Autor Wątek: malowanie  (Przeczytany 52309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arunazar

malowanie
« dnia: Listopad 26, 2003, 09:36:34 pm »
nie wiem czy juz taki temat byl - nie rzucil mi sie w oczy

otoz: jak to oni to maluja ? Cos mi sie obilo o uszy ze bez farb metalicznych

a w jaki sposob Wy malujecie ? [metalicznie czy nie ? ]
ew people - new food
war,war is good !

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2003, 10:33:40 pm »
Przyznam sie, że mistrzem pedzla nie jestem ale próbuje techniki non metalic i jak na razie wyglada to dość fajnie ale nazbyt cukierkowo - u Francuzów wyglada to dosć realistycznie podczas gdy u mnie jest to typowa technika mokrego pedzla :/ cały czas mi czegoś brakuje, wiem, że malarze Rackhamu to artyści pełną gębą i umieją mieszać kolory aby uzyskać odpowiednie odcienie, załamanie światła itp. Kto widział efekt chromu ten wie o czym mówię ;)

Offline Sanquinius

malowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2003, 10:37:43 pm »
a mi jakos niepasuje nonmetalic-style , natomiast metalic tez niepasuje :( . Postanowilem malowac czarne ostrza i tylko naostrzone fragmenty bede jakos malowal metoda eksperymentalna .......
rom green to red our days pass by Waiting for a sign to tell us why Are we dancing all alone? Collect some stars to shine for you And start today 'cause there are only a few The sign of times my friend - In Flames

Offline Overkill

malowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2003, 11:32:34 pm »
1234567890987654321

Offline war2bone

malowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2003, 01:25:59 pm »
a ja maluje wszystkim .... mieszam nawet rozne rodzaje farby .....
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Filip

malowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2003, 06:38:06 pm »
Panowie a gdzie właściwie można kupic Valleyo oprócz tego sklepu w
Wa-wie??
Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel"

Offline Overkill

malowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2003, 06:46:30 pm »
Cytat: "Filip"
Panowie a gdzie właściwie można kupic Valleyo oprócz tego sklepu w
Wa-wie??


nigdzie

Offline Szczur

malowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2003, 10:15:30 pm »
A w tym sklepie w Wawie (jeśli mówimy o tym na Werykostrzewy...tfu...Bitwy Warszawskiej 20-tego ;) ) to też wybór farbek Vallejo nie jest jakiś zachwycający - tak z połowę (max) kolorów mieli. Ale możliwe że byłem po prostu przed dostawą albo coś ;)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Fenris

malowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2003, 06:54:44 pm »
Chciałem tylko zauważyć, że w w/w sklepie dostawa farbek idzie już od maja więc raczej nie spodziewałbym się ich w najbliższym czasie.  :)
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline ASGARH

malowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2003, 07:24:29 am »
Jak chceswz coś o malowaniu się dowiedzieć, pisz na meila  :D to chętnie podpowiem !  :)  :)

Offline Visionary

malowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2003, 03:48:06 pm »
Może te stronki sie wam przydadzą do czegoś...grunt to uczyć się czegoś nowego całe życie...na koniec umierasz i zastanawiasz się, po co ci to wszystko było, przecież mogłeś po prostu leżeć do góry brzuchem i się luzować...ot, życie...heh.

http://www.paintingclinic.com/

http://www.minitaly.com/paolo/index_e.shtml

http://miniature-painting.net/

http://www.minizilla.com/sintricat/index.html

http://www.scrollmaster.net/tut_nmm.cfm

Offline Arunazar

malowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2003, 12:46:33 pm »
czy ktos moze mi powiedziec gdzie jest haczyk w farbkach Pactry ?
sa tylko o 2ml mniejsze od cytadelek, ale kosztuja 4x taniej
zastanawiam sie czy sie nie przezucic...
ew people - new food
war,war is good !

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2003, 02:06:01 pm »
Z tego co wiem Pactra są rzeczywiście tańsze ale wadą jest to, że często ten sam kolor w 2 różnych pojemniczkach może reprezentować inny odcień a więc tego typu ryzyko podejmujesz kupując te farbki - oczywiście nie stanowi to problemu dopóki nie skończy Ci się farbka w połowie modelu ;)
Ceny jak to ceny zależą w dużej mierze od marki co ostatnio jednak nie jest wyznacznikiem jakości.
Kumpel maluje Pactrami i uważam, że wyglądają nieźle, nie wiem co prawda nic o ich właściwościach mechanicznych, tj. jak szybko schną, czy są gęste, podatne na odłażenie itp.

Offline Fenris

malowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2003, 02:37:18 pm »
Hmm troszeczke się bawiłem pactrami no i musze powiedzieć że nie są rewalacyjne  :bored: . Kipsko kryją, wogłe zapomnij o białym lub jasno czerwonym lub żółtym, poza tym metaiki mają raczej kiepsko wyglądają, widać na nich rozwarstwioną farbke( znaczy się ten kolor nie jest jednolity , smukły) zamiast tego figurki wyglądaja jakbyś posypał je brokatem. Tak wiec uważam że lepiej troszke zainwestować i kupić sobie cos pożadniejszego, bo jak sie dobrze przyjrzysz to w sklepach modelarskich znajdziesz farbki wielkości cytadelowskich i cenie 2 zł, ale o  ich jakości to ja juz się wogóle nie będe wypowiadał.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Przemas(MalleusMA)

malowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2004, 09:54:10 pm »
No coz , nie da sie ukryc, ze artysci z Rachama zamieszali co nieco wsrod figurkowych malarzy. Rozpoczeli boom na technike nmm. Niewatpliwie jest to technika dosc trudna :( . Polecam zaczynac od prob malowania zlota nmm - jest znacznie latwiejsze (np. kolorki dark flesh,  leprous brown, bleached bone - w tym zestaie moze sie tez niezle sprawdzic desert yellow, ale jeszcze nie probowalem tej farby). Uzywac czy nie uzywac? Trudne pytanie. Zasadniczo fantastyczne efekty mozna uzyskac zwyklymi metalikami. Z drugiej strony nmm daje niesamowicie czyste, wyrazne wykonczenie ( w przypadkach ekstremalnych wrecz cukierkowe). Trzeba tylko odpowiednio  wyraznie zaznaczyc kontrasty. Ponadto niezaleznie od ustawienia swiatla cienie i rozjasnienia sa tam gdzie my sobie tego zazyczylismy.
Osobiscie mysle ze w przypadku malowania calej armii chyba lepiej pozostac przy metalikach, a wiecej uwagi poswiecic wycieniowaniu reszty modelu.

Pozdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]

 

anything