Autor Wątek: Historie alternatywne  (Przeczytany 9410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirAlexander

Historie alternatywne
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2005, 12:48:35 pm »
oj, taki fajny temat ;-)

no to i ja dorzucę swoje 3 grosze...

Wszyscy zdolni do noszenia broni - niezła książka, napisana w dość specyficzny sposób, nie każdemu musi się spodobać. Miałem początkowo problemy z dostosowaniem się do stylu narracji, ale ostatecznie dałem radę. Początkowo irytowała mnie też fabuła, ale w pewnym momencie złapałem o co w niej chodzi i dalej już było z górki. Ogólnie: wspominam pozytywnie.

Kocioł - Larry Bond - jeden z lepszych political/military thrillerów jakie czytałem, choć na każdej stronie wychodzi że książkę pisano w USA. Pomijając pewne kwestie polityczno - ideologiczne, świetnie przedstawiony konflikt, z dużym naciskiem na realizm.

Czerwony Sztorm legendy, czyli Clanciego - jeśli Kocioł jest jednym z lepszych, to ta książka jest na czele mojej listy political/military thrillers. W zasadzie to u Clanciego wszystko co napisał uwielbiam, może za wyjątkiem cyklu Centrum i NetForce...

Co jeszcze? Inne okręty, może jeszcze Badacze czasu S.O. Carda (choć część tej książki dzieje się w przyszłości). Zabrałby się tu jeszcze Krzyżacki Poker ale tego nie czytałem, więc nic nie powiem...

Oj! Zapomniałem o Vaterland. Też bardzo wysoko w mojej prywatniej liście... Świetna rzecz, choć z tego co wiem, czasy wielkości ma za sobą ;-)

Taka trochę zabawna pozycja, którą w zasadzie trudno stricte zaliczyć do historii fabularnych, ale mimo wszystko jest nią w pewnym sensie - Anno Dracula - zaskakująco dobrze napisana książka o wampirach, które... opanowały elżbietańską Anglię i szykują się na resztę świata...

więcej grzechów nie pamiętam...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Tulio

Historie alternatywne
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2005, 06:45:47 pm »
Orson S. Card cykl "Opowieść o Alvinie Stwórcy".
Alternatywna historia Ameryki podana ze szczyptą magi. Opowieściom o Alvinie szczypta ta nie szkodzi, a wręcz smaku dodaje.
Pozdrawiam

Offline mr.maras

Historie alternatywne
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 14, 2005, 08:49:52 am »
Cytat: "Tulio"
Orson S. Card cykl "Opowieść o Alvinie Stwórcy".
Alternatywna historia Ameryki podana ze szczyptą magi. Opowieściom o Alvinie szczypta ta nie szkodzi, a wręcz smaku dodaje.
Pozdrawiam


Wspominał już o tym cyklu 8jakis. Co prawda Alvina gorąco polecał swego czasu Andrzej Sapkowski, jednak po pierwszym tomie odpuściłem sobie lekturę kolejnych. Literatura niezła, ale mnie po prostu nie wciągnęło...
Historię alternatywną numer 1 pozostaje dla mnie "Człowiek z Wysokiego Zamku" Dicka. Bezkonkurencyjnie.
Spalić po przeczytaniu.