Autor Wątek: Zemsta hrabiego Skarbka  (Przeczytany 41839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomk_eR

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 08, 2004, 11:00:28 am »
Cytat: "krytyk"
"Rosjanie byli okrutni i mocno dali odczuć Polakom zemste za ich bunt. Ale mimo wszystko to nie byli hitlerowcy! Powieszenie kobiety z hrabiowskiego rodu to bzdura.


hmm..
Nie wiem czy wieszali hrabianki, ale jak wiemy z historii gwałcili aż huczało. Może więc dumna Polska hrabianka sama powiesiła się nie mogąc znieść brudu rosyjskiego łajania.

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline krytyk

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 08, 2004, 05:11:30 pm »
Panowie powtóże bez przesady z tymi Kozakami. Proponuje jednak by tą dyskusje kontynułować na forum historycznym, a nie tu.

Offline Tomk_eR

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 28, 2004, 02:18:55 pm »
Cytat: "krytyk"
Panowie powtóże bez przesady z tymi Kozakami.


jako, że do tematu samego komixu nikt nie wraca -nawiążę do "kultury mordu i rabunku:
Akurat w kwietniu rocznica, więc przypomniało mi się jak konfederaci barscy (1772), walczący w obronie Wawelu, pod przytłaczającym naciskiem poddali się na tzw. honorowych warunkach Suworowowi.
Wbrew honorowym ustaleniom, zostali zesłani na Sybir, a rosyjscy rzołnierze splądrowali królewskie grobowce w katedrze wawelskiej...

Pomarłym królą nie przepuścili, a mieli się "cackać" ze zwykłą hrabianką?

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 18, 2004, 11:48:56 pm »
czy mi się zdaję, że Skarbek szybko się znudził?
Chwilę po przeczytaniu, chciałoby się kupić 2 część, ale teraz już tak niecierpliwie na nią nie czekamy...?

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2004, 12:50:02 am »
W jednym z ostatnich wywiadów (ad. Kriss de Valnor) Rosi stwierdza: "Skarbek, który pozwolił mi nadać klasycznemu komiksowi nowe znaczenie" hehe -Megalomania? Co myślicie?

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Rybb

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 21, 2005, 01:28:38 pm »
myślę że ten komiks jest przereklamowany" produkt-robot do podboju rynku terminator zamiast serca kalkulator... moja odpowiedź na to:Tfu!"...
a sam Rosiński jako malarz to tragedia... zero polotu czysty warsztat ( też podupadający ).pozdrawiam

Offline kingquest

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 21, 2005, 07:25:50 pm »
Cytat: "MastaFlamastra"
myślę że ten komiks jest przereklamowany" produkt-robot do podboju rynku terminator zamiast serca kalkulator... moja odpowiedź na to:Tfu!"...
a sam Rosiński jako malarz to tragedia... zero polotu czysty warsztat ( też podupadający ).pozdrawiam


Żebyś ty osiągnał chociaż w połowie tyle co Rosiński ... :roll:

Offline Rybb

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 21, 2005, 07:33:56 pm »
przyjedź kiedyś na moją wystawę jakąś:)mam za sobą trochę praktyki rysunkowej po dwóch szkołach i wierz mi że widzę iż Dziadek Grzesio podupada na wiarygodności... Co on jest kurde jakiś bóg czy co? I co on takiego osiągnął oprócz posługiwania się schematami i tego że się sprzedaje...?ech. Rosiński przyznał że już nie czyta komiksów nawet więc jako ich twórca stał się zwykłym wyrobnikiem ( nie mówię że kiedyś tak było...jego stare prace są świeże i eleganckie )

Offline Kowal^

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 21, 2005, 08:01:54 pm »
mam nadzieje ze tylko zartujesz. jakbys umiał dobrze rysowac to bys sie nie powołowywał na praktyke w "szkole" bo nijak sie to ma do rzeczywistosci... gdyby był wyrobnikiem to by nie podjoł sie zmiany stylu i techniki na potrzeby Skarbka. i tak - jest bogiem, w pewnym okresie nim był, przynajmniej dla tych co mogli kupowac komixy tylko wydawane w Polsce. wiec albo nie miałes okazji dorastac w komunie albo nie wyrosłes jeszcze ze spawnow i spidermanow.

Gilbaert

  • Gość
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 21, 2005, 08:07:24 pm »
hmm nie przesadzajmy. rosiński nie jest bogiem, ale raczej bardzo sprawnym rysownikiem mainstreamowym. I miewa wzloty i upadki.

Offline Rybb

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 22, 2005, 04:50:37 pm »
Cytat: "Kowal^"
mam nadzieje ze tylko zartujesz. jakbys umiał dobrze rysowac to bys sie nie powołowywał na praktyke w "szkole" bo nijak sie to ma do rzeczywistosci... gdyby był wyrobnikiem to by nie podjoł sie zmiany stylu i techniki na potrzeby Skarbka. i tak - jest bogiem, w pewnym okresie nim był, przynajmniej dla tych co mogli kupowac komixy tylko wydawane w Polsce. wiec albo nie miałes okazji dorastac w komunie albo nie wyrosłes jeszcze ze spawnow i spidermanow.


słuchaj dlaczego mam się nie powoływać na kilka lat poświęconych pracy? Rysowałem rysuję i będe rysował i zapewniam że widzę kiedy ktoś ściemnia swoimi pracami a taki właśnie jest"hrabia skarbek".Nie zrozumiesz tego jeśli nie chcesz dostrzec pewnych rzeczy a do tego potrzebna jest edukacja(niestety)o komunie to nie ze mną.... a o spidermanie i spawnie owszem...kiedy pojawili się na polskim rynku ja już jakiś czas wiedziałem o co chodzi.I nie pisz że Rośiński to Bóg itp.Warsztatowo przeskakują go młodzi polscy rysownicy... Jego czas minął , daj szansę sobie, otwórz umysł bla bla bla. I jest wyrobnikiem..wystarczy go o to spytać

Offline Kowal^

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 22, 2005, 05:26:15 pm »
moze zapodaj tych młodych rysownikow i gdzie ich prace były drukowane za granica bo ostanie lata spedziłem odciety od swiata na pustelni.

Offline kingquest

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 22, 2005, 06:31:59 pm »
Nie no w sumie to masz rację . Rosiński jest bardzo schematycznym rysownikiem. Jednak trzeba mieć dla niego szacunek ze względu na to co osiągnął .
Kowal^ - jest kilku bardziej ambitnych i zdolnych polskich twórców :

Krzysztof Gawronkiewicz
Marek Turek
czy choćby nawet
Mateusz Skutnik

Na pewno ich warsztat jest o wiele bardziej bogaty. Są ambitni i chyba bardziej zdolni. Rosiński zaś miał w życiu dużo farta. Choć nie mówię że nie jest rysownikiem najwyższej klasy. W końcu zostać docenionym we Fracji to jest już szczyt marzeń.

Gilbaert

  • Gość
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 22, 2005, 06:41:55 pm »
warsztat a styl rysowanych komiksów i ich poziom to dwie różne sprawy. z zarzucaniem Rosińskiemu braku warsztatu byłbym bardzo ostrożny. Rosiński nie raz udowodnił że warsztat to on ma baaaaaaardzo solidny. i nie przekreśli tego raczej kiepska forma w ostatnich Thorgalach.

Nie zgadzam się też z twierdzeniem że opublikowanie komiksu na zachodzie = bycie bogiem. Przejrzyjcie ofertę wydawniczą takiego Dargaud, ilu znajdziecie tam rysowników którzy faktycznie czymś się wyróżniają?

Offline turucorp

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 22, 2005, 08:09:55 pm »
Cytat: "kingquest"

Marek Turek

za Mateusza i Gawrona wypowiadal sie nie bede (chociaz sa swietni w tym co robia), ale ja chcialbym miec opanowane przynajmniej 10% umiejetnosci warsztatowych Rosinskiego.  
a nie mam :cry:
wiec bez przesady :?

a inna sprawa, to to o czym napisal Daniel.
Rosinski lata temu zrezygnowal z eksperymentow graficznych, zabaw z forma, na rzecz stabilnej krechy i kompozycji, ktora jest rozpoznawalna i "strawna" dla masowego odbiorcy.
wystarczy porownac pierwsze "Thorgale" z najnowszymi, to nie brak umiejetnosci :roll:  (coz to w ogole za pomysl? :? ), tylko swiadoma decyzja, wynikajaca ze specyfiki rynku, presji wydawcow i checi unikniecia ryzyka, ze cos nie podejdzie czytelnikom.

 

anything