trawa

Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 210434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 15, 2008, 08:44:52 pm »
hellboy animated to maxymalny skok na kase. zmniejszony format w stosunku do B5, koszmarne rysunki naszkicowane w pospiechu na kolanie (serio - wyglada to jak kolorowanka albo wczesne numery kaczora donalda) a scenariusz to jakas sieczka. po przeczytaniu tego tomiku (zajmuje to około 20min) czułem się jakbym obejrzał 3 odcinki dobranocki pod rząd. kicha.

a hellboy w polsce to tez cienizna. to ze akcje dzieje się w polsce wiemy z napisów w ramkach typu : "polska 1992" i "gdańsk 1935". beznadziejne. już puściłem na allegro.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 17, 2008, 04:14:41 pm »
hellboy animated to maxymalny skok na kase.

Megahipersuperarcymaksymalny skok :D U mnie ma 1 (słownie-pierwsze) miejsce na liscie wpadek Egmontu...

koszmarne rysunki naszkicowane w pospiechu na kolanie (serio - wyglada to jak kolorowanka albo wczesne numery kaczora donalda) a scenariusz to jakas sieczka.

Proszę nie obrażać Donalda:) Hellboy jest dużo gorzej narysowany...

a hellboy w polsce to tez cienizna. to ze akcje dzieje się w polsce wiemy z napisów w ramkach typu : "polska 1992" i "gdańsk 1935". beznadziejne. już puściłem na allegro.

Sie wie, tragedia z tą całą Polską Hellbojską:/

Offline Koro

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 17, 2008, 04:27:28 pm »
Przeglądałem ten tomik dzisiaj w Empiku. W życiu bym za to nie dał 49 zeta. Ale cóż film może im nakręci trochę wyższy popyt niż normalnie...żenada

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 17, 2008, 04:56:22 pm »
Ano właśnie...film. Byłem wczoraj rano (w całej Multikinowej sali było osób: "1" (tylko ja jeden na sali:) )
Film jest bardzo bardzo dobry tylko nie można porównywać go z komiksem.

widać jednak ze filmowy hellboy idzie w zupelnie innym kierunku niz komiksowy hellboy.

Tak, w zupełnie innym. Z komiksami wydanymi w Polsce łączą to dzieło tylko postacie.

Offline ljc

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:55:37 pm »
e, jak dla mnie całkiem spox - może też trochę dlatego, że najpierw przeczytałem ten wątek (że takie gówno: odwrotnie niż przy pianiu o czymś - wiecie o co chodzi...)
fakt, że tak na szybciocha maźnięty wygląda, ale złe to nie jest - Gdańsk widać też na kadrze, spodobała mi się historyjka o zgubnych skutkach czytania komiksów :) generalnie całość, to taka lżejsza, bardziej niezobowiązująca i rozrywkowa wersja Mignolowskiego Hellboya - w sam raz na 30 min do autobusu, nie wszytko trzeba czytać za bębowym biurkiem w skórzanym fotelu itd :)
cena jednak rzeczywiscie przegięta za takie kieszonkowe wydanie (z 25% zniżką jest to bardziej do zniesienia)
tamtam!

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 25, 2008, 01:17:04 pm »
generalnie całość, to taka lżejsza, bardziej niezobowiązująca i rozrywkowa wersja Mignolowskiego Hellboya - w sam raz na 30 min do autobusu, nie wszytko trzeba czytać za bębowym biurkiem w skórzanym fotelu itd :)

Tylko, że do tego busu/pociągu lepiej kupić Star Wars komiks za 4,99 a nie Hellboy`a za 49 :)))))
Bo i rysunki lepsze i treść heh

Offline ljc

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 26, 2008, 07:14:56 am »
Tylko, że do tego busu/pociągu lepiej kupić Star Wars komiks za 4,99 a nie Hellboy`a za 49 :)))))
Bo i rysunki lepsze i treść heh
posłuchałem się tej rady i wczoraj kupiłem te starwarsy - ja tam nie znajduję nic ciekawego, pierwszy komiks to koszmar, dwa kolejene nieco lepsze, głównie scenariuszowo - wolę jednak Hellboya i to zdecydowanie - no ale pociecha taka, żewtapia się tylko 5 zeta:)
tamtam!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 27, 2008, 08:10:19 pm »
To prawda, że format jest trochę za mały, a cena za wysoka, ale "Hellboy Animated" spodobał mi się. To taka solidna komiksowa pulpa pełną hellboyowską gębą, świetnie zresztą "komentowana" przez te trzy krótkie historyjki. Natomiast trzy długie historie reprezentują różny poziom – pierwsza jest najsłabsza, trzecia najlepsza, zarówno pod względem scenariuszowym, jak i graficznym. Rysownik Rick Lacy z odcinka na odcinek robił widoczne postępy, co ciekawe, w każdej odsłonie serii starał się rysować w trochę innym stylu. Ilustracje z "Sądnego dzwonka" (tego z akcją w Polsce) skojarzyły mi się z kreską KRL-a (bez obrazy oczywiście), pomyślałem sobie nawet, że Lacy przeglądał był "Yoela", aby przed pracą nad "polską" częścią poszukać w nim inspiracji, i że podobny myk z rodzimymi twórcami zrobił przy częściach "francuskiej" i "południowoamerykańskiej". :)

Offline icemannguyen

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 29, 2008, 06:37:49 pm »
Zróbmy nową sonde , który album o przygodach Hellboy'a jest najlepszy
1.Nasienie Zniszczenia
2.Obudzić Diabła
3.Prawie Kolos
4.Spętana Trumna i inne opowieści TOM 1
5.Spętana Trumna i inne opowieści TOM 2
6.Prawa Ręka Zniszczenia
7.Zdobywca Czerw
8.Trzecie Życzenie i innie opowieści
9.Wyspa i inne opowieści
10.Zew Ciemności

N.N.

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:03:45 pm »
Zróbmy nową sonde , który album o przygodach Hellboy'a jest najlepszy
Jeśli chcesz mieć nową sondę, to ją zrób.

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:14:06 pm »
Zróbmy nową sonde , który album o przygodach Hellboy'a jest najlepszy

Napisz do wilka, który założył ten temat... Możemy odnowić sondę z tego tematu choć nie wiem po co bo i tak starsze tomy Hellboya są lepsze więc kolejność będzie pewnie podobna...

Offline wilk

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:27:54 pm »
Erm, no tak. Mówi się, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Chciałem zrestartować ankietę i rozpocząć głosowanie od nowa. O ile to pierwsze się udało, to to drugie już nie.  :oops: Wygląda na to, że tylko Blacksad lub graves może tu pomóc.  :doubt:

zrobione.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 08:28:00 pm wysłana przez graves »

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 06, 2008, 05:53:36 pm »
hellboy animated to maxymalny skok na kase. zmniejszony format w stosunku do B5, koszmarne rysunki naszkicowane w pospiechu na kolanie (serio - wyglada to jak kolorowanka albo wczesne numery kaczora donalda) a scenariusz to jakas sieczka. po przeczytaniu tego tomiku (zajmuje to około 20min) czułem się jakbym obejrzał 3 odcinki dobranocki pod rząd. kicha.

a hellboy w polsce to tez cienizna. to ze akcje dzieje się w polsce wiemy z napisów w ramkach typu : "polska 1992" i "gdańsk 1935". beznadziejne. już puściłem na allegro.

zgadzam się z Tobą w 100 proc. i też zamierzam pozbyć się tego jak najszybciej. Prawie 50 zł (chyba jakoś tak na okładce jest) za takie dziadostwo to maksymalne przegięcie. Powinno kosztować 15-20 zł. Nie mówiąc już o tym, że biorąc pod uwagę rysunki i fabułę (do Twojej oceny właściwie już nic dodać) nie jest to warte nawet 3 zł. Lepiej piwa się napić.

Tylko, że do tego busu/pociągu lepiej kupić Star Wars komiks za 4,99 a nie Hellboy`a za 49 :)))))
Bo i rysunki lepsze i treść heh


albo paski komiksowe w Przekroju poczytać - chociaż śmieszne ....
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 05:56:54 pm wysłana przez ZBÓJCERZ »

Offline Bane

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 11, 2008, 11:29:37 am »
Czy mógłby ktoś napisać, jakie historie znajdują się w zbiorze "The Troll Witch and Others"? Z góry dziękuję.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 11, 2008, 12:18:43 pm »
The Troll Witch and Others zawiera następujące historie:
 "THE PENANGAGALAN" z HELLBOY PREMIERE EDITION,
"THE HYDRA AND THE LION" z THE DARK HORSE BOOK OF MONSTERS,
" THE TROLL WITCH" z THE DARK HORSE BOOK OF WITCHCRAFT,
"THE VAMPIRE OF PRAGUE", (to historia, która nie była publikowana wcześniej... chyba)
"DR. CARP`S EXPERIMENT" z THE DARK HORSE BOOK OF HAUNTINGS,
"THE GHOUL" z THE DARK HORSE BOOK OF THE DEAD
oraz HELLBOY: MAKOMA #1 do #2
chyba wszystko jest już po polsku, tylko porozrzucane po różnych tomach. (nie jestem pewny czy The vampire of prague i the ghoul, ale reszta na 100%)

 

anything