Autor Wątek: Cosplaye  (Przeczytany 9113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Cosplaye
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2003, 08:13:43 pm »
Przekażę Rosierowi <miły różowy królik ^^>, że sie podobał. Zresztą chyba nawet nie muszę przekazywać, bo opowiadał, ze po cosplayu podeszły do niego jakieś dziewczyny i prosiły o autograf... Jakaś droga do sławy to to jest... Ostatnio w cenie jest pomysł, a nie sam strój, więc nawet, jesli nie ma się środków, można się ładnie zaprezentować  :).
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline An-Nah

Cosplaye
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2003, 09:22:21 am »
Z Rosierem to ja się znam od dawien dawna... Miłe z niego stworzonko.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Cosplaye
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2003, 12:40:55 pm »
Ano wiem, chwialił się.. Zresztą jestem na bieżąco z wszelkimi nowinkami, bo chodzimy razem do szlkoły <a znamy się od 2 klasy podstawówki>... Skończmy ten temat, żadnych off topów  ;) .
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline Alix

Cosplaye
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2005, 08:27:22 am »
Najlepsze cosp sa chyba hellsinga bo Seras zawsze targa ze soba jakis halconnen (wyprodukowany specjalnie do cosp.!!) po prostu suuuper
adeszla era Kaczogrodu.

Offline Puchiko0007

Cosplaye
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2005, 09:21:28 pm »
wydaje mi sie, ze niewazne jaka serie sie wybierze, bo z kazdej mozna wybrac postac, ktora bedzie wygladac efektownie w rzeczywistosci. najwazniejsze jest chyba zaangazowanie i wykonanie kostiumu. na orginalne scenki trzeba miec jakis pomysl, chociaz odgrywanie scen prosto z anime/mangi tez nie jest trudne ; )

Offline Negri

Cosplaye
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2005, 09:08:34 pm »
Pomału cosplaye robione są na coraz wyższym poziomie będąc niesamowitą zabawą stają się zarazem wpsaniała  formą rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Z polskich nie można przemilczeć chociażby cosplayów Asuconowych .

Tutajmożecie obejrzeć zdjęcia z najciekawszych cosplayow ,z cyklu znalezione w sieci :).

Pozdrofki
color=blue]Zoltan![/color]
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone...

Offline Puchiko0007

Cosplaye
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2005, 01:17:24 pm »
szkoda tylko, ze porzadnych cosplayow, jest tak naprawde bardzo malo..
wiekszosc uczestnikow znajduje sobie juz gotowe stroje, a przeciez najlepsze sa wykonane wlasnorecznie...

Offline Negri

Cosplaye
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2005, 06:38:22 pm »
Ale i tak sprawa ma się lepiej, niż przykładowo kilka lat temu, gdy cosplaye wogole sie nie odbywały z powodu braku chętnych.
 
Cytat: "Puchiko0007"
wiekszosc uczestnikow znajduje sobie juz gotowe stroje, a przeciez najlepsze sa wykonane wlasnorecznie...


True, true , ale i na to jest sposób czyli...
evil-cosplay , wszyscy startują z tego samego pułapu, a do wykonania stroju mają ograniczoną ilość materiałów (worki na śmieci, arkusze papieru, tasma klejaca ) i czasu, dodatkowym ograniczeniem jest narzucenie za jaką postać mają się przebrać . Często już w fazie przygotowań dochodzi do wielu komicznych , dziwnych i spontanicznych sytuacji które zapadają w pamięć i potrafią zwichnąć psychike niejednemu...cóż zapewne stąd ten evil przed nazwa ;D.Jest rowniez mozliwość wystepu grupowego ]:-> [/quote]
color=blue]Zoltan![/color]
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone...

Offline Puchiko0007

Cosplaye
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 28, 2005, 01:05:17 pm »
podoba mi sie ten pomysl, chociaz raczej trudno za pomoca worka na smieci i sznurka stworzyc cos, co chocby ksztaltem przypominalo jakas postac. wszystko zalezy od wyobrazni.. a mangowcy sa raczej kreatywni..

Cytat: "Negri"
Jest rowniez mozliwość wystepu grupowego ]:->

kilka osob zawija sie w jeden worek? :badgrin:

Offline raseku

Cosplaye
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 28, 2005, 05:28:49 pm »
Cytat: "Puchiko0007"
podoba mi sie ten pomysl, chociaz raczej trudno za pomoca worka na smieci i sznurka stworzyc cos, co chocby ksztaltem przypominalo jakas postac. wszystko zalezy od wyobrazni.. a mangowcy sa raczej kreatywni..


evil-coslpay wydaje sie być nawet lepszym pomysłem, chociaz ani jednego ani drugiego na żywo nie widziałam, to evil z założenia jest ciekawszy i chyba sprawiedliwszy :-)

Offline Jezus

Cosplaye
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2005, 11:02:51 pm »
evil ma cos niepowtazalnego, i raczej z normalnym ja bym go nie probowal porownywac :p . No dalej, udowodnijcie mi, ze nie mam racji  :D .
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline raseku

Cosplaye
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2005, 12:36:14 am »
Cytat: "Jezus"
No dalej, udowodnijcie mi, ze nie mam racji  .

" Yyyy... Każdy może prawda krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak nie... Nie podoba się.Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych prawda punktów, które stworzymy."

==== a tak szczerze
cóz nigdy (jeszcze) nie byłam na konwencie. Jak juz mówiłam nigdy nie widziałam cosplay'u na żywca, tak wiec mogĘ porównywac obie jego formy jedynie na poziomie ideowym. :p  W ten sposób wydedukowuję sobię że evil jest ciekawszy, śmieszniejszy i sprawiedliwszy bo nikt nie ma pod ręką zdolnej cioci maszynistki.

Offline Lina_

Cosplaye
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2005, 09:14:13 am »
Cosplay na konwencie uda się jesli dopisza uczestnicy. Niestety coraz czesciej obserwuje jak (np. na mnie) klną ze ze na konwencie cosplay był beznadziejny. Teraz większosc osób raczej przygotowuje stroje na konwenty "duże" jak np. Baka. Co do samych strojów niestety, trzeba wydać duzo pieniędzy by przygotowac jako tako podobny strój (no to jeszcze zależy od tego za kogo sie przebieramy =] )

 I coraz mniej osób przywiązuje wage do stroju, raczej do scenki, którą ma zamiar przedstawić. Scenka tez jest ważna, ale w tym wszystkim gubi się gdzieś przebranie...

Co do  evil cosplay było cos takiego nie raz... co prawda nikt sie nie dopatrzył kto za kogo jest przebrany... ale było smiesznie ^_^

Tak wogóle uwazacie (jesli cosplay jest ze scenkami) jesli na scene wyjdzie ktos kto ma bardzo dobry strój... ale powie kilka głupich nie smiesznych zdan przy których publika sie wynudziła, ma wygrac?

Offline Jezus

Cosplaye
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2005, 09:56:03 pm »
Cytat: "Lina_"
Tak wogóle uwazacie (jesli cosplay jest ze scenkami) jesli na scene wyjdzie ktos kto ma bardzo dobry strój... ale powie kilka głupich nie smiesznych zdan przy których publika sie wynudziła, ma wygrac?

Chm, to bardzi trudne pytanie  :p . Ja bym wyrazil to tak: to zalezy od tego jak dobrze i w porownaniu do czego. Istnieje jeszcze inne burzujskie rozwiazanie: nowa kategorja i nowe nagrody <ktorych brak  :D >.

Raseku:
Nie bierz tego tak do siebie, tak na marginesie, obie wypowiedzi to polityczny, pacyfistyczny geniusz  :p .
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline Puchiko0007

Cosplaye
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2005, 10:54:39 pm »
Lina_: IMO takie osoby nie powinny wygrywac, bo co innego kupienie stroju, a jego uszycie. na cosplayach powinno sie brac pod uwage inwencje, wykonanie, ogolny efekt, wrazenie i zdanie widowni, bo czesto zdarza sie, ze jury swoje, a widowania chce inaczej ; P
z pewnoscia gdyby do zdobycia byly cenne nagrody, cosplayowiczow bylo by wiecej, tego nawet nie trzeba sie domyslac...

 

anything