trawa

Autor Wątek: Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D  (Przeczytany 13753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacoslaw

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 26, 2004, 09:30:09 pm »
i jest tej samej wielkości . Ztym trzecim rzędem sprawdze jeszcze w książce jak kolega mi odda . :)
To tyle na dzisiaj postowania , ide lu lu  :sleep:

Offline Bioły

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2004, 06:42:56 am »
Z trzeciego nie można ale chyba można zastoswoac ta nową zasade (na szesc trafiasz "deszcz" ) Mam racje, można to chyba zastosować (wiec łucznicy w 3 szergu tez na cos moga sie przydac........
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Jacoslaw

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2004, 07:04:25 am »
Rzeczywiście jest taka nowa zasada coś typu "salwa". Jeszcze jej nie przeczytałem ,ale niedlgo wam powiem co i jak .

Offline Christoph

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:59:13 am »
Nowa zasada to "Volley Fire", czy jakoś tak...  8) Grupka minimum 6 łuczników może strzelać na dwa razy większy zasięg, trafiają na 6 obojętnie od umiejętności. Wybiera się jeden cel, a później, jeżeli trafiło więcej strzał, to gracze wybierają na przemian kolejne trafienia w promieniu 14 cm od celu. Małe modele mogą być trafione raz na salwę, te z większymi podstawkami mogą być trafione tyle razy ile mają życia, np. jeździec może być trafiony 2 razy.

EDIT: Minimalny zasięg salwy - 42 cm
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Jacoslaw

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 27, 2004, 04:07:27 pm »
Mam pytanie czy jeżeli figurka wygra lub przegra (mówie tu o trafieniu )
i odsunie sie od przeciwnika o 2 cm to dopiero wyedy rzucamy na obrażenia . Czy dopiero po zadaniu obrażeń odsuwamy figurki od siebie ?

Offline Maximus

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 27, 2004, 05:47:02 pm »
Najpierw odsuwasz figurke która przegrała potyczkę a dopiero potem rzucasz koścmi by sprawdzić czy zadano jakieś obrażenia.
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline LordThom

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 27, 2004, 05:48:00 pm »
figurke odsuwamy po przegranej walce i wtedy ja zabijamy...albo nie. ale w sumie to nie ma znaczenia...

co do lucznikow: to stykanie podstawkami (i strzelanie za jego plecow) jest tylko dla graczy dobra...? natomiast dobro nie moze robic testu na trafienie swojego, jezeli ten stoi na drodze strzalu...? (tak jak ich źli koledzy) ;p
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Maximus

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 27, 2004, 05:56:59 pm »
Teraz trochę pomieszałes:

Dobro i zło moze korzystać z salwy!
Salwa polega na tym co napisałe Christoph w jednym z postów i nie będe go dublował ale w kazdym razie mozna używać salwy z 1 lub 2 rzędu(z drugiego tylko wtedy gdy łucznicy stykaja się podstawkami z 1 rzędem) tylko wtedy gdy jakiś z sojuszników widzi cel. Przy salwie nie trzeba robic testu czy któryś z sojuszników został trafiony bo na tym to własnie polega. jedyną ważna zmianą na tym etapie że łucznicy trafiają jedynie na 6 niezależnie od ich statsów, czyli elfy, gobliny i inne stwory trafiają w cel na 6, niezalęznie od ich zwykłych zasad.
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline LordThom

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 27, 2004, 07:53:03 pm »
ale mi nie o to... salwa OK.
ale jak 1 goblin strzela do 1 worga, a na lini strzalu stoi "swoj", to goblin moze strzelac, robi jeno test czy trafia w swojego :D  czy we wroga... a dobra tak nie moze. to wiadomo.
a strzelanie zza innej figurki. to moze strzelac kazdy lucznik jesli dotknie podstawki tamtej? tak czytalem na forum, kiedys tam...
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Maximus

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 27, 2004, 08:23:55 pm »
No więc ja ci przecież mówie bo mam w posiadaniu podręcznik do ROTK. I dopiero w 3 cz. wprowadzono tę zasadę ze mozna walić z luku z drugiego szeregu jeżeli 1 szereg styka się z 2 podstawkami... tyle chyba zostało to już wystarczająco wyjaśnione dla wszystkich. ;)
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline LordThom

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 28, 2004, 08:19:03 pm »
jasniej sie nie da Maximus  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Jacoslaw

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 29, 2004, 07:34:23 am »
-Mam pewien problem , załóżmy , że warriors of minas tirth kosztuje 6 pkt , Czy jeśli są trzy rózne formy z łukiem , z mieczem , z włócznią to czy musze formie z łukiem wykupywać łuk ?(mi się wydaje , zę ten łuk jest już w tych 6 pkt . Tylko u warrirosów jest inna sytuacja , że jeśłi chce by mieli dodatkowe łuki to musze zapłacić (1pkt) , tak  :?
-Szarża kawaleri daje jężdzcowi dodatkowy atak (czyli rzuca jedną kośćią więcej na trafianie i zadanie ran ) i wroga zsiłą mniejszą niż 6 przewraca (atakujący zadaje takiemu wrogowi dwa razy więcej ataków czyli 2(1+1)
=4 ) Czy to nie za dużo .Bohater ma np: 2(3+1)=8 ataków . I włąśnie tego za bardzo nie rozumiem  :cry:

Offline baloon

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 29, 2004, 07:48:50 am »
W mojej rozpisce wojowników z ed.ROTK jest napisane że warrior of minas tirth kosztuje 7 pkt i za te 7 pkt masz gościa wyposażonego w ciężką zbroję i miecz. Czyli wystawiając do boju figsa z mieczem płacisz 7 pkt a jak chcesz wystawić figurkę z łukiem lub włócznią to płacisz 7+1=8 pkt. Niech mnie w razie czego ktoś poprawi jeśli błądzę :) .
apraszam do galerii:
http://sakhet.rsc.pl/thumbnails.php?album=237
głosujcie, komentujcie, podziwiajcie

Offline Glorfindel

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 29, 2004, 09:58:47 am »
Cytat: "baloon"
W mojej rozpisce wojowników z ed.ROTK jest napisane że warrior of minas tirth kosztuje 7 pkt i za te 7 pkt masz gościa wyposażonego w ciężką zbroję i miecz. Czyli wystawiając do boju figsa z mieczem płacisz 7 pkt a jak chcesz wystawić figurkę z łukiem lub włócznią to płacisz 7+1=8 pkt. Niech mnie w razie czego ktoś poprawi jeśli błądzę :) .


masz calkowita racje
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Jacoslaw

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 29, 2004, 10:26:05 am »
Ja też mam warriorsów za 7 pkt (ale to nie ma róznicy chodziło mi o wykupywanie broni).
Już rozumiem .Dzięki

 

anything