trawa

Autor Wątek: Forum Literatury  (Przeczytany 16563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wste

Forum Literatury
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2003, 10:12:02 am »
A coż to się nagle stało, że taka demokracja ma być ? Nagle <czy ktoś się wogóle konsultował. . .> A czy ktoś się wogóle konsultował z wyborem nowego admina ? Pies z kulawą nogą tego tematu nie poruszył tylko postawiono użytkowników przed faktem dokonanym. Zdecydujcie się wreszcie. . .<Metoda Konsultacji> czy <Metoda na Chama i tak Mamy Wszystkich Gdzieś Bo Jesteśmy Boscy>. . .

Już i tak na forum fantastyki toczy się wiele dyskuzji nie do końca związanych z tą jasno określoną dziedziną (np. Przerwane czytanie jeden z dłuższych i ciekawszych topiców) i jakoś modowie nie protestoweali więc pewnie nie będą za bardzo oponować.

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Adam Waśkiewicz

Forum Literatury
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2003, 10:52:40 am »
Cytat: "wste"
A coż to się nagle stało, że taka demokracja ma być ? Nagle <czy ktoś się wogóle konsultował. . .> A czy ktoś się wogóle konsultował z wyborem nowego admina ? Pies z kulawą nogą tego tematu nie poruszył tylko postawiono użytkowników przed faktem dokonanym. Zdecydujcie się wreszcie. . .<Metoda Konsultacji> czy <Metoda na Chama i tak Mamy Wszystkich Gdzieś Bo Jesteśmy Boscy>. . .


 Bynajmniej nie demokracja, wprost przeciwnie - oświecony absolutyzm. O tym, jak ma wyglądać dane forum, powini się wypowiedzieć także jego modreratorzy.

Osobiście nie chciałbym być na miejscu moderatora forum poświęconego literaturze fantastycznej, którego użytkownicy postanowili nagle zacząć dyskutować o Harlequinach czy innych Ludlumach; takoż samo nie przypuszcam, by wielką radością zareagowali forumowicze, którym moderatorzy z miejsca pokasowaliby takie tematy.

 Taką kwestię można chyba najlepiej rozwiązać składając propozycję moderatorom Forum Gildii Fantastów, i ewentualną dyskusją, natomiast za kuriozalne uważam toczenie takiej dyskusji na off-topicu, gdzie prawdopodobnie ci moderatorzy zaglądają sporadycznie, albo wcale. Forum off-topic jest dla takiej dyskusji jeszcze gorszym miejscem, niż ogólne.

 Pozdrawiam,
 Adam

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2003, 06:18:29 pm »
Cytuj
Bynajmniej nie demokracja, wprost przeciwnie - oświecony absolutyzm. O tym, jak ma wyglądać dane forum, powini się wypowiedzieć także jego modreratorzy.


absolutyzm oświecony sie w Polsce nie przyjał

Cytuj
Osobiście nie chciałbym być na miejscu moderatora forum poświęconego literaturze fantastycznej, którego użytkownicy postanowili nagle zacząć dyskutować o Harlequinach czy innych Ludlumach; takoż samo nie przypuszcam, by wielką radością zareagowali forumowicze, którym moderatorzy z miejsca pokasowaliby takie tematy.


za kogo ty masz uzytkownikow forum ?? kiepski przyklad, a po za tym to wydaje mi sie ze w fantastyce tez bwyaja ksiazki poziomem nie odbiegajace od harlekinow

Cytuj
Taką kwestię można chyba najlepiej rozwiązać składając propozycję moderatorom Forum Gildii Fantastów, i ewentualną dyskusją, natomiast za kuriozalne uważam toczenie takiej dyskusji na off-topicu, gdzie prawdopodobnie ci moderatorzy zaglądają sporadycznie, albo wcale. Forum off-topic jest dla takiej dyskusji jeszcze gorszym miejscem, niż ogólne. /quote]

moze i tak, ale na to forum i tak zaglada wiecej ludzi niz na forum ogólne

mam taki sam temat na forum fantasow ałożyc czy jakis mod sie pofatyguje ??

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2003, 06:49:58 pm »
a teraz Panie Adamie niech mi pan odpowie na pytanie !

Czy roznica miedzy forum literatury i fantastów nie jest taka sama, jak pomiedzy forum nauki i tajemnic ??

Przeciez forum tajemnic mozna bylo rozszerzyc !!!

Offline Kormak

Forum Literatury
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2003, 08:28:51 pm »
Akurat spudłowałeś, Ferrus.
Gildia Tajemnic i Gildia Nauki Popularnej mają swoje odrębne fora, bo stanowią one naturalne przedłużenie działów Nowej Gildii. Jakoś nie widzę żeby gdzieś była Gildia Literatury.
Uwierz mi, pomysł założenia Gildii Naukowej ma przynajmniej trzy lata (tyle jestem redaktorem), wypływał pod różnymi nazwami, w różnych formach. Dlatego teraz dobrze, że pomysł nareszcie się zmaterializował i zasługuje na pełnoprawne forum - a nie "na doczepkę" do GT. Cierzy realizuje własną wizję.

Nie rozumiem czemy nie możesz o książkach niefantastycznych rozmawiać na Offtopicu.

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2003, 08:09:42 am »
Cytuj
Akurat spudłowałeś, Ferrus.
Gildia Tajemnic i Gildia Nauki Popularnej mają swoje odrębne fora, bo stanowią one naturalne przedłużenie działów Nowej Gildii. Jakoś nie widzę żeby gdzieś była Gildia Literatury.
Uwierz mi, pomysł założenia Gildii Naukowej ma przynajmniej trzy lata (tyle jestem redaktorem), wypływał pod różnymi nazwami, w różnych formach. Dlatego teraz dobrze, że pomysł nareszcie się zmaterializował i zasługuje na pełnoprawne forum - a nie "na doczepkę" do GT. Cierzy realizuje własną wizję.


na forach na ktorych sie wypowiaadm cierzego nie widziałem wiec ok.

Cytuj
Nie rozumiem czemy nie możesz o książkach niefantastycznych rozmawiać na Offtopicu.


1. off top przez niektorych jest jednak traktowany jak spam
2. nie zaglada tu nawet polowa uzytkownikow - ktorzy wypowiaadaja sie chocby na forum fantastow
3. w gildii literatury byloby przytulniej  :)

Offline Adam Waśkiewicz

Forum Literatury
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2003, 10:11:47 am »
Cytat: "Ferrus"
1. off top przez niektorych jest jednak traktowany jak spam
A to już uwaga do użytkowników tego forum, i jego moderatorów.
Cytat: "Ferrus"
2. nie zaglada tu nawet polowa uzytkownikow - ktorzy wypowiaadaja sie chocby na forum fantastow
Jestem przekonany, że podniesienie poziomu tego forum (o którym wspominałeś w punkcie 1) znacznie przysłużyłoby się wzrostowi jego popularności wśród forumowiczów.
Cytat: "Ferrus"
3. w gildii literatury byloby przytulniej  :)
A mnie zapewne przytulniej byłoby w łózku Winony Ryder, ale jakoś nie domagam się, żeby mnie tam wpuszczono.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Gollum

Forum Literatury
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2003, 11:24:12 am »
Moim zdaniem warto powołać gildię literatury. Nawet teraz, jeśli jest kandydat na moderatora z ciekawą wizją. Dyskutantów, obecnie produkujących się na gildiach fantastów i horroru znalazłoby się wielu. A i pozostali od czasu do czasu też by coś skrobnęli. No i mamy też naszych forumowych twórców, którzy prezentują swoje dzieła na off topic.

Offline Rex de Tenebris

Forum Literatury
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2003, 01:48:38 pm »
Spróbować zawsze można. Najwyrzej sie zamknie po dwóch tygodniach.

Offline Adam Waśkiewicz

Forum Literatury
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2003, 02:09:42 pm »
Cytat: "Rex de Tenebris"
Spróbować zawsze można. Najwyrzej sie zamknie po dwóch tygodniach.


 Średnio to widzę - zbyt dobrze pamiętam, jakie protesty towarzyszyły zamknięciu Forum SPAM, i gdyby nie zdecydowana postawa ogółu moderatorów i administracji, zapewne jeszcze straszyłoby nas to forum, na którego wspomnienie jeszcze dziś się wzdrygam.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline wste

Forum Literatury
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2003, 10:22:24 pm »
Cytuj
Bynajmniej nie demokracja, wprost przeciwnie - oświecony absolutyzm. O tym, jak ma wyglądać dane forum, powini się wypowiedzieć także jego modreratorzy.


Absolutyzm ? Ciekawe czyj. . .Bo raczej nie Twój ani nie Kormaka, który ostatnio troszke się zagalopował. . .

Zresztą chciałbym zauważyć, żę jeżeli już moderatorzy mają mieć coś do powiedzenia a nie tylko admini to także w niektórych kwestiach warto by się zapytać userów. . .to było do Ciebie Kormak.

Cytuj
Nie rozumiem czemy nie możesz o książkach niefantastycznych rozmawiać na Offtopicu.


Ponieważ nie jest to miejsce na dyskusje o literaturze, które jak na razie zawsze przebiegają na Forum Fantastów ?
 czy Horroru
Cytuj
Jestem przekonany, że podniesienie poziomu tego forum (o którym wspominałeś w punkcie 1) znacznie przysłużyłoby się wzrostowi jego popularności wśród forumowiczów.


I tak jest już bardziej popularne w porównaniu do innych, wydaje się, żę bardziej modnych, ponieważ modowie tamtych bawią się w niespełnionych Ludwików Słońce. . .

Cytuj
Moim zdaniem warto powołać gildię literatury. Nawet teraz, jeśli jest kandydat na moderatora z ciekawą wizją. Dyskutantów, obecnie produkujących się na gildiach fantastów i horroru znalazłoby się wielu. A i pozostali od czasu do czasu też by coś skrobnęli. No i mamy też naszych forumowych twórców, którzy prezentują swoje dzieła na off topic.


Właśnie. . .chyba, że bedziemy dyskutować na offtopie ale problem będzie taki, ze część potencjalnych interlokutorów nie bedzie brała udzialu w dyskusji, ponieważ normalnie tutaj nie zagląda. . . Nowy dział rozwiązałby ten problem. Wszyscy by wiedzieli gdzie sobie mogą o książkach pogadać.

Cytuj
Średnio to widzę - zbyt dobrze pamiętam, jakie protesty towarzyszyły zamknięciu Forum SPAM, i gdyby nie zdecydowana postawa ogółu moderatorów i administracji, zapewne jeszcze straszyłoby nas to forum, na którego wspomnienie jeszcze dziś się wzdrygam.


Bardzo to wzruszające, ale zamknięcie Spamu było tyleż nierozsądne, że spowodowało rozlanie sią mas spamerów na inne fora i tam powiększanie się niezwiązanego z tematem strumienia dyskusji. Utrudniono przez to tylko prace innym modom.

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Adam Waśkiewicz

Forum Literatury
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2003, 08:34:18 am »
Cytat: "wste"
Absolutyzm ? Ciekawe czyj. . .Bo raczej nie Twój ani nie Kormaka, który ostatnio troszke się zagalopował. . .


 Absolutyzm moderatorów poszczególnych for, a także (w szerszej perspektywie) administratorów i kierownictwa serwisu.  

Cytat: "wste"
Zresztą chciałbym zauważyć, żę jeżeli już moderatorzy mają mieć coś do powiedzenia a nie tylko admini to także w niektórych kwestiach warto by się zapytać userów. . .to było do Ciebie Kormak


 Nie obraź się, ale gdyby kierować się propozycjami forumowiczów, to już dawno straszyła by na Forum Gildia Telewizji, za której powstaniem optowało dość głośno paru forumowiczów. Opinia użytkowników forum zawsze jest z uwagą wysłuchiwana, co bynajmniej nie oznacza, że wszystkie zachcianki forumowiczów będą spełniane.

Cytat: "wste"
I tak jest już bardziej popularne w porównaniu do innych, wydaje się, żę bardziej modnych, ponieważ modowie tamtych bawią się w niespełnionych Ludwików Słońce. . .


 Nie za bardzo rozumiem ostatnie zdanie - czy zechciałbyś je jakoś rozwinąć?

Cytat: "wste"
(...)zamknięcie Spamu było tyleż nierozsądne, że spowodowało rozlanie sią mas spamerów na inne fora i tam powiększanie się niezwiązanego z tematem strumienia dyskusji. Utrudniono przez to tylko prace innym modom.


 Przeciwnie wprost, jakby powiedział Tweedledee. Istnienie forum spamowego owocowało przenoszeniem się panujących na nim zwyczajów na inne fora, i stopniowe ich zaśmiecanie, co skutkowało przysparzaniem moderatorom dodatkowej roboty. Co mówię jako moderator, który musiał kasować nierzadko po kilkanaście notek każdego dnia, bo ich autorzy uznali za stosowne powymienianie się nic nie wnoszącymi, jednozdaniowymi (albo nawet i nie) uwagami, które jako żywo bardziej pasowałyby na IRCa, niż na forum dyskusyjne.

 Pozdrawiam,
 Adam

Jankiel

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2003, 08:47:46 am »
Cytuj
absolutyzm oświecony sie w Polsce nie przyjał

Na forum wfb owszem :P
Cytuj
Istnienie forum spamowego owocowało przenoszeniem się panujących na nim zwyczajów na inne fora

 :roll:
A skończyło sie tym, ze ja i jachu zostaliśmy modami...

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2003, 10:56:14 am »
Cytuj
Przeciwnie wprost, jakby powiedział Tweedledee. Istnienie forum spamowego owocowało przenoszeniem się panujących na nim zwyczajów na inne fora, i stopniowe ich zaśmiecanie, co skutkowało przysparzaniem moderatorom dodatkowej roboty. Co mówię jako moderator, który musiał kasować nierzadko po kilkanaście notek każdego dnia, bo ich autorzy uznali za stosowne powymienianie się nic nie wnoszącymi, jednozdaniowymi (albo nawet i nie) uwagami, które jako żywo bardziej pasowałyby na IRCa, niż na forum dyskusyjne.


niszczmy 'zlo' w zarodku !

Cytuj
Nie obraź się, ale gdyby kierować się propozycjami forumowiczów, to już dawno straszyła by na Forum Gildia Telewizji, za której powstaniem optowało dość głośno paru forumowiczów. Opinia użytkowników forum zawsze jest z uwagą wysłuchiwana, co bynajmniej nie oznacza, że wszystkie zachcianki forumowiczów będą spełniane.


wydaje mi sie ze forum litaratury nie zaliczymy do zachcianek bynajmniej i uwazam ze minimum wyjscia z sytuacji to rozszerzenie forum fantastów

Cytuj
Na forum wfb owszem  


chwała modowi WFB (dzien bez wazeliny dniem straconym ! )

Offline Spajder

Forum Literatury
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 09, 2003, 12:26:40 pm »
Jestem za forum literatury, bo wiem, że ludzie chcą wypowiadać się na temat książek chociażby takiej Danielle Steele. (patrz: moja siostra) i byłbym wdzięczny, gdyby ów kwestii nie było na forum fantastów.

A czy forum fantastów i horroru to tylko książka? To przecież wszystkie media związane z ów tematami. Wszystkie fora się trochę mieszają, na horrorze jest fantastyka, na fantastyce jest film, a na filmie jest horror. Nowy temat niczego nie zmieni, a z pewnością wzbogaci i zwiększy ilość forumowiczów, jak i możliwość wypowiedzenia się na nowet tematy.

Pozdrawiam
Spajder z nad Łyny
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything