Autor Wątek: Lwy z Alahanu  (Przeczytany 39478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 29, 2004, 07:21:41 pm »
Offtopuje ?? a mi się zdawało, że odpowiadam na pytanie dotyczące możliwosci zranienienia Ropyala przez goblina??
Zaraz moze to nie ten temat...sprawdzam...nie, wszystko się zgadza  :P

Offline Ryogaty

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 29, 2004, 07:46:23 pm »
nah, teraz to już rozmowa na temat zasad - konkretnie interpretacji ujemnego wyniku w rzucie na obrażenia, a to nie dotyczy w sposób bezpośredni lwów :P
(+1)
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Rebel

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2004, 08:17:30 pm »
Fak faktem że pretorianie maja dużo więcej skili i cechy o niebo lepsze od royalów ale za nic w świecie nie zamienił bym royal guarda na pretoriana bo jednak hard-boiled plus immune na double to jest najgenialniejsza sparawa w tych figsach a zabijanie na double rekompensuje gorsze cechy (choć tylko troszke ;)

Pozdrawiam
Alahan to jest TO!!!
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline war2bone

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2004, 08:53:48 pm »
ej to jest komunistyczne myslenie .... "kazdemu po rowno " wlasnie o to chodzi zeby goblin mial bardzo mala szanse na zranienie go bo jest za 4 ptk a on za 40 ..... no a nie krzyczcie ze gobasy sa pokrzywdzone bo jak budujesz rozpiske to powinienes soc takiego uwzglednic ... zawsze masz fanatykow no i trolle ....

teraz sobie pomyslcie ... goblin z palka z sila 1 rani giganta z res 16 tylk dlatego ze wynik na obrazenia to powiedzmy -8 ..... wg mnie - nie znaczy liczb ujemnych tylko znaczy po prostu nic
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline BeRsErK

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 29, 2004, 09:04:55 pm »
Na tabeli wyników masz 0 lub - a jeśli założeniem miało by być oznaczenie rany w wypadku gdy rzut na zranienie równał sie tyle co wytrzymałość to wystarczyło by samo 0 ;)

Offline Ryogaty

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 29, 2004, 09:09:10 pm »
tak, ale zauważ że gdyby tak nie było to rzut 6,5 też mógłby nie zranić... Przy modelach z resem ~13 (mounted knighci) banda gobosków z siłą 1-2 byłaby w stanie zranić jedynie na dublecie. Co jest totalną bzdurą bo jak rycerza obskoczy ~8 małych zielonych ludzików to zawsze któremuś uda cię wcisnąć kozik w szpary zbroi. Owszem mogłoby być ograniczenie typu <-5 to 0> ale francuzi o tym nie pomyśleli.
Wyobraź sobie co by było gdyby wprowadzili regułę, że na wartości ujemnej rzutu na woundowanie modelowi nic się nie dzieje, po czym dali takim mounted knightom holy armoury... z siłą 6 byłbyś w stanie zadać co najwyżej seriousa takiemu rycerzykowi: rzut max. 2x 6  czyli 12+6-13=5 = serious... Drobna przesada? (zwłaszcza, że to cios w głowę a royal guard z halabardą ma siłę 6... czyli waląc kolesia halabardą po łbie nie jesteś w stanie go zabić)

a teraz z innej beczki:
mamy starcie dwóch lwów - jeden ma holy blade (każdy dublet zabija), drugi holy armour (ignoruje wyjątkowe zranienia) co się dzieje w wypadku dubletu?

Cytat: "war2bone"
nie wiem dlaczego ale jakos nie mam zamiaru wystawiac jednostki za nawet to nieszczesne 160 ptk zeby jakas jednostka za 4 ptk mi zadala rane .....

wg mnie dali dlatego to - by bylo po rowno do kazdej kolumny

A może po to żeby nie było akcji a'la wfb - że pojedynczy character jest w stanie wyrżnąć cały oddział bo, nic nie może się przebić przez jego pancerz?
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline war2bone

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 29, 2004, 09:17:27 pm »
prosze moderatora o przesuniecie stosownych postow do nowego tematu

a teraz kontratak

1 rycerz nie ma holy arrmor wiec te 8 gobaskow moze go zabic wyjatkowymi zranienami o ile przebija jego obrone ....
pozatym porownujecie skrajne przypadki na turnieju jak gralem z robertem i wyszlo mi ujemnie to nic robert nie mowil ze wtedy sie rane dostaje ... [ chyba ze chcial wygrac bardzo :P ]

dodatkowo porownujemy teraz juz jednostke za 4 ptk z jednostka za 67 [ albo 64] ptk o ile dobrze pamietam .... no wiec mowie po raz koleiny po to gobliny maja trole i dziala zeby ich urzywac .... wtedy juz model majacy podbne cechy moga sie szybko wykonczyc

nie wiem dlaczego ale jakos nie mam zamiaru wystawiac jednostki za nawet to nieszczesne 160 ptk zeby jakas jednostka za 4 ptk mi zadala rane .....

wg mnie dali dlatego to - by bylo po rowno do kazdej kolumny
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline war2bone

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 29, 2004, 09:18:49 pm »
Cytat: "Ryogaty"


a teraz z innej beczki:
mamy starcie dwóch lwów - jeden ma holy blade (każdy dublet zabija), drugi holy armour (ignoruje wyjątkowe zranienia) co się dzieje w wypadku dubletu?


nic bo zbroja mu go ignoruje czyli mozna by stwierdzic ze go wogule nie wyrzucil :P
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Fenris

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 29, 2004, 09:28:58 pm »
W sumie ma chłopak troche racji. Gobolom zawsze pozostaja te wyjątkowe trafienia jako niby rzekome trafienia między płyty zbroi.
Natomias zasady pokazujawyraźnie 0 or - co wydaje sie dość jasno stwierdzać że chodzi o wyniki od 0 w dół. Jak na razie trzeba pogozić się z gorzka rzeczywistością i sie do nich stosować.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Ryogaty

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 29, 2004, 09:33:11 pm »
@Feniu wtedy upadnie Twoja teoria na temat nie przydatności giganta, z resem 16, hard-boiled i enormous będzie prawie nie do zdjęcia bez jakiejś wypasionej siły

Ale modki będą miały roboty z tym :D
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline war2bone

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 29, 2004, 09:34:01 pm »
Cytat: "Fenris"

. Jak na razie trzeba pogozić się z gorzka rzeczywistością i sie do nich stosować.


wg mnie nie przysluguje bo wg fluffu to goblin nie powinien nawet drasnac takiego giiganta .... no i napisane jest ze ida z trolami na wojne ... wiec jednak potrzebna jest im ta sila

a co do rzeczywistosci to mozna ja zmienic ... wszak mozemy we wlasnym kraju swoje zasady wprowadzac .... tak jak ta nieslawna zasada z 2 blisterkami
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Fenris

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 29, 2004, 09:37:53 pm »
Ale tej zasady już nie ma i jak na razie gramy w Confrontacje a nie w system wykorzystujący figurki Rakhama i wzorujacy się na jego regułach z odstępstwami jakie nam sie podobają.



A co do Giganata to spoczko jak sie okazało wcalehard bouileta nie ma więc ściągnięcie go to kaszka z mleczkiem ;) .
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline war2bone

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 29, 2004, 09:37:55 pm »
Cytat: "Ryogaty"

A może po to żeby nie było akcji a'la wfb - że pojedynczy character jest w stanie wyrżnąć cały oddział bo, nic nie może się przebić przez jego pancerz?


nie no tam to bylo specjalne swinstwo ... czy to golbin czy elf czy czlowiek to i tak zawsze na takich samych rzutach raniles ....
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline war2bone

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 29, 2004, 09:44:20 pm »
Cytat: "Fenris"
się na jego regułach z odstępstwami jakie nam sie podobają.


no wlasnie bo to ze lwami gra garstka to sie juz nie liczy ????
znam duzo przykladow gdzie sobie ulatwiacie gry jak mozna ....
moze zagrajmy wszyscy w jakas gre kosciana za 6 zl w kiosku ruchu bo chyba to chcecie uczynic z tej gry ... po to masz tyle kombinacji zeby je wykorzystac, bo po co mam ja szarzowac na goblina za 4 ptk skoro on moze mnie zaszarzowac i przytrzymac mnie jedna ture a na dodatek i tak moze wrucic jak go zabije ... po co mam wystawiac drogie modele jak wystarczy pojsc na szczescie i atakowac caly czas na 2+ i czekac tylko na jakies wyjatkowe zranienia

a jak cos juz wam nie pasuje to staracie sie wiekszoscia przeglosowac ....
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Fenris

Lwy z Alahanu
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 29, 2004, 09:48:14 pm »
Ejjj stary ale o co ci chodzi . Przyjrzyj się tabelce zranien i powiedz mi co niby miałaby oznaczać ta kreska?????  :| Ja jakoś nie widze dla niej innego zastosowania jak nie oznaczenie wyniku minusowego.


A niby jakie przykady znasz gdzie niby "tak ułatwiamy sobie grę"??? konkrety proszę: kto,gdzie i co niby sobie tak ułatwiał ??
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt