Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Kwestia formalna

(1/2) > >>

dhutirth:
Widzę, że po otwarciu nowej gildii pojawiło się również stosowne forum, co mnie niezmiernie cieszy. Mam pytanie. Jaki charakter ma mieć owa gildia nauk (jakie posty będą tu preferowane?)? Ma być sensu stricte naukowego? Jakiś czas temu była mowa, że gildia nauki jest nie potrzebna, że wszelkie wymagane "normy" spełnia gildia tajemnic. Mam małe obawy, że to forum albo upodobni się do forum poświęconego gildii tajemnic, lub też będzie niezwykle rzadko oglądane. Uprzejmie bym prosił o wyprowadzenie mnie z błędu :)

Oczywiście ten temat po otrzymaniu stosownej odpowiedzi może zostać usunięty, nie będę miał żalu do administracji z tego powodu  ;)

cierzy:

--- Cytat: "dhutirth" ---Jaki charakter ma mieć owa gildia nauk (jakie posty będą tu preferowane?)? Ma być sensu stricte naukowego?
--- Koniec cytatu ---


Forum tej gildii zostało błędnie na początku nazwane. Już jest poprawione i brzmi Forum Gildii Nauki Popularnej. Wystarczy spojrzeć na stronę główną GNP, aby przekonać się jakie tematy będą na niej, i mam nadzieje na tym forum, poruszane. Zakres bardzo szeroki, ale łączy je jeden mianownik - "popularny".
Poruszane wątki mogą być z pogranicza nauk ścisłych, ale i humanistycznych (interesująca może się wydać np. archeologia). Muszą jednak być popularne, tzn. "przedstawiać zagadnienia naukowe w sposób zrozumiały dla ogółu [tzn. że ktoś nie wykształcony w danym zakresie zrozumie treść dyskusji], przystępny dla niespecjalistów" [za Słownikiem języka polskiego PWN].

Gollum:
Gildia Tajemnic rzeczywiście, w wielu sprawach będzie się dublować z Gildią Nauki, ale z drugiej strony niekoniecznie. Na GT poruszane są sprawy których współczesna nauka boi się jak ognia, vide kwestia UFO, kosmitów, historii podważajacej dogmaty religijne czy yeti i innych małpoludów.
My tutaj możemy dywagować na tematy, których tzw. oficjalna nauka już się nie boi. A i wtej kwestii jest jeszcze wiele do wyjaśnienia. Tematów więc nam nie zabraknie.

Kormak:
Nie uważam, żeby GT z GNP się dublowały, raczej będą się uzupełniać. Co prawda czasem będziemy mieć te same newsy, jeśli uznamy to za stosowne, ale już tak się w przypadku GT czasem dzieje z newsami o komiksie czy filmie.
Na GT poruszamy tematy ze "śmietnika" oficjalnej nauki, albo wręcz rzeczy, których istnienia nauka uznać nie chce. Część rzeczy z GNP będzie mnie interesować, ale większość już nie. O dublowaniu nie ma mowy.

Gollum:

--- Cytat: "Kormak" ---Nie uważam, żeby GT z GNP się dublowały, raczej będą się uzupełniać.
--- Koniec cytatu ---

Zgoda, ale ja na miejscu Cierzego już bym podbierał parę tematów z Gildii Tajemnic, a temat o życiu na innych planetach raczej przesunął na Gildię Tajemnic.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej