trawa

Autor Wątek: temat z kosmosu ! (folk turecki)  (Przeczytany 3365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferrus

  • Gość
temat z kosmosu ! (folk turecki)
« dnia: Grudzień 07, 2003, 02:52:36 pm »
wiem, zdaje sobie oco pytam, ale:

czy ktoś z was zna wogole porzadny turecki folk lub muzyke nim inspirowana (najlepiej taki z piszczalkami i trąbkami :)  ) - za jakiekolwiek namiary bylbym bardzo wdzieczny

i jesli ktos z lublina to niech mi powie gdzie tego moznaby szukac, czy w miescie czy w necie

dziekuje za uwage

Offline Kormak

temat z kosmosu ! (folk turecki)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2003, 05:06:56 pm »
A musi być koniecznie turecki czy może być z jakiegoś kraju arabskiego?
Bo z piszczałkami i trąbkami znam świetny folk, ale nie z TUrcji

Ferrus

  • Gość
temat z kosmosu ! (folk turecki)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2003, 05:27:52 pm »
Cytuj
A musi być koniecznie turecki czy może być z jakiegoś kraju arabskiego?
Bo z piszczałkami i trąbkami znam świetny folk, ale nie z TUrcji


jak najbardziej tak ! mzoe byc z jakiegokolwiek kraju

Offline Baldwin

temat z kosmosu ! (folk turecki)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2003, 05:29:26 pm »
Adil Arslan - tan się nazywa jeden z tureckich muzyków tworzących w klimacie folklorystycznym.
Jest jeszcze Gor Mkhitarin(chyba tak to sie pisze).

Niestetey nie potrafię Ci powiedzieć gdzie w Lublinie mozna zdobyć ich nagrania.

Offline Kormak

temat z kosmosu ! (folk turecki)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2003, 05:47:36 pm »
Genialna jest muzyka plemienia marokańskiego o nazwie Jajouka.
Poszukaj "Master Musicians Of Jajouka" "Gnawa Music of The Marrakesh" albo "Bachir Attar" - genialna transowa muzyka na piszczałki i bębenki.
Z Jajouka nagrywali m.in. Bill Laswell, Brian Jones z Rolling Stones, Psychic TV i Ornette Coleman.

Genialny śpiewak z Pakistanu: Nusrat Fateh Ali Khan, może go pamiętasz z Soundtracków  do "Urodzonych MOrderców" i "Dead Man Walking"

Offline Gollum

temat z kosmosu ! (folk turecki)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2003, 07:45:45 am »
Przejdź się po lubelskich uczelniach. Zapewne studiuje tam jeszcze wielu obywateli Bliskiego Wschodu. I jesli nie mają (a sądzę, że mają) przy sobie płyt, to wiedzą, gdzie je nabyć.
Kilku lekarzy Irakijczyków przyjmuje w przychodnia na Hipotecznej. Na pewno jest ortopeda dziecięcy i stomatolog, ale inni też moga być. I oni coś powinni mieć.
Ja miałem szczęście mieć na roku Kurda, który zgarnął już parę nagród na festiwalu muzyki kurdyjskiej, ale było to tak dawno temu, że już go w kraju nie ma. Poza tym był on z obecnie bardzo niesłusznej Syrii.

Offline Czarek

temat z kosmosu ! (folk turecki)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2003, 12:36:40 pm »
jeśłi chodzi o muzę inspirowana tureckim folkiem to mam jeden "gruby" kawałek... niezupełnie inspiracja, ale jednak warto odnotować...

znacie Kashmir Led Zeppelin? na (skądinąd cudownej) płycie duetu Page-Plant "No Quartet" jest wersja Kashmiru zagrana razem z turecką orkiestrą... polecam również video pod tym samym tutułem, a na nim tenże Kashmir z tąże orkiestrą - REWELACJA!!!

 

anything