Autor Wątek: co się stało z esensją???  (Przeczytany 4870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2003, 03:11:37 pm »
od razu lepiej.
jeszcze tylko zmień podpis pod postami na:
"budżi budżi budżi santrope"
i będzie git.
m

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2003, 10:38:56 pm »
Cytat: "murtaugh"
od razu lepiej.
jeszcze tylko zmień podpis pod postami na:
"budżi budżi budżi santrope"
i będzie git.
m


Drogi Murtaugh!
twoja troska o moje zdrowie, czy też stan nerwów
wzbudził we mnie szereg niekontrolowanych
i niespotykanych do tej pory uczuć. Ba! Cały ich zestaw!
jednak moje zdrowie czy tez jego brak w oczach
malych internetowych faszystow od razu zostanie wychwycony i oznaczony jako wrog porzadku i "czystego" ukladu postow
na forum dlatego jesli pozwolisz pozostajac
w kregu okulistycznych fetyszy zakoncze ta dyskusje, kto w koncu chialby sie znalezdz w oku cyklonu
z wyrazami
kk


Cytat: "turucorp"

6. "Esensja" i "KZ" to przyklad zdrowej konkurencji


 nie zadna konkurencja..esensja pisze mdlo o komiksie poza tym nierzetelnie polecam moje i doktora Sz wypowiedzi an ten temat
kazet przewage ma nad esensja znaczna - zywiolowy jest roznorodny i ze powtorze z forum wraka brak wiedzy ginie (jezeli sie zdarzy) nie widac go..min przez zywiolowosc i roznorodnosc-juz to chyba mowilem?

tutajpowinienpojawicsielinkpoklikni eciuwktoregopojawisiestronana
ktorejmozanzapoznacsiezmoiminietylk ozdaniemnatentemat:

http://wrak.pl/forum/viewtopic.php?p=9462&sid=258b5bb63d4d5affd9ec492c83754a3b#9462]

merytoryczny przyczynek do dyskusji ma jedynie za zadanie zdenerwowanie moderatora "co bije w bembenek:)" poprzez uniemozliwienie mu latwego kasowania postow czy tez calych tematow

Offline turucorp

co się stało z esensją???
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2003, 11:31:25 pm »
oj karol, jak dla ciebie "wypasiony" wywiad z Christinem i  teksty ludzi tworzacych rynek "malej prasy" w USA to mdle i nierzetelne materialy to pooki powinien z litosci te twoje posty wykasowac bo chyba taki "czytelnik" to niezla antyreklama dla KZ jest :?

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2003, 11:41:32 pm »
Cytat: "turucorp"
oj karol, jak dla ciebie "wypasiony" wywiad z Christinem i  teksty ludzi tworzacych rynek "malej prasy" w USA to mdle i nierzetelne materialy to pooki powinien z litosci te twoje posty wykasowac bo chyba taki "czytelnik" to niezla antyreklama dla KZ jest :?


patrze przez pryzmat jednej wpadki ktora stoi koscia w gardle
wybacz turu ale jakos mnie chwyta za gardlo ten fellini...
pozatym wypasiony wywiad z chritinem?co masz na mysloi mowiwac wypasiony?
wywiad ..zrobiony dobrze i tyle i co medal chcesz za to :)

aha juz wiem co mi sie na jezyk cisnie jak tak sobie pomysle o esensji :)
snobizm...
ale oczywiscie doceniam robote ktora wkladaja tworcy dzialu komiksowego ze im sie chce itd itp a co poradzae ze mam inne niz ty preferencje?
oczywiscie bez podtekstow...

aha 2 z rzeczy drazniacych przez przypadek wpisany zostalem do neewslettera esensji
probowalem sie "wykasowac" trzykrotnie nic to nie pomoglo...
a ja jestem pamietliwy i obrazalski co najmniej jak ty turu :)

Offline turucorp

co się stało z esensją???
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2003, 12:50:29 am »
pamietliwy jestem, to fakt, ale zeby zaraz obrazalski!? (chyba nie chcesz wiedziec co ja robie kiedy ktos inny na moim miejscu by sie obrazil? szczegolnie, ze mieszkasz o dwie godziny drogi odemnie, a wiec "w zasiegu razenia bezposredniego" :twisted:).
dobrze, ze zauwazasz i doceniasz robote ludzi, ktorym sie chce robic cos wiecej niz tylko czytac komiksy.
z newslettera esensji sprobuje cie wykreslic, mam nadzieje, ze to pozwoli ci uniknac (przynajmniej czesciowo) kontaktu z rzeczami, ktore nie odpowiadaja twoim "preferencjom"
dobra, starczy tej dyskusji, ide sie snobowac :)

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2003, 07:29:06 am »
Cytuj
Drogi Murtaugh!
twoja troska o moje zdrowie, czy też stan nerwów
wzbudził we mnie szereg niekontrolowanych
i niespotykanych do tej pory uczuć.


ale opisu nie zmienił.....  :(
m

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2003, 08:30:47 am »
Cytat: "turucorp"
pamietliwy jestem, to fakt, ale zeby zaraz obrazalski!? (chyba nie chcesz wiedziec co ja robie kiedy ktos inny na moim miejscu by sie obrazil? szczegolnie, ze mieszkasz o dwie godziny drogi odemnie, a wiec "w zasiegu razenia bezposredniego" :twisted:).
dobrze, ze zauwazasz i doceniasz robote ludzi, ktorym sie chce robic cos wiecej niz tylko czytac komiksy.
z newslettera esensji sprobuje cie wykreslic, mam nadzieje, ze to pozwoli ci uniknac (przynajmniej czesciowo) kontaktu z rzeczami, ktore nie odpowiadaja twoim "preferencjom"
dobra, starczy tej dyskusji, ide sie snobowac :)


ee turururu
obrazalstwo to cehca jak mawia pooki malych pizdzielcow
co do snobizmu pozno bylo nie dokonczylem mysli
snobizm komiksowy- to snobowanie sie na sztukem ekhem ekhem
w esensji (nie sprawdze wiec strzelam z ksiezycajak sie znowu pojawi to powiem) duzo o bilalach i innych takich niezaleznie od tego jaka kaka by to nie bylo bilal wielkim artysta jest - to taki przyklad nie przypieprzajmy sie do tego konkretnego nazwiska
dla mnie to snobizm ktory nie jest w stanie przyjac do wiadomosci ze dla ludzi z kregu tzw kultury wysokiej pozostanie oon nijaki..
ta tzw poetyckosc trylogii nikopoloa zostala swietnie skwitowana przez swietlickiego w jednym z numerow kkk
komiks to w pierwszym rzedzie rozrywka dopiero pozniej cos wiecej
proba udowadniania sobie i swiatu ze komiks nie jest tym czym jest jest dla mnie snobizmem takim malym ale zawsze
a rozmowy o sztuce mlodych ludzi wywoluja u mnie ropiejaca wysypke na plecach..
uwaga! ja lubie czytac rzeczy tzw. mistrzow i tzw wielkie
ale komiks na tym sie nie konczy
i turu nie grozne mi twe grozby :)
dwie godziny to wystarczajaco dlugo aby oposcic miasto
"start spreading the news im leaving today"

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2003, 08:57:23 am »
Cytat: "murtaugh"
Cytuj
Drogi Murtaugh!
twoja troska o moje zdrowie, czy też stan nerwów
wzbudził we mnie szereg niekontrolowanych
i niespotykanych do tej pory uczuć.


ale opisu nie zmienił.....  :(
m


zmienil zmienil na stary zegnaj lechu janerko...

Gilbaert

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2003, 09:41:36 am »
Ależ Panie Karolu sam Pan sobie momentami przeczy. Proszę przeczytać swoje własne posty (i tu i na wraku) i się zastanowić.
 
Trylogia Nikopola nie jest dla mnie tylko rozrywką. Niesie ze sobą dużo więcej niż tylko rozrywkę. Świetlicki sobie o niej może pisać co chce - ale moment, czy on przypadkiem nie stoi w zupełnie innym miejscu. On się nie zajmuje przecież komiksem. Czy pan sędzia z Grudziądza gdyby napisał że Bilal jest kiepski, to znaczy że jest kiepski, bo tak pisze sędzia, który też nie zajmuje się komiksem? Poza tym wspominanie - patrzcie mamy Świetlickiego w KKK - nie jest przypadkiem tym Pana ulubionym słowem na "s"?
Poza tym każdy komiks dla większości ludzi z tzw. kręgu wysokiej kultury i tak pozostanie nijaki. Bo to oni tę wysoką kulturę reprezentują i jakieś głupie komiksy nie mogą być z tym kręgiem utożsamiane. Słowo na "s"
pzdr

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2003, 09:54:10 am »
Cytuj
Zarzuca Pan nam snobizm, przy Kazecie mówi Pan o braku profesjonalizmu.


bo te dwie rzeczy sie nie wykluczaja nie chce mi sie powtarzac z wraku..zreszta ja i tak jestem leszcz lepiej skladniej i ciekawiej o "aferze " z fellinim napisal Szylak tamze..

Cytuj
Trylogia Nikopola nie jest dla mnie tylko rozrywką.


pieknie dla mnie jest srednia rozrywka i raczej nijaka wartosc tzw dodana to posiada
niestety nie wszystko co sztuka by byc chcialo od razu nia jest ale to inna sprawa

Cytuj
Niesie ze sobą dużo więcej niż tylko rozrywkę.


mozemy proozmawiac o B
co niesie?
mowiac wprost- co autor chcial powiedziec? ale to jzu podpuszczanie pana
i bezsensowane dywagacje

Cytuj
Świetlicki sobie o niej może pisać co chce - ale moment, czy on przypadkiem nie stoi w zupełnie innym miejscu. On się nie zajmuje przecież komiksem
.

oo to nie odrobil pan pracy domowej tak apropo profesjonalizmu :) -zart nic wiecej

w kkk pojawia sie tzw XIII czyli 13 ekspertow typuje 3 najlepsze ich zdaniem komiksy kwartalu w ekipie byl do niedawna rednacz esensji
potem trzy pierwsze z powstalej listy recenzuja ludzie z komiksem na codzien nie zwiazani
taki kontrast taki sporawdzian co ktos o tym moze powiedziec czy opinie "ekspertow" cokolwiek znacza czy te komiksy moga przebic sie wsrod "normalncyh" ludzi


Cytuj
Czy pan sędzia z Grudziądza gdyby napisał że Bilal jest kiepski, to znaczy że jest kiepski, bo tak pisze sędzia, który też nie zajmuje się komiksem?


nikt do tej pory takiego kogos o recenzje nie prosil ale..zobaczymy zobaczymy

Cytuj
Poza tym wspominanie - patrzcie mamy Świetlickiego w KKK - nie jest przypadkiem tym Pana ulubionym słowem na "s"?


nie nie jest
nie ja go tam zaprosilem ale chetnie bym to zrobil z prostego faktu- osoba tu i tam znana wtedy jeszcze prowadzil pegaz kultura mu nie obca to ciekawe co powie?
nazwiska recenzentow nie poajwiaj sie an okladzce- to bylby snobizm

pozatym to do czego zmierzam: esensja ma linie ktora mi nie odpowiada i nie interesuje
bawi sie w komiks wysoki i tyle
probujac sobie cos udowodnic albo komus tam albo juz nie wiem co..
tak to odbieram
i tyle
przy tym wykazuje brak profesjonalizmu jak przy fellinim..
pozdro

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2003, 11:40:57 am »
widzę, ze niektórzy traktują pewne sprawy zbyt poważnie. a magazyny takie jak KZ, Avatarae czy Esensja robi się dla przyjemności, ogólnego "fun'u" i zabawy. no i społecznie ;) jeśli jestem w błedzie to mnie przekonajcie.(a przekonać się nie dam :twisted: )
i nie rozumiem przekreślania całego dorobku z powodu jednego błędu. wqrwia mnie taki "fanatyzm".(excuse moi za przekleństwo).
od udowadniania to jest Prokuratura i Policja, a nie redaktorzy jakiegokolwiek magazynu. ;)
to tyle z pozycji zwykłego czytelnika, który ma gdzieś wszelkie animozje i czyjeś uprzedzenia.
pozdro
p.s. dajcie spokój bilalowi. o gustach się nie dyskutuje :P
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Gilbaert

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2003, 08:33:08 pm »
Panie Karolu, ścieżki pan wywodów są delikatnie mówiąc pełne niebezpiecznych zakrętów. Zarzuca Pan recenzentom Esensji, że nie są teoretycznie przygotowani do recenzowania komiksów, po czym zasłania się Pan Świetlickim. Świetlicki - chyba obecnie najlepszy polski poeta, którego cenię i szanuję szczególnie za tom "Schizma" - powtarzam, może sobie pisać co chce, ale nie uwierzę w to że jest wybitnym specjalistą od komiksu, sam Pan pisze, że jest on osobą na codzień z komiksem niezwiązaną. Czyli sam Pan sobie przeczy. Czyli zarzuca Pan brak profesjonalizmu, podpierając się materiałem, który może być traktowany jedynie jako ciekawostka (bo trudno tu mówić o nadmiarze merytorycznego przygotowania - tu lektury większej ilości komiksów Bilala i komiksów w ogóle - jeżeli się mylę i Świetlicki jest specjalistą od Bilala co nie wynika z Pana postów, proszę mnie poprawić). Z mojej strony to tyle w dyskusji z Panem. Przestała mnie ona bawić.
Jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć na temat Esensji zapraszam tu i na Wrak (linka nie będzie :twisted:)
pzdr

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2003, 09:35:35 pm »
Cytuj
Panie Karolu, ścieżki pan wywodów są delikatnie mówiąc pełne niebezpiecznych zakrętów. Zarzuca Pan recenzentom Esensji, że nie są teoretycznie przygotowani do recenzowania komiksów, po czym zasłania się Pan Świetlickim. Świetlicki - chyba obecnie najlepszy polski poeta, którego cenię i szanuję szczególnie za tom "Schizma" - powtarzam, może sobie pisać co chce, ale nie uwierzę w to że jest wybitnym specjalistą od komiksu, sam Pan pisze, że jest on osobą na codzień z komiksem niezwiązaną. Czyli sam Pan sobie przeczy.



czytaj wasc uwaznie wstydu oszczedz...
swietlicki pisal recenzje jako osoba z zalozenia na komiksie sie nie znajaca taka funkcje pelni XIII w kkk
wystarczylo dokladnie przeczytac moje posty
lub
jak na rasowego krytyka przystalo czytac pisam komiskowe :)  :wall:
jeszcze raz:
XIII tzw ekspertow typuje po trzy tytuly z kwartalu:
min jerzy szylak kamil smialkowski rafal skarzycki michal galek pooki
i paru innych
 powstaje taka "lista da best"
potem trzy najlepsze daje sie DO RECENZJI A RACZEJ OPISU -PODOBALO MI SIE CZY NIE - OSOBOM Z KOMIKSEM NIE ZWIAZANYM

 mam nadzieje ze teraz do pana to dotarlo...
tak za przeproszniem
zapraszam do lektury..
a to mi sie zarzuca ze krytykuje a nie czytalem :)
swietlickim sie nie podpieram w kwesti profesjonalizmu
zdanie dotyczylo pewnego rodzaju egzaltacji i snobizmu-snobowania sie na sztuke w komiksie
koniec

Cytuj
Czyli zarzuca Pan brak profesjonalizmu, podpierając się materiałem, który może być traktowany jedynie jako ciekawostka (bo trudno tu mówić o nadmiarze merytorycznego przygotowania - tu lektury większej ilości komiksów Bilala i komiksów w ogóle - jeżeli się mylę i Świetlicki jest specjalistą od Bilala co nie wynika z Pana postów, proszę mnie poprawić).


myli sie pan nie czyta pan tego na co sie powoluje nie wspominajac moich postoiw
i tak swietlicki i paru innych w kazdym numerze sa to inne osoby sa CIEKAWOSTKA!
powtorze: to zestawinie to taka ciekawostka tzw "eksperci" typuja a ludzie "zwykli" zdala od komiksu sie trzymajacy oceniaja czy to co dostali do czytania jest cokolwiek warte
czesto jest to ich pierwszy kontakt z komiksem ..czasami nie..


Cytuj
Z mojej strony to tyle w dyskusji z Panem. Przestała mnie ona bawić.
Jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć na temat Esensji zapraszam tu i na Wrak (linka nie będzie :twisted:)


trudno zeby mnie bawila dyskusja ktorej druga strona nie rozumie co czyta a rzeczy ktore powinna przeczytac nie przeczytala tak gwoli profesjonalizmu
chcesz sie pan ze mna klocic to kloc rozsadnie
czytajac co pisze
pzdr

Gilbaert

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2003, 09:11:08 am »
Panie Karolu
1. Wyciągam bezpośrednie wnioski z Pana wypowiedzi.
2. Wiem na czym polega XIII w KKK
3. Doskonale rozumiem że nie da się porównywać Komiksowych recenzentów, z osobami z komiksem niezwiązanymi, ale sam się Pan tym najpierw podparł.
4. Nigdzie nie powiedziałem że jestem krytykiem, nia mam takich aspiracji. Jestem jedynie miłośnikiem komiksu, który pisze subiektywnie o komiksach, to że coś wychwalam czy wyszydzam, nie znaczy że jest to opinia, z którą trzeba się zgadzać.
5. Natomiast... a dość już mam tego.

Żegnam Panie Karolu. Jest Pan ostoją komiksowego profesjonalizmu, chciałbym być kiedyś taki jak Pan :wall:
pzdr

Anonymous

  • Gość
co się stało z esensją???
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2003, 09:28:01 am »
Cytuj
1. Wyciągam bezpośrednie wnioski z Pana wypowiedzi.


srednio to wychodzi..

Cytuj
w KKK3. Doskonale rozumiem że nie da się porównywać Komiksowych recenzentów, z osobami z komiksem niezwiązanymi, ale sam się Pan tym najpierw podparł.


dzizes dosc juz mam nie chce mis ie tlumaczyc "podpierania" ..mowilem to w kontewekscie braku odzewu od kolesi z kultury tzw wysokiej na taki czy inny komiks artystyczny nie chcesz pan zrozumiec to trudno

Cytuj
4. Nigdzie nie powiedziałem że jestem krytykiem, nia mam takich aspiracji. Jestem jedynie miłośnikiem komiksu, który pisze subiektywnie o komiksach, to że coś wychwalam czy wyszydzam, nie znaczy że jest to opinia, z którą trzeba się zgadzać.


coz w koncu cos z czym sie zgodze tak trzymac..pomyslnych wiatrow kilo wody pod stopom czy jakos tak...

Cytuj
5. Natomiast... a dość już mam tego.

klocic sie tez trzeba potrafic
ja nie potrafie :)
wiecej luzuuuuu jak mi ktos poradzil...

Cytuj
Żegnam Panie Karolu. Jest Pan ostoją komiksowego profesjonalizmu,


no i po co to bylo?
czy ja mowie o sobie per proefesjobnalista czy inny ekspert?
"cytujac :
"toże coś wychwalam czy wyszydzam, nie znaczy że jest to opinia, z którą trzeba się zgadzać"
zarzucanie mi rzeczy o kotre sam siebie nie posadzaam..coz
milo ze zauwazyc pan raczyl moj"profesjonalizm" niestety nie jestem profesjonalista bo psanie o komiksie nei ejst moim zawodem i nigdy pewnie sie nim nie stanie zreszta jakie pisanie?
zabaway na forum?
nie ma co sie puszyc odrobine dystansu polecam to dziala..
pozatym jedyny pozytyw w tym jets taki ze wie pan kogo dokladnie nie lubic..nie chowam sie za pseudonimamy wiec jak cos czekam...
wiem jak smakuje gorycz zwyciestwa

Cytuj
chciałbym być kiedyś taki jak Pan :wall:


dobre naprawde
tylko pudlo bo nigdy siebie profesjonalista nie nazwalem wiec ..coz jam jest amator 8)

 

anything