trawa

Autor Wątek: pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)  (Przeczytany 21022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 20, 2004, 08:40:48 pm »
nie tylko wolno ale nawet trzeba.
jak sie ostatnio okazuje, multum roznych ludzi czyta te fora (pozdro dla komiksiarni :twisted: ), pewnie niektorzy z nich nawet traktuja nasze belkoty na powaznie, a w takim razie trzeba narzekac maksymalnie bo sie moze przejma i zaczna cos robic (no nie, nie wierze w takie cuda :wall: ),
wydawcy faktycznie do bani, niby dobrze ale zupelnie przypadkowo a dobre komiksy sa wlasciwie za darmo do zdobycia i wydania :roll:

Offline JANKE'S

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 20, 2004, 10:04:59 pm »
skoro odpowiedzi juz są to moze teraz pytania do kolejnego zestawu?
buhahahahaha...

Offline sqty

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 23, 2004, 01:01:46 pm »
Jasne ,ze można sobie ponarzekać-ale czy w przypadku POSTU to nie będzie malkontectwo?To wydawnictwo nie wydało dotąd żadnego słabego komiksu,jakość wydań także nie pozostawia wielkich  życzeń-słowem -perełka na naszym rynku.Ja rozumiem ,że to wolne forum ,ale nie przesadzajcie proszę-oni przecież inwestują sporą kasę i masę czasu w wydania ,które na naszym rynku są bardzo ryzykowne,znane jedynie małej grupie wyrobionych czytelników-nie dziwne ,że muszą być ostrożni -bo dwie ,czy trzy wtopki finansowe i może już nie być ani następnego Corto  ,ani innego Manary.Popatrzcie z ich perspektywy ...Polsce daleko do Francji na razie.

A co do życzeń-to prosiłbym w końcu jakiegoś Corbena po polsku-to raczej żadne ryzyko .A z pobożnych życzeń to J.J Muth ,Nicolas de Crecy...no i cokolwiek M.Prado
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Gilbaert

  • Gość
pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 23, 2004, 06:54:11 pm »
Cytuj
Nicolas de Crecy

idźmy dalej w tę stronę
Lorenzo Mattotti
Pascal Rabate
Alberto Breccia
Thomas Ott
...
to tak na początek
 :|
pzdr

Offline turucorp

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 23, 2004, 06:58:31 pm »
no jasne, Daniel cos ty dzisiaj palil :eek: ?

Anonymous

  • Gość
pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 23, 2004, 07:00:09 pm »
Cytat: "sqty"
Jasne ,ze można sobie ponarzekać-ale czy w przypadku POSTU to nie będzie malkontectwo?To wydawnictwo nie wydało dotąd żadnego słabego komiksu,jakość wydań także nie pozostawia wielkich  życzeń-słowem -perełka na naszym rynku.Ja rozumiem ,że to wolne forum ,ale nie przesadzajcie proszę-oni przecież inwestują sporą kasę i masę czasu w wydania ,które na naszym rynku są bardzo ryzykowne,znane jedynie małej grupie wyrobionych czytelników-nie dziwne ,że muszą być ostrożni -bo dwie ,czy trzy wtopki finansowe i może już nie być ani następnego Corto  ,ani innego Manary.Popatrzcie z ich perspektywy ...Polsce daleko do Francji na razie.


pomijajc fakt ze na francji komiks tzw ambitny sie nie konczy..
narzekac mozna bo to co robi post to amatorszczyzna dosc znaczna
wydawnictwo nie ma pomyslu byc moze pieniedzy na wydawanie
i chyba wiekszego rozeznania w tym co jest dostepne za przyzwoite pieniedza
to co wyszlo w ramach nagrody alph art wyszlo bo wspomogl wydanie instytut francuski a ze swojej strony moge dodac jedynei ze post zbytnio sie nei spieszyl w przypadku pigulek do wspolpracy z francuzami wiec narzekac sobie moge...bo brakuje mi wydawnictwa takiego jak maja czesiiii
pieprzony czeski babilon :x

Gilbaert

  • Gość
pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 23, 2004, 07:06:42 pm »
Cytuj
Daniel cos ty dzisiaj palil?

niewłaściwe pytanie. powinieneś zapytać co czytałem - otóż czytałem sobie podręcznik do gramatyki historycznej, wybór tekstów staropolskich, tomik czynny do odwołania Świetlickiego, prosopopus de Crecy'ego i Exit Otta
i mi się na mózg rzuciło
bo tracę kontakt z rzeczywistością
i marzę że polski rynek komiksowy też taki kontakt straci. Zacznie wydawać świetne komiksy, świetnie wydane, świetnie przetłumaczone, świetnie rozprowadzane i o świetnych cenach.  :lol:  :lol:  :lol:
aha...
pzdr

Offline turucorp

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 23, 2004, 07:12:05 pm »
Czesi maja bardziej po gorke bo sami musza wszystko zalatwiac i niesamowite jest to, ze dogaduja sie bezposrednio z autorami, ostatnio z Mattottim im nie wyszlo bo krzyknal zaporowa cene :x , ale i tak wyprzedzaja nas o kilka lat (plany Motu i BB art i ich obecne realizacje pokazuja co mozna zalatwic przy odrobinie checi)

Offline turucorp

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 23, 2004, 07:14:39 pm »
Cytat: "Gilbaert"

niewłaściwe pytanie. powinieneś zapytać co czytałem - otóż czytałem sobie podręcznik do gramatyki historycznej, wybór tekstów staropolskich, tomik czynny do odwołania Świetlickiego, prosopopus de Crecy'ego i Exit Otta
i mi się na mózg rzuciło
bo tracę kontakt z rzeczywistością
i marzę że polski rynek komiksowy też taki kontakt straci. Zacznie wydawać świetne komiksy, świetnie wydane, świetnie przetłumaczone, świetnie rozprowadzane i o świetnych cenach.  :lol:  :lol:  :lol:
aha...
pzdr


no tak, glowa w chmurach, to wiele tlumaczy :)
pzdr

Anonymous

  • Gość
pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 23, 2004, 07:16:35 pm »
Cytat: "turucorp"
Czesi maja bardziej po gorke bo sami musza wszystko zalatwiac i niesamowite jest to, ze dogaduja sie bezposrednio z autorami, ostatnio z Mattottim im nie wyszlo bo krzyknal zaporowa cene :x , ale i tak wyprzedzaja nas o kilka lat (plany Motu i BB art i ich obecne realizacje pokazuja co mozna zalatwic przy odrobinie checi)


hmmm
niby sie da i nie da jednoiczesnie:)
da sie wydac corto
da sie wydac inne rzeczy
ale brakuje ciagle pomyslu na wydawanie/wydawnictwo
same haslanam nie wystarcza
przypominam ze zyjemy w kraju w ktorym rorka trudno wydac
nie darze komiksu szczegolna atencja ale... 8)

Offline turucorp

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 23, 2004, 07:24:05 pm »
a czy ktos powiedzial, ze tylko Post musi wydawac tego typu komiksy?
niektore rzeczy sa do zalatwienia "na juz" i praktycznie rzecz biorac za poldarmo tylko, ze przy "olbrzymiej sile nabywczej" krajowych czytelnikow mozna bez problemu wtopic spora kase.

Offline sqty

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 24, 2004, 12:41:44 am »
Cytat: "karol_konw"


hmmm
niby sie da i nie da jednoiczesnie:)
da sie wydac corto
da sie wydac inne rzeczy
ale brakuje ciagle pomyslu na wydawanie/wydawnictwo
same haslanam nie wystarcza
przypominam ze zyjemy w kraju w ktorym rorka trudno wydac
nie darze komiksu szczegolna atencja ale... 8)


Panowie -cierpliwości...Jeżeli wszystko bedzie szło w tą stronę ,w jaką zmierza ,to takich wydawców jak Post może być więcej przecież.Nie wiem ,może za stary jestem,bo  pamiętam czasy ,kiedy komiks był rarytasem i trzeba było połowe kiosków w mieście obejść,żeby dostać Kajka i Kokosza ,a po Thorgala to chodziłem z prezentem  do znajomej w Zakładach Graficznych -o zagranicznych nie mówię nawet (miałem jednak to szczęście mieć rodzinę we Francji )-teraz jak wchodzę do Empiku to mam kilka półek pełnych po brzegi----> Rozumiem ,że nie do końca pasują Wam  gusta wydawców z POST-u (mi również) ale przecież oni  nie wydali dotąd  żadnego słabego  komiksu -nie rozumiem tych pretensji-są w swojej działce właściwie , na tym  rynku ,pionierami-a tu od razu  narzekanie i marudzenie,że można wiecej lepiej szybciej i głośniej-na pewno -ale dlaczego wymagać tego wszystkiego od ,małego przeca, POSTU ?Niech wydają ,co chcą -ja im zaufałem i  jak na razie się cieszę,bo mnie pozytywnie zaskakują-sugerujmy  tytuły -a nóż coś do nich trafi  8)
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline sqty

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 24, 2004, 12:47:06 am »
tak naprawdę to myślę,że dopiero od niedawna  "dorasta"  w naszym kraju wieksza grupa czytelników zdolna zakupić ambitny komiks dla dorosłych
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 24, 2004, 09:01:58 am »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
Nicolas de Crecy

idźmy dalej w tę stronę
Lorenzo Mattotti
Pascal Rabate
Alberto Breccia
Thomas Ott
...
to tak na początek
 :|
pzdr


Hehe, z czterech wymienionych autorow, o trzech pisalem juz w Kazecie. Tylko Breccia jeszcze mi zostal, ale czy pisal cos do antologii jakiejs? Sprawdze jak bedzie trohe czasu... :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gashu

pytania do Postu (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 24, 2004, 10:25:14 am »
Cytat: "sqty"
Cytat: "karol_konw"


hmmm
niby sie da i nie da jednoiczesnie:)
da sie wydac corto
da sie wydac inne rzeczy
ale brakuje ciagle pomyslu na wydawanie/wydawnictwo
same haslanam nie wystarcza
przypominam ze zyjemy w kraju w ktorym rorka trudno wydac
nie darze komiksu szczegolna atencja ale... 8)


Panowie -cierpliwości...Jeżeli wszystko bedzie szło w tą stronę ,w jaką zmierza ,to takich wydawców jak Post może być więcej przecież.Nie wiem ,może za stary jestem,bo  pamiętam czasy ,kiedy komiks był rarytasem i trzeba było połowe kiosków w mieście obejść,żeby dostać Kajka i Kokosza ,a po Thorgala to chodziłem z prezentem  do znajomej w Zakładach Graficznych -o zagranicznych nie mówię nawet (miałem jednak to szczęście mieć rodzinę we Francji )-teraz jak wchodzę do Empiku to mam kilka półek pełnych po brzegi----> Rozumiem ,że nie do końca pasują Wam  gusta wydawców z POST-u (mi również) ale przecież oni  nie wydali dotąd  żadnego słabego  komiksu -nie rozumiem tych pretensji-są w swojej działce właściwie , na tym  rynku ,pionierami-a tu od razu  narzekanie i marudzenie,że można wiecej lepiej szybciej i głośniej-na pewno -ale dlaczego wymagać tego wszystkiego od ,małego przeca, POSTU ?Niech wydają ,co chcą -ja im zaufałem i  jak na razie się cieszę,bo mnie pozytywnie zaskakują-sugerujmy  tytuły -a nóż coś do nich trafi  8)


dobrze mówi, polać mu  :cheers:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

 

anything