trawa

Autor Wątek: nowa antologia Egmontu  (Przeczytany 24507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 06, 2003, 09:28:58 am »
Cytat: "N.N."
Cytat: "karol_konw"


jesteś mjilośnikiem atakowania komiksów, ktorych nie ma. To Twoja słabość i tyle. Poczekamy, zobaczymy. .


nie w tym rzecz albo nie do konca w tym rzecz nie chodzi mi o komiks- bo go przeciez nie ma  :wall:
chodzi o reguly ktore mnie zaskoczyly
i tyle...
a pozatym zobaczymy

Offline wilk

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 06, 2003, 12:24:17 pm »
Cytat: "karol_konw"
Cytat: "N.N."
Cytat: "karol_konw"


jesteś mjilośnikiem atakowania komiksów, ktorych nie ma. To Twoja słabość i tyle. Poczekamy, zobaczymy. .


nie w tym rzecz albo nie do konca w tym rzecz nie chodzi mi o komiks- bo go przeciez nie ma  :wall:
chodzi o reguly ktore mnie zaskoczyly
i tyle...
a pozatym zobaczymy

Ale jakie reguly? Nie rozumiem. To jak by bylo lepiej? Gdyby zebralo sie jury i wybralo najlepsze komiksy? Przeciez to wychodzi na to samo tylko w tym przypadku jury jest jednoosobowe w osobie Kolodziejczaka.

To jest komiks. Tu nie ma matematycznych regul ze jeden komiks jest lepszy od innych. Liczy sie gust i warsztat, a z tym drugim na pewno bylo dobrze we Wrzesniu.

Poza tym "prace z klucza"? Ludzie glosuja wylacznie portfelami. Nie zyjemy Karol dajmy na to w 98 r. gdzie nie mial kto wydawac polskich komiksow. Jest a tyle duzo polskich komiksow, na tyle duzy wybor, ze jakakolwiek antologia Egmontu nie stanowi juz takiego wydarzenia, takiej nobilitacji jak ta z 2000 r. Mamy juz inne, na szczescie lepsze, czasy. Tak mysle.

A juz zupelnie na marginesie ta "stara gwardia" jak to ktos okreslil jest bardzo potrzebna w takiej antologii. Zeby wlasnie pociagnac zainteresowanie. Ot np gdyby we Wrzesniu nie bylo Burzy, Truscinskiego i Skutnika to watpie zebym sie ta antologia w ogole zainteresowal. A tak moglem przy okazji odkryc ciekawe komiksy innych tworcow.

Anonymous

  • Gość
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 06, 2003, 12:51:14 pm »
Cytuj
Poza tym "prace z klucza"? Ludzie glosuja wylacznie portfelami. Nie zyjemy Karol dajmy na to w 98 r. gdzie nie mial kto wydawac polskich komiksow. Jest a tyle duzo polskich komiksow, na tyle duzy wybor, ze jakakolwiek antologia Egmontu nie stanowi juz takiego wydarzenia, takiej nobilitacji jak ta z 2000 r. Mamy juz inne, na szczescie lepsze, czasy. Tak mysle.


oj wilku...
z klucza z klucza kolodziejczak zaprasza pare osob poza tzw konkursem o to mi chodzi ktos sie stara ktos inny nie musi ktos sie wystawia pod wglad i ocene kolodzieja ktos nie musi
niezaleznie od tegoco zrobi
co do glosowania portfelem to ja dlugo tak myslalem i w to wierzylem teraz to juz nie wiem...


Cytuj
A juz zupelnie na marginesie ta "stara gwardia" jak to ktos okreslil jest bardzo potrzebna w takiej antologii. Zeby wlasnie pociagnac zainteresowanie. Ot np gdyby we Wrzesniu nie bylo Burzy, Truscinskiego i Skutnika to watpie zebym sie ta antologia w ogole zainteresowal. A tak moglem przy okazji odkryc ciekawe komiksy innych tworcow


ciekawe komiksy innych tworcow?
no matuszak jest ok z nowych
reszta?
no bo ja wiem moze kwestia gustu
ale jak mowilem do nn nie wpieprzam sie do nieistniejacego komiksu tylko do zasad ktore draznia..
ale widocznie tylko mnie wiec dosc juz o tym..

Offline pookie

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 06, 2003, 02:39:43 pm »
Karol - ja zaprezentuję sprawę, tak jak ja to widzę, a Ty proszę wypunktuj bezlitośnie luki w poniższym rozumowaniu.

Egmont ogłasza konkurs na prace do antologii. Wysyla informacje do serwisów internetowych. Z nieznanych mi przyczyn info pojawia się tylko na WRAK-u (w KZ dopiero przed świętami), dlatego (wiedząc o sporym zainteresowaniu tematem) zamieszczam je na forum. Rozumiem, że Twoim zdaniem popełniłem tym samym błąd?

Egmont ustala warunki konkursu. Kołodziejczak jednak, jako człek roztropny ZABEZPIECZA się i kontaktuje z twórcami, z którymi współpracował przy Wrześniu. Proponuje im zrobienie komiksów do "Człowieka w probówce". Dlaczego się zabezpiecza? Ano dlatego, że kwota 1500 zł, jaką można maksymalnie zarobić za udział w antologii (przynajmniej tak wynika z przedstawionych warunków) nie jest oszałamiająca i może tych najlepszych zniechęcić. Tych, którzy nie potrzebują już promocji, wydają albumy i zarabiają duży kesz gdzie indziej. Tym samym Kołodziejczak obawiając się zalewu prac amatorskich decyduje się na podjęcie rozmów ze "sprawdzonymi" (celowy cudzysłów) autorami, żeby mieć gwarancję w miarę przyzwoitego poziomu albumu. Mogę się z Tobą założyć, że Egmont nie odrzuci żadnego naprawdę dobrego shorta, tylko po to, by zrobić miejsce komuś z Września.
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 06, 2003, 03:21:11 pm »
Cytuj
Karol - ja zaprezentuję sprawę, tak jak ja to widzę, a Ty proszę wypunktuj bezlitośnie luki w poniższym rozumowaniu.


za oknem brzydko ruszyc dupy sie nie chce pracowac tez nie
mozemy pogadac burza magnetyczna nad krakowem juz przeszala i srendio mi sie chce

Cytuj
Egmont ogłasza konkurs na prace do antologii. Wysyla informacje do serwisów internetowych. Z nieznanych mi przyczyn info pojawia się tylko na WRAK-u (w KZ dopiero przed świętami), dlatego (wiedząc o sporym zainteresowaniu tematem) zamieszczam je na forum. Rozumiem, że Twoim zdaniem popełniłem tym samym błąd?


egmont oglasza konkurs na oficjalnej stronie na ten temat ani slowa nie mowie ze to blad z twojeje strony ze powiesiles temat
ale srednio to powazne ...


Cytuj
Egmont ustala warunki konkursu. Kołodziejczak jednak, jako człek roztropny ZABEZPIECZA się i kontaktuje z twórcami, z którymi współpracował przy Wrześniu.


egmont oglasza konkurs proponujac okreslone zasady
jednoczesnie zwraca sie do co ponioektorych
sluchaj chlopie chce twoj komiks do antologii zrob cos a ja to kupie..nie ma regul nie ma nakzu masz cos zrobicaja to na bank wydam
co to ma wspolnego z konkursem?


Cytuj
Proponuje im zrobienie komiksów do "Człowieka w probówce". Dlaczego się zabezpiecza? Ano dlatego, że kwota 1500 zł, jaką można maksymalnie zarobić za udział w antologii (przynajmniej tak wynika z przedstawionych warunków) nie jest oszałamiająca i może tych najlepszych zniechęcić.


popraw mnie bo moze sie myle
ale ci najlepsi nie dostaja wiecej..choc pewnie sie myle  opieram sie na nisprawdzonych deklaracjach co poniektorych
wiec kolodziejczak roi cos innego
nie zacheca kasa tylko zapewnia ze -oni nie biara udzialu w tym konkursie ..bo sa profesjonalistami...


Cytuj
Tych, którzy nie potrzebują już promocji, wydają albumy i zarabiają duży kesz gdzie indziej. Tym samym Kołodziejczak obawiając się zalewu prac amatorskich decyduje się na podjęcie rozmów ze "sprawdzonymi" (celowy cudzysłów) autorami, żeby mieć gwarancję w miarę przyzwoitego poziomu albumu.
]

to po co mu konkurs skoro ludzie z wrzesnia sie sprawdzili w 100% ?
jezeli boi sie amatorskich prac..nie nie moge otwieram wrzesien i ..nie mowmy o profesjonalizmie dobra?


Cytuj
Mogę się z Tobą założyć, że Egmont nie odrzuci żadnego naprawdę dobrego shorta, tylko po to, by zrobić miejsce komuś z Września


chcialbym zobaczyc jak kolodziejczak wywala przecietny komiks przema albo zly kowalskiego na rzecz debiutanta..

Offline wilk

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2003, 04:02:36 pm »
Cytat: "karol_konw"
Cytuj
A juz zupelnie na marginesie ta "stara gwardia" jak to ktos okreslil jest bardzo potrzebna w takiej antologii. Zeby wlasnie pociagnac zainteresowanie. Ot np gdyby we Wrzesniu nie bylo Burzy, Truscinskiego i Skutnika to watpie zebym sie ta antologia w ogole zainteresowal. A tak moglem przy okazji odkryc ciekawe komiksy innych tworcow


ciekawe komiksy innych tworcow?
no matuszak jest ok z nowych
reszta?
no bo ja wiem moze kwestia gustu
ale jak mowilem do nn nie wpieprzam sie do nieistniejacego komiksu tylko do zasad ktore draznia..
ale widocznie tylko mnie wiec dosc juz o tym..

Ja bym powiedzial ze bardziej Smialkowski niz Matuszak :) Ta ostatnia to dopiero w Arenie dobrze wypada. Dla mnie Nowakowski - "wasz czlowiek" ;), dla niektorych Ziuto, dla innych Ronek. Mozna tak wymieniac...
Cytat: "karol_konw"
egmont oglasza konkurs proponujac okreslone zasady
jednoczesnie zwraca sie do co ponioektorych
sluchaj chlopie chce twoj komiks do antologii zrob cos a ja to kupie..nie ma regul nie ma nakzu masz cos zrobicaja to na bank wydam
co to ma wspolnego z konkursem?



W tym przypadku podzielam zdanie N.N. Nic dodac, nic ujac.
Cytat: "N.N."
Przecież zawsze może powiedzieć takiemu: "Stary, bardzo bym chciał puścić twój komiks, ale sam zobacz - mam tutaj dwieście stron rzeczy lepszych od tego, co zrobiłeś i jeśli ich nie opublikuję, to mnie zeżrą żywcem. Znamy się od lat, powinieneś zrozumieć moją sytuację... Weź tego gluta, którego narysowałeś idź do domu i popraw, ale musisz zrobić to do jutra rana, bo właśnie oddajemy album do druku...".

Anonymous

  • Gość
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2003, 04:24:46 pm »
Cytuj
Ja bym powiedzial ze bardziej Smialkowski niz Matuszak :) Ta ostatnia to dopiero w Arenie dobrze wypada. Dla mnie Nowakowski - "wasz czlowiek" ;), dla niektorych Ziuto, dla innych Ronek. Mozna tak wymieniac...


a no fakt nowakowski...


Cytuj
W tym przypadku podzielam zdanie N.N. Nic dodac, nic ujac.


juz juz sie zamykam..znowu mi pooki przysoli od agentow z archiwum x...
ktos kiedys powiedzial "mne to jebe" kurde moze tylko mnie to bulwersuje i dziwi

Offline Spajder

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 07, 2003, 05:23:41 pm »
Cytat: "charly"
Coś mi się widzi, że znowu dostaniemy antologię tych samych autorów. Na pewno będzie Truściński, Skarżycki i Leśniak i reszta ekipy... W końcu profesjonalistów nie mamy zbyt wielu w Polsce, choć dziwi mnie częsty brak w antologiach Egmontu takich nazwisk, jak Gach, Kiełbus czy Karkulowski, czyli ludzi spoza Warszawy i Łodzi. Ciekawe dlaczego?


Sorki, że zacytowałem. Karkulowski (jest z Olsztyna) zaproponuje coś od siebie. Moja w tym głowa.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline konradkonrad

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 07, 2003, 06:52:12 pm »
Zaproszeni twórcy mają podlegać kontroli redaktorskiej tak jak w przypadku Września, cokolwiek to oznacza. I tak jak ponoć w przypadku Września, jesli 'pro' dostarczy kał, nie zostanie to puszczone do antologii.

Offline Spajder

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 07, 2003, 07:23:09 pm »
Czy chcesz przez to powiedzieć, ze w poprzednich antologiach znalazły się pro-kały?
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline konradkonrad

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 07, 2003, 09:02:05 pm »
Przez "ponoć w przypadku Września"?
Nie za bardzo. Raczej, że wg zapewnień Egmontu, nad zaproszonymi twórcami ma być kontrola edytorska i że zaproszenie nie oznacza automatycznie udziału. W przypadku Wrzesnia ponoć doszło do odrzucenia kilku prac na jakimś tam etapie (chyba jeszcze projektu) i ponoć tak ma to wyglądac teraz, a piszę 'ponoć', bo relacjonuję cudze słowa. Jak wygląda Wrzesień, wszyscy wiemy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 08, 2003, 10:26:55 am »
Marudzicie, niektorzy.  :D

To Kolodziejczaka antologia, on ja kompletuje, wydaje i placi za prace. Jak bedzie chcial to wyda to, co uzna za stosowne, obrazowo mowiac jak bedzie chcial to skseruje wlasny tylek i go opublikuje drukiem, a Dunin Wasowicz zabierze to do TV i zareklamuje. I takie jego prawo.

A jesli sie to nam - czytelnikom nie podoba, to mozemy dac upust swemu niezadowoleniu i nie wydac na to pieniedzy. Ja wszelako zamierzam wydac na to pieniadze, bo kupuje chyba wszystkie antologie jakie wychodza w Polsce. Zawsze choc pare fajnych rzeczy sie tam trafi.

I tyle jak dla mnie w tym temacie.

 :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 08, 2003, 04:19:17 pm »
xionc ma rację,
to piaskownica Kołodzieja i jego zabawki
reguły sobie ustala i można albo się do nich dostosować albo nie i udziału nie brać
i dokładnie tak samo jest z kupnem: można kupić albo nie - przymusu nie ma
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

N.N.

  • Gość
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 08, 2003, 05:17:53 pm »
Cytat: "jax"
xionc ma rację,
to piaskownica Kołodzieja i jego zabawki

Kołodziejczak sam rozesłał zaproszenie do piaskownicy dla wszystkich marudnych, kiedy ogłosił konkurs, który nie jest konkursem, pozbawiony jest nagród i w dodatku może zostać wygrany przez kogoś, kto w ogóle nie będzie brać w nim udziału.
Miał swoją piaskownice i swoje zabawki kiedy robił "Wrzesień". Ale widać mu się zabawa w tej pisakownicy nie podobała, skoro zmienił jej zasady...
Cytat: "jax"

reguły sobie ustala i można albo się do nich dostosować albo nie i udziału nie braći dokładnie tak samo jest z kupnem: można kupić albo nie - przymusu nie ma


Oczywiście, oczywiście, ale powiedz, czy kiedy "Człowiek w probówce" się ukaże też będziesz wstrzymywał się z komentarzami na temat jakości zawartych w nich komiksow? Powiesz wtedy, że to pisakownica Kołodzieja i należy uszanować jego wybór?

Anonymous

  • Gość
nowa antologia Egmontu
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 08, 2003, 09:58:49 pm »
Cytuj
Kołodziejczak sam rozesłał zaproszenie do piaskownicy dla wszystkich marudnych, kiedy ogłosił konkurs, który nie jest konkursem, pozbawiony jest nagród i w dodatku może zostać wygrany przez kogoś, kto w ogóle nie będzie brać w nim udziału.


kurde mam problemy z wyrazaniem mysli..
o to mi chodzilo ..ale dosc juz mam...
widocznie ja nie potrafie tlumaczyc a pozatym tylko mi sie roii

 

anything