Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 209462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 15, 2015, 11:14:34 am »
Nie czytałem ani 1947, ani 1948 - sam na to wpadłem, że powinienem żałować :smile: Pewnie niedługo nadrobię zaległości (nie żebym polował na zapowiadanego omnibusa 46/47/48, nie lubię takich cegłówek), brak czasu nawet na polskie wydania, no i mnogość tych wszystkich BPRD po prostu przytłacza; swoją drogą ciekawe, że 1948 wyszło poza główną serią, być może to z powodu "przejęcia" głównej przez Piekło na Ziemi? Jesteś na bieżąco z BPRD? Może coś jeszcze polecisz??


BPRD nie czytam od dawna ale to bardziej z braku peniędzy na tyle rzeczy, ale na pewno mogę polecić miniserię Baltimore, pierwsza była bardzo przyjemna (The Plague Ships), druga czeka na półce, następne kupię w przyszłości. Czytałem bez znajomości powieści napisanej przez Mignolę, której wątki komiks rozwija.


Wampiry, zemsta, wojna, zaraza, czas po I wojnie światowej, może się podobać.
perły przed wieprze

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 15, 2015, 11:51:45 am »

BPRD nie czytam od dawna ale to bardziej z braku peniędzy na tyle rzeczy, ale na pewno mogę polecić miniserię Baltimore, pierwsza była bardzo przyjemna (The Plague Ships), druga czeka na półce, następne kupię w przyszłości. Czytałem bez znajomości powieści napisanej przez Mignolę, której wątki komiks rozwija.


Wampiry, zemsta, wojna, zaraza, czas po I wojnie światowej, może się podobać.
To akurat znam ;) Ale dzięki za odpowiedź!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline antySzyba

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 15, 2015, 06:35:25 pm »
Tymczasem kup drugi tom, bo to jeden z najlepszych! Jeśli masz cierpliwość, to czekaj na dokończenie czerwonej edycji; Egmont sporo namieszał przy pierwszym wydaniu, więc gdy zechcesz pofastrygować swą kolekcję z obydwu wydań, to finalnie możesz się troszkę zdziwić. Poza tym nie przesadzajmy z tą koniecznością czytania wszystkiego po kolei... Na Twoim miejscu, bym odpuścił drożyznę z allegro, pozbierałbym natomiast to, co dostępne z nowej kolekcji (szczególnie polecam Obudzić diabła, Lichwiarza i Narzeczoną). Gdzieś tam w magazynach za grosze wala się jeszcze świetny i niedoceniony BPRD 1946, mimo że rysunki już nie mignolowe, ale za to historia bije na łeb taki np Dziki gon czy Zew ciemności....


Czyli nie muszę czytać tych środkowych tomów mimo wszystko? Znaczy jak wyjdą to dokupię, ale nie będzie czuć tej dziury jeśli po 2 tomie kupię 9?

Offline peta18

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #363 dnia: Marzec 24, 2015, 08:57:47 am »

Czyli nie muszę czytać tych środkowych tomów mimo wszystko? Znaczy jak wyjdą to dokupię, ale nie będzie czuć tej dziury jeśli po 2 tomie kupię 9?
Moim skromnym zdaniem bedziesz czuc dziure fabularna. Duzo sie wydarzylo, chociazby istotna jest informacja dlaczego w tych pozniejszych tomach Hellboy nie jest w pracy, a sobie "lazi" po swiecie :) Duzo sie wydarzylo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SynMałpy

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 10, 2015, 01:26:38 pm »
Hmmm, powiem, że Hellboy krąży mi w głowie już od lat. Bardzo bym chciał posiadać całą kolekcję (+BBPO), ale nie wiem, jak zabrać się do tego...


Na pewno nie zacznę walczyć z I wyd. Zeszłoroczna strategia dokończenia kolekcji I wyd. Sandman i I wyd. Sin City zakończyła się sukcesem, ale dużo sił, czasu i $ mnie to kosztowało. Za dużo... nie powtórzę tego w przypadku Hellboy'a.


Zostaje więc 'czerwona seria', ale mówicie, że jakieś dziury są?
Dodatkowo, nic mnie tak nie wpienia jak widzę ceny Egmont za Hellboy'a II wyd. w miękkiej oprawie...


Zastanawia mnie, czy w związku z zeszłorocznym jubileuszem - 20. lat Hellboy'a, nie zostało wydane jakieś zbiorcze podsumowanie w ENG.


Pozwolę sobie jeszcze zadać pytanie do Was: czy w takim razie warto zacząć kolekcję od Hellboy w piekle (twarda oprawa i cena też niczego sobie - błogosławieństwo Aros)? A na wcześniejszą kolekcję czekać, aż ktoś mądrzejszy niż Egmont zdecyduje się wydać Hellboy'a (np za granicą)?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 10, 2015, 01:46:16 pm »
Hmmm, powiem, że Hellboy krąży mi w głowie już od lat. Bardzo bym chciał posiadać całą kolekcję (+BBPO), ale nie wiem, jak zabrać się do tego...
Jeżeli nie boisz się wersji ENG, to ja bym polecał edycję Library. Na chwilę obecną (cena USD...) nie wychodzi może najtaniej, ale w mojej opinii jest śliczne i łatwo zebrać komplet.
http://www.mdcu-comics.fr/upload/news/news_illustre_1328822611.jpg

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 10, 2015, 01:50:38 pm »
W czerwonej serii wydane są przez Egmont 4 ostatnie tomy Hellboya oraz wznowione zostały dwa pierwsze. Brakuje 6 czy 7 tomów pomiędzy. Ogólnie Egmont w starym wydaniu trochę namieszał, podzielił jeden tom na dwa, wydał niektóre tomy z inną zawartością niż oryginały. Jeżeli chcesz po polsku, najlepiej kupić stare tomy plus 4 ostatnie z czerwonej serii.

Po angielsku też jest dostępna czerwona seria - nie wiem czy wszystkie tomy są dostępne. Natomiast ja polecam wersję Library Edition - powiększony format, twarda oprawa, 6 tomów. Sam się zbieram na zakup.

B.B.P.O. też jest po angielsku zebrane w HC'ki - 4 tomy. Natomiast po polsku wydane zostały tylko 3 tomy: 1, 2 oraz 9 w kolejności oryginalnej - dostępny jest tylko 9, reszta allegro.



Wydarzenia z Hellboy w piekle następują po całej starej serii więc osobiście uważam, że trzeba ją przeczytać żeby czerpać cała przyjemność z lektury. A i z tego co się orientuję tom ten także jest w miękkiej oprawie.
http://www.alejakomiksu.com/komiks/15490/Hellboy-w-Piekle-01-Zstapienie/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 01:58:37 pm wysłana przez Murazor »

Offline SynMałpy

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 10, 2015, 01:52:09 pm »
O właśnie o coś takiego mi chodziło! Zbiorcze wyd. w twardej oprawie.
Niestety, cena jest wręcz zaporowa: 200zl na bookdepository.com... Ale można poobserwować co si będzie działo z tym wydaniem. W każdym razie piękne, podobne do 47 roninów (styl).


Murazor, dziękuję bardzo za pełne wyjaśnienie! teraz wiem, na czym stoi 'polski' Hellboy.


Ze strony Egmontu wynika natomiast, że jest w twardej.
https://sklep.egmont.pl/komiksy/p,hellboy-w-piekle-tom-1-zstapienie,10870.html


Wczoraj w Empiku miałem w rękach ten komiks i wydawało mi się, że jest w twardej, choć chwilę potem znalazłem zafoliowanego Batman: Zabójczy żart i dostałem zawrotu głowy ze szczęścia, więc pamięć może mnie mylić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 02:03:14 pm wysłana przez SynMałpy »

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 10, 2015, 02:02:33 pm »
Niestety, cena jest wręcz zaporowa: 200zl na bookdepository.com...
Polecam http://www.komiksy.info.pl/ i sprowadzenie komiksu. Paręnaście złotych taniej  :wink:


Ze strony Egmontu wynika natomiast, że jest w twardej.https://sklep.egmont.pl/komiksy/p,hellboy-w-piekle-tom-1-zstapienie,10870.html
Dzisiaj odbiorę z paczkomatu i w takim razie mam nadzieję na miłą niespodziankę :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 02:07:15 pm wysłana przez Murazor »

Offline SynMałpy

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 10, 2015, 02:09:56 pm »
Dzisiaj odbiorę z paczkomatu i w takim razie mam nadzieję na miłą niespodziankę :biggrin:


To źle mi z tym, że zepsułem niespodziankę!


Daj znaka proszę, jak wygląda sprawa okładkowa, jak odbierzesz.

Offline kalbaro74

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 10, 2015, 04:59:42 pm »
Ja dzisiaj kupiłem 1 tom Hellboy w piekle zaryzykowałem bo nie znam starej serii

Offline kosmoski

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 10, 2015, 06:10:51 pm »
nowy hellboy nie ma twardej oprawy, wiem bo mam go przed sobą ;)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 10, 2015, 08:09:18 pm »

W czerwonej serii wydane są przez Egmont 4 ostatnie tomy Hellboya oraz wznowione zostały dwa pierwsze. Brakuje 6 czy 7 tomów pomiędzy. Ogólnie Egmont w starym wydaniu trochę namieszał, podzielił jeden tom na dwa. Jeżeli chcesz po polsku, najlepiej kupić stare tomy plus 4 ostatnie z czerwonej serii.


Jeśli myślisz o Spętanej Trumnie, to Egmont podzielił jeden tom na 3 (dwie Trumny i Kolosa).

Myślę, że kupując również 2 pierwsze czerwone Hellboye nic nie stracisz w porównaniu do pierwszego wydania; prawdziwe zamieszanie pomiędzy obydwoma wydaniami zacznie się, gdy Egmont zdecyduje się na kontynuację wznowienia.

B.B.P.O. też jest po angielsku zebrane w HC'ki - 4 tomy. Natomiast po polsku wydane zostały tylko 3 tomy: 1, 2 oraz 9 w kolejności oryginalnej - dostępny jest tylko 9, reszta allegro.
Nieee... no tu troszkę przesadziłeś: te 4 hc to tylko Plaga Żab czyli tzw omnibus starej "głównej" serii. Sprawdzam na szybko i widzę, że w tej starej "głównej" serii mamy alternatywnie 14 tpb + dodatkowo Being Human + 1948, dalej mamy 1 tpb Wampira, 11 tpb Hell on Earth (czyli nowej podstawowej serii). Jeśli ktoś uparłby się przy tych omnibusach, to koniecznie musi się jeszcze zaopatrzyć w zapowiadany omnibus zbierający 3 ciekawe miniserie 1946, 1947 i 1948.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 08:12:52 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 10, 2015, 08:56:08 pm »
Te 4 HC'ki B.B.P.O. to podstawa i stara seria tak jak mówisz  :wink: , a o planach na zebranie w jeden tom serii 194x nie wiedziałem, ale to świetna wiadomość  :biggrin:
No niestety Hellboy w miękkiej, też macie krzywy grzbiet?  :doubt:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 12, 2015, 12:49:59 pm »
świeżo po lekturze najnowszego tomu Hellboya napewno można powiedzieć jedno - Mike, dobrze, że wróciłeś :smile: graficznie mamy do czynienia z perłą, do czego Mignola zdążył już nas przyzwyczaić. Piekło w jego wykonaniu jest mroczne i straszne, działające na wyobraźnię. w tej kategorii Mignola jest w ścisłej czołówce rysowników imo. fabuła natomiast skupia się na zstąpieniu Hellboya do Piekła, jego przygodach w tym egzotycznym miejscu i próbach powrotu do domu. wyjaśnia się kilka wątków z historii Hellboya, pojawiają się starzy bohaterowie. mniej tu walk z potworami, a więcej rozmów i "pejzarzy". jako całość oceniam jednak niżej niż tom poprzedni, zamykający w godny i mistrzowski sposób pierwszą erę życia Piekielnego Chłopca. coś czuję, że najlepsze jeszcze przed nami :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 08:43:27 pm wysłana przez wujekmaciej »