trawa

Autor Wątek: Twoja karcianka?  (Przeczytany 20179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pretorianstalker

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 11, 2007, 08:31:39 pm »
No to już bardziej prawdopodobne ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline Zabawny

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2007, 02:30:02 pm »
Kupiłem sobie niedawno grę magic the gathering, ponieważ słyszałem, że jest świetna. Nie rozumiem zasad, a temat z zasadami został zamknięty. Znalazłem w necie zasady po polsku, ale były one wymigujące. Nie spełniały moich oczekiwań. Znam angielski na poziomie zaawansowanym i mniej więcej wiem jakie zdolności ma każda z moich kart, ale nie mogę pojąć zasad. Bardzo proszę o pomoc.
arrett

Offline Manowar

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 20, 2007, 09:21:35 pm »
Magic to jedyna gra do której nigdy nie czytałem instrukcji. Jest prostsza niż wiązanie sznurówek. Idź do dowolnego klubu w swoim mieście, a nauczą Cię zasad w pięć minut, może w cztery.

Offline Zabawny

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2007, 11:50:32 am »
Dzięki, ale najbliższy klub mam nie po drodze i na razie nie mam czasu tam iść dlatego szukam pomocy tutaj.
arrett

Offline Ryceros

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2007, 12:38:29 pm »
Tłumaczyć zasady przez forum jest ciężko.

Gdzieś była gierka do ściągnięcia całkowicie legalnie.
Jak znajde, to linka podrzucę...
Można w niej składać talię bez ograniczeń i grać z ludźmi przez neta.

Ja kiedyś grałem w MTG baaardzo długo i miałem kozacką talię, Goblin-deck. Ogólnie teraz jak patrze jak sie pozmieniało ile nowych edycji jakie dziwne właściwości kart, nowe umiejki.. to już inna gra.

Ja skończyłem grać kiedy wchodziła 7 edycja. Oprawa graficzna mi się nie podobała (np. te białe ramki).

Najlepszą edycję jak pamiętam to: Urza's Saga.
Oczywiście ligi podwórkowe t1.5 i t2. Teraz czasy się pozmieniały. Musiałbym sporo kasy wyołżyć na pożądny deck.

Cytuj
Dzięki, ale najbliższy klub mam nie po drodze i na razie nie mam czasu tam iść dlatego szukam pomocy tutaj.


a masz w ogóle z kim grać?

Offline Zabawny

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 21, 2007, 03:47:52 pm »
a masz w ogóle z kim grać?[/quote]

Narazie nie, ale mam zamiar nauczyć znajomych i rodzinę. Jak znajdziesz ten link to proszę żebyś go umieścił. Dzięki za dobre chęci. A, słuchaj. Jeszcze jedno. Czy na opakowaniu pisze jaka to edycja?, bo ja w tym jestem troszkę niekumalski.
arrett

Offline Sirius

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 21, 2007, 04:19:30 pm »
Cytuj
Czy na opakowaniu pisze jaka to edycja?, bo ja w tym jestem troszkę niekumalski.


Na opakowaniu decku czy boostera jest na środku taki duży napis z nazwą edycji. ;) np. core set, ravnica czy cold snap.

Ciężko będzie Ci namówić kogoś do wspólnej gry w magica tym bardziej, że jeśli chcecie mieć decki na porządnym poziomie(do gry na turniejach) potrzebne będą spore nakłady finansowe(nie wystarczą gotowe talie).
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Ryceros

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 21, 2007, 04:51:51 pm »
Cytuj
Czy na opakowaniu pisze jaka


Jest napisane ;)

Cytuj
Narazie nie, ale mam zamiar nauczyć znajomych i rodzinę.


Hmm... lepiej najpierw sobie znajdź grupę maniaków chcących wspónie trzaskać się na talie. Z własnego doświadczenia: im więcej osób i im więcej nieoczekiwanych tali, tym Twoja talia będzie lepsza. Kiedyś łaziłem do empików i rżnąłem w eMTteGi jak szalony. Podglądałem taktyki i sam je ulepszałem i miałem kozacką talię.
Potem karty sprzedałem za koszmarnie niską cenę, bo kasa mi była potrzebna.

Cytuj
potrzebne będą spore nakłady finansowe(nie wystarczą gotowe talie).


Też... Cała frajada tak naprawdę to wymienianie się kartami i kolekcjonowanie ich. Zbieranie kompletów i polepszanie deck'a. Potem jakieś turnieje (ja w turniejach nie startowałem, ale słyszałem, że jest smerfastycznie) lub rozgrywki w większych grupach znajomych.

Offline Manowar

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 21, 2007, 07:28:32 pm »
Oj panowie, ja zarzuciłem cały referat odnośnie tak skomplikowanej i taktycznej gry jakim jest Star Wars, a wam się nie chce kilku zdań o Magicu. Ja tam się nie znam, co prawda jeszcze grywam ale już nie turniejowo i na zasadach piątej edycji. Nie mam pojęcia jak jest teraz.

Offline Sirius

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2007, 07:49:03 pm »
Tłumaczenie wszystkiego od podstaw, na forum, to trochę bez sensu. Szukałeś może gdzieś w necie objaśnienia wszystkich zasad?
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Zabawny

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2007, 08:21:00 pm »
Cytat: "Sirius"
Tłumaczenie wszystkiego od podstaw, na forum, to trochę bez sensu. Szukałeś może gdzieś w necie objaśnienia wszystkich zasad?


Tak szukałem, ale nie pisało zbyt dużo. A co do tych po angielsku to nie mam pojęcia co tam pisze nawet z translate'm.


Na opakowaniu pisze Time Spiral. Czy to nazwa edycji?
arrett

Offline [rollerboy] thorgal ;]

płytka
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 21, 2007, 08:22:58 pm »
witam  :) gdzieś miałem płytke MTG, pytanie gdzie  :? poszukam na strychu, jak zajde to moge skopiowac i przesłać jak co to ifo gg 6276247
pozdro  ;)
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline Ryceros

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 21, 2007, 09:26:42 pm »
Zabawny: Wejdź sobie na polskie portale poświęcone MTG. Obczaj edycje, zasady. Zorientuj się w świecie. Pozaczepiaj znajomych albo internautów. Zobacz jaki kolor tali Ci najbardziej odpowiada. Zobacz umiejętności i atuty niektórych czołowych kreatur. Zerknij na czary i zastanów się czy chcesz mieć talię defensywną, ofensywną, rushową, jedno kolorową, różno kolorową.
Przed rozpoczęciem gry musisz sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań.

Kup sobie początkową talię z poziomu expert (starterów nigdy!).
Nie ma sensu kupować kart dla początkujących. Nauczysz się grać grajac z lepszymi, a potem ich pokonasz i idziesz dalej.

Nie trać na początku kasy na bustery (paczki po 15 kart)...
Kupuj karty od znajomych albo się wymieniaj. "Kot w worku" (buster) jest dobry przy kupowaniu najnowszych bloków i edycji.

Musisz też wiedzieć w jakiej lidzie chcesz grać. Czy t1, czy t1.5 czy t2, czy extended... dużo przed Tobą.

Linka jeszcze nie znalazłem :?

Cytuj
Na opakowaniu pisze Time Spiral


Jest napisane ;)

Nie wiem co to jest.
Dawno w tej gierce nie siedziałem. Jest to nazwa najprawdopodobniej bloku, który wchodzi do t2, a może nawet do extended.

Jeszcze przestrzegam! Nie kupuj gotowych talii. Będziesz wygrywał, ale zero w tym frajdy.
Kompletuj karty i sam stwórz sobie taktyki... Bądź oryginalnym graczem.

Pozdro!

Offline Sirius

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 22, 2007, 03:56:58 pm »
Tak, time spiral to nazwa edycji. Wejdź na:

http://www.wizards.com/ - nawet jeśli kiepsko Ci idzie z angielskim to pooglądasz sobie karty i poznasz nazwy edycji. (jak już wejdziesz na stronę o MtG to zakładka "gatherer" to wyszukiwarka kart)


http://mtg.polter.pl/ - jedna z lepszych polskich stron o MtG. Powinieneś znaleść coś ciekawego- no i jest forum  ;)

Najpopularniejsze obecnie typy to t2 i extended - ale tym martw się dopiero kiedy będziesz chciał iść na turniej.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Zabawny

Twoja karcianka?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 22, 2007, 04:00:19 pm »
dzięki! Bardzo mi pomogliście, ale nadal nie kapuję zasad. Przejrzałem już wszystkie strony poświęcone tej grze, ale na żądnej nie mam po polsku. Nie chcę oglądać kart i edycji jeśli nie znam zasad. Ma ktoś 15 minut, żeby mi to wytłumaczyć?
arrett

 

anything