Autor Wątek: malowanie  (Przeczytany 52362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2004, 07:35:03 pm »
Maru - w takim razie mógł byś nasz przestać dręczyć przykładami ze Swojej pracy doktoranckiej ;)

Co do "kociołka" to chodziło mi o termocośtam na plecach midkowego Fire Spittera - efekt oczywizda NMM, muszę dać jakieś jaśniejsze barwy bo dotąd na figurce dominuje ciemna czerwień i niebieski +  stalowe naramienniki zrobione non metalikiem. Mam w wiekszości Cytadelki(z Vallejo jedynie szarości i fiolety :/ ).
Dajcie parę przykładów a ja dopasuję je do swojego pomysłu 8) .

Offline Maru1

malowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2004, 07:10:32 am »
Ech hodzi o tego z laleczkami czy o tego z "podpieraczem" ??
- jesli z podpieraczem to jest to gama brązów z żulciami i "wyłoszowanie" lich purpel - dla koloru tlenionego brązu - jak bym zrobił - no braz na podkład - jakiś ciemny .... umbra palona (ee nie pamietam teraz nazwy GW) - poten sienna palona a dalej mieszanki tego z ciepłym odcieniem Zu;lci.
natomiast pan z laleczkami to - kociołek na "stalowo" z niebieskiego rozjesniany aż ładny błyszczący wyjdzie a potem troche fioletem i ten sam fiolet polaczyc z palona sienna (kolor rdzy wychodzi) - to ostatnie to robione przypomocy mocno rozwodnionej farby - zacieki wtedy same wyjda   :)

of corse to tylko moja opinia
sry za błędy - poddałem to korekcji ale obawiam sie ze bede musiał to nabazgrać w worldzie - niech on śię udławi a potem wkleić ..... :bored:   [/b]
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2004, 07:10:18 pm »
Cytat: "Maru1"
Ech hodzi o tego z laleczkami czy o tego z "podpieraczem" ??
- jesli z podpieraczem to jest to gama brązów z żulciami i "wyłoszowanie" lich purpel - dla koloru tlenionego brązu   [/b]


No o czymś takim myslałem, chociaż na ten purpurowy to bym chyba nie wpadł - jak tylko zrobie to dam fotki :)

Offline Przemas(MalleusMA)

malowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2004, 08:25:46 pm »
Hej!
  Fakt bez z zabawy z kolem barw ciezko wpasc na to, ze zolc ( a sienna to taki "zoltawy" kolor) + fiolet = braz :) .
  Z innej beczki - jesli w poniedzialek (11.01.2004), ktos z Was bedzie mial czas i ochote porozmawiac, wymienic sie "sztuczkami", pomalowac z malarzami z Warszawki to zapraszam. Spotykamy sie w kafejce "Paradox" na Brackiej 3 (trzeba wejsc w brame, tuz przy tureckim kebabie) o godz 14 i posiedzimy tam pewnie do godz min 17. W przypadku gdy bedziecie chcieli malowac wezcie jakis model, pedzelek itd. Tlumow nie przewiduje ;) wiec powinno sie znalezc miejsce dla kazdego.

Pozdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]

Offline Szczur

malowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 11, 2004, 08:48:57 pm »
Oj, troszku za wczesna pora jak dla mnie :| maybe next time  :)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Maru1

malowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2004, 11:33:50 am »
heh jak to ujełeś Przemas(MalleusMA) - bez aabawy kolorami :P - żulcie i brazy stoja obok siebie w palecie (i obok czerwieni a te z nowu obok tam cego innego  :o  - yep polecam prace z paletą :) - np w postaci kafelka - czsami wychodza fajne efekty :)

- niemogę sie doczekac tego bezserkowego kociołka :)
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2004, 11:46:25 am »
No na ten bezserkowy kociołek ;) to niestety przyjdzie poczekać bo ani pogoda mi nie sprzyja a i czasu ostatnio brakuje - ale niech no ja znajdę tylko jeden dzień wolny :D

Apropos - jak dobieracie kolorystykę figurek ?? - od początku macie gotowy projekt w głowie czy pozwalacie aby wasza fantazja i gust dopiero podczas malowania kolejnych elementów nasuwała wam pomysł na kolory??

Offline Maru1

malowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2004, 12:52:33 pm »
ja osobiscie wole mieć gotowy shemat już w głowie jak zaczynam malować choć wesoła twórczość tysz sie zdarza - przykladem jest wacher kturego pomalowałem - zmieniał mi sie 3 razy w czasie jego malowania pomysł na niego i jes tteraz taki no ..... eeee Wesoły ??? (jak sie dowiem jak go zamieścic tu to moze to zrobie :P ) - teraz maluje Vestalke - jest od tygonia w podkładzie bo jaklos nie miałem pomysłu - ale juz mam i idzie do malowania :D
poza tym zaleta "faniazyjnego" doboru kolorów w trakcie jest pewnośc ze nikt takiej drugiej niema (ech - zrobiłem tak inkubih i sa "dziwaczni"  :o i caszani trudno na nich patrzecbez bulu oczu od wstawek kolorystycznych :) - poprostu zroniłem na nich efekt plazmy  :eek: - długie patrzenie nie wskazane bo obraz sie rozmywa
a zresztą to zależy od gustu (jak ten wyraz sie pisze ??) - nigdy wiecej szkockiej kraty (efekt fantazjowania )
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Szczur

malowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2004, 01:01:25 pm »
Zazwyczaj mam pomysł. Czasami siadam przy stoliku modelarskim i gapie się na farby - która mi się akurat spodoba tą używam i potem dopasowuje pozostałe ;)
A czasem zmieniam zdanie co do pomalowania (albo konwertuje) w połowie roboty :)

Cytat: "Maru"
(jak sie dowiem jak go zamieścic tu to moze to zrobie :P )

P.S. zdjęcia możesz zamiaścić jeśli masz je na jakiejś stronce umieszczone przy pomocy komendy [img] :)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2004, 02:16:35 pm »
Widzę, że ze swoją metodą - "zacznę a potem coś się dopasuje" - nie jestem osamotniony :D

Jak by co to oferuje swoja stronkę, którą mam tylko po to aby zamieszczać zdjątka na net - jak by co to prześlij fotkę na azial@poczta.onet.pl a ja ją wstawię. Poza tym jak wyrazisz zgodę to możemy wstawić też na, jedyną jak dotąd, stronę fanowską Konfry :)

Offline Przemas(MalleusMA)

malowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2004, 09:19:14 pm »
Zasadniczo gdy siadam do malowania starm sie juz miec caly projekt ulozony "w glowie". Zdaza sie jednak, ze w trakcie cos mi nie gra, lub zmieniam zdanie, gdy wpadne na cos lepszego. Swietnym zrodlem  inspiracji jest CoolMiniOrNot, jak rowniez komiksy, albumy takich artystow jak Brom, Royo itd. W sytuacjach dramatycznych, gdy zostal mi juz tylko jakis drobny detal na ktory kompletnie nie mam pomyslu wtedy ogladam kolo barw, sprawdzam ktorych kolorkow uzylem i jakie bede do nich pasowac. Robie to jednak dosc rzadko. Sadze, ze zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji zostawic model na jakis czas i wrocic do niego na "swiezo".

Pozdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2004, 09:29:02 pm »
"albumy takich artystow jak Brom, Royo itd. " - jak je posiadasz to czuję, że się zaprzyjaźnimy :D.
Luis Royo to dla mnie bóg szkicu(fenomenalny klimat, mam pare jego cyberpunkowych dziełek), a Brom'a(jak i wszystkich zamieszanych w karciankę Guardians) kocham za kreskę(bardzo komiksowa i w Konfrontacyjnym stylu :) )

Offline Przemas(MalleusMA)

malowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 13, 2004, 11:29:22 pm »
Hej!
  Padla propozycja warsztatow malarskich. Poinformowalem juz chlopakow ze studia MalleusMiniArt i chetnie podzielimy sie nasza wiedza. Fajnie by bylo jakbysmy ustalili jakis termin spotkania i miejsce (najchetniej paradox). Mysle, ze jesli bedzie duze zainteresowanie to urzadzimy (mamy nadzieje, ze przy wspolpracy z  Mythosem :) ) wiekszy, zoorganizowany pokaz na jakims konwencie .

pozdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]

Offline BeRsErK

malowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 13, 2004, 11:33:32 pm »
Macie jakaś stronkę gdzie można obejrzeć wasze prace ??

Offline Przemas(MalleusMA)

malowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 13, 2004, 11:40:58 pm »
strona jest w trakcie budowy(www.malleusminiart.com). Wersja angielska juz jako tako dziala, polska wkrotce. wiem, ze brzmi to dziwnie, ale nastawilismy sie przede wszystkim na zachod. dopiero teraz, wraz z rozwojem rynku konfrontacji ( i tym samym pojawieniem sie ludzi z zapotrzebowanim na swietnie pomalowane modele) zdecydowalismy sie ruszyc u nas. na stronce znajdziesz galerie - jest to wersja robocza. niestety moglismy w niej umiescic jedynie rzeczy, ktore aktualnie mielismy pod reka, wiec naszych najlepszych prac nie znajdziesz ( te, ktore sa to nasz sredni poziom). raczej nie mamy co liczyc, ze nasi klienci odesla nam figurki z powrotem ;) .

POzdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]