Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 17, 2014, 12:17:31 pm »
zdecydowanie "Spętana trumna"!

Jest gdzieś ten tom dostępny jeszcze?

Offline vision2001

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 17, 2014, 12:32:19 pm »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 12:35:41 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 17, 2014, 01:06:43 pm »
Podziękował :smile:

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:29:59 pm »
To jest seria, którą jednak warto czytać po kolei.
Są wyjątki jak Spętana trumna i Prawa ręka zniszczenia, czyli zbiory opowiadań, ale generalnie to seria komiksowa, która ma swój początek (Nasienie zniszczenia) i koniec (najnowszy album, który wyjdzie).

Offline Itachi

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:36:36 pm »
Tak wiem, jednak chciałem najpierw przy okazji kolejnego większego zamówienia kupić jeden tom Hellboya, aby się przekonać czy mi podpasuje. Nie chcę się napalać od razu na całą serię :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:44:45 pm »
to seria komiksowa, która ma swój początek (Nasienie zniszczenia) i koniec (najnowszy album, który wyjdzie).

Burza i pasja to ostatni tom? :shock:

Cholera, chętnie przeczytałbym całość Hellboya na raz. Pewnie tak zrobię, szkoda, że nie ma całości w tym nowym, ładniejszym wydaniu.

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:13:27 pm »
No tak, to zamknięta seria, tak samo jak Sandman. 12 tomów (w oryginale, bo u nas dziwnie podzielone kiedyś były te pierwsze) i koniec.

Przeczytałem 5 pierwszych, czyli 7 naszych (do Czerwa). I potem Trzecie życzenie i Zew ciemności (pominąłem Wyspę). Potem jakoś u nas przestało to wychodzić, a ja w międzyczasie sprzedałem te tomy. I teraz najlepsze: Wszystkie pozostałe tomy, których nie czytałem, czyli Wyspa, Dziki gon i potem dalej aż do ostatniego są co do jednego u mnie w bibliotece. Akurat te, wcześniejszych nie ma. No to sobie zrobię niedługo dłuższe hellboyowe posiedzenie.  :smile:
Tylko Zew ciemności muszę powtórzyć (Dziki gon jest bezpośrednią kontynuacją), bo najmniej pamiętam, choć najnowszy z tych, które czytałem. Resztę czytałem po 4 razy, więc znam dobrze. Więc chyba muszę się zaczaić na allegro na Zew. No i kupię ten najnowszy, nie będę czekał, aż ta biblio kupi.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:32:39 pm »
Tak wiem, jednak chciałem najpierw przy okazji kolejnego większego zamówienia kupić jeden tom Hellboya, aby się przekonać czy mi podpasuje. Nie chcę się napalać od razu na całą serię :wink:


Hellboy to (moim skromnym zdaniem) jeden z tych tytułów, które zdecydowanie lepiej wypadają w krótszych formach (dlatego polecałem wcześniej Spętaną trumnę). Ale, jak już pewnie zauważyłeś, ten komiks (a w zasadzie 2 komiksy, bo wtedy Egmont jeszcze nie pogrubiał wydań, ale raczej przycinał:) jest już niedostępny w pierwszym obiegu. Jeśli rzeczywiście chcesz spróbować, kup pierwsze 2 tomy nowego wydania - jak się spodoba, będziesz mógł dozbierać, a jeśli nie, to pewnie reszta też Cię nie zachwyci. A dlaczego aż 2 pierwsze tomy? -- bo uważam, że tom 2 (Obudzić diabła) jest zdecydowanie lepszy niż Nasienie zniszczenia.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:40:10 pm »
Właśnie wpadłem na genialny pomysł, szkoda tylko, że tak późno. Wpisałem sobie teraz w wyszukiwarce w mojej bibliotece hasło Hellboy i uwaga...mają praktycznie wszystkie tomy :cool: No to jutro trzeba się wybrać!

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:47:24 pm »
Właśnie wpadłem na genialny pomysł
Piszesz o moim genialnym pomyśle? :wink:

Offline Itachi

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:17:26 pm »
Ot czepiasz się szczegółów :wink:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 21, 2014, 09:49:10 am »
No i jak, fani Hellboya? Spodobała Wam się "Burza i pasja"? Bo mnie i owszem. :)
Tempo nie jest już tak szalone jak w "Dzikim gonie", napięcie narasta w równym, przyprawiającym o dreszcze rytmie. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że pewne rzeczy są nieuchronne, a strony 154-160 mogą nawet wzruszyć. Myślę, że finał jest godny serii.
Natomiast zmęczyły mnie już trochę rysunki Duncana Fegredo, szczególnie w scenach walk. Informacja, że Mike Mignola powrócił do rysowania "Hellboya", to piekielnie dobra informacja. :)

Offline kosmoski

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 21, 2014, 10:11:32 am »
Podobało  :biggrin: Większość wątków została umiejętnie zamknięta (kilka jednak z opcją na ponowne otwarcie). Finałowa bitwa jak na epickie zakończenie przystało daje czadu. Może tylko momentami, seria zrobiła się trochę za bardzo melancholijna
Spoiler: pokaż
(Hellboy wesoło napity bliższy był memu sercu niż jako bezalkoholowy filozof)
... Nie zmienia to faktu, że zakończenie jest naprawdę dobre.

Offline Tomasz 66

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 25, 2014, 10:42:50 am »
Małe pytanie - czy faktycznie zgodnie ze stopką w gildii wydanie II Hellboy tom 1 Nasienie zniszczenia jest wydane na offsetowym papierze, czy na kredzie?
/zastanawiam się nad zakupem, bo I wydanie zupełnie mi się rozkleiło i ma podniszconą okłądkę)


Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 25, 2014, 10:55:26 am »
Na kredzie.