trawa

Autor Wątek: Twoja karcianka?  (Przeczytany 20322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Khorne

Twoja karcianka?
« dnia: Listopad 26, 2003, 02:15:34 pm »
dawno nie było tu jakiś tematów,na który można było się wypowiedzieć,pusto tutaj,więc rzucam temat:
Opowiedz cos o swojej karciance,czemu w nią grasz,co w niej widzisz dobrego,a co złego.....po prostu opisz ją!przyczyń się do ożywienia Forum Karcianek!takiego tematu jak sie tu patrzę,to jeszcze nie było,a to jest temat-rzeka!!!!
ej dżoe, dokąd idziesz z pistoletem w swojej ręce

Offline Gaweł

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2003, 07:20:03 pm »
Magic The Gathering, tylko i wyłącznie...
Opis: Jedna z najlepszych i mającą największą tradycję karcianka, wychodzą coraz nowe karty, dzięki którym decki, standardy i budowy decków się zmieniają.
IMO jest jedną z najlepszych i z pewnością najpopularniejszą grą karcianą...  :)
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline 4hugo

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2003, 04:55:07 pm »
Ja od niedawna gram w Warcry. Można powiedzieć, że to przeciwieństwo MtG. Mało jest w nim, w przeciwieństwie do Magica losowości (jak ci landy nie podejdą to leżysz :/). Trochę jakby WFB, którego można włożyć do kieszeni i zabrać ze sobą wszędzie bez probelmu. Ciekawy, wciągający. Ma tylko jedną wadę - zaczynasz grać, patrzysz na zegarek a tam minęła godzina :).  W grze są dwie strony konfliktu Hords of Darkness i Grand Alliance, gra się dwoma deckami. Polecam wszystkim.

Kiedyś (dawno) grałem też w Pokemony (sic!). Moja pierwsza karcianka. Wydawała się taka wciągająca... Ta gra nadal ma swoje uroki, ale ogromna komercyjność i wydawanie "na siłę" nowych dodatków nie wyszło jej na dobre. Od czasu do czasu zagram w nią jeszcze z młodszym bratem :).

Chętnie nauczyłbym się grać w Doom Trooper. Słyszałem, że ta gierka też ma swoją historię, ale jeszcze nigdy nie miałem z nią doczynienia. Karty do tej wymarłej karcianki można dostać już tylko na Allegro, ale co komu z kart bez partnera do gry?

Pozdrawiam
zytnie idzie szybko jak się nie zwalnia, żeby zrozumieć o co chodzi.

Offline Pudel

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2003, 05:15:25 pm »
Magic the Gathering:
Zalety:
*duzo kart
*ladne grafik
*ciekawy swiat
*tradycja
*duzo graczy
*tania jak na karcianke
*i wiele innych
Wady:
*fatalna oprawa graficzna osmej edycji
*poczatkujacym jest bardzo ciezko (wiem po sobie)
*wygrywa ten kto ma lepsza talie, a nie ten kto umie lepiej grac "zmysl strategiczny" :) (czyli po prostu im wiecej masz kasy i wiecej kart tym wieksze sznse na wygrana (teoria- ale bardzo czesto prawdziwa))
*dodatki wychodza czesto - plus, ale nadazyc ze skladaniem nowych talii co pol roku jest dosc trudno
*dosc zamkniete srodowisko graczy (nie zawsze, zle czesto nowy poczatkujacy gracz to przede wszystkim tanie i niczego nieswiadome zrodlo kart, ktoremu wciska sie zlom by wyciagnac wszystko co najlepsze)
logoslawiony niech bedzie czlowiek, ktory nie majac nic do powiedzenia nie daje nam slownego dowodu na to.

Offline Muerte

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2003, 08:23:35 pm »
Pudel:
*wygrywa ten kto ma lepsza talie, a nie ten kto umie lepiej grac "zmysl strategiczny"  (czyli po prostu im wiecej masz kasy i wiecej kart tym wieksze sznse na wygrana (teoria- ale bardzo czesto prawdziwa))
Gralem w Mtg i z tym sie wogole nie zgodze, mozna miec najlepszy deck (nie ma takiego, kazdy deck ma slaby punkt) a nie umiec nim odopowiednio grac i nic tobie to nie da, po prostu musisz byc ograny. Ze srednim deckiem ale umiejacym wykorzystac jego w 100% wygrasz spokojnie z drogim i najlepszym deckiem jak gracz nie zna go i juz. TO jest juz sprawdzone nawet na turniejach.
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Twoja karcianka?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2003, 09:36:13 am »
Ja lubię karcianki niekolekcjonerskie.
Obecnie mam w domu Falling, Zombiaki i Saloon. Czekam na "Torches & Pitchforks".

Nie trzeba wydawać nieskończonych ilości kasy na karty, a w rozgrywce zaczyna się liczyć umiejętność i taktyka, a nie lepszy deck. No i wystarczy zakup jednej talii na kilka osób.

Z kolekcjonerskich, mam trochę Magica (czerwoną talię. ze starymi kartami), oraz Rage (wersję limitowaną pierwszego wydania - tą z hologramami i dwie talie z drugiego wydania Rage'a).
Ciekawe rozwiązania walki i bardzo ładne karty, no i tematyka. To przemawiało za tym wyborem...Minusem była mała ilość grających w Rage'a.

Offline Jakub.Jerzak

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2003, 03:17:24 pm »
do tej pory grywałem w WH 40K CCG i mimo licznych zalet nie zamierzam grac w Horus Heresy. oststnio dostałem w prezencie starter do L5R i ... szukam graczy, którzy nauczyli by mnie grać (instrukcja jest trochę zamotana  :?
outh park punx

Offline wiśnia

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2003, 08:14:52 pm »
chodzi ci moze o LoTR'a czy to moze jakas karcianka, ktorej skrotu nie potrafie rozszyfrowac?
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Jakub.Jerzak

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2003, 07:41:28 am »
L5R - Legends of the 5 Rings
outh park punx

Offline SeeMoon

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2004, 08:24:08 pm »
KULT

za klimat i ilustracje nie ma to jak pies z kalasznikowem atakujacy dziecie  :)

mam jeszcze troche magica i doom tropera oraz simwioche i iluminati.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Durgh

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2004, 07:54:32 am »
Dark Eden:
Nie wiem czy można się spotkać z grą o szybszych zwrotach akcji!
Bardzo podoba mi się rozwiązanie z zakupem jednostek (wszystko zależy od złota, żywności,surowców i paliwa), można też budować budynki (nie gram w inne karcianki, ale chociażby w Mtg tego nie ma;))
Do wad mogę dodać, że bardzo niewiele osób w to  gra, a w moim mieście mając do dyspozycji tylko trzech kolegów z taliami, każdy z nas zna karty przeciwnika na pamięć (naprawdę wkurzające są teksty typu "nie możesz tego zagrać, bo masz tylko dwie takie karty w talii").

Offline Zhurgon

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2004, 09:48:19 am »
Tylko Dark Eden:
System jest prosty przejrzysty i przyjemniy. Choć w głównej mierze wydaje mi się że preferencje zależą też nie tylko od sytemu gry ale i od swiata w jakim osadzona jest gra. Mimo zalet jakie wymienił Durgh podoba mi się też świat z którym miałem do czynienia w Warzonie oraz Kronikach mutantów. Nie wydaje mi się aby inne karcianki miały swoje odwzorowanie w RPGu lub bitewniaku tak dobre jak DE. Istotną wadą jest mała liczba graczy, ale czy system był promowany właściwie??? Miał wyjść dodatek (nie wyszedł i na tym się skończyło). Poza tym (może jestem źle poinformowany) ale czy odbywają się (bądź odbywały) oficjalne turnieje DE???

Offline Barlog007

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2004, 08:11:54 pm »
ja od niedawna zaczęlam grać w Lord of the rings trainding card gamr i musze przyznać iż jest ona bardzo fajną grą z wielu powodów:
*bardzo ładna grafika
*możliwość wyboru dowolnej armii
*jak ktoś (tak jak ja ;)) uwielbia świat LOTRa to się nią szybko zafascynuje
*jest dosyć prosta
IMO to zaraz po MtG najlepsza gra karciana
 popiołów strzelą znów ogniska,
A mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król-tułacz wrócz na stolicę.

Offline ao

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2004, 11:05:28 pm »
KULT + Dark Eden - dlaczego, mniej wiecej to co koledzy wyzej. Chociaz nie tknalem juz od roku, ale tkne :] Zapewne. Jesli bym mial wybierac powmiedzy tymi dwiema - KULT zdecydowanie, bo madrzejszy.

Offline krawat

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2004, 11:01:40 pm »
ihmo nie ma na swiecie lepszej karcianki jak MtG:)
+:
-jak na karcianke tania
-nie przewidywalna tzn kazda rozgrywka moze byc jak "z innej bajki"
mozna mieszac kolory ;)
-duzy "asortyment" rodzaji kart(kolory, nie wiem jak to sie fachowo zwie ale- podzial na comonny uncommony i rary ;) ,szaty graficzne- kazda edycja= inna szata graficzna itp)

jedynie co mnie zawiodlo to to ze jest element losowy a mianowicie jezeli nie pociagniesz landow albo ciagniesz same landy to masz nikle szanse na zwyciestwo :bored: kiedys niestety tak mialem :cry:

i jako poczatkujacy gracz musze powiedziec ze jest zajefajna karcianka z kumplem ktory gra o wiele wiele dluzej ode mnie czasami udaje mi sie z nim wygrac :giggle:
ZAPINAMY