to komiks dla dzieci - okazuje się, że co jak co, ale dla dzieci to on zdecydowanie nie jest. polecam w ramach odstresowującej rozrywki.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Watchmen

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 22, 2009, 05:45:22 pm »
Czy hellboy którego teraz wyda Egmont w "Obrazach Grozy" można czytac bez znajomosci serii ? Czy jest on jakos powiązany?

Offline yurek1

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:08:39 pm »
można. nie jest.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 26, 2010, 11:16:18 am »
Opłaca mi się kupować Hellboy Companion? Znaczy się, znam wszystkie komiksy z Czerwonym (zarówno te po polsku, jak i w oryginale), mam tylko kilka zaległości w BPRD oraz nie znam książek (Bones of Giants, Odd Jobs itp.) - czy znajdę coś ciekawego w Companion, o czym jeszcze nie wiem z komiksów?  :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 26, 2010, 11:53:22 am »
warto brać nowego Hellboya, czy to taka wydmuszka jak Baśnie 1001 nocy ?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:28:06 pm »
Raczej wydmuszka, ale kilka historii jest dobrych. I kilka świetnie narysowanych  ;-)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 02, 2010, 08:10:54 pm »
Mnie się "Opowieści niesamowite" bardzo podobają. Różnorodne ciekawe pomysły, różnorodna stylistyka, różny ciężar gatunkowy, ale nigdy nie schodzi to poniżej przyzwoitego poziomu. Hellboy i jego świat zasługują na więcej, niż jednostronna – chociaż oczywiście fascynująca – interpretacja Mignoli i jego naśladowców. Po lekturze tego pięknie wydanego albumu mam poczucie, że uniwersum Hellboya stało się bardziej wielowymiarowe i nieodgadnione, gdzie dzieją się rzeczy ważne i błahe, ale zawsze istotne... To naprawdę miłe poczucie, czyniące ze mnie jeszcze intensywniej nakręconego fana H.B., z utęsknieniem wyglądającego kolejnych komiksów.

Tylko co, u licha, z tą "Pragą" Bermejo?! Weird... :-?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 10, 2011, 06:12:38 pm »
Na iplex.pl można sobie za darmo obejrzeć "Hellboy Animated: Sword of Storms"

Offline Koro

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 12, 2012, 02:30:02 pm »
Czy ktoś posiada informację, czy Egmont ma zamiar wznawiać po kolei wszystkie tomy Hellboya czy to tylko jednorazowy wyskok z dodrukiem pierwszego tomu? Bo jeśli tak to wolałbym kolekcjonować w oryginale...

Offline pioma10

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 12, 2012, 05:24:30 pm »
Czy ktoś posiada informację, czy Egmont ma zamiar wznawiać po kolei wszystkie tomy Hellboya czy to tylko jednorazowy wyskok z dodrukiem pierwszego tomu? Bo jeśli tak to wolałbym kolekcjonować w oryginale...

Na Komiksowej Warszawie słyszałem, że podobno ma taki zamiar. Chyba że... w ogóle Egmont przestanie wydawać komiksy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 12, 2012, 06:31:46 pm »
Chyba że... w ogóle Egmont przestanie wydawać komiksy.

Jak to?

Offline pioma10

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 12, 2012, 09:48:36 pm »
Jak to?

Różne rzeczy się słyszy... ale to pewnie plotki. Tym bardziej, że pojawiły się zapowiedzi na kolejne miesiące.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 12, 2012, 10:31:22 pm »
W sumie, po ostatnich kilkunastu miesiącach, wszystkiego można się spodziewać.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 14, 2012, 04:31:23 pm »
Nowy Hellboy i reedycja pierwszego tomu są w tej samej szacie graficznej, na takim samym papierze i takimi samymi graficznie grzbietami (zupełnie innymi niż w starym wydaniu, damn). Wychodzi więc na to, że raczej wszystko będzie wydane od nowa (i wtedy grzbiety będą do siebie pasowały). Przeglądnąłem pierwszy tom i poza dwoma historyjkami, które wcześniej znalazły się w Spętanej Trumnie i chyba dwoma nowymi pinupami nie znalazłem nic nowego, więc odpuściłem sobie kupno, bo moje Nasienie Zniszczenia jest w całkiem niezłym stanie. Duża różnica jest w kolorach - dzięki nowemu papierowi wszystko wygląda żywiej, a czerń jest prawdziwie czarna, nie jak to niekiedy bywało w starych polskich wydaniach - szarawa.

Irytuje mnie trochę to, że nowy tom i kolejne będą się wyróżniały na półce przez całkiem inny styl grzbietów.

Wiadomo, czy w tych reedycjach będzie jakiś materiał, który wcześniej się nie pojawił? W sumie, Egmont mocno zamieszał w polskich wydaniach Piekielnego umieszczając w trejdach historie, które w oryginale pojawiały się w innych tomach.

Offline HaVoK

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 14, 2012, 05:33:57 pm »
Dziki ogon jest na offsecie, a reedycja Nasienia zniszczenia na kredzie, chyba, że miałem zwidy.

 

anything