trawa

Autor Wątek: SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ  (Przeczytany 5578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Averg

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« dnia: Październik 26, 2003, 02:09:11 pm »
Co sądzicie o tym nowym magazynie? Nabyłem niedawno 1 numer i czytełem opowiadania: Gaiman całkiem niezły, zaś Brzezińska jeszcze lepsza.

Offline Marcin

.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2003, 05:50:08 pm »
Cytalem cos w necie o tym wynalazku.Ponoc koszmarnie wydane i drogie.W  grudniu ma wyjsc 1 numer specjalny NF ma kosztowac cos kolo 9 zl i miec kilkaset stron!   .Ten wynalazek bedzie przy tym (NF) marnie sie prezentowal. Nie kupie napewno szkoda kasy.Pozostaje przy NF.Pozdrawiam

Offline Madame_Kadamon

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2003, 09:45:22 pm »
Moge prosic o jakies blizsze informacje o "tym wynalazku"?
ttp://kadeska.republika.pl

Offline Averg

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2003, 09:16:58 am »
Jest to nowy dwumiesięcznik (wydawnictwa MT - wydają także książki z serii klasyka fantastyki m. in. człowiek w labiryncie) w całości poświęcony fantasy.

Offline mr.maras

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2003, 09:01:28 am »
A tak na marginesie. Ładnie nas rozpieszczają nasi wydawcy. Superfantastyka, Nowa Fantastyka, Ubik, Science Fiction, Fantasy, Sfera, Sfinks, zapowiadane wydania specjalne NF i Sfery... A jeszcze tyle ciekawych książek czeka na księgarskich półkach. Miłośnik s-f i fantasy nie zniesie tej klęski urodzaju.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Tichy

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2003, 06:59:56 pm »
Co z tego że mamy tyle pism? Uważam że dobrze, bo każde jest inne. A książek wcale nie tak dużo na naszych półkach i wiele nam brakuje do światowego standardu. Miałem w ręku np. angielskie wydania powieści Gibsona i sama okładka zrobiona jest w takiej formie, że wątpię by jakakolwiek polska drukarnia posiadała technologie odpowiednie, by wyprodukować takie cacko :-)

Offline garak

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2003, 05:54:29 pm »
Superfantastykę - kupiłam i nie żałuję. Wydanie jest lekko mówiąc kiepskie , ale treść O.K. Wydanie specjalne NF też kupiłam ( głupia , głupia kobieta  :wall: ) i szczerze żałuję. Wydanie jak na nasze standarty dobre , ale treści cholernie mało . Rozumiem , że NF postawiło na jakość stron czasopisma . Wolałabym , żeby postawiło też na ich ilość.Nawet kosztem papieru , który niezbyt dobrze się czyta przy lampce nocnej...

Offline Nyala

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2003, 06:31:29 pm »
Również kupiłam Superfantastykę gdy tylko ujrzałam ją w kiosku. Jakość wydania może nie jest najlepsza, ale myslę, że trzeba dać im czas, aby mogli się rozkręcić. Nie od razu Kraków zbudowano...  :)
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline mr.maras

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2003, 02:01:30 pm »
I rzeczywiście, "Superfantastyka" z pewnością nie umywa się pod względem edytorskim do specjalnego wydania (Nowej)"Fantastyki" ale merytorycznie jest zdecydowanie ciekawsza. A tak na marginesie, jakaś pusta ta "Fantastyka", która nie jest "Fantastyką". Wiem, że miała być czysto literacka, ale brakuje jakieś "rozbiegówki" wprowadzenia, może wieści z pisarskiego świata SF&F? A podobieństwo uderzające, nawet trudno ją było wyłowić w kiosku obok gruniowego wydania "NF". To był chyba błąd marketingowy (identyczne logo, format, kolorystyka).
Spalić po przeczytaniu.

Offline garak

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2003, 05:51:19 pm »
Może doszli do wniosku , że sam szyld SF wystarczy i ludziki kupią? ;)

Offline Nyala

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2003, 09:58:32 am »
Ja tam nie kupiłam. Ale fakt, gdy przechodziłam obok kiosku, to aż zwolniłam kroku. Co, dwa numery NF równocześnie?!  :o

Swoją drogą nie mam takiej siły przerobowej, aby czytać wszystko co się tylko ukaże. Dla Superfantastyki zrobiłam wyjątek, żeby dać jej szansę  :D
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline garak

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2003, 09:27:36 pm »
Polecam Wam drugi numer Superfantastyki - warto kupić.Za 9.90 kawałek niezłej literatury.

Offline Taclem

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2004, 07:47:34 am »
Jako ze w NF czytam ostatnio glownie publicystyke (z nielicznymi wyjatkami, bo halloweenowe opowiadanie Kochanskiego bylo super), to wyd.spec. ominalem. A SuperFantastyka nie tylko forma wydania, ale i formula edytorska (okropne okladki i logo) odrzuca.
ARPE NOCTEM

Offline garak

SUPERFANTASTYKA - POWIEŚĆ
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2004, 07:34:16 pm »
Od strony edytorskiej Super... odrzuca - fakt. Ale treść rekompensuje wszystkie braki wydania. Za taką cenę warto , bo w zamian dostajesz kawałek naprawdę dobrej literatury. A samo wydanie...Kupiłam właśnie książkę s-f , wydanie niestety kieszonkowe ; za 29 zł. I jakością nie powala na kolana . Jest prawdę mówiąc , takie samo jak ostatni numer SF.Aco do opowiadania Kochańskiego - to ujdzie :roll:

 

anything