Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 207649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #390 dnia: Marzec 22, 2016, 08:40:16 pm »
Ja się zabralem za zbieranie oryginałów...


Ja mam poszatkowane, co praktycznie pół na pół oryginały/polskie licencje ale to też przez to, że Egmont olał wydanie części rzeczy spoza głównej serii (np. tom Masks and Monsters z crossem z Ghost, Starmanem i tym frajerem udającym szczura).
perły przed wieprze

Offline kosmoski

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 23, 2016, 08:49:45 pm »
Ciekawe czy wydadzą czarnego Hellboya ,kiedyś...


nie łudziłbym się... Zresztą sam od paru lat jeden tom rocznie sobie na półkę dostawiam (jak się znajdzie jakaś nadwyżka albo fajna promocja). Szkoda, że Egmont zrezygnował z Biura, zwłaszcza że obecnie trochę Hellboya jednak tam jest...

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 13, 2016, 09:30:42 pm »

Offline arczi_ancymon

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 13, 2016, 09:43:44 pm »
Może Egmont sobie przypomni, że coś takiego wznawiał...

mgnesium

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 13, 2016, 10:08:03 pm »
tk co najmniej dwukrotnie wspominał, że egmont nie jest zainteresowany wznawianiem kolejnych tomów. seria nie sprzedaje się na tyle dobrze, żeby ją trzymać w obiegu, ani na tyle źle, żeby z niej zrezygnować. identyczna sytuacja jak z usagim. pilotowe dodruki obu tytułów z 2012 roku cały czas zalegają na półkach przeróżnych księgarni.

więc zamiast majaczyć o kolejnym polskim wydaniu, weźcie się lepiej za zbieranie oryginałów. najlepiej w wersji library, zanim stanie się niedostępna.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 10:16:47 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Inuki

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 13, 2016, 11:52:52 pm »
Z tego co pamiętam, to dodruku tomów 3-8 nie będzie w 2016 roku. O 2017 Pan Tomasz chyba nie wspominał.

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 14, 2016, 07:49:05 am »
najlepiej w wersji library, zanim stanie się niedostępna.

zwłaszcza, że w niektórych przypadkach koszt jest pratycznie taki sam (zależnie od konkretnych tomów) co ich odpowiedniki w TPB. a wydanie, no cóż... niebo i ziemia
swoja drogą chyba je dodrukowują cały czas, bo pierwszy wyszedł już 8 lat temu

w każdym razie Hellboy Library Edition to jest mój IDEAŁ integrala. Świetny papier, świetny design zarówno okładki jak i w środku -  zero śmieci jakichś niepotrzebnych, ładnie schludnie zaprojektowany, świetnie dobrane liternictwo, format, materiał okładki, brak bzdetów na grzbiecie, dzięki czemu biblioteczka nie wygląda jak szafka nastolatka ;)... IDEAŁ.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:03:56 pm »
Z tego co pamiętam, to dodruku tomów 3-8 nie będzie w 2016 roku. O 2017 Pan Tomasz chyba nie wspominał.

nie wspominał, ale pan tomasz ma chłodną głowę. dodruki się nie sprzedają - rozumiem że egmont działa w skali większej niż inne wydawnictwa komiksowe, ale chyba nawet dla nich więcej niż 4 lata na półkach jest dalekie od optimum.

swoja drogą chyba je dodrukowują cały czas, bo pierwszy wyszedł już 8 lat temu

dark horse ma bardzo zdrową politykę dotyczącą dodruków, poza tym mignola odpowiada chyba za znaczną procentowo część przychodów wydawnictwa. strzeliłem, bo od dłuższego czasu dwa tomy są niedostępne - pewnie się jeszcze pojawią, ale gwarancji nie ma. z omnibusowego bprd na twardo chyba zrezygnowano.

w każdym razie Hellboy Library Edition to jest [...] IDEAŁ integrala. Świetny papier, świetny design zarówno okładki jak i w środku -  zero śmieci jakichś niepotrzebnych, ładnie schludnie zaprojektowany, świetnie dobrane liternictwo, format, materiał okładki [...]

wydanie jest super, do tego bardzo przyzwoicie wycenione (tak, na twoją politykę cenową patrzę perlmutter). jedyne czego szkoda to to, że dalszego ciągu w tym formacie raczej się nie doczekamy.

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 14, 2016, 04:09:42 pm »
, bo od dłuższego czasu dwa tomy są niedostępne - pewnie się jeszcze pojawią, ale gwarancji nie ma. z omnibusowego bprd na twardo chyba zrezygnowano.

wydanie jest super, do tego bardzo przyzwoicie wycenione (tak, na twoją politykę cenową patrzę perlmutter). jedyne czego szkoda to to, że dalszego ciągu w tym formacie raczej się nie doczekamy.

? wszystkie są cały czas na brytyjskim, tylko 5 na amerykańskim jest chwilowo out of stock, ale Add to cart cały czas aktywne

bprd już pewnie nie, bo wydali softcovery

A 7 tom Library Edition? Nigdy nie mów nigdy. Sandman ostatni też wyszedł znacznie później a Hellboye nowe powoli się zbierają.  Hellboy & BPRD pewnie się nie kwalifikuje, ale Hellboy in Hell, ten nadchodzący, Mask and Monsters, House of the living dead i reszta z Hellboy in Mexico, The Midnight Circus.. i  masz gotowy materiał na 7 tom.  Weird tales pewnie małe szanse, bo wyszedł integral, ale kto wie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 14, 2016, 11:04:24 pm »
? wszystkie są cały czas na brytyjskim, tylko 5 na amerykańskim jest chwilowo out of stock, ale Add to cart cały czas aktywne

jak sprawdzałem "ostatnio" (jakiś miesiąc wstecz) to nie było jeszcze trójki. ale faktycznie, głównie sprawdzam ofertę bd i amazonu amerykańskiego. brytyjski to jakiś ewenement - często są tam dostępne pozycje, które w innych częściach świata wyprzedały się nawet rok wcześniej.

A 7 tom Library Edition? Nigdy nie mów nigdy. Sandman ostatni też wyszedł znacznie później a Hellboye nowe powoli się zbierają.  Hellboy & BPRD pewnie się nie kwalifikuje, ale Hellboy in Hell, ten nadchodzący, Mask and Monsters, House of the living dead i reszta z Hellboy in Mexico, The Midnight Circus.. i  masz gotowy materiał na 7 tom.

faktycznie, nie wziąłem pod uwagę tych wszystkich one-shotów. wszystkie wymienione tytuły stanowią materiał nie na jeden, ale nawet na dwa lub trzy dodatkowe tomy. dopiero po
Spoiler: pokaż
zmartwychwstaniu hellboya
może być problem z sensownym doborem materiału (bo że to nastąpi, wątpliwości nie ma chyba ani jeden czytelnik) - świat za bardzo poszedł naprzód w bprd.

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 15, 2016, 06:54:24 pm »
... świat za bardzo poszedł naprzód w bprd.

może nawet troche ZA BARDZO za bardzo ;), bo to się stało już trochę nudnawe. ale cośtam wspominali o
Spoiler: pokaż
wielkim finale spajającym ABE i BPRD i jak sądzę to może być dobry pretekst do wspomnianego wyżej zmartwychwstania.
miałem jedynie nadzieje, że to się stanie trochę szybciej. A dopiero w przyszłym roku ostatni TPH Hell on Earth a potem ma być jeszcze jedna seria...  :doubt:

mgnesium

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 16, 2016, 12:47:08 pm »
może nawet troche ZA BARDZO za bardzo :wink: , bo to się stało już trochę nudnawe. ale cośtam wspominali o
Spoiler: pokaż
wielkim finale spajającym ABE i BPRD i jak sądzę to może być dobry pretekst do wspomnianego wyżej zmartwychwstania.
miałem jedynie nadzieje, że to się stanie trochę szybciej. A dopiero w przyszłym roku ostatni TPH Hell on Earth a potem ma być jeszcze jedna seria...  :doubt:

optymista mógłby stwierdzić, że jemu to rozbudowanie (żeby nie napisać rozbuchanie) odpowiada i że gdy seria ostatecznie dobiegnie końca, z perspektywy czasu będzie postrzegana jako jedna z najlepszych i najbardziej spójnych, biorąc pod uwagę rozmach i okres publikacji.

nieco zblazowany i zmęczony pesymista zauważyłby natomiast, że mignola na pewno zdaje sobie sprawę, że cokolwiek innego w przyszłości stworzy, historycznie zawsze będzie kojarzony z hellboyem. z tego powodu chyba trudno zrezygnować mu ze stworzonego przez siebie świata i faktycznie nieco zbyt rozwleka pewne rozdziały (aspekt finansowy na pewno również nie jest bez znaczenia).

ja natomiast napiszę, że ogólnie te wszystkie serie, miniserie i story arci nie schodzą poniżej pewnego poziomu, a gdzieś tam w przyszłości czeka na nas gigantyczny payoff i satysfakcja z lektury przez te wszystkie lata.

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 16, 2016, 04:07:25 pm »
Obyś miał rację. I nie zrozum mnie źle, dla mnie Mignola może to ciągnać w nieskończoność, ale chciałbym jakis kolejny krok do przodu. Dodatkowo początki były dosyć kameralne i trochę za tym tęsknię a HOE ma ciągle epickie rozmiary które trochę mnie męczą. Nie pogniewałbym się za więcej Sledgehammera 44, Lobstera i reszty

Przy okazji, jestem ciekaw trochę tego spinoffa z Black Flame.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 16, 2016, 06:44:59 pm »
Nie pogniewałbym się za więcej Sledgehammera 44, Lobstera i reszty

również (chociaż na johnsona akurat reaguję ostentacyjnym ziewem). serio, tylu świetnie nakreślonych postaci "drugoplanowych", których losem autentycznie bym się przejmował nie widziałem od dawna (obecnie moim faworytem
Spoiler: pokaż
jest członek oddziału wyrzynający hyperborejskim nożem runicznym to całe n-wymiarowe zło nawiedzające ziemię
)

Przy okazji, jestem ciekaw trochę tego spinoffa z Black Flame.

także jestem ciekawy, black flame to antagonista z dużytm potencjałem. niemniej lektura dopiero przede mną - mignolę czytam "zrywami", nie na biężąco (ostatni raz zaległości nadrabiałem gdzieś w pierwszej połowie 2015 roku).


a jeszcze odnosząc się do powolnego tempa zmiany status quo - po przemyśleniu, jednak nie jestem w stanie stwierdzić, jaką rolę odgrywa w tym prokrastynacja mignoli i jego skłonność do dopieszczania, a jaką specyfika medium. straszny truizm, ale pierwotna forma serializacji z comiesięczną częstotliwością wydawania sama w sobie ogranicza tempo prowadzenia historii.

niemniej, trochę przecząc sobie - także czekam na jakieś większe walnięcie, w trakcie lub po hell on earth  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 07:37:55 pm wysłana przez mgnesium »

Offline gobender

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 12, 2017, 09:42:30 pm »
Ponoć Mignola już kilka miesięcy temu, gdzieś w okolicach naszej powyższej rozmowy, potwierdził na fejsie że będzie LE7 zawierający Hellboy in Hell. (osobiście fejsa nie mam) I ponoć ma wyjść jeszczew tym roku (zakładam, że gdzies pod koniec skoro TPB ma fruwać przynajmniej rok na rynku przed wydaniem LE), a nawet jeśli później to i tak cierpliwie poczekam. Tak czy inaczej: YAY!