trawa

Autor Wątek: Animacja komputerowa czy klasyczna?  (Przeczytany 6953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« dnia: Grudzień 03, 2003, 08:19:50 pm »
Ostatnimi czasy sporo mówi sie i pisze
(np. http://film.onet.pl/0,0,836172,wiadomosci.html),
że Disney przezywa poważny kryzys finansowy i "egzystencjonalny" (cytat za MARCO EVERS, MARTIN WOLF "Pixar story"). Mówi sie ze czas tradycyjnych kreskówek przminął, że odchodzą w przeszłość. Ma o tym swiadczyć miedzy innymi ostatni tytul Disneya "The Country Bears" który nie zarobił w USA nawet zwrotu kosztów produkcji. Poza tym firma zwalnia rysowników wyspecjalizowanych w klasycznej animacji. Wielu wypomnia że prawdziwe sukcesy odnosza filmy których nie wyprodukował Disney lecz Pixar, a tylko były sprzedawane pod firmą animowanego giganta. Jak myślicie czy faktycznie czas Disneya minął? Niemozliwe!

Offline Voytek

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2003, 11:11:14 am »
Disney to jest Disney!Ma  sie dobrze  "gdzie jest nemo " pobilo "krola lwa" i jest w tej chwili najbardziej oplacalnym filmem animowanym!
Jaki koniec?A to ze sie rozwija z czasem to chyba  jest nieuniknione.
Tradycyjne kreskowki do lamusa!!! ;)
ex, Drugs & CS!

Offline krytyk

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2003, 12:25:27 pm »
Cytat: "Voytek"
Disney to jest Disney!

Niesposób sie nie zgodzić! To klasa sama dla siebie.!
Cytat: "Voytek"
Ma  sie dobrze  "gdzie jest nemo " pobilo "krola lwa" i jest w tej chwili najbardziej oplacalnym filmem animowanym!

Ale człowieku przecież "Nemo..." to film Pixara, Disney go tylko sprzedaje (dystybucja). A co bedzie jak Pixar pojdzie swoja drogą?
Cytat: "Voytek"
Jaki koniec?A to ze sie rozwija z czasem to chyba  jest nieuniknione.Tradycyjne kreskowki do lamusa!!! ;)

Mam nadziej że sie mylisz. Lubie komputerowe animacje, ale mam
nadzieje że zawsze bedzie miejsce dla klasycznych opowieści rysunkowych.

Offline Piotr Witkowski

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2003, 03:29:14 pm »
Mi osobiście nie chce się wierzyć w zgon klasycznej animacji.

OK, Disney ma kłopoty. Ale przecież film animowany to nie tylko Disney... Nie znam się na tym zbytnio, ale nie słyszałem np. o anime wyprodukowanym całkowicie na komputerze. Nie wątpię, że Japończycy wspomagają się w tworzeniu filmów komputerami - ale czy powstają w Japonii filmy czysto komputerowe, jak "Nemo"?

Poza tym, komputerowe animacje chyba są (na razie przynajmniej) dość pracochłonne... Na moje wyczucie opłaca się robić tego typu filmy, ale na potrzeby telewizji ta metoda chyba wciąż nie jest ekonomiczna. Serial animowany prościej chyba wciąż tworzyć metodą tradycyjną...

Offline Kormak

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2003, 11:42:11 am »
Zmierzch filmów Disneya podyktowany jest nie tym, czy jest robiony "klasycznie" czy "na komputerze" (obecnie zresztą taki podział zaczyna się zacierać, komputery są wszechobecne w wysokobudżeotwych produkcjach) - po prostu widzowie już są chyba zmęczeni filmami, które wyglądają jakby wyszły spod jednego szablonu.

W filmach Disneya prawie zawsze główny bohater (o ile to człowiek) wygląda mniej więcej tak samo, towarzyszą mu jakieś "zabawne" postaci (żyjące przedmioty, gadające zwierzęta etc.), oczywiście muszą być co chwila piosenki i solidna dawka patetycznych uczuć, wartości itd. itd.  Widownia się zmienia, a jak twórcy tego nie dostrzegają skazują się na niebyt.

Offline Pokpoko

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2003, 03:11:08 pm »
Cytat: "Piotr Witkowski"

OK, Disney ma kłopoty. Ale przecież film animowany to nie tylko Disney... Nie znam się na tym zbytnio, ale nie słyszałem np. o anime wyprodukowanym całkowicie na komputerze. Nie wątpię, że Japończycy wspomagają się w tworzeniu filmów komputerami - ale czy powstają w Japonii filmy czysto komputerowe, jak "Nemo"?
moż enie anime samo w sobie ale Final Fantasy the movie jest 100% komputerowe,tak samo Ostatni Lot Ozyrysa(na tym samym enginie)...poza tym jestempewnien że takie sa produkowane..może ne 3D ale na pewni\o powstające w 100% na pulpicie kompa...

Offline Piotr Witkowski

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2003, 05:58:15 pm »
Auć, no tak - o "FF" zapomniałem.

Tym niemniej, tych animacji 3D nie ma jednak za wiele, prawda? Co znaczy wg mnie, że długo potrwa (o ile w ogóle tak się stanie), zanim wyprą one klasyczną animację. Jasne, nawet te klasyczne filmy pewnie będą coraz bardziej wykorzystywać komputery, ale to jest akurat sprawa drugorzędna, bo nieważne, na czym się rysuje - dopóki będą to filmy rysowane, jak za starych czasów.

Offline Nyala

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2003, 09:46:06 am »
Było jeszcze "Blue Submarine no6" - tam łączono animację 3D z klasyczną. I patrząc na ostatnie produkcje Disney'a myślę, że będzie się to dalej w tym kierunku rozwijać - nadawania głębi animacji klasycznej.

Zresztą nie wydaje mi się, aby sukcesy filmów Pixar'a to tylko sukcesy animacji. Tutaj chodzi raczej o fabułę, poczucie humoru, a nie o samą technikę. Gdyby tylko o to chodziło, to FF-The Spirits Within zrobiłby olbrzymią furorę, a przecież nie zrobił  :|

Koniec Disney'a to chyba zbyt szumnie powiedziane. Będą musieli dostosować się do oczekiwań widzów i zrobią to. Tylko nic nie dzieje się od razu, jak wiadomo.
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Rex de Tenebris

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2003, 04:41:06 pm »
Ja jestem tylko ciekaw, kiedy nie odróżnie aktora od postaci wykreowanej przez komputer. ;)

Offline Spajder

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2003, 05:39:15 pm »
A to już starczyło obejrzeć Final Fantasy. Gdyby animacja rozwijała się w tym kierunku, to strach pomyśleć na czym by się skończyło.
Lubię filmy animowane, ale czasami mam dość. Po prostu zbyt często się pojawiają. Król Lew był swego rodzaju przebojem, ale już później, oglądanie takich samych filmów z powcinanymi trójwymiarowymi pojazdami, statkami i takimi tam, zaczęło mnie męczyć. Gdzie w tym konsekwencja? Trzeba się zdecydować, albo animacja, albo komputer.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Gollum

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2003, 11:00:42 pm »
Disnay robił i robi dobre filmy, ale odkąd wykupił prawa do Kubusia Puchatka i zaczłą je egzekwować, serdecznie życzę im okrutnej klęski.

Offline dawidos

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2003, 02:51:47 pm »
Disney obecnie pracuje nad nowymi produkcjami. Wśród nich jest m.in Król Lew III. Gwarantuję, że po jego premierze Disney przestanie mieć kłopoty finansowe  :lol:
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline Macias

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2003, 04:09:52 pm »
disney niewiele wnosi swoimi filmami.jasne,sa ofladane przez ogromne rzesze ludzi,maja pozytywne przealnie,ale to sa dosc proste bajeczki,jakich full na fox kids,czy CN w godzinnach porannych.bogu dzieki,za powazniejsza animacje,a nie za disneya (wiem,wiem,bez disneya pewnie by jej nie bylo....)

Offline Gollum

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2003, 11:46:06 pm »
Cytat: "dawidos"
Disney obecnie pracuje nad nowymi produkcjami. Wśród nich jest m.in Król Lew III. Gwarantuję, że po jego premierze Disney przestanie mieć kłopoty finansowe  :lol:

A moim zdaniem wtedy zacznie mieć problemy. O ile Król Lew był naprawdę świetny (mi się najbardziej podoba od momentu zabicia Mufasy do ataku Nali na Pumbę), o tyle Król Lew drugi ma tylko jeden jasny punkt, piosenkę Rafiki "Upendi". Reszta to z lekka horrorowaty (a więc niezbyt dobry dla dzieci) szajs. Jeśli cxzęśc trzecia będzie kontynuacją drugiej, to klęska murowana.

Offline krytyk

Animacja komputerowa czy klasyczna?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2003, 06:18:00 pm »
Wiecie co? Dziwny jest ten świat! Niedawno w sieci zastanowiano sie jak długo pociagnie Disney i kiedy padnie, a dziś... Disney to góra forsy!!! Zarobili w tym roku 3 miliardy $, na samym "Nemo" 340 milionów!
Kurcze nie szlak trafi takich fachowców i ich przewidywania!
Dane za:
http://film.onet.pl/F,9708,837429,wiadomosci.html

 

anything