Autor Wątek: Kaznodzieja  (Przeczytany 177792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kaznodzieja
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2003, 02:07:56 pm »
zapatit
zgadzam sie z tobą ...kaznodzieja to jeden z najlepszyh komixuf jakie pszeczytałem( pisze to po lektuże 2 pierwszyh polskih zeszytuf)....godzinke temu w kolporterze za rogiem pojawił sie 3i ....zaraz wypłata.... a więc sięgnę do kieszeni i wydam 25 pelenuf na ten komix....mam nadzieje ze ennis da nam odpocząc od degeneratuf hoć na 20 stron....co mnie pszyciąga do kaznodziei to hyba wspólna podróż tria cassidy- tulip-jesse....i to co miedzy nimi sie dzieje....

a co do  ankiety

z jessem pogadałbym jak mu sie zyje z sublokatorem jego ciała....z cassidym wypalił te 3 gramy co je tu mam pszy sobie( oczywiście nie od razu) i dał mu namiar na parę lunczuf....no i tulip jest w moim typie....obytroje są kul....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline rumburak

Kaznodzieja
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 29, 2003, 06:20:56 pm »
Cytat: "pookie"
Bardzo lubię jego prace, ale ja to w ogóle mam dziwny gust - np bardzo chciałbym, żeby Incal Mobo ukazał się w oryginalnej, "bubblegumowej" wersji, bez komputerowego koloru...


To jest nas dwóch. Mam francuskojęzyczną wersję Incala w bubblegumie i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego wydanego inaczej. Widziałem fragmenty wersji kolorowanej komputerowo i moim zdaniem to porażka totalna.

Rysownicy w Sandmanie: tragedia, przynajmniej w tych trzech zeszytach  wydanych dotąd w Polsce. Dorwałem nawiasem mówiąc 'hamerykańskie' TPB na lepszym papierze i z prawidłowymi fontami - i wcale nie jest lepiej. Kiepska szata graficzna zarżnęła niezły scenariusz. W takich magiczno-sennych klimatach lepiej by się sprawdził McKean. Albo taki Bill Sienkiewicz. Albo paru innych rysowników. A tak mamy komiks dla turpistów. Błeee.

Rysunek w Kaznodziei: Dillon geniuszem nie jest, ba, daleko mu do tego, ale tu akurat się sprawdza, bo rysunki nie odrzucają :) . Pewnie, wolałbym żeby ten komiks rysował ktoś z moich ulubionych rysowników, no ale nie ma tak dobrze.
Przynajmniej kadry są w miarę czytelne, do tego Dillon całkiem przyzwoicie potrafi narysować emocje.  Rewelacyjnie nie jest , ale i tak lepiej niż w Sandmanie.

Konkluzja: żal mi ściska dwunastnicę, że takie scenariusze dostały taką marną oprawę graficzną. Zasługiwały na lepszy los.

A tak w ogóle to Sandmana powinien rysować Minkiewicz  :mrgreen:

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kaznodzieja
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 31, 2003, 02:53:29 pm »
Cytat: "mykupyku"
komiks jest takim szczególnym medium, że czasem pewne proste czy nawet nieco karykaturalne, oszczedne i szorskie srodki wyrazu (Dillon) czy nonszalanckie, nieco surrealistyczne i poetyckie (Keith, Dringenberg) pozwalaja świetnie eksponowac załozenia scenariusza, dodaja czytelności i głębi przekazom autora



jak dla mnie to ten niewybuchovy statyczny styl Dillona bardzo pasuje do szaro czarnego klimatu tej opowieści ktura dzieje sie głównie w jakihś amerykańskih pipiduvah....pisze to po pszeczytaniu tszeh pierwszyh zeszytuf....

a tak z innej beczki....to czy Until The end of the World tak jak Gone To texas tez zostalo podzielone na 2 czesci?
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Kurczaczek

Kaznodzieja
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 31, 2003, 04:48:56 pm »
Cytat: "pitupit"

a tak z innej beczki....to czy Until The end of the World tak jak Gone To texas tez zostalo podzielone na 2 czesci?


Jak najbardziej. Wydawcy maja gdzies to, ze wiekszoc czytelnikow woli TPB czytac w calosci (Pozdrowienia dla Egmonu! ). Ale warto wysylac im maile z opieprzem- moze kiedys to do nich dotrze.
...

Offline Clayman_

Kaznodzieja
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 31, 2003, 05:29:50 pm »
Cytat: "Kurczaczek"


Jak najbardziej. Wydawcy maja gdzies to, ze wiekszoc czytelnikow woli TPB czytac w calosci

skad takie informacje?czyzbys w jakis sposob wniknal w umysly czytelnikow preachera i poznal ich zdanie na temat dzielenia?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kurczaczek

Kaznodzieja
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 31, 2003, 06:48:44 pm »
Mialem na mysli nie tyle czytelnikow Preachera, co ogolnie zdanie czytelnikow o dzieleniu TPB na pol- zajrzyj do ankiety w topicu "Grubasek...", mysle, ze wyniki sa oczywiste, zreszta wielokrotnie juz toczono tu dyskusje o grubasach (chociazby ostatnio, w topicu o "V for Vendetta") i widac bylo, ze ludzie, ktorzy wola podzielone wydania sa w mniejszosci.
...

Offline Clayman_

Kaznodzieja
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 31, 2003, 07:41:45 pm »
ale chyba caly czas mylisz uzytkownikow forum ze wszystkimi czytelnikami komiksow w polsce,moze maja podobne zdanie a moze nie,jak na razie nikt tego nie sprawdzil
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kurczaczek

Kaznodzieja
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 31, 2003, 08:57:04 pm »
No coz zakladam, ze opserwacja statystyczna z proby jesy w przyblizeniu podobna do wartosci danych calej spolecznosci- oczywiscie nie moge tego sprawdzic, ale mysle, ze takie zalozenia nie sa calkiem bledne- oczywiscie najlepiej byloby przebadac pod tym katem jak najwieksza grupe czytelnikow- szkoda, ze nie bylo pytania o grubaski w ankiecie na WSK.

Chociaz jak podejrzewam Tobie Clayman nawey takie wyniki by nie wystarczyly- powiedzialbys, ze taka grupa, tez jest za mala, bo moze wszyscy, ktorzy nie byli na WSK maja inne zdanie- pamietam, ze juz toczylismy te dyskusje w topicu o grubaskach
Wydaje mi sie, ze po prostu nie chcesz zaakceptowac tego, ze jestes w mniejszosci.
...

Offline Clayman_

Kaznodzieja
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 31, 2003, 09:27:02 pm »
to ze jestem w mniejszosci nie ma nic do rzeczy,poza tym kaznodzieje wolalbym niedzielonego,ale to juz inna sprawa,po prostu drazni mnie deamagogia i naginanie faktow
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kurczaczek

Kaznodzieja
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 31, 2003, 09:29:16 pm »
OK- bez walki- zajrzyj do tematu o grubaskach- zaproponowalem tam ciekawe jak mysle rozwiazanie tej wciaz powracajacej kwestii. Peace.
...

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kaznodzieja
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 02, 2003, 10:39:37 am »
j. Wydawcy maja gdzies to, ze wiekszoc czytelnikow woli TPB czytac w calosci (Pozdrowienia dla Egmonu! ). Ale warto wysylac im maile z opieprzem- moze kiedys to do nich dotrze.[/quote]

cusz ja rozumiem vydafce bo jakos ten wydatek sie rozkłada na 2 raty...choć podejrzewam ze kupno 2 czesci zamiast jednej to łącznie większy wydatek...może grubasy sie egmontowi źle spszedaJĄ i dlatego jest takie ciahanie....ja tez wole w calosci czytać takie tpb jak precher..
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kaznodzieja
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 09, 2003, 12:16:56 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Mialem na mysli nie tyle czytelnikow Preachera, co ogolnie zdanie czytelnikow o dzieleniu TPB na pol- zajrzyj do ankiety w topicu "Grubasek...", mysle, ze wyniki sa oczywiste, .


ale patsząc na Preachera na razie mam werażenie że Egmont pociął te piersze grubcie z głową....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Reggie

Kaznodzieja
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 16, 2003, 12:18:28 pm »
No tak rzeczywiście zrobił to z głową!

Ale z głową do interesów

Przećta to okazja do zwiększenia dochodów (np. 4x cover), a kto ma kupić to i tak kupi. Tak chyba myślą wydawcy.
ell me something beautiful, something free
And I wish that I could be

Offline freshmaker

Kaznodzieja
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 29, 2003, 10:24:10 pm »
recenzja "az do konca swiata" zamieszczona na gildii jest wg. mnie niezle.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kaznodzieja
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 30, 2003, 09:56:04 am »
no cusz ....wlasnie nie mając nic innego do poczytania w pociągu gdansk-slupsk po raz kolejny sięgnąłem po AZ DO KONCA SWIATA ...wziąłem pod uwagę fakt że jest to komix robiony na potszeby amerykańskiego rynku a więc musi być ostro...ale odbieram ten komix jako opowieść o paru ludziah ktuży prawie na każdym kroku są osaczeni pszez piekło ...
no i jakoś muszą reagować na to co im zagraża... i pszypuszczam  że wielu jeszcze do końca nie zdegenerowanyh czytelnikuf w jakimś tam stopniu identyfikuje sie z jessym lub tulip....hociasz znam takiego jednego co robi łoł jak ogląda masakry w wykonaniu świętego....i to tyle mojego smęcenia bo pizza sie w mikrofali zagrzała....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

 

anything