Autor Wątek: Wampiry i wilkołaki  (Przeczytany 62369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline login

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2004, 07:23:35 pm »
wampir może pznaczać coś więcej niż "kolesia pijącego krew i uciekającego przed czosnkiem". istnienie tak zwanych wampirów energrtycznych jest prawie potwierdzone; (Spetakl także jest bytem wampirycznym). Wampirem nazwać można wszystko, co czerpiącą swoje siły z innych. nieważne, czy mówimy o sukubach, czy inkubach(bardzo ciekawe pochodzenie kabalistyczne: )- z samotności, czyli z hmm....niepełnego aktu seksualnego : ), czy też po prostu ludzi, którzy zyskują siły życiowe wykorzystując innych; żyjąc ich życiem, albo wciągając ich za bardzo w swoje.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Doli

  • Gość
Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2004, 10:31:19 am »
Jeśli nie byłoby choć trochę prawdy tym, że wampiry były lub są to skąd o nich tyle książek, filmów.

Offline login

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2004, 02:58:50 pm »
a skąd władca pierścieni, harry potter, kot w butach, teletubisie, anioły, pokemony i spider man? oni wszyscy też istnieją?
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline wiedzmin666

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2004, 04:14:04 pm »
Wampiry i wilkołaki mie istniały i istnieć nie będą zadbam o to

Offline Folko

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2004, 07:30:23 pm »
Co do wampirów to bardzo polecam twórczość pani Rice - a mianowicie Wywiad z Wampirem i Lestat. Przedstawiona wizja najbardziej mi pasuje. I ponad to wydaje się najbardziej możliwa  :)  Z kolei wizja z filmu Underworld wygląda bardzo fajnie, ale jak by się tak wiampiry z wilkołasami rzezały to ciężko by im było zatuszować ich istnienie.

Offline login

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2004, 08:29:52 pm »
eeee, wierzysz zatem w istnienie wampirów by ann rice. w elfy, krasnoludy i zielonego człowieka też? cały fenomen wampirów polega na obudowaniu wczesnych indoeuropejskich mitów i legend otoczką człowieczeństwa. łatwo przyswajalne, aczkolwiek nie moge sobie nawet wyobrazić, że ktoś może w to wierzyć... a nawet, że dopuszcza hipotetycznie ich istnienie... a nawet, że nie wyśmiewa ludzi piszących, że rozważają możliwość ich egzystowania ; )
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Lady Ellarr

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2004, 07:43:33 am »
Każdy ma prawo wierzyć w co mu się podoba..a czemu w to nie wierzyć skoro tak jest zabawniej ;)  a co do choroby podczas której wystepuje bardzo silne uczulenie na światło i konieczność jedzenia surowej wątroby i picia krwi to nazywa sie ona Kretynizmem (heh..dziwaczna nazwa...naukowcy i lekarze mają czasem dziwne pomysły..)  
 through myself into all the demons.I cast my self into the wild hunt...

Offline Pokpoko

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2004, 09:02:20 am »
chyba hemofilia raczej?(albo znowu sie cos pokowi popatyczkow3ało-ale na pewno coś z Hemo w nazwie :roll: )...kretynizm to chyba cus innego :?

Offline Grim

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2004, 10:46:22 am »
Hemofilia to choroba polegająca na tym że krew nie krzepnie...wystarczy małe zranienie i można się wykrwawić...
A kretynizm to:
Cytuj
wrodzone zaburzenie rozwojowe, związane z niedorozwojem gruczołu tarczowego, występujące na terenach podgórskich ubogich w jod(wole endemiczne).

Objawy: niedorozwój umysłowy, duże rozmiary głowy o szerokich ciemiączkach, niski wzrost, tępy wyraz twarzy, powolność ruchów i senność, zwolniony chód, mowa bardzo ograniczona, bełkotliwa, czasem głuchota. Język powiększony, nie mieści się w jamie ustnej. Leczenie polega na podawaniu preparatów tarczycy.

A to niby wampiryczne coś to jest tzw.kliniczny wampiryzm lub hemoseksualizm...ble
color=maroon]"You are armoured by the Emperor himself. Righteousness is your shield. Faith your armour and Hatred your weapon..."[/color]

Offline Falcon

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2004, 12:14:46 pm »
Książki książkami, filmy filmami, a legędy... no właśnie babcia zawsze mnie uczyła że w każdej legędzie jest ziarno prawdy... :twisted:
Czasem miło pomażyć że ten szary świat jest ciekawszy niż by się wydawało... :)
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Lina_

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2004, 06:37:55 pm »
wilkołaki mogły zaistniec jako efekt ja wiem mutacji?
to całkiem możliwe albo byłi to po prostu ludzie wychowani w dżungli a wampiry podobnie jak wyżej albo to byli kanibale^^

Offline Adam Waśkiewicz

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2004, 11:35:08 am »
Cytat: "Lady Ellarr"
a co do choroby podczas której wystepuje bardzo silne uczulenie na światło i konieczność jedzenia surowej wątroby i picia krwi to nazywa sie ona Kretynizmem


 Choroba, o której piszesz, to porfiria. Polecam przeczytać wcześniejsze posty w tym temacie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Fleur de Lys

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2004, 08:42:43 pm »
A jak się nią zaraża  :?  to pytanie gnębi mnie(może zostać wampem :? )
arathai Elthrai Asur

Offline Pokpoko

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 02, 2004, 09:25:58 pm »
no!wiedzialem że jakoś tak... :giggle:
2)nie zaraża-to choroba genetyczna... :roll:

Offline Lady Ellarr

Wampiry i wilkołaki
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2004, 04:28:09 pm »
ok..mój błąd:P mogłam sprawdzić przed napisaniem tego... ale przynajmniej już wiem :)
 through myself into all the demons.I cast my self into the wild hunt...