Autor Wątek: Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.  (Przeczytany 6787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devestator

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« dnia: Listopad 26, 2003, 09:12:27 am »
Ego vos saluto

chciałbym na Łamach Schronu podzielic sie swoimi refleksjami na temat Filmu Terminator 3. Uważam  że film jest bardzo oczywistą zapowiedzą kolejnej części zmagań arniego ze złymi tgo świata :). Ale do rzeczy ci którzy oglądali wiedzą że aby bohaterowie mogi wyłączyć skynet musieli odłączyć główny komputer w Górach Sierra Nevada. I gdy wreszcie wylądowali w tych górach, ich oczom i moim też ukazał sie okazały bunkier ( olsnienie bo to wygladało jak valut - y z Falloutów ). Później po nieudanej próbie rozłączenia Skynetu na ziemię runeły atomówki ( i znowu olśnienie bo fallout dzieje sie po zniszczonej wojną atomówą Ameryce ). Całość mi zakrawa o Fallout Tactics ( maszyna sterująca robotami czyt. Kalkulator i ludzie podnoszący sie z atomowej tragedii )
pewnie wiele filmów i ksiązek jest osadzona w podobny sposób ale moim zdaniem Terminator 3 jst dosłownie przesiąkniety elementami Falloutowskiej wizji.

( jezeli juz ktos poruszał tem temat na Forum schronu to sorry i niech wie ze nie jest sam :)
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline Silencer

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2003, 05:40:39 pm »
Niewykluczone, ale jednak pierwsze było jajko - W F2 było pierwszy raz nawiązanie do "Terminatora" (Skynet). Co do bazy w Sierra Nevada, to nie wiem, czy ten koncept twórcy T3 ściągnęli z F2 czy też już wcześniej podawane było (w ramach 'kanonicznych' i 'oficjalnych' materiałów  o terminatorach) czy tam było centrum Skynetu - ale nie można tego wykluczyć.

Poza tym przyczyny wybuchu wojny są inne - nie ulega wątpliwości, że wojnę w F2 spowodowali jednak ludzie a nie Skynet atk ja w T3

Co do taktiksa i motywu z androidami to jest to ewidentna zrzyna z filmu  ;)
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Kret

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2003, 07:35:01 pm »
I tym, ktorzy filmu jeszcze nie widzieli, skutecznie rozwaliles przyjemnosc ogladania. Jesli chcesz pogadac o filmie, to ostrzez w tytule, ze tylko dla tych, co juz widzieli. Opowiadanie filmu to troche nie fair - niektorzy chca go zobaczyc jeszcze, czasem nawet w kinie, i woleliby zaplacic za niespodzianke.

Pozdrawiam

Kret

PS. Nie maja nic wspolnego. Film jest slaby i nie ma z Falloutem nic wspolnego. To Fallout w ostatnich podrygach probowal sie na Terminatorze wzorowac.

Offline Devestator

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2003, 05:48:50 pm »
Sorry Kret ale u mnie na wiosce ( tak moge nazwać swoje małe miasto ) ten film był juz miesiąc temu, więc o kinach w wiekszych miastach już nie mowie ale nieważne.

Jezeli ktoś sie czuje zawiedziony że zdradziłem sens Terminatora 3 to przepraszam ( fabuła była mi porzebna do prawdłowego zformułowania postu i na przszyłość bedę wiedział jak to należy robic wiec thx

ps. To że nazywam swoje miasteczko wioską wcale nie znaczy ze mam jakies uprzedenia co do ludzi ze wsi czy samej wsi ( bardzo lubie wies :) )
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline Silencer

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2003, 07:48:12 pm »
Monsieur Kret, przesadza Pan chyba odrobinkę, ktoś kto T3 nie widział , niech nie zgląda do topiku w którego tytule jest pytanie o ten film , bo i tak nic kreatywnego nie napisze, a faktycznie może się tego i owego dowiedzieć...

Zresztą T3 to jest film jednak innego kalibru niż np. "Memento", "Fight Club" czy "Tożsamość" - zdradzenie fabuły tamtych jest zbrodnią, T3 tylko wykroczeniem  ;)
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2003, 12:25:09 pm »
Pan Kret się myli. T3 i Fallout 2 mają ze sobą trochę wspólnego.
Ten schron, do którego bohaterowie uciekają jest moim zdaniem żywcem wyjęty z F2. Jako, że z bratem jesteśmy wielbicielami Fallouta, to przy oglądaniu T3 i wyżej wymienionego fragmentu odrazu skojarzyliśmy to z platformą Enclave no i samymi Vault'ami (ach, te drzwi...)

Offline Devestator

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2003, 10:42:47 am »
należy drodzy Gildowicze czy Fall o terminator to nie była jakaś powiązana produkcja Firmy Black Isle i Interplay oraz producentów Terminatorów. Moim zdaniem gra Fallout jest takim spójnikem miedzy kolejnymi cześciami Terminatora. W Matrix -e był takim spójnikem animatrix - i ten tutuł odnióśł zaskakujący sukces. Może Fallout podswiadomie zmuszał graczy do Obejrzenia kolejnej cześci Terminatora.
Kolejne niewykluczone tajemnice !!! :))
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline koryntianin

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2003, 03:52:38 pm »
Ja bym raczej powiedział, że zarówno Terminatory, jak Fallouty czerpią ze znacznie starszych wzorców - oryginalnych projektów schronów przeciwatomowych i dziesiątek starszych opowieści o nuklearnej zagładzie.
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/

Offline Przykuta

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2004, 09:22:50 am »
A mnie naszła teraz taka refleksja. Ostatnie amerykańskie filmy w zakresie apokalipsy to tanie (pod względem treści) produkcyjniaki. Bohaterowie są miałcy i waleni na jedno kopyto. Naprawdę po T1 chciałem, zeby moim dowódcą był Connor, ale po trójce - na pewno nie. Jeżeli powstanie czwórka (Szwarcenegger nie bedzie już potrzebny ani latanie w czasie), to trójka stanie się zbytecznym balastem. Bo można było zrobić dobry film od strony punktu zero. Tylko że Amerykanie ciągle się czegoś spodziewają, ale boją się pokazać po prostu brudu wojny i całego cyberpunkowego syfu. Taka wychodzi im kiczowata estetyka przełomu wieków.
eni vidi wiki

Offline Kyle Katarn

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2004, 01:43:08 pm »
Cytat: "Przykuta"
A mnie naszła teraz taka refleksja. Ostatnie amerykańskie filmy w zakresie apokalipsy to tanie (pod względem treści) produkcyjniaki. Bohaterowie są miałcy i waleni na jedno kopyto. Naprawdę po T1 chciałem, zeby moim dowódcą był Connor, ale po trójce - na pewno nie. Jeżeli powstanie czwórka (Szwarcenegger nie bedzie już potrzebny ani latanie w czasie), to trójka stanie się zbytecznym balastem. Bo można było zrobić dobry film od strony punktu zero. Tylko że Amerykanie ciągle się czegoś spodziewają, ale boją się pokazać po prostu brudu wojny i całego cyberpunkowego syfu. Taka wychodzi im kiczowata estetyka przełomu wieków.


Bo ja wiem czy niepotrzebny - musieli pokazać jak maszyny się zbuntowały.. Film był chyba porównywalny z dwójką (choć T2 była jednak lepszy np. bardzo ciekawie rozwinięta postać Sarah) A fakt, że takich filmów jak T1 już się raczej nie robi. T1 to Thriller sf z prawdziwego zdarzenia, a na dzisiejszej s-f robi się kasę na młodszych widzach, więc zamiast brudu cyberpunka  bardziej opłaca się zrobić kolejną sensacyjną rozwałkę w klimacie s-f :(
Teraz, jeśli idzie o kolejne części starych, dobrych dzieł - z fantastyki robi się kasę na młodszych i rządnych efektów i popcornu widzach.. A stara gwardia, fani starych Alienów i tak poszli na czwórkę do kina, fani starej sagi  Star Wars i tak poszli na Mroczne Widmo.. Takie czasy.. Choć przyznam, że w T3 (uwaga, będzie Spoiler ;)) bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Falloutowa końcówka no i Amerykanie nie uratowali po raz kolejny świata przed zagładą :D Sam początek był tez bardzo klimatyczny – monolog i sen Connora.
 Pozostaje nadzieja, że T4 będzie będzie cyberpunkowo-falloutowy, z klimacikiem jak w snach ojca Connora z T1 :) Ech to by było coś, można pomarzyć...

Offline koryntianin

Czy Terminator 3 i Fallout mają coś wspólnego.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2004, 10:09:54 pm »
A fakt, że takich filmów jak T1 już się raczej nie robi. T1 to Thriller sf z prawdziwego zdarzenia, a na dzisiejszej s-f robi się kasę na młodszych widzach, więc zamiast brudu cyberpunka bardziej opłaca się zrobić kolejną sensacyjną rozwałkę w klimacie s-f  :(  


A tu się nie zgodzę. Thrillery SF nigdy nie były bardzo popularne i zawsze powstawały na uboczu superprodukcji. Jest tak do dzisiaj. Ostatnim przykładem takiego filmu może być trylogia Cube.
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/

 

anything